Справа №289/2223/17 Головуючий у 1-й інст. Невмержицький І.М.
Категорія 23 Доповідач Коломієць О. С.
У Х В А Л А
21 червня 2019 року м. Житомир
Житомирський апеляційний суд у складі судді Коломієць О.С., вирішуючи відповідно до вимог ст. 40 ЦПК України питання про відвід суддів Галацевич О.М., Борисюка Р.М. за заявою представника Товариства з обмеженою відповідальністю Вишевичі Довбиш С.П. у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Вишевичі про дострокове розірвання договору оренди землі
в с т а н о в и в:
Під час розгляду справи в апеляційному суді представник ТОВ Вишевичі Довбиш С.П. заявила відвід колегії суддів Галацевич О.М., Борисюка Р.М. В обґрунтування поданої заяви зазначила, що в аналогічних справах колегія суддів не дотрималась вимог ЦПК України щодо витребування та дослідження доказів у справі. Вказані обставини викликають сумнів в неупередженості та об`єктивності суддів.
Відповідно до ч.3 ст. 40 ЦПК України, якщо суд доходить до висновку про необґрунтованість заявленого відводу, він вирішує питання про зупинення провадження у справі. У такому випадку вирішення питання про відвід судді здійснюється суддею, який не входить до складу суду, що розглядає справу, і визначається у порядку, встановленому ч.1 ст. 33 цього Кодексу .
Ухвалою апеляційного суду від 20 червня 2019 року заявлений представником ТОВ Вишевичі Довбиш С.П. відвід визнано необґрунтованим, а провадження по справі зупинено до вирішення питання про відвід в порядку, визначеному ст.33 ЦПК України.
Перевіривши доводи заяви представника ТОВ Вишевичі про відвід суддів Галацевич О.М., Борисюка Р.М. та ознайомившись з матеріалами справи, а також з мотивами, наведеними колегією суддів в ухвалі Житомирського апеляційного суду від 20.06.2019 про необґрунтованість заявленого відводу, суд приходить до висновку щодо відсутності підстав для задоволення заяви про відвід суддів з огляду на наступне.
Згідно з ч.8 ст.40 ЦПК України суд вирішує питання про відвід суддів без повідомлення учасників справи.
Обставини, що виключають участь судді в розгляді цивільної справи, передбачені ст.ст. 36, 37 ЦПК України.
Зокрема, відповідно до п.5 ч.1 ст.36 ЦПК України суддя не може розглядати справу та підлягає відводу (самовідводу), якщо є інші обставини, що викликають сумнів у неупередженості або об`єктивності судді.
В той же час, згідно ч.4 ст.36 ЦПК України незгода сторони з процесуальними рішеннями судді, рішення або окрема думка судді в інших справах, висловлена публічно думка судді щодо того чи іншого юридичного питання не може бути підставою для відводу.
Відтак, мотиви заявленого відводу є необґрунтованими, що не перешкоджає колегії суддів продовжувати розгляд справи у складі суддів, визначеному автоматизованою системою документообігу суду.
Керуючись ст. ст. 36, 37, 40 ЦПК України, суд
у х в а л и в:
В задоволенні заяви представника Товариства з обмеженою відповідальністю Вишевичі Довбиш С.П. про відвід суддів Житомирського апеляційного суду Галацевич О.М. та Борисюка Р.М. - відмовити.
Справу № 289/2223/17 передати для продовження розгляду складу суду, який визначений протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 19.10.2018 р.
Ухвала оскарженню в касаційному порядку не підлягає.
Суддя:
Суд | Житомирський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 21.06.2019 |
Оприлюднено | 23.06.2019 |
Номер документу | 82556277 |
Житомирський апеляційний суд
Коломієць О. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні