печерський районний суд міста києва
Справа № 756/5892/17-ц
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 червня 2019 року Печерський районний суд міста Києва
у складі: головуючого судді - Писанця В.А.,
при секретарі судових засідань - Ясеновенко К.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у місті Києві цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про скасування рішення Постійно діючого третейського суду при Асоціації Українська правнича фундація від 11 січня 2017 року у справі № 1612/16 за позовом товариства з обмеженою відповідальністю Конкорд до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , про стягнення заборгованості, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою, та просила скасувати рішення Постійно діючого третейського суду при Асоціації Українська правнича фундація , яким задоволено позовні вимоги ТОВ Агенства нерухомості Конкорд та солідарно стягнуто з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 на користь ТОВ Агенства нерухомості Конкорд заборгованість у розмірі 16 748,00 грн. та третейський збір в сумі 1 437,36 грн., зазначивши, що рішення третейського суду від 11 січня 2017 року у справі № 1612/16 підлягає скасуванню з підстав того, що справа, в якій прийнято рішення, не підвідомча третейському суду відповідно до закону.
Будучи належним чином повідомленими сторони в судове засідання не з`явились, причин неявки суду не повідомили, що у відповідності ч. 2 ст. 457 ЦПК України не перешкоджає розгляду справи, а тому вивчивши та дослідивши, наявні у матеріалах справи докази, суд встановив наступні обставини та дійшов наступних висновків.
Судом встановлено, що 11 січня 2017 року рішенням Постійно діючого третейського суду при Асоціації Українська правнича фундація задоволено позовні вимоги ТОВ Агенства нерухомості Конкорд та солідарно стягнуто з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 на користь ТОВ Агенства нерухомості Конкорд заборгованість у розмірі 16 748,00 грн. та третейський збір в сумі 1 437,36 грн.
Відповідно до ст. 51 Закону України Про третейські суди рішення третейського суду є остаточним і оскарженню не підлягає, крім випадків, передбачених Законом.
Рішення третейського суду може бути оскаржено стороною у випадках, передбачених цим Законом, до компетентного суду відповідно до встановлених законом підвідомчості та підсудності справ.
Як вбачається з матеріалів справи № 1612/16 Постійно діючого третейського суду при Асоціації Українська правнича фундація , досліджених у судовому засіданні, та підтверджується Договором про надання послуг б/н від 13 жовтня 2016 року, укладеним між ТОВ Агенства нерухомості Конкорд , ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , сторонами договору погоджено питання про розгляд спорів, які виникають з приводу укладених договорів, в постійно діючому третейському суді відповідно до його регламенту.
При цьому суд звертає увагу на посилання заявника щодо того, що справа не підвідомча третейському суду, оскільки, за договором про надання послуг б/н від 13 жовтня 20016 року, укладеним між ТОВ Агенства нерухомості Конкорд та позивачем, остання є саме споживачем послуг щодо відчуження нерухомості, та на них розповсюджуються права та гарантії, надані Законом України Про захист прав споживачів 12 травня 1991 року № 1023-ХІІ.
Закон України Про захист прав споживачів регулює відносини між споживачами товарів, робіт і послуг та виробниками і продавцями товарів, виконавцями робіт і надавачами послуг різних форм власності, встановлює права споживачів, а також визначає механізм їх захисту та основи реалізації державної політики у сфері захисту прав споживачів.
Так, зокрема, у п. 22) ст. 1 Закону № 1023-ХІІ визначено, що споживач - фізична особа, яка придбаває, замовляє, використовує або має намір придбати чи замовити продукцію для особистих потреб, безпосередньо не пов`язаних з підприємницькою діяльністю або виконанням обов`язків найманого працівника.
У відповідності до п. 19 ст. 1 Закону № 1023-ХІІ продукція - будь-які виріб (товар), робота чи послуга, що виготовляються, виконуються чи надаються для задоволення суспільних потреб.
Статтею 458 ЦПК України передбачено виключний перелік підстав для скасування рішення третейського суду.
Так, згідно ч.ч. 1,2 ст. 458 ЦПК України рішення третейського суду може бути скасовано лише у випадках, передбачених цією статтею. Рішення третейського суду може бути скасовано у разі, якщо: 1) справа, в якій прийнято рішення третейського суду, не підвідомча третейському суду відповідно до закону; 2) рішення третейського суду прийнято у спорі, не передбаченому третейською угодою, або цим рішенням вирішені питання, які виходять за межі третейської угоди. Якщо рішенням третейського суду вирішені питання, які виходять за межі третейської угоди, то скасовано може бути лише ту частину рішення, що стосується питань, які виходять за межі третейської угоди; 3) третейську угоду визнано судом недійсною; 4) склад третейського суду, яким прийнято рішення, не відповідав вимогам закону; 5) третейський суд вирішив питання про права та обов`язки осіб, які не брали участі у справі.
Питання підвідомчості справ третейському суду регламентовано ст. 6 Закону України Про третейські суди .
Відповідно до Закону України від 03 лютого 2011 року Про внесення зміни до статті 6 Закону України Про третейські суди щодо підвідомчості справ у сфері захисту прав споживачів третейськими судами , який набув чинності 12 березня 2011 року, частину 1 статті 6 Закону України Про третейські суди доповнено пунктом 14, згідно якого третейські суди не можуть розглядати справи у спорах щодо захисту прав споживачів, у тому числі споживачів послуг банку (кредитної спілки).
Таким чином, аналізуючи викладене суд прийшов до висновку, що рішення Постійно діючого третейського суду при Асоціації Українська правнича фундація від 11 січня 2017 року у справі № 1612/16 року прийнято з порушенням підвідомчості, що передбачає п. 14 ч. 1 ст. 6 Закону України Про третейські суди , адже, даний спір є спором в якому ОСОБА_1 є споживачем, а тому заява підлягає задоволенню, а зазначене рішення скасуванню.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. 458 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В :
Заяву - задовольнити.
Скасувати рішення Постійно діючого третейського суду при Асоціації Українська правнича фундація від 11 січня 2017 року у справі № 1612/16, яким задоволено позовні вимоги ТОВ Агенства нерухомості Конкорд та солідарно стягнуто з ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) та ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_2 ) на користь ТОВ Агенства нерухомості Конкорд (02068, м. Київ, вул. Срібнокільська, 4, оф. 182, код ЄДРПОУ 33993774) заборгованість у розмірі 16 748,00 грн. та третейський збір в сумі 1 437,36 грн.
Ухвала суду про скасування рішення третейського суду або про відмову в його скасуванні може бути оскаржена в апеляційному порядку, передбаченому для оскарження рішень суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом тридцяти днів з дня її проголошення безпосередньо до Київського апеляційного суду через Печерський районний суд міста Києва.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя В. А. Писанець
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 13.06.2019 |
Оприлюднено | 25.06.2019 |
Номер документу | 82584109 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Печерський районний суд міста Києва
Писанець В. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні