КРАМАТОРСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 234/10691/19

Провадження № 1-кс/234/4919/19

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про призначення експертизи

19 червня 2019 року м. Краматорськ

Краматорський міський суд Донецької області в складі:

слідчого судді Бакуменко А.В.

за участі секретаря судового засідання Кісточка І.В.

розглянувши клопотання слідчого СВ Краматорського ВП Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області старшого лейтенанта поліції Пасека А.Е., про призначення судово-балістичної експертизи в рамках досудового розслідування кримінального провадження внесеного до ЄРДР за № 12019050390002039 від 30.05.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.263 КК України ,-

ВСТАНОВИВ

До Краматорського міського суду Донецької області надійшло клопотання про призначення судово-балістичної експертизи в рамках досудового розслідування кримінального провадження внесеного до ЄРДР за № 12019050390002039 від 30.05.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.263 КК України .

Клопотання обґрунтовано тим, що 30.05.2019 року до чергової частини Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області надійшли матеріали від ст. оперуповноваженого ВКП Краматорського ВП, про те, що в ході проведення оперативно-розшукових заходів було отримано інформацію відносно особи, яка в гаражі №24 авто-гаражного кооперативу Сатурн (м. Краматорськ, вул. Академічна, р-н ЗОШ №24), який належить ОСОБА_1 , незаконно зберігає вогнепальну зброю та боєприпаси.

12.06.2019 року в період часу з 10:55 по 11:50 години в ході проведення обшуку у приміщені гаражу №24 розташованого у АГК Кардан за адресою: м. Краматорськ, вул. Академічна, р-н ЗОШ №24, який належить ОСОБА_1 , було виявлено та вилучено: два предмети, які зовні схожі на вогнепальну автоматичну зброю; один предмет, який зовні схожий на мисливську гвинтівку; предмети, зовні схожі на бойові патрони до автоматичної зброї у кількості 42 одиниць; предмети, зовні схожі на мисливські патрони у кількості 45 одиниць; металевий футляр з речовиною, яка зовні схожа на порох.

В ході досудового розслідування для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, виникла необхідність в спеціальних знаннях.

У зв`язку з викладеним по кримінальному провадженню потрібно провести судову балістичну експертизу.

В судове засідання слідчий не з?явився, про час та місце розгляду справи повідомлена у встановленому законом порядку. Відповідно до ч.3 ст. 244 КПК України - особа, яка подала клопотання, повідомляється про місце та час його розгляду, проте її неприбуття не перешкоджає розгляду клопотання, крім випадків, коли її участь визнана слідчим суддею обов`язковою.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 12.06.2019 року в період часу з 10:55 по 11:50 години в ході проведення обшуку у приміщені гаражу №24 розташованого у АГК Кардан за адресою: м. Краматорськ, вул. Академічна, р-н ЗОШ №24, який належить ОСОБА_1 , було виявлено та вилучено: два предмети, які зовні схожі на вогнепальну автоматичну зброю; один предмет, який зовні схожий на мисливську гвинтівку; предмети, зовні схожі на бойові патрони до автоматичної зброї у кількості 42 одиниць; предмети, зовні схожі на мисливські патрони у кількості 45 одиниць; металевий футляр з речовиною, яка зовні схожа на порох.

Згідно до ст.. 244 КПК України - у разі якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, сторони кримінального провадження мають право звернутися з клопотанням про проведення експертизи до слідчого судді.

Клопотання розглядається слідчим суддею місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування, не пізніше п`яти днів із дня його надходження до суду. Особа, яка подала клопотання, повідомляється про місце та час його розгляду, проте її неприбуття не перешкоджає розгляду клопотання, крім випадків, коли її участь визнана слідчим суддею обов`язковою.

Слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта.

У відповідності до ст.. 107 КПК України - у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Керуючись ст. 242,243,244 КПК України, -

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого СВ Краматорського ВП Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області старшого лейтенанта поліції Пасека А.Е., про призначення судово-балістичної експертизи в рамках досудового розслідування кримінального провадження внесеного до ЄРДР за № 12019050390002039 від 30.05.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.263 - задовольнити.

Призначити судово-балістичну експертизу, до проведення якої залучити експертів-криміналістів Донецького НДЕКЦ МВС України(84300, м. Краматорськ, вул. Академічна 25) попередивши про кримінальну відповідальність, передбачену ст.ст. 384, 385 КК України, де на вирішення експертизи поставити такі запитання:

- На вирішення експертизи поставити наступні запитання:

- чи є надані на дослідження предмети у кількості трьох одиниць, які містяться у полімерному мішку Пакет-1 вогнепальною зброєю? Якщо так, то до якого виду та типу відноситься зброя, чи придатний до стрільби?

- чи є надані предмети, зовні схожі на патрони, які містяться у поліетиленовому пакеті Пакет-2 бойовими припасами? Якщо так, то до якого виду, системи, моделі боєприпасів відноситься? Чи придатні надані на дослідження предмети до стрільби?

Для дослідження експертам направити:

- полімерний мішок (Пакет-1) в якому міститься: два предмети, зовні схожі на автоматичну зброю; один предмет, зовні схожий на мисливську;

- поліетиленовий пакет (Пакет-2) в якому міститься: предмети, зовні схожі на бойові патрони у кількості 42 одиниць; предмети зовні схожі на мисливські патрони у кількості 45 одиниць.

Згідно ч.3 ст.69 КПК України, доручити слідчому СВ Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області, який виніс клопотання про проведення судової експертизи, виконання клопотань судового експерта про надання додаткових матеріалів і зразків та вчинення інших дій пов`язаних з проведенням даної судової експертизи.

Дозволити при проведенні судово-балістичної експертизи, згідно зі ст.5 Закону України Про судову експертизу часткове або повне знищення об`єктів дослідження.

Висновок експерта, залученого слідчим суддею, надається особі, за клопотанням якої він був залучений.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддяА. В. Бакуменко

Зареєстровано 25.06.2019
Оприлюднено 25.06.2019
Дата набрання законної сили 19.06.2019

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону