КРАМАТОРСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 234/8197/19

Провадження № 1-кс/234/4794/19

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про призначення експертизи

14 червня 2019 року м. Краматорськ

Слідчий суддя Краматорського міського суду Донецької області Бакуменко А.В., за участю секретаря судового засідання Кісточки І.В., розглянувши у судовому засіданні клопотання слідчого СВ Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області Пасека А.Е., погодженого із прокурором Краматорської місцевої прокуратури Донецької області Прийменко Г.С., в рамках кримінального провадження № 12019050390001739 від 06.05.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.309 КК України , про проведення судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин , їх аналогів та прекурсорів, -

ВСТАНОВИВ:

В провадження Краматорського міського суду надійшло клопотання слідчого СВ Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області Пасека А.Е., погодженого із прокурором Краматорської місцевої прокуратури Донецької області Прийменко Г.С. в рамках кримінального провадження № 12019050390001739 від 06.05.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.309 КК України , про проведення судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин , їх аналогів та прекурсорів .

В клопотанні зазначено, що 06.05.2019 року до чергової частини Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області надійшли матеріали від старшого оперуповноваженого ВКП Краматорського ВП, про те, що в ході проведення оперативно-розшукових заходів було отримано інформацію стосовно мешканця м АДРЕСА_1 ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який незаконно зберігає наркотичні речовини за місцем свого мешкання.

18.05.2019 року в період часу з 09:50 по 17:10 години в ході проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_2 , за місцем мешкання ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , було виявлено та вилучено:

1) фольговий згорток з речовиною білого кольору, пластиковий футляр з залишками речовини білого кольору, які було поміщено до поліетиленового пакету Пакет-1 ;

2) паперовий згорток з речовиною рослинного походження, який поміщений до поліетиленового пакету Пакет-2 ;

3) поліетиленовий пакет з речовиною темного кольору, який було поміщено до поліетиленового пакету Пакет-3 ;

В ході досудового розслідування виникла необхідність в проведені судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів до проведення якої потрібно залучити експертів Донецького НДЕКЦ МВС України . На вирішення експертизи потрібно поставити наступні запитання:

1)чи є представлені на експертизу речовини, які містяться у поліетиленових пакетах Пакет-1 , Пакет-2 та Пакет-3 , наркотичним засобом, психотропною речовиною? Якщо так, то до якого виду відноситься? Яка її маса?

2)чи є на поверхні пластикового футляру, який міститься у поліетиленовому пакеті Пакет-1 сліди наркотичних засобів? Якщо так, то до якого виду відносяться?

Слідчий повідомлявся про місце та час розгляду клопотання, проте в судове засідання не з`явився, що відповідно до ч.3 ст.244 КПК не перешкоджає розгляду клопотання.

Відповідно до ч.4 ст.107 КПК України, у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється. За таких обставин фіксування судового засідання технічними засобами не здійснювалось.

Суд, дослідивши матеріали клопотання, вважає, що клопотання слідчого підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

В судовому засіданні встановлено, що у провадженні слідчого відділу Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області перебувають матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019050390001739 від 06.05.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.309 КК України

В ході досудового розслідування виникла необхідність в проведені судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин.

Відповідно до ч. 2 ст 242 КПК України слідчий або прокурор зобов`язані звернутися з клопотанням до слідчого судді для проведення експертизи.

Відповідно до ч. 1 ст 244 КПК України у разі якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, сторони кримінального провадження мають право звернутися з клопотанням про проведення експертизи до слідчого судді.

Таким чином, для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, у зв`язку із чим клопотання слідчого підлягає задоволенню.

Керуючись ст. 242, 244 КПК України, слідчий суддя -

У Х В А Л И В:

Клопотання слідчого СВ Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області Пасека А.Е., погодженого із прокурором Краматорської місцевої прокуратури Донецької області Прийменко Г.С., в рамках кримінального провадження за № 12019050390001739 від 06.05.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.309 КК України , про проведення судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин , їх аналогів та прекурсорів - задовольнити.

Доручити експертам Донецького науково-дослідницького експертно-криміналістичного центру МВС України , провести судову експертизу наркотичних засобів, психотропних речовин .

На вирішення експерта поставити таке питання:

1)чи є представлені на експертизу речовини, які містяться у поліетиленових пакетах Пакет-1 , Пакет-2 та Пакет-3 , наркотичним засобом, психотропною речовиною? Якщо так, то до якого виду відноситься? Яка її маса?

2)чи є на поверхні пластикового футляру, який міститься у поліетиленовому пакеті Пакет-1 сліди наркотичних засобів? Якщо так, то до якого виду відносяться?

Попередити експертів про кримінальну відповідальність по ст.ст. 384, 385 КК України.

Для дослідження експертам надати:

- поліетиленовий пакет Пакет-1 в якому міститься фольговий згорток з речовиною білого кольору та пластиковий футляр з залишками речовини білого кольору;

- поліетиленовий пакет Пакет-2 в якому міститься паперовий згорток з речовиною рослинного походження;

- поліетиленовий пакет Пакет-3 в якому міститься поліетиленовий пакет з речовиною темного кольору.

Відповідно до ч. 3 ст. 69 КПК України, у разі необхідності, надати дозвіл експертам експертної установи - Донецького науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України заявляти клопотання про надання додаткових матеріалів і зразків та вчинення дій, пов`язаних з проведенням даної судової експертизи безпосередньо слідчому Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області Пасека А.Е., якій виніс клопотання про проведення судової експертизи, а також особам за її дорученням.

У разі необхідності для ознайомлення надати експертам матеріали кримінального провадження № 12019050390001739.

Відповідно до п. 3 ч. 5 ст. 69 КПК України, дозволити експертам Донецького науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України застосування необхідних при дослідженні методів під час яких може бути повністю, або частково знищено об`єкти дослідження.

Експертам Донецького науково-дослідницького експертно-криміналістичного центру МВС Українивисновок щодо проведеної експертизи надати слідчому СВ Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області Пасека А.Е.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти ухвали можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддяА. В. Бакуменко

Зареєстровано 25.06.2019
Оприлюднено 25.06.2019
Дата набрання законної сили 14.06.2019

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону