ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 червня 2019 року м. Кремінна
Справа № 414/1139/19
Провадження № 2/414/335/2019
Кремінськийрайонний суд Луганськоїобласті у складі:
головуючогосудді Безкровного І.Г.,
за участю секретаря с/з Нагорянської О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Кремінна Луганської області в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовною заявою Варварівської сільської ради Кремінського району Луганської області, в інтересах якої діє представник ОСОБА_1 , до ОСОБА_2 , про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням,
ВСТАНОВИВ:
Варварівська сільська рада Кремінського району Луганської області, в інтересах якої діє представник ОСОБА_1 , звернулася до Кремінського районного суду Луганської області з позовом до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням.
В обґрунтування позову зазначається, що територіальній громаді в особі Варварівської сільської ради Кремінського району Луганської області на праві комунальної власності належить житловий будинок з будівлями, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 . За вказаною адресою зареєстрований відповідач ОСОБА_2 , який з 2009 року виїхав із с. Варварівка Кремінського району Луганської області до Російської Федерації та з цього часу за місцем своєї реєстрації не проживає.
Добровільно знятися з реєстрації відповідач не бажає, комунальні платежі не слачує, особистих речей за цією адресою не має та кореспонденцію не отримує. В той же час, факт реєстрації відповідача перешкоджає позивачу у реалізації його права власності на вказаний будинок, зокрема повноцінно ним розпоряджатися, у зв`язку з чим позивач просив суд визнати відповідача таким, що втратили право користування зазначеним жилим приміщенням.
У судове засідання представник позивача не з`явилася, через канцелярію суду подала заяву про розгляд справи за її відсутності, в якій також зазначила, що позовні вимоги підтримує у повному обсязі, наполягає на їх задоволенні та не заперечує проти винесення заочного рішення.
Відповідач у судове засідання не з`явився, про дату, час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином, причину неявки суду не повідомив, будь-яких заяв чи клопотань від нього не надходило, відзиву на позов не подав.
Відповідно до ч. 1 ст. 280 ЦПК України суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів за одночасного існування таких умов: 1) відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання; 2) відповідач не з`явився в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин; 3) відповідач не подав відзив; 4) позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
У зв`язку із неявкою в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлявся про дату, час і місце розгляду справи, причини неявки ним не повідомлялися, відзиву на позову він не подав, а позивач та його представник не заперечували протии вирішеннясправиу заочному порядку, розгляд справи здійснювався за відсутності відповідача на підставі наявних у справі доказів, про що судом була постановлена відповідна ухвала.
Також у зв`язку із неявкою в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, відповідно до ч. 2 ст. 247 Цивільного процесуального кодексу України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Розглянувши цивільну справу в межах заявлених позовних вимог, повно, всебічно та об`єктивно дослідивши та оцінивши за своїм внутрішнім переконанням надані докази як окремо, так і в їх сукупності, суд дійшов наступних висновків.
Судом встановлено, що на підставі свідоцтва про право власності на нерухоме майно № НОМЕР_1 від 08.12.2014 територіальна громада в особі Варварівської ради Кремінського району Луганської області набула права власності на житловий будинок з будівлями, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 . Зазначена обставина також підтверджується витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності № 30594651 від 08.12.2014 (9, 10).
Відповідно до довідки про склад сім`ї № 148 від 01.03.2019, виданої виконавчим комітетом Варварівської сільської ради Кремінського району Луганськоїобласті, відповідач ОСОБА_2 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 (а.с. 11).
З актів обстеження факту проживання від 28.12.2017, 29.06.2018 та 10.01.2019, складених депутатом Варварівської сільської ради Дроздовою Т.В., а також завірених підписом голови Варварівської сільської ради Качур О.О. вбачається, що з 2009 року відповідач ОСОБА_2 фактично не проживає за місцем своєї реєстрації за адресою: АДРЕСА_1 (а.с. 12, 13, 14). Зазначена обставина також підтверджується відміткою про тимчасову відсутність у довідці про склад сім`ї ОСОБА_2 № 148 від 01.03.2019.
Згідно зі ст. 7 Закону України Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні вбачається, що зняття з реєстрації місця проживання здійснюється протягом семи днів на підставі остаточного рішення суду про позбавлення права користування житловим приміщенням.
Згідно зі ст. 9 Житлового кодексу Української РСР ніхто не може бути виселений із займаного жилого приміщення або обмежений у праві користування жилим приміщенням інакше як з підстав і в порядку, передбачених законом.
Згідно з ч. 1 ст. 71 ЖК УРСР при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.
Як зазначається у ст. 72 ЖК УРСР, визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки провадиться в судовому порядку.
Як зазначено у п.п. 33, 34 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Про судову практику в справах про захист права власності та інших речових прав № 5 від 07.02.2014, позов про усунення порушень права, не пов'язаних із позбавленням володіння, підлягає задоволенню незалежно від того, на своїй чи на чужій земельній ділянці або іншому об'єкті нерухомості відповідач вчиняє дії (бездіяльність), що порушують право позивача. Усунення перешкод у здійсненні права користування та розпорядження своїм майном, зокрема жилим приміщенням, шляхом зняття особи з реєстраційного обліку, залежить від вирішення питання про право користування такої особи жилим приміщенням відповідно до норм житлового та цивільного законодавства (наприклад, статті 71, 72, 116, 156 ЖК УРСР; стаття 405 ЦК), а саме від вирішення однієї із таких вимог: про позбавлення права власності на жиле приміщення; про позбавлення права користування жилим приміщенням; про визнання особи безвісно відсутньою; про оголошення фізичної особи померлою.
Згідно з п. 10 постанови Пленуму Верховного Суду України "Про деякі питання, що виникли в практиці застосування судами Житлового кодексу України № 2 від 12.04.1985 у справах про визнання наймача або члена його сім'ї таким, що втратив право користування жилим приміщенням (ст. 71 ЖК), необхідно з'ясовувати причини відсутності відповідача понад встановлені строки. В разі їх поважності (внаслідок неправомірної поведінки членів сім'ї, інше) суд може продовжити пропущений строк.
Таким чином, судом встановлено, що територіальна громада в особі Варварівської сільської ради Кремінського району Луганської області з 2014 року є власником житлового будинку за адресою: АДРЕСА_1 , в якому залишається зареєстрованим відповідач ОСОБА_2 , що перешкоджає позивачу у повноцінній реалізації права власності не цей будинок.
Згідно зі ст. 17 Закону України Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Європейського Суду як джерело права.
Так, у п. 40 рішення Європейського суду з прав людини у справі Кривіцька і Кривіцький проти України від 02.12.2010 (заява № 8863/06), яке набуло статусу остаточного 02.03.2011 наголошується, що згідно з Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод поняття житло не обмежується приміщенням, яке законно займано або створено. Чи є конкретне місце проживання житлом , яке підлягає захисту на підставі пункту 1 статті 8 Конвенції, залежить від фактичних обставин, а саме - від наявності достатніх та триваючих зв`язків із конкретним місцем (п. 36 рішення ЄСПЛ у справі Прокопович проти Росії від 18.11.2004).
За таких обставин, оскільки відповідач без поважних причин не проживає за адресою своєї реєстрації понад шість місяців, що підтверджується дослідженими у судовому засіданні довідкою про склад сім`ї та актами обстеження факту проживання, суд дійшов висновку, що відповідач втратив право користування жилим приміщенням за місцем реєстрації у житловому будинку, що на праві комунальної влансості належить позивачу, а тому позов підлягає повному задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 5, 10-13, 76-81, 89, 258, 259, 263-265, 280-282 ЦПК України, суд,
ВИРІШИВ:
Позовну заяву Варварівської сільської ради Кремінського району Луганської області (ідентифікаційний код 04336116, місцезнаходження: Луганська область, Кремінський район, с. Варварівка, вул. Слобожанська, 17), в інтересах якої діє представник ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 , місце проживання: АДРЕСА_2 ), до ОСОБА_2 (місце проживання: АДРЕСА_1 ) про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням, - задовольнити повністю.
Визнати ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , втратившим право користування жилим приміщенням, а саме житловим будинком, розташованим за адресою: АДРЕСА_1 .
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом тридцяти днів з дня його складення позивач не подав апеляційної скарги, а відповідач не подав письмової заяви про перегляд заочного рішення. У випадку подання позивачем апеляційної скарги, заочне рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. У випадку подання відповідачем заяви про перегляд заочного рішення, якщо його не скасовано, воно набирає законної сили у випадку подання відповідачем пеляційної скарги протягом тридцяти днів з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Апеляційна скарга може бути подана до Луганського апеляційного суду безпосередньо або через Кремінський районний суд Луганської області протягом тридцяти днів з дня складення цього заочного рішення. Заява про перегляд цього заочного рішення може бути подана до Кремінського районного суду Луганської області протягом тридцяти днів з дня його складення.
Суддя І.Г. Безкровний
Суд | Кремінський районний суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 24.06.2019 |
Оприлюднено | 25.06.2019 |
Номер документу | 82592640 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Кремінський районний суд Луганської області
Безкровний І. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні