ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20.06.2019 Справа №607/14082/19

Слідчий суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Дзюбич В.Л., за участю секретаря судового засідання Грабської Ю.І., розглянувши у судовому засіданні в залі суду, в місті Тернополі клопотання слідчого СВ Тернопільського ВП ГУ Національної поліції в Тернопільській області Гатанюк Р.З. погоджене прокурором Тернопільської місцевої прокуратури Тронка Н.В. про тимчасовий доступ до речей і документів,-

В С Т А Н О В И В:

Слідчий СВ Тернопільського ВП ГУ Національної поліції в Тернопільській області Гатанюк Р.З. за погодженням із прокурором Тернопільської місцевої прокуратури Тронка Н.В. звернулася до суду в рамках кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12019210010000763 від 05 березня 2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.191 КК України, із клопотанням про надання тимчасового доступу до оригіналів документів,що перебувають у володінні Київської Митрополії Української Православної Церкви (Православної церкви України) (ЄДРПОУ 42783113) за адресою м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 6, а саме: Указу Предстоятеля УАПЦ № 164 від 21.10.2016 р. про направлення Архиєпископа УАПЦ Гука Р.В. (Мстислава) на покаяння; Указу Предстоятеля УАПЦ № 176 від 25.10.2016 р. про призначення виконуючим обов`язки керуючого Тернопільською єпархією Митрополита Галицького Андрія (Абрамчука); Указу Предстоятеля УАПЦ № 203 від 06.12.2016 р. про звільнення від обов`язків Керуючого Тернопільською єпархією УАПЦ Гука Р.В. (Мстислава); Указу про призначення Керуючого Тернопільською єпархією УАПЦ після звільнення із вказаної посади ОСОБА_1 (Мстислава), журналу реєстрації Указів УАПЦ в період з 01.10.2016 по лютий 2017 року; Протоколу Архієрейського ОСОБА_2 та Патріаршої Ради від 06.12.2016 р.; Протоколу Архієрейського собору та Патріаршої Ради від 18.10.2016 р., з можливістю вилучення належним чином засвідчених копій вказаних документів.

Слідчий просить провести розгляд клопотання за відсутності представника Київської Митрополії Української Православної Церкви (Православної церкви України), у володінні якої знаходяться документи, оскільки є достатні підстави вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів у володінні якої вони знаходяться.

У відповідності до ч.2 ст.163 КПК України якщо сторона кримінального провадження, яка звернулась із клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.

В судовому засіданні слідчий клопотання підтримав та просить його задовольнити.

Заслухавши слідчого, вивчивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя приходить до наступного висновку.

Як зазначено у клопотанні, досудове розслідування проводиться за фактом привласнення грошових коштів колишнім правлячим архієреєм релігійної організації "Тернопільська єпархія Української Автокефальної Православної Церкви" ОСОБА_3 Р.В. (Мстиславом) у сумі 292 тис. грн. отриманих від відчуження пам`ятки архітектури місцевого значення Руїни палацу 17-19 століть .

За даним фактом 05 березня 2019 року внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019210010000763 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.191 КК України.

Правова кваліфікація кримінального правопорушення у даному кримінальному провадженні - привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинені у великих розмірах.

В ході проведення досудового розслідування даного кримінального провадження було встановлено, що 06 січня 2016 року архієпископом ОСОБА_4 ( ОСОБА_5 ), як єпархіальним (правлячим) архієреєм релігійної організації Тернопільська єпархія Української Автокефальної Православної Церкви , було дано свою згоду на передачу (внесення) до Статутного капіталу ТОВ Джуриненерго об`єкта нерухомого майна, а саме: нежитлова будівля (залишки початку будівництва гідроелектростанції), загальною площею 350, 4 кв.м., що розташована в с. Нирків Заліщицького р-ну Тернопільської обл. ринковою вартістю 90968,00 гривень

05 серпня 2016 року відбулись Загальні збори засновників ТОВ Джуриненерго , відповідно до Протоколу № 2, було обрано голову загальних зборів; передано у власність ТОВ Джуриненерго як не грошовий майновий вклад до Статутного капіталу Товариства об`єкт нерухомого майна нежитлову будівлю залишки початку будівництва гідроелектростанції загальною площею 350,4 кв. м., що в с. Нирків поза межами населених пунктів комплекс споруд та будівель №9; погоджено вихід зі складу учасників ТОВ Джуриненерго релігійної організації Тернопільська єпархія Української Автокефальної Православної Церкви та виплату її частки у Статутному капіталі Товариства. Таким чином в один день було внесено та відчужено об`єкт нерухомого майна, яке належало на підставі Свідоцтва про право власності Тернопільській єпархії УАПЦ.

28 вересня 2016 року Протоколом №1 загальних зборів засновників ТОВ Джуринфортеця , а саме: ОСОБА_6 та релігійною організацією Тернопільська єпархія Української Автокефальної Православної Церкви (46001, Україна, м. Тернопіль, вул. Руська, 22, ідентифікаційний код: 25347638), в особі Архієпископа Тернопільського і Подільського Мстислава ( ОСОБА_5 ) єпархіального (правлячого) архієрея релігійної організації Тернопільська єпархія Української Автокефальної Православної Церкви , було створено ТОВ Джуринфортеця та визначено його місцезнаходження; відбулось формування статутного капіталу ТОВ Джуринфортеця затверджено та підписано статут ТОВ Джуринфортеця ; обрано директора ТОВ Джуринфортеця ; прийнято рішення зареєструвати статут ТОВ Джуринфортеця .

28 вересня 2016 року засновник ТОВ Джуринфортеця - Тернопільська єпархія Української Автокефальної Православної Церкви (46001, Україна, м. Тернопіль, вул. Руська, 22, ідентифікаційний код: 25347638), в особі Архієпископа Тернопільського і Подільського Мстислава ( ОСОБА_5 ) єпархіального (правлячого) архієрея релігійної організації Тернопільська єпархія Української Автокефальної Православної Церкви , передав у власність вказаного Товариства, як не грошовий майновий вклад до статутного капіталу, об`єкт нерухомого майна - нежитлова будівля (руїни палацу XVII-XIX ст., реєстраційний номер 987126861220). Загальною площею 717 кв. м, що розташована в Тернопільській обл., Заліщицький р-н, с. Нирків, комплекс будівель і споруд, будинок АДРЕСА_1 , ринковою вартістю 382 578.00 грн. Вище зазначене майно передали уповноваженій особі ОСОБА_7 ( ОСОБА_8 Товариства) ОСОБА_6 для подальшої передачі на баланс ТОВ Джуринфортеця .

31 жовтня 2016 року відбулись загальні збори учасників ТОВ Джуринфортеця м. Заліщики. Протоколом №2 за підписом Засновників Товариства, а саме ОСОБА_6 та Архієпископа Тернопільського і Подільського ОСОБА_9 ( ОСОБА_5 ) єпархіального (правлячого) архієрея релігійної організації Тернопільська єпархія Української Автокефальної Православної Церкви вирішили вісім питань, посеред яких:передати ТОВ Джуринфортеця як грошовий немайновий вклад до Статутного капіталу Товариства об`єкт нерухомого майна - нежитлова будівля (руїни палацу 17-19 століть);про вихід зі складу учасників ТОВ Джуринфортеця релігійної організації Тернопільська єпархія Української Автокефальної Православної Церкви ;затвердити розмір, співвідношення і перерозподіл часок учасників;внести зміни та доповнення до Статуту ТОВ Джуринфортеця ;надати повноваження директору ТОВ Джуринфортеця ОСОБА_6 щодо передачі у власність (на баланс) ТОВ Джуринфортеця , нежитлової будівлі руїни палацу 17-19 століть та на виплату релігійної організації Тернопільська єпархія Української Автокефальної Православної Церкви її частки в Статутному капіталі Товариства.

На даний час, в ході здійснення досудового розслідування, виникла необхідність у тимчасовому доступі до оригіналів документів, що зберігаються у Київській Митрополії Української Православної Церкви (Православної церкви України) (ЄДРПОУ 42783113) за адресою м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 6, а саме: Указу Предстоятеля УАПЦ №164 від 21.10.2016 р. про направлення Архиєпископа УАПЦ Гука Р.В. (Мстислава) на покаяння, Указу Предстоятеля УАПЦ № 176 від 25.10.2016 р. про призначення виконуючим обов`язки керуючого Тернопільською єпархією Митрополита Галицького Андрія (Абрамчука), Указу Предстоятеля УАПЦ № 203 від 06.12.2016 р. про звільнення від обов`язків Керуючого Тернопільською єпархією УАПЦ Гука Р.В. (Мстислава), Указу про призначення Керуючого Тернопільською єпархією УАПЦ після звільнення із вказаної посади ОСОБА_1 (Мстислава), журналу реєстрації Указів УАПЦ в період з 01.10.2016 по лютий 2017 року, Протоколу Архієрейського ОСОБА_2 та Патріаршої Ради від 06.12.2016 р., Протоколу Архієрейського собору та Патріаршої Ради від 18.10.2016 р. з можливістю виготовлення їх копій.

Відповідно до п.п.1,2 ч.5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Окрім того, згідно ч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи те, що оригінали документів, що стосуються відчуження об`єкту нерухомого майна - нежитлова будівля (руїни палацу XVII-XIX ст., реєстраційний номер 987126861220) загальною площею 717 кв. м, що розташована в Тернопільській обл., Заліщицький р-н, с. Нирків, які перебувають у володінні Київської Митрополії Української Православної Церкви (Православної церкви України) (ЄДРПОУ 42783113), що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 6, мають суттєве доказове значення для встановлення важливих обставин, будуть використані, як докази вчинення кримінального правопорушення та необхідні для проведення експертиз у вказаному кримінальному провадженні та приймаючи до уваги неможливість отримати відомості в інший спосіб, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає до задоволення.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 132, 159, 163, 164, 309 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого СВ Тернопільського ВП ГУ Національної поліції в Тернопільській області Гатанюк Р.З. погоджене прокурором Тернопільської місцевої прокуратури Тронка Н.В. про тимчасовий доступ до речей та документів - задовольнити.

Надати дозвіл слідчому CВ ТВП Національної поліції в Тернопільській області Гатанюк Роксолані Зіновіївні, слідчому CВ ТВП Національної поліції в Тернопільській області Остапчуку Ю.М., слідчому CВ ТВП Національної поліції в Тернопільській області Білю О.Р., слідчому CВ ТВП Національної поліції в Тернопільській області Крутому Р.О., слідчому CВ ТВП Національної поліції в Тернопільській області Вакіряку В.П. на тимчасовий доступ до оригіналів документів,що перебувають у володінні Київської Митрополії Української Православної Церкви (Православної церкви України) (ЄДРПОУ 42783113) за адресою м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 6, а саме: Указу Предстоятеля УАПЦ № 164 від 21.10.2016 р. про направлення Архиєпископа УАПЦ Гука ОСОБА_10 В. (Мстислава) на покаяння; Указу Предстоятеля УАПЦ № 176 від 25.10.2016 р. про призначення виконуючим обов`язки керуючого Тернопільською єпархією Митрополита Галицького Андрія (Абрамчука); Указу Предстоятеля УАПЦ № 203 від 06.12.2016 р. про звільнення від обов`язків Керуючого Тернопільською єпархією УАПЦ Гука Р.В. (Мстислава); Указу про призначення Керуючого Тернопільською єпархією УАПЦ після звільнення із вказаної посади ОСОБА_1 (Мстислава), журналу реєстрації Указів УАПЦ в період з 01.10.2016 по лютий 2017 року; Протоколу Архієрейського ОСОБА_2 та Патріаршої Ради від 06.12.2016 р.; Протоколу Архієрейського собору та Патріаршої Ради від 18.10.2016 р., з можливістю вилучення належним чином засвідчених копій вказаних документів.

Строк дії ухвали встановити протягом місяця з дня її постановлення.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положенням Кримінального процесуального кодексу України з метою відшукання та вилучення вказаних речей та документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області В. Л. Дзюбич

Зареєстровано 25.06.2019
Оприлюднено 25.06.2019
Дата набрання законної сили 20.06.2019

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону