Рішення
від 24.06.2019 по справі 540/1242/19
ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 червня 2019 р.м. ХерсонСправа № 540/1242/19 Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Попова В.Ф., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Головного управління Державної фіскальної служби у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі до Товариства з обмеженою відповідальністю "Стафф-Сервіс" про зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків,

встановив:

Головне управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі звернулось в суд із заявою до ТОВ "Стафф-Сервіс", в якій просить зупинити видаткові операції на рахунках платника податків ТОВ "Стафф-Сервіс".

Заява обґрунтована тим, що за відповідачем обліковується податковий борг на суму 24 330 000,00 грн, який виник за рахунок несплати узгоджених грошових зобов`язань. З метою інформування платника податків та визначення дати проведення опису майна у податкову заставу, контролюючим органом було направлено боржникові лист. Однак, для здійснення вказаних заходів податковий керуючий не був допущений. Згідно бази даних ТОВ "Стафф-Сервіс" має відкриті розрахункові рахунки в установах банку. З метою погашення податкового боргу Податковий орган звернувся до суду із цією заявою.

21.06.2019 року ухвалою суду у справі відкрито провадження.

Розгляд справи відбувається за правилами ст. 283 КАС України.

У судове засідання учасники справи не з`явились, про час та дату розгляду справи повідомлені належним чином.

Від представника позивача надійшла заява про розгляд справи в порядку письмового провадження, вимоги просив задовольнити.

Від відповідача заяв не надходило, про час та дату судового засідання був повідомлений представник у телефонному режимі, про що свідчить телефонограма (а.с. 27).

Відповідно до ч. 3 ст. 268 КАС України неприбуття у судове засідання учасника справи, повідомленого відповідно до положень цієї статті, не перешкоджає розгляду справи у судах першої та апеляційної інстанцій.

Враховуючи, що належним чином повідомлені учасники справи не з`явились у судове засідання, суд вважає за можливе розглянути справу без їх участі у порядку письмового провадження.

Судом встановлені наступні обставини справи.

ТОВ "Стафф-Сервіс" зареєстровано Суворовським районним управлінням юстиції у м. Херсоні 21.06.2013 № 14991020000016138, взято на облік до Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі 25.06.2013.

За результатами здійснення фінансово-господарської діяльності у боржника ТОВ "Стафф-Сервіс" станом на 20.06.2019 обліковується податковий борг на загальну суму 24 33 0 000,00:

- по штрафним санкція за порушення законодавства про патентування, за порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, який виник починаючи з 10.04.2019 за рахунок несплати узгоджених грошових зобов`язань, що нараховані згідно рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 24.01.2019 № 0000281422 прийнятого на підставі акта перевірки від 02.01.2019 № 2/21-22-14-04.

До боржника застосовувалися заходи стягнення визначені Податковим кодексом України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI.

На виконання підпункту 59.1 статті 59 ПК України № 2755-VI боржнику надіслано податкову вимогу від 16.04.2019 року № 2089-17, на суму 24 934 503,47 грн.

16.04.2019 року заступником начальника Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі прийнято рішення № 2089-17 про опис майна ТОВ "Стафф-Сервіс" у податкову заставу.

З метою інформування платника податків та визначення дати проведення опису майна у податкову заставу, контролюючим органом 13.06.2019 за № 10540/10/21-22-17-02-18 направлено лист ТОВ "Стафф-Сервіс".

Податковим керуючим 20.06.2019 здійснено вихід за податковою адресою боржника: м. Херсон, вул. Дорофєєва, буд. АДРЕСА_1 (офіс) 126 - для проведення опису майна у податкову заставу.

20.06.2019 року податковим керуючим складено акт № 14/21-22-17-02-18 про результати перевірки достовірності податкової адреси. В ході цього заходу встановлено, що за вищевказаною адресою місцезнаходження платника податків не встановлено, опис майна у податкову заставу не здійснено.

Згідно бази даних ІС "Податковий блок" ТОВ "Стафф-Сервіс" має відкриті розрахункові рахунки.

Вирішуючи спірні правовідносини, суд виходить з такого.

Пунктами 88.1, 88.2 статті 88 ПК України передбачено, що з метою забезпечення виконання платником податків своїх обов`язків, визначених цим Кодексом, майно платника податків, який має податковий борг, передається у податкову заставу. Право податкової застави виникає згідно з цим Кодексом та не потребує письмового оформлення.

Згідно пункту 89.1 статті 89 ПК України право податкової застави виникає у разі: несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов`язання, самостійно визначеної платником податків у податковій декларації, - з дня, що настає за останнім днем зазначеного строку; несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов`язання, самостійно визначеної контролюючим органом, - з дня виникнення податкового боргу.

Відповідно до п. 89.3-89.4 ст. 89 ПК України майно, на яке поширюється право податкової застави, оформлюється актом опису.

До акта опису включається ліквідне майно, яке можливо використати як джерело погашення податкового боргу.

Опис майна у податкову заставу здійснюється на підставі рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, яке пред`являється платнику податків, що має податковий борг.

Акт опису майна, на яке поширюється право податкової застави, складається податковим керуючим у порядку та за формою, що затверджені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Відмова платника податків від підписання акта опису майна, на яке поширюється право податкової застави, не звільняє такого платника податків від поширення права податкової застави на описане майно. У такому випадку опис здійснюється у присутності не менш як двох понятих.

У разі якщо платник податків не допускає податкового керуючого для здійснення опису майна такого платника податків у податкову заставу та/або не подає документів, необхідних для такого опису, податковий керуючий складає акт відмови платника податків від опису майна у податкову заставу.

Контролюючий орган звертається до суду щодо зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків, заборону відчуження таким платником податків майна та зобов`язання такого платника податків допустити податкового керуючого для опису майна у податкову заставу.

Зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків та заборона відчуження таким платником податків майна діють до дня складення акта опису майна платника податків у податкову заставу податковим керуючим або акта про відсутність майна, що може бути описано у податкову заставу, або погашення податкового боргу в повному обсязі. Податковий керуючий не пізніше робочого дня, що настає за днем складення цих актів, зобов`язаний надіслати банкам, іншим фінансовим установам, а також платнику податків рішення про складення актів, яке є підставою для поновлення видаткових операцій та скасування заборони на відчуження майна.

Аналіз змісту вищенаведених правових норм свідчить про те, що право податкової застави та право податкового керуючого здійснити опис майна в податкову заставу виникає лише тоді, коли платник податків має податковий борг. При цьому, факт недопуску податкового керуючого для здійснення опису майна платника податків надає право контролюючому органу звернутися до суду щодо зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків.

Наявність податного боргу підтверджується витягом інтегрованої картки платника податків.

Факт недопуску податкового керуючого для здійснення опису майна платника податків підтверджено актом № 14/21-22-17-02-18 від 20.06.2019 року.

Із урахуванням вищевикладених обставин, суд вважає, що заявлена вимога підлягає задоволенню у повному обсязі.

Думка заявника з приводу того, що за подання цієї заяви не потрібно сплачувати судовий збір є хибною, адже відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Частиною 2 цієї ж статті передбачено перелік об`єктів за подання яких судовий збір не сплачується, серед якого, відсутня заява, що є предметом розгляду у цій справі.

На підставі викладеного, за подання заяви про зупинення видаткових операцій необхідно було сплатити 1921 грн судового збору, як за одну вимогу немайнового характеру заявлену суб`єктом владних повноважень.

Враховуючи стислі строки розгляду таких заяв, а також, відсутність можливості залишення без руху з підстави не сплати судового збору у такій категорії справ, суд відкрив провадження. Разом із тим, обов`язок позивача щодо сплати судового збору залишився невиконаним, внаслідок чого, суд вважає за необхідне стягнути з Податкового органу на користь державного бюджету 1921 грн.

Керуючись ст. 242-246, 283 КАС України, суд.

вирішив:

Заяву задовольнити.

Зупинити видаткові операції на рахунках платника податків Товариства з обмеженою відповідальністю "Стафф-Сервіс" (код ЄДРПОУ 38697427, місцезнаходження: 73003, Херсонська обл., м. Херсон, вул. Дорофєєва, буд. 10, кв. 126).

Рішення підлягає негайному виконанню.

Стягнути з Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі (код ЄДРПОУ 39394259, 73026, м. Херсон, проспект Ушакова, 75) за рахунок бюджетних асигнувань до державного бюджету несплачену суму судового збору в розмірі 1921 грн (одна тисяча дев`ятсот двадцять одна гривня 00 коп.), шляхом безспірного списання.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до П`ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня складання повного судового рішення, через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Попов В.Ф.

кат. 111010000

СудХерсонський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення24.06.2019
Оприлюднено25.06.2019
Номер документу82597467
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —540/1242/19

Ухвала від 21.06.2019

Адміністративне

Херсонський окружний адміністративний суд

Попов В.Ф.

Рішення від 24.06.2019

Адміністративне

Херсонський окружний адміністративний суд

Попов В.Ф.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні