Ухвала
від 23.06.2019 по справі 917/990/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

36000, м. Полтава, вул. Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

24.06.2019 Справа № 917/990/19

Суддя Іванко Л.А. , розглянувши матеріали

за позовною заявою Заступника військового прокурора Білоцерківського гарнізону (09117, м. Біла Церква, вул. Шолом-Алейхема, 21-А) в інтересах держави в особі органу уповноваженого здійснювати відповідні функції у спірних відносинах

Адміністрації Державної прикордонної служби України, 01601, м.Київ, вул.Володимирська, 26, ідент. код 00034039

Військової частини НОМЕР_1 , 09610, Київська обл., Рокитнянський р-н, с.Савинці, іден. код НОМЕР_2

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Коляда-2016", 36000, м.Полтава, вул.Соборності, 40А, кв.5, ідент. код 40429546

про 93091,92 грн.

встановив:

Відповідно до п.1 ч. 1 статті 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Згідно частини 1 статті 172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Згідно Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету міністрів України № 270 від 05.03.2009 р. (із змінами) підтвердженням надання послуг поштового зв`язку є розрахунковий документ - документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), що підтверджує надання послуг поштового зв`язку, а підтвердженням переліку відправлених документів є опис вкладення встановленої форми. Отже, доказами відправлення відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів в розумінні наведених норм є саме касовий чек або розрахункова квитанція та опис вкладень до цінного листа, відправленого на адресу відповідача, із переліком вкладених до нього документів (копії позовної заяви та додатків до позовної заяви).

Виходячи з викладеного, належним доказом відправлення сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів є саме опис вкладення та документ, що підтверджує надання поштових послуг (фіскальний чек, розрахункова квитанція тощо).

Як вбачається з матеріалів справи, позивачем в якості доказів направлення позовної заяви та доданих до неї документів сторонам надано фіскальний чек та опис вкладення.

При цьому, в описі вкладення перелік документів наведених у додатках до позовної заяви, які надані суду не співпадає з переліком документів, направлених на адресу сторін, а саме відсутні додатки №34 - 38.

Відповідно до п.2 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.

Як убачається з додатків до позовної заяви, позивачем додані ксерокопія платіжних доручення про сплату судового збору.

Відповідно до п. 3.1. Інструкції «Про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті», затвердженої Постановою Правління НБУ від 21.01.2004 № 22, платіжне доручення оформляється платником за формою, наведеною в додатку 2 до вказаної Інструкції, згідно з вимогами щодо заповнення реквізитів розрахункових документів, що викладені в додатку 8 до вказаної Інструкції. Платіжне доручення оформляється платником згідно з вимогами щодо заповнення реквізитів розрахункових документів, що викладені в додатку 8 до цієї Інструкції, та подається до банку, що обслуговує його, у кількості примірників, потрібних для всіх учасників безготівкових розрахунків.

Враховуючи вищенаведене, документом про сплату судового збору є оригінал квитанції установи банку або відділення поштового зв`язку, які прийняли платіж, платіжне доручення, підписане уповноваженою посадовою особою і скріплене печаткою установи банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення.

Копії, у тому числі виготовлені із застосуванням технічних засобів (фотокопії тощо), цих документів не можуть бути належним доказом сплати судового збору.

Отже, копії платіжних доручень не може бути прийнята судом як належний доказ сплати судового збору.

Відповідно до ч. 2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Згідно ч. 5 ст. 91 ГПК України учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який у нього знаходиться, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

В п. 5.27 Національного стандарту України "Державна уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів. ДСТУ 4163-2003" встановлено, що відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.

Додані до позову копії документів посвідчені спеціалістом Біла Т.В., але до позову не додано довіреність на право засвідчення копій документів на відповідність їх оригіналам на ім`я спеціаліста Біла Т.В. Тому, додані позивачем до позовної заяви докази не можуть вважатися належними.

Відповідно до ст.174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Вказані недоліки можуть бути усунені шляхом надання довіреності на спеціаліста ОСОБА_1 , який посвідчував копії документів; оригінали платіжних доручень про сплату судового збору та докази відправлення сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів (поштовий опис вкладення з переліком додатків до позовної заяви).

Керуючись ст.ст. 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, -

УХВАЛИВ:

1. Залишити позовну заяву без руху.

2. Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - 10 днів з дня вручення позивачу даної ухвали.

3. Попередити позивача про те, що у разі усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до суду; інакше вважається неподаною та повертається особі, що звернулася з позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду (ст.ст.235,255 ГПК України).

Суддя Іванко Л.А.

СудГосподарський суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення23.06.2019
Оприлюднено15.09.2022
Номер документу82612843
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —917/990/19

Рішення від 09.12.2019

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Іванко Л.А.

Рішення від 09.12.2019

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Іванко Л.А.

Ухвала від 28.10.2019

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Іванко Л.А.

Ухвала від 23.09.2019

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Іванко Л.А.

Ухвала від 21.08.2019

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Іванко Л.А.

Ухвала від 23.06.2019

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Іванко Л.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні