ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
18.02.10
Справа №2/19-09.
За позовом: Тростянецької міської ради
до відповідача: Фізичної особи – підприємця ОСОБА_1, АДРЕСА_2
про звільнення самовільно зайнятої земельної ділянки
СУДДЯ СОП‘ЯНЕНКО О.Ю.
Представники сторін:
Від позивача: Линник Л.В., довіреність № 29 від 05.01.2010 року
Від відповідача: ОСОБА_3, довіреність № 4745 від 11.12.2009 року
За участю секретаря судового засідання: Литвиненко О.А.
Суть спору: позивач в позовній заяві просить суд зобов’язати відповідача звільнити самовільно зайняту земельну ділянку площею 0,02 га під складським приміщенням по АДРЕСА_2; зобов’язати відповідача привести самовільно зайняту земельну ділянку по АДРЕСА_2 в належний стан шляхом знесення самовільно побудованого складського приміщення у вигляді металевого ангару.
Відповідач надав відзив на позовну заяву, в якому зазначив, що на момент укладання договору купівлі – продажу № 4 від 17.05.2002 року відповідач ОСОБА_1 виступав як фізична особа, тому дана справа не може бути вирішена у господарському суді, оскільки за складом сторін вона не підсудна господарському суду.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення повноважних представників сторін, суд встановив:
17.05.2002р. фізична особа - ОСОБА_1 придбав у приватну власність приміщення складу магазину (підвалу), за адресою: АДРЕСА_2, що підтверджується договором купівлі – продажу № 4 від 17.05.2002 року, укладеного між ліквідаційною комісією Виробничо – торгового колективного підприємства Тростянецький деревообробний комбінат в особі ліквідатора (продавець) та фізичною особою ОСОБА_1 (покупець).
Відповідно до ст. 1 ГПК України право на звернення до господарського суду мають підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб’єкта підприємницької діяльності згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів.
Згідно зі ст. 21 ГПК України сторонами в судовому процесі – позивачами і відповідачами – можуть бути підприємства і організації, зазначені у ст. 1 Кодексу.
З матеріалів справи вбачається, що як фізична особа-підприємець відповідач був зареєстрований 11.12.2009р., тобто на момент укладення договору купівлі – продажу № 4 від 17.05.2002р. він укладався відповідачем як фізичною особою, а не як підприємцем.
Статтею 12 ГПК України передбачено, що господарським судам підвідомчі справи у спорах, що виникають, зокрема, при укладанні, зміні, розірванні і виконанні господарських договорів в процесі господарської діяльності сторін.
За визначенням, наведеним у ст. 3 ГК України, господарською є діяльність суб’єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність.
Враховуючи викладене вище, суд приходить до висновку, що під час укладення договору купівлі – продажу № 4 від 17.05.2002р., який є предметом спору, відповідач ОСОБА_1 виступав як фізична особа, а тому даний спір не підлягає вирішенню в господарських судах України, в зв’язку з чим суд припиняє провадження у даній справі на підставі п.1 ст.80 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись ст.ст. 1, 21, 80, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Провадження у справі № 2/19-09 – припинити.
2. Копію ухвали надіслати сторонам по справі.
СУДДЯ О.Ю. СОП‘ЯНЕНКО
Суддя
Суд | Господарський суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 18.02.2010 |
Оприлюднено | 24.12.2010 |
Номер документу | 8261769 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Сумської області
Соп'яненко Оксана Юріївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні