Справа № 645/7781/18
Провадження № 2/645/874/19
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
(заочне)
25 червня 2019 року м. Харків
Фрунзенський районний суд м. Харкова в складі:
головуючого судді - Бабкової Т.В.,
за участі секретаря судових засідань - Малій О.Л.,
розглянувши у відкритому заочному судовому засіданні в місті Харкові в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом Приватного підприємства Рогань-Сервіс до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за опалення та гарячу воду,
В С Т А Н О В И В:
Позивач, ПП Рогань-Сервіс , звернувся до Фрунзенського районного суду м.Харкова з позовом, в якому просить стягнути з відповідача ОСОБА_1 заборгованість за опалення та гарячу воду у розмірі 8277,39 грн., а також сплачений судовий збір у розмірі 1762,00 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилався на те, що між ПП Рогань-Сервіс та ОСОБА_1 було укладено договір від 30.09.2016 року № 86 про надання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води з адресою: АДРЕСА_1 . В порушення вимог чинного законодавства боржник несвоєчасно та не в повному обсязі виконує зобов`язання щодо оплати послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води. У зв`язку з несплатою послуг, які були надані позивачем відповідно до умов договору, у відповідача виникла заборгованість перед позивачем у розмірі 8277,39 грн. за період з жовтня 2016 року по квітень 2017 року.
Ухвалою Фрунзенського районного суду м. Харкова від 29.12.2018 року позовну заяву ПП Рогань-Сервіс залишено без руху, надавши позивачу строк 10 днів з дня вручення ухвали для усунення недоліків.
30.01.2019 року від позивача надійшла заява про усунення недоліків позовної заяви.
Ухвалою Фрунзенського районного суду м. Харкова від 05.02.2019 року відкрито провадження по справі та призначено її до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та надано відповідачу для подання клопотання про розгляд справи з повідомленням (викликом) сторін. Окрім того, відповідачу було надано строк для подання відзиву на позовну заяву, було здійснено через оголошення на офіційному веб-порталі судової влади України.
Ухвала про відкриття провадження по справі, матеріали позовної заяви з додатками були направлені на останнє відоме місце проживання відповідача.
Зазначений конверт був повернутий на адресу суду 18.03.2019 з позначкою: за закінченням встановленого строку зберігання .
Відповідач, у встановлений судом строк, на адресу суду клопотань про розгляд справи з повідомленням сторін та відзиву на позовну заяву не надав.
Від учасників провадження не надійшло заперечень проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження чи клопотання про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін.
За наявності одночасного існування умов, передбачених положеннями ст.280 ЦПК України, суд вважав можливим ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, проти чого не заперечував позивач.
Відповідно до ч.2 ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи, чи в разі якщо розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, дослідивши матеріали цивільної справи, приходить до наступного висновку.
Відповідно до ч. 2 ст. 124 Конституції України, юрисдикція судів поширюється на всі правовідносин, що виникають у державі.
У відповідності з п. 1 ст. 6 Європейської Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, ратифікованої Україною, Законом України №475/97-ВР від 17.07.1997 року, яка відповідно до ст. 9 Конституції України є частиною національного законодавства України, кожна людина при визначенні її громадянських прав та обов`язків має право на справедливий розгляд справи незалежним та безстороннім судом.
Відповідно до ст. 55 Конституції України, кожному гарантується судовий захист його прав і свобод.
Згідно зі ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до ст. 12, 13 ЦПК України, суд розглядає справи на принципах змагальності і диспозитивності.
Згідно зі ст. 13 ЦПК України, суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Відповідно до ст.ст.76, 81 ЦПК України, кожна сторона зобов`язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.
Судом встановлено, що 30.09.2016 року між ПП Рогань-Сервіс та ОСОБА_1 укладено договір № 86 про надання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води за адресою: АДРЕСА_1 , відповідно до пункту 1 якого, Виконавець зобов`язується своєчасно надавати споживачеві відповідної якості послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води, а споживач зобов`язується своєчасно оплачувати надані послуги за встановленими тарифами у строки і на умовах, передбачених договором.
Пунктом 8 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених Постановою Кабінету Міністрів від 21.07.2005 року № 630, передбачено, що послуги надаються споживачеві згідно з договором, що оформлюється на основі типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення.
Статті 68, 162 ЖК України, п. 7 Правил користування приміщеннями житлових будівників, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 08.10.1992 року № 572, п. 18 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення зобов`язують наймача, власника або орендаря житлового приміщення сплачувати житлово-комунальні послуги.
Згідно до ст.ст. 67, 68 ЖК України наймачі (власники) квартир зобов`язані щомісяця своєчасно вносити плату за комунальні послуги, до числа яких входять послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води.
Відповідно до п. 18 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, розрахунковим періодом для сплати послуг є календарний місяць. Плата за надані послуги вноситься не пізніше 20 числа місяця, що настає за розрахунковим.
Згідно зі ст. 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору або вимог ЦК України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно до п.4 ч.1 ст. 611 ЦК України у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема відшкодування збитків та моральної шкоди. Згідно зі ст.610 ЦК України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
На підставі ч.1 ст. 625 ЦК України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання.
Відповідно до вимог ст. 1213 ЦК України відповідач повинен відшкодувати вартість безпідставно набутої теплової енергії.
В порушення вимог чинного законодавства боржник несвоєчасно та не в повному обсязі виконує зобов`язання щодо оплати послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води.
Згідно до відомості нарахувань та оплати за теплову енергію від 26.11.2018р., заборгованість за опалення та гарячу воду за адресою: АДРЕСА_2 , за період з жовтня 2016 року по квітень 2017 року становить 8277 грн. 39 коп.
Таким чином, суд приходить до висновку, що внаслідок неправомірних дій відповідача, які виразились в порушенні строків та порядку оплати послуг за опалення та гарячу воду, позивач зазнав збитків, які підлягають відшкодуванню, тому позов підлягає задоволенню.
Питання щодо судових витрат суд вирішує відповідно до положень ст.142 ЦПК України.
Керуючись ст.ст. 526,611,625,1213 ЦК України, ст. ст. 67, 68 ЖК України, п.18 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №630 від 21.07.2005 року, ст. ст.13, 76-81, 133, 142, 247, 263-265, 280 ЦПК України, суд,
В И Р І Ш И В :
Позовні вимоги Приватного підприємства Рогань-Сервіс до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за опалення та гарячу воду - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 , ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) на користь Приватного підприємства Рогань-Сервіс (п/р 26004015294001 відділення Харківське № 3 ПАТ Альфа-банк , МФО 300346, код ЄДРПОУ 34632434), заборгованість за опалення та гарячу воду в сумі 8277 (вісім тисяч двісті сімдесят сім) грн. 39 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) на користь Приватного підприємства Рогань-Сервіс (п/р 26004015294001 відділення Харківське № 3 ПАТ Альфа-банк , МФО 300346, код ЄДРПОУ 34632434) судовий збір у розмірі 1762 (одна тисяча сімсот шістдесят дві) грн. 00 коп.
Відповідачем протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення може бути подана письмова заява про перегляд заочного рішення відповідно до вимог ст. ст. 284-285 ЦПК України.
Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Заочне рішення може бути оскаржене позивачем в загальному порядку шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення або з дня складання повного судового рішення у разі оголошення вступної та резолютивної частини рішення або розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно - телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи Харківському апеляційному суду до або через Фрунзенський районний суд м. Харкова.
З інформацією щодо тексту судового рішення учасники справи можуть ознайомитися за веб-адресою Єдиного державного реєстру судових рішень: http://www.reyestr.court.gov.ua.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом зазначених строків, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Позивач: Приватне підприємство Рогань-Сервіс , код ЄДРПОУ 34632434, адреса місцезнаходження: 61172, м. Харків, вул. Грицевця, буд. 29.
Відповідач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстроване у встановленому порядку місце проживання (перебування): АДРЕСА_1 .
Повне судове рішення складено 25.06.2019 року.
Суддя -
Суд | Фрунзенський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 25.06.2019 |
Оприлюднено | 26.06.2019 |
Номер документу | 82626653 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Фрунзенський районний суд м.Харкова
Бабкова Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні