Справа № 646/9169/18
№ провадження 1-кс/646/2761/2019
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14.05.19 року м.Харків
Слідчий суддяЧервонозаводського районногосуду м.Харкова ОСОБА_1 ,за участюсекретаря ОСОБА_2 ,розглянувши клопотанняслідчого вОВС другогослідчого відділуслідчого управлінняпрокуратури Харківськоїобласті ОСОБА_3 про накладанняарешту намайно впровадженні №442018220000001300від 22.10.2018,
В С Т А Н О В И В :
В провадження слідчого судді надійшло вказане клопотання прокурора про арешт майна, в обґрунтування якого зазначено, що службові особи ГУ ДФС у Харківській області, зловживаючи службовим становищем, всупереч інтересам служби, з метою одержання неправомірної вигоди для себе, сприяють протиправній діяльності групи компаній «Аптека 95», до складу якої входять ТОВ «Аметрін ФК», ТОВ «Аптека Аірмед» та інші суб`єкти господарювання, шляхом не проведення належним чином податкових перевірок та інших контролюючих заходів.
При цьому, службові особи ТОВ «Аметрін ФК» та ТОВ «Аптека Аірмед» ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , надають службовим особам комунальних та державних закладів охорони здоров`я, державних та інших підприємств неправомірну вигоду у вигляді «бонусів» у відсотковому відношенні (від 5% до 25%) від суми грошових коштів, що надходить на банківські рахунки ТОВ «Аметрін ФК» та ТОВ «Аптека Аірмед» за надання переваг при проведенні процедур публічних закупівель, укладання договорів щодо придбання лікарських засобів, погодження завищеної ціни придбання лікарських засобів, своєчасне та в повному обсязі перерахування грошових коштів, в тому числі бюджетних, на банківські рахунки підприємств ТОВ «Аметрін ФК» та ТОВ «Аптека Аірмед».
Зазначені протиправні дії вчиняються в інтересах організатора діяльності підприємств ОСОБА_8 , а деталі вчинення злочину безпосередньо узгоджуються з директором ТОВ «Аметрін ФК» ОСОБА_9 та засновником ТОВ «Аметрін ФК» ОСОБА_10 на робочому місці та засобами зв`язку.
Також, досудовим розслідуванням встановлено, що з травня 2016 року і по теперішній час ТОВ «Аметрін ФК» засновниками якого є ОСОБА_10 та ОСОБА_11 , а керівником ОСОБА_9 , уклало 1178 угод на постачання товарів у сфері медицини з розпорядниками бюджетних коштів різного рівня на суму понад 112120489 грн. по всій території України, з яких понад 40000000 грн. з розпорядниками бюджетних коштів у Харківської області. Упродовж 2018 року на рахунок ТОВ «Аметрін ФК» перераховано 47768704 грн.
У свою чергу засновники ТОВ «Аметрін ФК» приймають участь у публічних закупівлях у медичній сфері як фізичні особи підприємці та відповідно штучно створюють конкуренцію ТОВ «Аметрін ФК». Упродовж 2017-2018 р.р. ФОП ОСОБА_10 укладено 68 угод на суму 5641910 грн., ФОП ОСОБА_11 укладено 63 угоди на суму 5143992 грн.
Крім цього, одним із конкурентів ТОВ «Аметрін ФК» у процедурах відкритих торгів є ТОВ «Аптека Аірмед», засновником якого є ОСОБА_12 , керівником ОСОБА_4 .
Обидві вищезазначені комерційні структури приймали участь в одних і тих же процедурах відкритих торгів 32 рази на загальну суму близько 10000000 грн.
ТОВ «Аптека Аірмед» з вересня 2017 року і по теперішній час уклало 252 угоди на загальну суму 11144663 грн., з них близько 6000000 грн. з розпорядниками бюджетних коштів різного рівня в Харківській області. В свою чергу фізична особа підприємець ОСОБА_12 за результатами участі в публічних закупівлях у медичній сфері упродовж 2017-2018 р.р. уклала 237 угод на суму 11675736 грн.
Поряд з цим, працівники підприємств, що підконтрольні власникам групи компаній «Аптека 95», здійснюють торгівлю з аптеками Донецької та Луганської областей за готівку («по другій формі»), без відображення зазначених операцій в податковому та бухгалтерському обліках.
Вказані факти свідчать про те, що засновники та керівники вказаних суб`єктів господарювання діють у змові для витіснення інших учасників публічних закупівель та освоєння бюджетних коштів по завищеним цінам, а отриманий надлишок коштів через підприємства з ознаками фіктивності та фізичних осіб-підприємців конвертують у готівку для подальшого розподілу між собою та замовниками.
Слідчий зазначив, що вказані факти свідчать про те, що засновники та керівники вказаних суб`єктів господарювання діють у змові для витіснення інших учасників публічних закупівель та освоєння бюджетних коштів по завищеним цінам, а отриманий надлишок коштів через підприємства з ознаками фіктивності та фізичних осіб-підприємців конвертують у готівку для подальшого розподілу між собою та замовниками.
Ухвалою слідчого судді Червонозаводського районного суду м. Харкова від 15.02.2019 надано дозвіл на проведення обшуку за місцем мешкання ОСОБА_13 за адресою: АДРЕСА_1 .
В ході обшуку, проведеного 15.02.2019 за вказаною адресою виявлено та вилучено наступні речі: банківська карта «Приват Банк» VISA, Золота картка для виплат № НОМЕР_1 , дійсна до 10/20; банківська карта «Приват Банк» MasterCard, Золота картка Універсальна, № НОМЕР_2 , дійсна до 12/21; банківська карта «Приват Банк» VISA, Золота картка для виплат, № НОМЕР_3 , дійсна до 04/21; банківська карта «ОщадБанк» MasterCard, золотистого кольору, № НОМЕР_4 , дійсна до 02/19; банківська карта «ОщадБанк» MasterCard, чорного кольору, № НОМЕР_5 , дійсна до 02/17; банківська карта «Альфа-Банк» MasterCard, золотистого кольору, № НОМЕР_6 , дійсна до 12/19; 20 аркушів паперу формату А4 на якому міститься відтиск печатки Міська клінічна лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги міста Запоріжжя» ЄДРПОУ 05498677; печатка ТОВ «Благовест-08», червоно-чорного кольору, ЄДРПОУ 36014725; папка синього кольору із чорновими записами на 261 аркуші; мобільний телефон марки HUAWEI P8 lite 2017, імеі НОМЕР_7 , імеі НОМЕР_8 , серійний номер НОМЕР_9 із сім картою мобільного оператора «Водафон» НОМЕР_10 .
Зазначені речі визнані речовими доказами. Власником вилученого майна за адресою: АДРЕСА_1 , є ОСОБА_13 .
Також слідчий зазначив, що на теперішній час у органу досудового розслідування мається необхідність проведення ряду експертних досліджень та інших процесуальних дій з вилученим майном. З метою фіксації слідів злочину за вилученими вищевказаними під час обшуку речами, встановлення їх походження, достовірності та наявності на них інших слідів, необхідно провести відповідні судові експертизи, а саме: почеркознавчі, економічні, які необхідні для визначення розміру збитків. Крім того, у матеріалах кримінального провадження маються достатні дані вважати, що вилучені речі мають відношення до кримінального провадження та їх повернення унеможливить досягти мети досудового розслідування.
Прокурор в судове засідання не з`явилась, надала до суду заяву про розгляд справи у її відсутності, клопотання підтримала та просила задовольнити.
Судом вживались заходи для забезпечення явки в судове засідання власника майна, однак він не з`явився.
Слідчий суддя дослідивши клопотання та надані до нього матеріали, вважає, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Пунктом 3 ч. 2 ст. 167 КПК України визначено, що тимчасово вилученим майном є майно у вигляді речей, документів, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони є предметом кримінального правопорушення.
Згідно з ч.2 ст. 168 КПК України тимчасове вилучення майна може здійснюватися також під час обшуку, огляду.
Відповідно до положень ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майнадопускається зметою забезпечення збереження речових доказів за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям ст. 98 цього Кодексу.
Згідно зі ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Постановою слідчого від 22 лютого 2019 року вилучені речі визнані речовими доказами.
Слідчий суддя, проаналізувавши клопотання та додані до нього матеріали, прийшов до висновку, що вилучене 15.02.2019 під час обшуку майно відповідає критеріям ст. 98 КПК України.
Аналіз викладеного законодавства і обставин справи свідчить, що є передбачені законом підстави для накладення арешту на майно, вилучене 15.02.2019 під час проведення обшуку за місцем мешкання ОСОБА_13 , за адресою: АДРЕСА_1 , оскільки воно є доказом злочину, у зв`язку з чим клопотання підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 98,167-168,170-173 КПК України, слідчий суддя,
У Х В А Л И В :
Клопотання слідчого - задовольнити.
Накласти арешт, шляхом заборони володіти, користуватися та розпоряджатися, майном, вилученим 15.02.2019 у ході обшуку приміщення за адресою: АДРЕСА_1 , за місцем мешкання ОСОБА_13 , а саме:
-Банківська карта «Приват Банк» VISA, Золота картка для виплат № НОМЕР_1 , дійсна до 10/20;
-Банківська карта «Приват Банк» MasterCard, Золота картка Універсальна, № НОМЕР_2 , дійсна до 12/21;
-Банківська карта «Приват Банк» VISA, Золота картка для виплат, № НОМЕР_3 , дійсна до 04/21;
-Банківська карта «ОщадБанк» MasterCard, золотистого кольору, № НОМЕР_4 , дійсна до 02/19;
-Банківська карта «ОщадБанк» MasterCard, чорного кольору, № НОМЕР_5 , дійсна до 02/17;
-Банківська карта «Альфа-Банк» MasterCard, золотистого кольору, № НОМЕР_6 , дійсна до 12/19;
-20 аркушів паперу формату А4 на якому міститься відтиск печатки Міська клінічна лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги міста Запоріжжя» ЄДРПОУ 05498677;
-Печатка ТОВ «Благовест-08», червоно-чорного кольору, ЄДРПОУ 36014725;
-Папка синього кольору із чорновими записами на 261 аркуші;
-Мобільний телефон марки HUAWEI P8 lite 2017, імеі НОМЕР_7 , імеі НОМЕР_8 , серійний номер НОМЕР_9 із сім картою мобільного оператора «Водафон» НОМЕР_10 .
Ухвала підлягає негайному виконанню.
Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`яти днів з дня її проголошення, особи, які не приймали участь при розгляді клопотання можуть подати апеляцію в той же строк з моменту отримання копії ухвали.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Червонозаводський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 14.05.2019 |
Оприлюднено | 17.02.2023 |
Номер документу | 82627291 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні