Лугинський районний суд Житомирської області
11301, вул. М. Грушевського, 2 а, смт Лугини, Лугинський район Житомирської області
тел. (04161) 9-14-72, факс (04161) 9-15-47, inbox@lg.zt.court.gov.ua
Справа № 281/331/19
Провадження по справі 2/281/103/19
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 червня 2019 року смт Лугини
Лугинський районний суд Житомирської області в складі головуючого судді Данчука В. В. розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом Коростенської місцевої прокуратури Житомирської області в інтересах держави в особі - управління фінансів Лугинської районної державної адміністрації до ОСОБА_1 про стягнення коштів, витрачених на стаціонарне лікування потерпілих від злочину, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача - Лугинська центральна районна лікарня Житомирської області,
ВСТАНОВИВ:
У квітні 2019 року керівник Коростенської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі - управління фінансів Лугинської РДА Житомирської області, звернувся до суду з указаним позовом. Зазначив, що внаслідок вчинення відповідачем кримінального правопорушення, потерпіла ОСОБА_2 отримала тілесні ушкодження та фізичну біль. У зв`язку із отриманням тілесних ушкоджень потерпіла знаходилася на стаціонарному лікуванні в травматологічному відділенні Лугинської ЦРЛ і на лікування якої закладом охорони здоров`я витрачено кошти в розмірі 2021,35 грн. Просить стягнути з відповідача на користь управління фінансів Лугинської районної державної адміністрації кошти, витрачені на стаціонарне лікування потерпілої від злочину ОСОБА_2 в розмірі 2021,35 грн.
Ухвалою Лугинського районного суду Житомирської області від 26.04.2019 року відкрито провадження в указаній справі. Вирішено справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін. Залучено до участі у розгляді справи Лугинську центральну районну лікарню Житомирської області в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача. Надано відповідачу строк для подачі відзиву на позовну заяву та третій особі для викладення свої аргументів і міркувань на підтримку або заперечення проти позову.
Відповідач відзив на позовну заяву у встановлений строк не надав, позовну заяву з додатками та ухвалу про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження отримав, про що свідчить повідомлення про вручення рекомендованого листа.
Представник третьої особи - Лугинська центральна районна лікарня Житомирської області аргументів чи міркувань на підтримку або заперечення проти позову не надав.
Відповідно до ч. 5 ст. 279 ЦПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
Клопотання про розгляд справи за участю сторін від учасників справи не надходило.
Зважаючи на те, що справа розглядається за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін, відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши письмові докази, що містяться в матеріалах справи, надавши їм об`єктивну та неупереджену оцінку, враховуючи відсутність заперечень проти позову з боку відповідача, суд приходить наступного висновку.
Судом встановлено, що згідно з копією обвинувального акту від 27.02.2019 року у кримінальному провадженні стосовно ОСОБА_1 , за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 126 КК України, внесеному в Єдиний реєстр досудових розслідувань за № 12019060200000009 26.01.2019 року ОСОБА_1 , 12.01.2019 року близько 19 год. 30 хв., перебуваючи по місцю проживання в житловому будинку за адресою: АДРЕСА_1 , вчинив сварку зі своєю співмешканкою ОСОБА_2 Уникаючи конфлікту, ОСОБА_2 вибігла із будинку на подвір`я, однак ОСОБА_1 , з метою завдання фізичного болю наздогнав її та діючи умисно, наніс декілька ударів по тулубу і животі потерпілій, після цього продовжуючи свої умисні злочинні дії наніс один удар кулаком руки в область голови ОСОБА_3 , після чого схопив за шию обома руками та почав душити, доки її стан здоров`я не погіршився та вона впала на землю, тим самим, своїми умисними діями ОСОБА_1 спричинив ОСОБА_2 фізичну біль та тілесні ушкодження (а. с. 8-9).
Ухвалою Лугинського районного суду Житомирської області від 13.03.2019 року у справі № 281/190/19 кримінальне провадження по обвинуваченню ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 126 КК України закрито у зв`язку із відмовою потерпілої ОСОБА_2 від обвинувачення у кримінальному провадженні у формі приватного обвинувачення на підставі п. 7 ч. 1 ст. 284 КПК України (а. с. 4-5).
Згідно інформаційного листа Лугинської ЦРЛ Житомирської області від 26.03.2019 року № 225 ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , занаходилася на стаціонарному лікуванні в травматологічному відділенні Лугинської ЦРЛ в період з 12.01.2019 року по 22.01.2019 рік з тілесними ушкодженнями внаслідок побиття. На лікування ОСОБА_2 було затрачено 2021,35 грн. (а. с. 6).
У відповідності до вимог ст. ст. 12, 13, 78 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог чи заперечень. Суд розглядає справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до вимог цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.
Згідно ч. 6 ст. 82 ЦПК України, вирок суду у кримінальному провадженні, ухвала про закриття кримінального провадження і звільнення особи від кримінальної відповідальності або постанова суду у справі про адміністративне правопорушення, які набрали законної сили, є обов`язковими для суду, що розглядає справу про правові наслідки дій чи бездіяльності особи, стосовно якої ухвалено вирок, ухвала або постанова суду, лише в питанні, чи мали місце ці дії (бездіяльність) та чи вчинені вони цією особою.
Відповідно до ч. 1 ст. 1206 ЦК України, особа, яка вчинила злочин, зобов`язана відшкодувати витрати закладові охорони здоров`я на лікування потерпілого від цього злочину, крім випадку завдання шкоди при перевищенні меж необхідної оборони або у стані сильного душевного хвилювання, що виникло раптово внаслідок насильства або тяжкої образи з боку потерпілого.
Згідно з п. 3 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 11 від 17.07.1995 року Про відшкодування витрат на стаціонарне лікування особи, яка потерпіла від злочину, та судових витрат питання про відшкодування витрат на стаціонарне лікування потерпілого вирішується згідно з "Порядком обчислення розміру фактичних витрат закладу охорони здоров`я на стаціонарне лікування потерпілого від злочинного діяння та зарахування стягнених з винних осіб коштів до відповідного бюджету і їх використання", затвердженим постановою Кабінету Міністрів України N 545 від 16.07.1993 року. Сума коштів, що підлягає відшкодуванню, визначається закладом охорони здоров`я, в якому перебував на лікуванні потерпілий, з урахуванням кількості ліжко-днів, проведених ним у стаціонарі, та щоденної вартості його лікування.
Витрачені на стаціонарне лікування кошти підлягають відшкодуванню у повному обсязі і зараховуються до відповідного державного бюджету залежно від джерел фінансування закладу охорони здоров`я або на рахунок юридичної особи, якій належить останній.
Відшкодуванню підлягають тільки кошти, витрачені на стаціонарне лікування потерпілого в лікарні, госпіталі, диспансері чи в іншому стаціонарному лікувальному закладі. Всі інші витрати (наприклад, пов`язані з наданням потерпілому швидкої або невідкладної медичної допомоги, на амбулаторне лікування тощо) не відшкодовуються. Відшкодування витрат на стаціонарне лікування потерпілого від злочину можливе лише тоді, коли є причинний зв`язок між злочинними діями чи бездіяльністю винної особи та перебуванням потерпілого на такому лікування.
У разі коли при ухваленні вироку сума коштів, витрачених на стаціонарне лікування потерпілого, ще не була визначена і рішення про їх відшкодування не було прийнято, стягнення проводиться в порядку цивільного судочинства за позовом вказаних юридичних осіб. У такому ж порядку відшкодовуються витрати на стаціонарне лікування особи, яка постраждала від злочину, в разі закриття кримінального провадження за нереабілітуючими обставинами.
Аналізуючи наведене, суд дійшов висновку про стягнення з відповідача на користь держави в особі управління фінансів Лугинської РДА витрат на стаціонарне лікування потерпілої ОСОБА_2 в сумі 2021,35 грн.
За положеннями ч. 6 ст. 141 ЦПК України якщо сторону, на користь якої ухвалено рішення, звільнено від сплати судових витрат, з другої сторони стягуються судові витрати на користь осіб, які їх понесли, пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог, а інша частина компенсується за рахунок держави у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Враховуючи, що позивач, на користь якого ухвалено рішення, звільнений від сплати судового збору відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 5 Закону України Про судовий збір , з відповідача на користь держави підлягає стягненню 1921,00 грн. судового збору.
На підставі ст. 1206 ЦК України, керуючись ст. ст. 12, 13, 81, 141, 178, 263-265, 274, 279, 354, 355 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Позов Коростенської місцевої прокуратури Житомирської області в інтересах держави в особі - управління фінансів Лугинської районної державної адміністрації до ОСОБА_1 про стягнення коштів, витрачених на стаціонарне лікування потерпілих від злочину, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача - Лугинська центральна районна лікарня Житомирської області - задоволити.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , на користь управління фінансів Лугинської районної державної адміністрації (р/р 31417544006292, УДКСУ у Лугинському районі, МФО 899998, код ЄДРПОУ 37799357) кошти витрачені на стаціонарне лікування потерпілої від злочину в розмірі 2021 (дві тисячі двадцять одну) грн. 35 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 1921 (одна тисяча дев`ятсот двадцять одну) грн. 00 коп.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного суду через Лугинський районний суд Житомирської області протягом тридцяти днів, з дня його проголошення.
Позивач: Коростенська місцева прокуратура (місцезнаходження: вул. Героїв Чорнобиля, 10, м. Коростень, ідентифікаційний код юридичної особи - 02909950).
Відповідач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрований та проживаючий за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_1 виданого Лугинським РВ УМВС України в Житомирській області 23.10.2004 року.
Суддя: В. В. Данчук
Суд | Лугинський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 25.06.2019 |
Оприлюднено | 26.06.2019 |
Номер документу | 82636544 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Лугинський районний суд Житомирської області
Данчук В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні