ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"04" березня 2010 р.
Справа № 3/12-174
Господарський суд Тернопільської області
у складі
Розглянув справу
за позовом: Устянської сільської ради, с. Устя, Борщівського району, Тернопільської області (код ЄДРПОУ 04395432)
до відповідача: Фізичної особи –підприємця ОСОБА_1, АДРЕСА_1 (іден. номер НОМЕР_1)
про стягнення заборгованості на суму 3830,75 грн.
за участю представників сторін від:
позивача: Стрижибовт Я.І. - голова сільської ради.
відповідача: ОСОБА_2 –представник по довіреності
Суть справи: Устянська сільська рада, с. Устя, Борщівського району, Тернопільської області звернулася в господарський суд Тернопільської області з позовною заявою до відповідача - Фізичної особи –підприємця ОСОБА_1, АДРЕСА_1, в якій просить стягнути заподіяну шкоду у порядку регресу в сумі 3830,75 грн.
Судові витрати покласти на відповідача.
Відповідачка своїм конституційним правом на захист скористалася, явку свого представника в судове засідання забезпечила, надала суду відзив на позов, в якому проти задоволення позовних вимог заперечує.
У відповідності до ст. 77 ГПК України, розгляд справи відкладався на 04.03.2010р. о 10:30 год., про що свідчить ухвала суду від 18.02.2010р.
В розпочатому судовому засіданні представникам сторін роз‘яснено їх процесуальні права та обов’язки, передбачені ст.ст.20, 22, 81-1 ГПК України.
Технічна фіксація (звукозапис) судового процесу , в порядку ст.. 81-1 ГПК України , не здійснюється із-за відсутності відповідного клопотання сторін.
Розглянувши матеріали справи, всебічно та повно дослідивши обставини справи, суд встановив наступне:
02 січня 2008 року відбулося засідання конкурсної комісії Устянської сільської ради про розгляд заяви про надання в оренду приміщення площею 40 кв.м. , яке розташоване в будинку ФАП с. Михалків, на якому вирішено «надати в оренду приміщення площею 40 кв.м. , яке розташоване в будинку ФАП с. Михалків ОСОБА_1 для торгівлі на термін два роки десять місяців», про що свідчить протокол №2.
На підставі вказаного протоколу , 02 січня 2008 року Устянська сільська рада , (орендодавець) та фізична особа –підприємець ОСОБА_1 ( орендар) уклали між собою договір оренди нежилих приміщень №1, згідно якого орендодавець передає, а орендар приймає в оренду приміщення ФАП с. Михалків , площею 40 кв.м. , яке знаходиться на території Устянської сільської ради .
Відповідно до умов даного договору, оплату за електроенергію здійснює орендар згідно виставленого рахунку.
Договір складено сторонами терміном на 2р. 10 м. Початок дії Договору 02.01.2008р. , закінчення 02.11.2010р. Договір може бути припинений у будь-який час за взаємної згоди сторін.
Договір набуває чинності з моменту його реєстрації в Устянській сільській раді . Протокол конкурсної комісії від 02.01.2008р. №2.
21 січня 2009 року представниками електропостачальника під час проведення огляду схеми обліку електроенергії , електромережі та електроустановок ФАП в с. Михалків , встановлені факти порушень ПКЕЕ і п. 1.5.16 , 1.5.17 (Правил користування електроустановок), а саме: змонтовано розгалуження електропроводки від вводу в ФАП с. Михалків на горищі , поза приладом обліку ФАПу , для перекидки її в магазин , який орендує ПП ОСОБА_2 , що підтверджується актом про порушення "Правил користування електричною енергією " за № 002886.
На виконання акту про порушення "Правил користування електричною енергією " від 21.01.2009р. за № 002886 Борщівським РЕМом здійснено розрахунок обсягу та вартості недорахованої електроенергії на суму 3830 грн. 75 коп. , про що свідчить протокол засідання комісії Борщівського РЕМ за №2 від 27.01.2009р.
Рішенням Виконавчого комітету Устянської сільської ради Борщівського району Тернопільської області за №14 від 03.02.2009р. вирішено : довести до відома ПП ОСОБА_2 , що потрібно провести оплату електроенергії та виготовити технічну документацію на електрообладнання магазину в місячний термін, в разі не виготовлення документації припинити дію договору оренди.
22 березня 2009 року Устянська сільська рада Борщівського району Тернопільської області прийняла рішення №268 , згідно якого вирішила: з 01 квітня 2009 року призупинити договір оренди на приміщення , яке орендує ПП ОСОБА_1
Як вбачається із матеріалів справи, позивачем сплачено суму в розмірі 3830 грн. 75 коп. , яка нарахована згідно протоколу засідання комісії Борщівського РЕМ за №2 від 27.01.2009р., що підтверджується платіжними дорученнями , які знаходяться в матеріалах справи .
Зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 Цивільного кодексу України, а саме цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що непередбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.
Матеріали справи свідчать про те, що між позивачем та відповідачем виникло зобов’язання постачання (купівлі –продажу) електроенергії, згідно якого, в силу ст. ст. 712, 714 Цивільного кодексу України, одна сторона (постачальник) зобов’язується надавати другій стороні (споживачеві) енергетичні ресурси, передбачені договором, а споживач зобов’язується оплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватися передбаченого договором режиму її використання, при цьому кожна сторона має право вимагати від боржника виконання його обов’язку.
У відповідності до ст. 1191 Цивільного кодексу України , особа, яка відшкодувала шкоду, завдану іншою особою, має право зворотної вимоги (регресу) до винної особи у розмірі виплаченого відшкодування, якщо інший розмір не встановлений законом..
Згідно ст. 27 Закону України «Про електроенергетику», правопорушення в електроенергетиці тягне за собою встановлену законодавством України цивільну, адміністративну і кримінальну відповідальність. Правопорушеннями в електроенергетиці є: крадіжка електричної і теплової енергії, самовільне підключення до об'єктів електроенергетики і споживання енергії без приладів обліку; пошкодження приладів обліку; порушення правил користування енергією.
Представник відповідача у судовому засіданні ознайомився з поданими позивачем рахунками на оплату орендної плати , та не заперечує проти них.
В судовому засіданні представник відповідача визнав, що в момент виявлення порушення правил користування електричною енергією, відповідач орендував приміщення , згідно договору №1 оренди нежилих приміщень від 02.01.2008р. станом на 21 січня 2009 року , про що свідчить акт про порушення "Правил користування електричною енергією " за № 002886.
Згідно вимог ст. ст. 32, 33 Господарського процесуального кодексу України, доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог та заперечень.
Оцінивши представлені документальні докази, господарський суд Тернопільської області прийшов до переконання, що позовні вимоги позивача щодо стягнення з відповідача заподіяної шкоди у порядку регресу в сумі 3830,75 грн. , документально обґрунтовані і підлягають задоволенню.
У відповідності до вимог ст. ст. 44 –49 Господарського процесуального кодексу України, враховуючи, що даний спір виник внаслідок неправильних дій відповідача, судові витрати покладаються на відповідача.
Керуючись ст.ст. 32, 33, 43, 49, 82 - 85 ГПК України, ст.ст. 712, 714, 1191 Цивільного кодексу України, Законом України «Про оренду державного та комунального майна», Законом України «Про електричну енергію», Законом України «Про електроенергетику», Правилами користування електричною енергією , господарський суд
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити .
2. Стягнути з Фізичної особи –підприємця ОСОБА_1, АДРЕСА_1 (іден. номер НОМЕР_1) в користь Устянської сільської ради, с. Устя, Борщівського району, Тернопільської області (код ЄДРПОУ 04395432) - 3830 грн. 75 коп. заподіяної шкоди у порядку регресу , 102 грн. 00 коп. в повернення витрат по оплаті державного мита , 236 грн. 00 коп. в повернення витрат по оплаті інформаційно-технічного забезпечення судового процесу .
3. Видати наказ.
4. На рішення господарського суду, яке не набрало законної сили, сторони мають право подати апеляційну скаргу, а прокурор апеляційне подання протягом десяти днів з дня прийняття (підписання) рішення, «10»березня 2010 року , через місцевий господарський суд.
5. Рішення направити сторонам по справі.
Суддя
Суд | Господарський суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 04.03.2010 |
Оприлюднено | 28.12.2010 |
Номер документу | 8263894 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Тернопільської області
Турецький І.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні