КИЄВО-СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 369/5491/19

Провадження №1-кс/369/1765/19

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26.04.2019 м. Київ

Києво-Святошинський районний суд Київської області в складі:

слідчого судді - Пінкевич Н.С.,

при секретарі - Середенко Б.С.,

розглянувши клопотання прокурора Києво-Святошинської місцевої прокуратури, юриста 1 класу, Подолянчук Єлизавета Юріївна, про тимчасовий доступ до речей і документів по матеріалам досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42019111200000230 від 29.03.2019 за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

Прокурор Києво-Святошинської місцевої прокуратури Подолянчук Є.Ю., звернувся до суду з даним клопотанням, мотивуючи його тим, що у провадженні СВ Києво-Святошинського ВП ГУ НП в Київській області перебуває кримінальне провадження за № 2019111200000230 від 29.03.2019 за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що ТОВ УКР.СЕРВІСПОСТАЧ , код ЄДРПОУ 42751233 шляхом вчинення шахрайський дій, а саме, шляхом обману заволоділи грошовими коштами, що належали ОСОБА_1 в сумі 38 250 гривень. Зокрема, 21.03.2019 через мережу інтернет ОСОБА_1 здійснив замовлення у ТОВ УКР.СЕРВІСПОСТАЧ в особі директора - ОСОБА_2 мінеральних добрив на суму 127 500 гривень, про що був складений відповідний договір №077 від 21.03.2019.

Відповідно до п. 4.3 вказаного Договору, розрахунок здійснюється в безготівковій формі в національній грошовій одиниці України.

Днем здійснення платежу вважається день, в який сума, що підлягає сплаті, поступає на розрахунковий рахунок Постачальника (п. 4.4.).

Поставка товару здійснюється з 25.03.2019 по 27.03.2019 за адресою: Черкаська область, м. Монастирище, вул. Мічуріна. (п. 5.1.).

В подальшому, для доставки вищевказаних мінеральних добрив 22.03.2019 через Приват Банк у відділенні с. Софіївська Борщагівка, вул. Сагайдачного, 20 А було здійснено перерахування 30 % суми, а саме, 38 250 грн. на банківські рахунки ТОВ УКР.СЕРВІСПОСТАЧ , зокрема на р/р НОМЕР_1 у АТ СБЕРБАНК , МФО 320627, ІПН: 427512302281.

Разом з тим, після перерахування грошових коштів директор товариства ОСОБА_2 на зв`язок не виходила, та всі доступні мобільні контакти - відключила.

В ході допиту потерпілого ОСОБА_1 встановлено, що ТОВ УКР.СЕРВІСПОСТАЧ в особі директора - ОСОБА_2 при здійсненні домовленостей, а саме, з 21.03.2019 по 23.03.2019 користувались абонентським номером НОМЕР_2 та НОМЕР_3 .

Разом з тим, після перерахування грошових коштів на банківський рахунок підприємства 22.03.2019 вказані номери стали не дійсними, та поза зоною досяжності.

На даний час у кримінальному провадженні виникла необхідність у встановленні місця перебування власника абонентського номеру НОМЕР_2 та НОМЕР_3 в період часу з 01.03.2019 по строк дії ухвали, а також у відпрацюванні його зв`язків за той період, яке можливе лише шляхом опрацювання інформації про зв`язок, телекомунікаційних послуг, їх тривалість, зміст, маршрути передавання, кінцевих обладнань споживачів телекомунікаційних послуг терміналів мобільного зв`язку, що перебуває у володінні ПрАТ Київстар та ПрАТ ВФ Україна .

Згідно ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка може бути отримана на підставі ухвали слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів, згідно ст.159 КПК України.

З огляду на наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення такої інформації, розгляд даного клопотання необхідно проводити без виклику представників ПрАТ Київстар та ПрАТ ВФ Україна , у володінні яких знаходиться вказана інформація, на підставі ч.2 ст.163 КПК України.

Тому, слідчий просив тимчасовий доступ до інформації про зв`язок кінцевих обладнань споживачів телекомунікаційних послуг у період час з 01.03.2019 по термін дії ухвали абонентських номерів: НОМЕР_2 , що перебуває у володінні ПрАТ Київстар та номеру НОМЕР_3 , що перебуває у володінні ПрАТ ВФ Україна .

Зобов`язати Приватне Акціонерне товариство "КИЇВСТАР", код ЄДРПОУ 21673832, місцезнаходження юридичної особи: м. Київ, вул. Дегтярівська, 53 та Приватне Акціонерне товариство "ВФ УКРАЇНА" код ЄДРПОУ 14333937, місцезнаходження юридичної особи: м. Київ, вул. Лейпцизька, 15 та надати прокурорам у кримінальному провадженні: Подолянчук Єлизаветі Юріївні, Звягінцевій Марині Олександрівні, оперуповноваженому ВКП Києво-Святошинського ВП ГУ НП в Київській області Полякову Андрію Борисовичу на електронному носії документи за вище вказаними номерами сім-карток та періодами часу з наступними відомостями:

2.1. Адреси розташування та номери базових станцій, які забезпечували зв`язок кінцевого обладнання з вказаними вище абонентськими номерами (абонент А).

2.2. Ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання абонента А: унікальний ідентифікатор сім-карти (IMSI), міжнародний ідентифікатор кінцевого обладнання (далі - IMEI), тощо.

2.3. Типи з`єднання абонента А: вхідні та вихідні дзвінки, SMS (короткі текстові повідомлення), MMS (мультимедійні повідомлення) , GPRS ( передача інформації по незайнятій голосовими зв`язком смузі частот), переадресація тощо.

2.4. Дата, час та тривалість з`єднань, у тому числі з`єднання нульової тривалості (неприйняті виклики) абонента А.

2.5. Ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання споживачів телекомунікаційних послуг, з яким відбувався сеанс зв`язку абонента А (абонент Б).

В судове засідання прокурор не з`явився, подав заяву в якій просить розглядати клопотання без його участі, вимоги при цьому підтримував в повному обсязі.

Відповідно до ч.3 ст.244 КПК України неприбуття слідчого не перешкоджає розгляду клопотання.

Відповідно до ч. 4 ст.107 КПК України у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Суд розглядає клопотання у відсутність особи, у володінні якої знаходяться вказані документи, з метою унеможливлення завчасного знищення або переховування документів, зазначених у клопотанні.

В силу ст. 131 Кримінального процесуального кодексу України (далі - КПК України) заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження, а заходами забезпечення кримінального провадження є в тому числі тимчасовий доступ до речей, документів.

Згідно до вимог ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Беручи до уваги вищенаведене та враховуючи, що у клопотанні та доданих до нього матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що документи та речі (матеріальні носії), що знаходяться у володінні ПрАТ Київстар та ПрАТ ВФ Україна , мають суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, слідчий суддя вважає, що є підстави для задоволення клопотання слідчого про тимчасовий доступ до цих документів та речей, з метою фіксації відомостей про обставини вчиненого правопорушення, а також повного, всебічного та об`єктивного розслідування кримінального провадження.

На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 131, 159-163, 166, 309 КПК України, слідчий суддя -

УХВАЛИВ:

Клопотання прокурора Києво-Святошинської місцевої прокуратури, юриста 1 класу, Подолянчук Єлизавета Юріївна, про тимчасовий доступ до речей і документів по матеріалам досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42019111200000230 від 29.03.2019 за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України, - задоволити.

Надати тимчасовий доступ до інформації про зв`язок кінцевих обладнань споживачів телекомунікаційних послуг у період час з 01.03.2019 по 26.04.2019 абонентських номерів: НОМЕР_2 , що перебуває у володінні ПрАТ Київстар та номеру НОМЕР_3 , що перебуває у володінні ПрАТ ВФ Україна .

Зобов`язати Приватне Акціонерне товариство "КИЇВСТАР", код ЄДРПОУ 21673832, місцезнаходження юридичної особи: м. Київ, вул. Дегтярівська, 53 та Приватне Акціонерне товариство "ВФ УКРАЇНА" код ЄДРПОУ 14333937, місцезнаходження юридичної особи: м. Київ, вул. Лейпцизька, 15 та надати прокурорам у кримінальному провадженні: Подолянчук Єлизаветі Юріївні, Звягінцевій Марині Олександрівні, оперуповноваженому ВКП Києво-Святошинського ВП ГУ НП в Київській області Полякову Андрію Борисовичу на електронному носії документи за вище вказаними номерами сім-карток та періодами часу з наступними відомостями:

Адреси розташування та номери базових станцій, які забезпечували зв`язок кінцевого обладнання з вказаними вище абонентськими номерами (абонент А).

Ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання абонента А: унікальний ідентифікатор сім-карти (IMSI), міжнародний ідентифікатор кінцевого обладнання (далі - IMEI), тощо.

Типи з`єднання абонента А: вхідні та вихідні дзвінки, SMS (короткі текстові повідомлення), MMS (мультимедійні повідомлення) , GPRS ( передача інформації по незайнятій голосовими зв`язком смузі частот), переадресація тощо.

Дата, час та тривалість з`єднань, у тому числі з`єднання нульової тривалості (неприйняті виклики) абонента А.

Ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання споживачів телекомунікаційних послуг, з яким відбувався сеанс зв`язку абонента А (абонент Б).

Строк дії ухвали 1 місяць.

Ухвала оскарженню не підлягає.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Слідчий суддя: Пінкевич Н.С.

Зареєстровано 27.06.2019
Оприлюднено 27.06.2019
Дата набрання законної сили 26.04.2019

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону