СОСНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЧЕРКАС

УХВАЛА

Справа № 712/8331/19

Провадження № 1кс/712/4781/19

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

про призначення експертизи

25 червня 2019 року слідчий суддя Соснівського районного суду м. Черкаси Токова С.Є., за участю секретаря судових засідань Могили І.С., розглянувши клопотання старшого слідчого СВ Черкаського відділу поліції ГУНП в Черкаській області Абаренкової О.Ю. про призначення судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів у кримінальному провадженні № 12019251010000431 від 26.01.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 307 КК України,

В С Т А Н О В И В:

До Соснівського районного суду м. Черкаси звернулася слідчий СВ Черкаського відділу поліції ГУНП в Черкаській області Абаренкова О.Ю. з клопотанням про призначення експертизи.

Клопотання обгрунтовано тим, що 26.01.2019 року до чергової частини Черкаського відділу поліції ГУНП в Черкаській області надійшли матеріали правоохоронних органів про те, що за адресою: м. Черкаси, вул. Благовісна, 234, в приміщенні СІЗО виявлено ОСОБА_1 , яка занесла продукти харчування, де в одному з пакетів виявлено поліетиленовий пакетик з подрібненою речовиною рослинного походження, зеленого кольору, яку в ході проведення огляду місця події вилучено та за попередньою інформацією дана речовина була придбана в м. Умань, Черкаської області.

Відомості по даному факту внесені до ЄРДР № 12019251010000431 за попередньою правовою кваліфікацією ч. 2 ст. 307 КК України.

В подальшому, під час проведення обшуку на підставі ухвали слідчого судді Соснівського районного суду м. Черкаси від 10.05.2019, що мав місце 21.05.2019, працівниками поліції ГУНП в Черкаській області, за адресою: м. Черкаси, вул. Руставі, 7 в гаражі 187 автокооперативу Ротор , який належить ОСОБА_2 , в присутності двох понятих, було виявлено та вилучено грошову купюру номіналом 5 гривень з порошкоподібною речовиною, п/е пакет з пластиковою карткою, кришечкою, двома трубками на яких маються нашарування порошкоподібних речовин, які поміщено до с/п № INZ 3002377 та опечатано.

В ході розслідування кримінального провадження № 12019251010000431 від 26.01.2019 року виникла необхідність в призначенні експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів чи прекурсорів.

В судове засідання слідчий не з`явилася, проте скерувала до суду заяву про розгляд клопотання без її участі. Клопотання підтримала в повному обсязі.

Відповідно до ч. 3 ст. 244 КПК України, неприбуття в судове засідання особи, яка подала клопотання не перешкоджає розгляду клопотання.

Слідчий суддя, дослідивши матеріали клопотання, приходить до наступного.

Відповідно до ч.1 ст. 242 КПК України експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або якщо для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання. Не допускається проведення експертизи для з`ясування питань права.

Нормами статті 243 КПК передбачено, що експерт залучається за наявності підстав для проведення експертизи за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження.

Згідно ч.1, 6 ст. 244 КПК України у разі якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, сторони кримінального провадження мають право звернутися з клопотанням про проведення експертизи до слідчого судді.

Слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта. Слідчий суддя самостійно визначає експерта, якого необхідно залучити, або експертну установу, якій необхідно доручити проведення експертизи.

До ухвали слідчого судді про доручення проведення експертизи включаються запитання, поставлені експертові особою, яка звернулася з відповідним клопотанням.

Приймаючи до уваги вищевикладене, враховуючи те, що для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, вважаю за необхідне клопотання слідчого про призначення судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин їх аналогів та прекурсорів задовольнити. Проведення вказаної експертизи доручити експертам Черкаського НДЕКЦ МВС України.

Керуючись ст. ст. 242,243, 244, 369-372, 376 КПК України, слідчий суддя -

У Х В А Л И В:

Клопотання задовольнити.

Призначити у кримінальному провадженні № 12019251010000431 від 26.01.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 307 КК України судову експертизу наркотичних засобів, психотропних речовин їх аналогів та прекурсорів на вирішення експертів поставити наступні питання:

Чи маються на предметах - носіях, які надано на експертизу, наркотичні засоби, психотропні речовини, їх аналоги чи прекурсори?

Яка маса наркотичного засобу, психотропної речовини, їх аналогу чи прекурсору?

Проведення експертизи доручити експертам Черкаського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України, попередивши експертів про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385 КК України.

Для дослідження експертунадати грошову купюру номіналом 5 гривень з порошкоподібною речовиною, п/е пакет з пластиковою карткою, кришечкою, двома трубками, на яких маються нашарування порошкоподібних речовин, які поміщено до с/п № INZ 3002377 та опечатано.

Надати дозвіл експертам Черкаського НДЕКЦ МВС України на видозміну, об`єднання об`єктів, часткове або повне знищення об`єктів дослідження згідно методики.

Доручити старшому слідчому СВ Черкаського ВП ГУНП в Черкаській області Абаренковій О.Ю. або за її дорученням іншому уповноваженому працівнику Черкаського ВП ГУНП в Черкаській області надати в експертну установу рішення суду про призначення експертизи та отримати її висновок (у відповідності до ч. 9 ст. 244 КПК України висновок експерта, залученого слідчим суддею, надається особі за клопотанням якої він був залучений).

Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню після її проголошення.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя С.Є. Токова

Зареєстровано 27.06.2019
Оприлюднено 27.06.2019
Дата набрання законної сили 25.06.2019

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону