ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
36000, м. Полтава, вул. Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25.06.2019 Справа № 917/676/19
за позовною заявою Полтавського обласного комунального виробничого підприємства теплового господарства Полтаватеплоенерго, 36008, м. Полтава, вул. Комарова, 2а, код ЄДРПОУ 03338030
до Повного товариства Іванов Фірма Свагі , 36034, м. Полтава, вул.Великотирнівська, 39 а, код ЄДРПОУ 23812545
про визнання договору укладеним
Суддя Киричук О.А.
Секретар судового засідання Тертична О.О.
за участю представників:
представник позивача: Стасовська Н.І., довіреність № 29-14/60 від 04.06.19
представник відповідача: не з"явився
Полтавське обласне комунальне виробниче підприємство теплового господарства Полтаватеплоенерго звернулось до суду з позовом до Повного товариства Іванов Фірма Свагі про визнання укладеним Договору № 4482 на відпуск теплової енергії у вигляді гарячої води разом з додатком "Розрахунок обсягу теплової енергії" у редакції позивача, що запропонована відповідачу супровідним листом №30.1-13/2646 від 13.12.2018.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач отримує теплову енергію, що постачається позивачем, для опалення нежитлових приміщень, але відмовляється від укладення договору на відпуск теплової енергії у вигляді гарячої води.
Ухвалою від 03.05.2019 р. господарський суд прийняв позовну заяву до розгляду і відкрив провадження у справі, ухвалив справу розглядати у порядку загального позовного провадження, призначити підготовче засідання у справі на 06.06.19, запропонувати відповідачу протягом 15 днів з дня вручення ухвали суду надати суду відзив на позов, позивачу - подати суду відповідь на відзив.
Відповідач відзив на позов у визначені судом строки не надав.
В підготовче засідання 06.06.2019р. представник відповідача не з`явився.
Присутній в засіданні 06.06.2019р. представник позивача повідомив суд про те, що заяв і клопотань не має, ним вчинені всі дії, передбачені у підготовчому провадженні.
Ухвалою господарського суду Полтавської області від 06.06.2019р. суд постановив закрити підготовче провадження у справі №917/676/19, призначити справу до судового розгляду по суті в засіданні суду на 25.06.19, викликати учасників справи в судове засідання.
У судовому засіданні 25.06.2019р. представник позивача позовні вимоги підтримав, просив позов задовольнити.
Відповідач на виклик суду в засідання 25.06.2019р. не з`явився.
При цьому, за висновками суду, відповідач вважається належним чином повідомленим про розгляд справи судом, виходячи з наступного.
Частиною 5 статті 176 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що ухвала про відкриття провадження у справі надсилається учасникам справи, а також іншим особам, якщо від них витребовуються докази, в порядку, встановленому статтею 242 цього Кодексу, та з додержанням вимог частини четвертої статті 120 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 6 ст. 242 Господарського процесуального кодексу України у випадку розгляду справи за матеріалами в паперовій формі судові рішення надсилаються в паперовій формі рекомендованим листом з повідомленням про вручення.
За приписами частини 1 статті 7 Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Єдиний державний реєстр створюється з метою забезпечення державних органів та органів місцевого самоврядування, а також учасників цивільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб, громадські формування, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб - підприємців з Єдиного державного реєстру.
Так, з метою повідомлення відповідача про розгляд справи судом, на виконання приписів Господарського процесуального кодексу України, ухвала суду про відкриття провадження у справі та ухвала про призначення справи до розгляду по суті були направлені судом рекомендованим листом з повідомленнями про вручення на адресу місцезнаходження відповідача, зазначену в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, а саме: 36034, м. Полтава, вул.Великотирнівська, 39 а.
Ухвала про відкриття провадження у справі отримана відповідачем, що підтверджується підписом про отримання на повідомленні про вручення поштового відправлення.
Проте, конверт з ухвалою про призначення справи до розгляду по суті було повернуто до суду відділенням поштового зв`язку з відміткою інші причини, що не дали змоги виконанти обов"язки щодо пересилання поштового відправлення .
Згідно з ч. 6 ст. 242 Господарського процесуального кодексу України днем вручення судового рішення є: 1) день вручення судового рішення під розписку; 2) день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення на офіційну електронну адресу особи; 3) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про вручення судового рішення; 4) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду; 5) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.
Відтак, в силу положення пункту 5 частини 6 статті 242 ГПК України, день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про невручення копії судового рішення за адресою місцезнаходження відповідача, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, вважається днем вручення відповідачу ухвали суду.
У даному випаду судом також враховано, що за приписами частини 1 статті 9 Господарського процесуального кодексу України ніхто не може бути позбавлений права на інформацію про дату, час і місце розгляду своєї справи або обмежений у праві отримання в суді усної або письмової інформації про результати розгляду його судової справи. Будь-яка особа, яка не є учасником справи, має право на доступ до судових рішень у порядку, встановленому законом.
Відповідно до частини 2 статті 2 Закону України Про доступ до судових рішень усі судові рішення є відкритими та підлягають оприлюдненню в електронній формі не пізніше наступного дня після їх виготовлення і підписання.
Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 3 Закону України Про доступ до судових рішень для доступу до судових рішень судів загальної юрисдикції Державна судова адміністрація України забезпечує ведення Єдиного державного реєстру судових рішень. Єдиний державний реєстр судових рішень - автоматизована система збирання, зберігання, захисту, обліку, пошуку та надання електронних копій судових рішень.
Судові рішення, внесені до Реєстру, є відкритими для безоплатного цілодобового доступу на офіційному веб-порталі судової влади України (ч. 1 ст. 4 Закону України Про доступ до судових рішень ).
Враховуючи наведене, господарський суд зазначає, що відповідач не був позбавлений права та можливості ознайомитись, зокрема, з ухвалою про відкриття провадження у справі та ухвалою про відкладення розгляду справи у Єдиному державному реєстрі судових рішень (www.reyestr.court.gov.ua).
Згідно з ч. 2 ст. 178 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
За таких обставин, приймаючи до уваги, що відповідач не скористався наданими йому процесуальними правами, за висновками суду, справа може бути розглянута за наявними у ній документами відповідно до частини 2 статті 178 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до ст. 233 Господарського процесуального кодексу України, рішення у даній справі прийнято у нарадчій кімнаті за результатами оцінки доказів, поданих сторонами по справі.
У судовому засіданні 25.06.2018р. відповідно до ст. 240 Господарського процесуального кодексу України судом проголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши представників сторін, суд встановив:
Як вбачається з матеріалів справи, Позивач є теплогенеруючою (теплопостачальною) організацією в розумінні ст. 1 Закону України Про теплопостачання , як суб`єкт господарювання діяльності, який має у власності або у користуванні теплогенеруюче обладнання та постачає споживачам теплову енергію.
Позивач вказує, що забезпечує тепловою енергією у вигляді гарячої води нежитлове приміщення Повного товариства Іванов Фірма Свагі , що розташоване за адресою:
м. Полтава, вул. Великотирнівська, 39 а.
Споживачем теплової енергії згідно вказаного Закону є фізична або юридична особа, яка використовує теплову енергію на підставі договору.
Взаємовідносини між теплопостачальними організаціями та споживачами теплової енергії визначаються Правилами користування тепловою енергією , затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 03.10.2007 року.
Відповідно до статті 1 Закону України Про теплопостачання теплова енергія - це товарна продукція, що виробляється на об`єктах сфери теплопостачання для опалення, підігріву питної води, інших господарських і технологічних потреб споживачів, призначена для купівлі-продажу.
В матеріалах справи наявні докази, які підтверджують право власності Відповідача на нежитлові приміщення за адресою: м . Полтава, вул. Великотирнівська, 39 а.
Так, згідно Витягу з Єдиного державного реєстру прав на нерухоме майно, власником вказаного приміщення є Відповідач. В підтвердження вказаного Позивачем, як доказ у справі надано копію Витягу з Єдиного державного реєстру прав на нерухоме майно.
Відповідно до ч. 4 ст. 319 ЦК України власність зобов`язує.
Крім того, обов`язок по утриманню майна, що перебуває у власності покладається згідно зі ст. 322 ЦК України на власника.
Враховуючи вказані обставини, 13.12.2018 на адресу місцезнаходження/реєстрації відповідача (м. Полтава, вул. Великотирнівська, 39 а), позивачем направлено лист № 30.1-13/2646 від 13.12.2018 з двома примірниками Договору № 4482 на відпуск теплової енергії у вигляді гарячої та додатком Розрахунок обсягу теплової енергії з пропозицією підписати та повернути один примірник на адресу теплопостачальної організації у строк визначений чинним законодавством.
Згідно Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, відповідач зареєстрований за адресою: м. Полтава,
вул. Великотирнівська, 39 а.
На підтвердження надсилання відповідачу за адресою його місцезнаходження/реєстрації Договору № 4482 на відпуск теплової енергії у вигляді гарячої та додатком Розрахунок обсягу теплової енергії позивачем надано фіскальний чек Укрпошти, та опис вкладення у цінний лист від 13.12.2018.
Позивач зазначає, що всупереч нормам чинного законодавства, пропозиція від 13.12.2018 щодо укладення договору № 4482 на відпуск теплової енергії у вигляді гарячої води, Відповідачем залишена без розгляду та відповіді.
Відповідь на вказану пропозицію Відповідач не надав, підписаний договір до підприємства не повернув. Дії відповідача Позивач вважає незаконними та такими, що суперечать чинному законодавству, що і стало підставою для звернення з позовом до суду.
Відповідно до ч. 2 ст. 233 ГПК України, рішення у цій справі прийнято у нарадчій кімнаті складом суду, який розглянув справу за результатами оцінки доказів, поданих сторонами.
При винесенні рішення суд виходить з наступного:
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 11 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини.
Правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків (ч. 1 ст. 202 ЦК України). Правочин має вчинятися у формі, встановленій законом (ч. 4 ст. 203 ЦК України).
Так, відповідно до ст. 67 ГК України, відносини підприємства з іншими підприємствами, організаціями, громадянами в усіх сферах господарської діяльності здійснюються на основі договорів. До виконання господарських договорів застосовуються положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим кодексом.
Згідно статті 714 ЦК України за договором постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу одна сторона (постачальник) зобов`язується надавати другій стороні (споживачеві, абонентові) енергетичні та інші ресурси, передбачені договором, а споживач (абонент) зобов`язується оплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватись передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного та іншого обладнання.
Відповідно до статті 275 ГК України за договором енергопостачання енергопостачальне підприємство (енергопостачальник) відпускає електричну енергію, пару, гарячу і перегріту воду (далі - енергію) споживачеві (абоненту), який зобов`язаний оплатити прийняту енергію та дотримуватися передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного обладнання, що ним використовується.
Відпуск теплової енергії без оформлення договору енергопостачання не допускається. (ч. 2 ст. 275 ГК України).
За своєю правовою природою договір на відпуск теплової енергії у вигляді гарячої води є договором енергопостачання, за яким сторона (Теплопостачальна організація) зобов`язується постачати теплову енергію у вигляді гарячої води другій стороні (споживачу), який зобов`язаний оплатити прийняту енергію.
Загальний порядок укладання господарських договорів передбачений ст.ст.179-181 ГК України.
Так, ч. 3 ст. 179 ГК України встановлено, що укладення господарського договору є обов`язковим для сторін, якщо, зокрема, існує пряма вказівка закону щодо обов`язковості укладення договору для певних категорій суб`єктів господарювання, чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування. Відповідно до ч. 7 ст. 179 ГК України господарські договори укладаються за правилами, встановленими ЦК України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами щодо окремих видів договорів.
Частиною 3 статті 181 ГК України передбачено обов`язок сторони, яка одержала проект договору, у разі згоди з його умовами оформити договір та повернути один примірник договору другій стороні або надіслати відповідь на лист у двадцятиденний строк після одержання договору.
Статтею 187 ГК України встановлено, що спори, які виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов`язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом. День набрання чинності рішенням суду, яким вирішено питання щодо переддоговірного спору, вважається днем укладення відповідного господарського договору, якщо рішенням суду не визначено інше.
Відповідач відповіді на пропозицію Позивача не надав, жодних заперечень чи пояснень по суті спору не заявив, явку уповноваженого представника в судовому засіданні не забезпечив.
Як встановлено судом, Повне товариство Іванов Фірма Свагі фактично споживає теплову енергію у вигляді гарячої води з метою опалення нежитлового приміщення розташованого за адресою: м. Полтава, вул. Великотирнівська, 39 а, проте від укладання договору № 4482 на відпуск теплової енергії у вигляді гарячої води запропонованого ПОКВПТГ Полтаватеплоенерго листом №30.1-13/2646 від 13.12.2018 ухиляється.
Частиною 3 статті 24 Закону України Про теплопостачання передбачено, що одним з основних обов`язків споживача теплової енергії є своєчасне укладання договору з теплопостачальною організацією на постачання теплової енергії.
Згідно з ч. 4 ст. 19 вказаного Закону теплогенеруюча організація має право постачати вироблену теплову енергію безпосередньо споживачу згідно з договором купівлі-продажу, а у ч. 1 ст. 25 цього ж Закону також визначено, що теплогенеруюча, теплотранспортна та теплопостачальна організації мають право укладати договори купівлі-продажу теплової енергії із споживачами.
Згідно з ч. 6 ст. 19 Закону України Про теплопостачання споживач повинен щомісячно здійснювати оплату теплопостачальній організації за фактично отриману теплову енергію.
Згідно із п. 4 Правил № 1198, користування тепловою енергією допускається лише на підставі договору купівлі - продажу теплової енергії між споживачем і теплопостачальною організацією (далі - договір), крім підприємств, що виробляють та використовують теплову енергію для цілей власного виробництва.
Позивачем розроблено договір на відпуск теплової енергії у вигляді гарячої води № 4482.
Як свідчить аналіз матерiалiв справи, в п.1 запропованого Позивачем проекту договору визначено, що предметом цього договору є постачання теплової енергії у вигляді гарячої води з метою опалення нежитлового приміщення споживача по вул. Великотирнівська, 39а. В Додатку до договору (Розрахунок обсягу теплової енергії) визначено, що розрахункове теплове навантаження на опалення складає 0,012987 Гкал/год, опалювальна площа 188,7 кв.м. Розрахунки за користування тепловою енергією визначені у розділі Розрахунки за користування тепловою енергією договору, де зазначено порядок розрахунку та тариф, який застосовується до Відповідача, який є іншим споживачем (крім населення).
Як зазначає Позивач, необхідність укладення договору в запропонованій ним редакції зумовлена використанням приміщення за адресою: м. Полтава, вул. Великотирнівська, 39 а юридичною особою - власником нежитлових приміщень.
Враховуючи норми чинного законодавства, укладання спірного договору є обов`язковим для сторін цього позову в силу закону, а відсутність договірних відносин між Позивачем та Відповідачем є порушенням чинного законодавства у сфері теплопостачання.
Відповідно до п. 23 Правил № 1198 розрахунки за спожиту теплову енергію здійснюються на межі продажу, яка є межею балансової належності (відповідальності), відповідно до договору на підставі показів вузла обліку згідно з діючими тарифами (цінами), затвердженими в установленому порядку.
У споживачів, що не мають приладів комерційного обліку, обсяг фактично спожитої теплової енергії розраховується відповідно до теплового навантаження, визначеного у договорі.
Позивачем у судовому засідання зазначено, що нежитлове приміщення Відповідача за адресою: м. Полтава, вул. Великотирнівська, 39а не обладнане приладом обліку теплової енергії, а тому проект договору містить умови щодо визначення обсягу теплової енергії на опалення зазначеного приміщення Відповідача на підставі розрахункового теплового навантаження, зазначеного в додатку до договору, яке становить 0,012987 Гкал/год.
Таким чином, ухилення Відповідача від пропозиції укладення договору № 4482 на відпуск теплової енергії у вигляді гарячої води між Полтавським обласним комунальним виробничим підприємством теплового господарства Полтаватеплоенерго та Повним товариством Іванов Фірма Свагі разом з додатком Розрахунок обсягу теплової енергії у редакції позивача, що запропонована відповідачу супровідним листом №30.1-13/2646 від 13.12.2018 є незаконним та безпідставним, що підтверджується матеріалами справи.
Згідно ч. 1 ст. 14 ГПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Збирання доказів у господарських справах не є обов`язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 20 ГПК України господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають у зв`язку із здійсненням господарської діяльності (крім справ, передбачених частиною другою цієї статті), та інші справи у визначених законом випадках, зокрема: справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні, розірванні і виконанні правочинів у господарській діяльності, крім правочинів, стороною яких є фізична особа, яка не є підприємцем, а також у спорах щодо правочинів, укладених для забезпечення виконання зобов`язання, сторонами якого є юридичні особи та (або) фізичні особи - підприємці.
Відповідно до ст. 13 ГПК України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом.
Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.
Відповідно до ст. 73 ГПК України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Згідно до ст. ст. 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Відповідно до ч. 3 ст. 74 ГПК України докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.
Відповідно до глави 5 ГПК України, докази мають бути належними, допустимим, достовірними та достатніми.
Так, ст. 76 ГПК України передбачено, що належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.
Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Відповідно до ст. 77 ГПК України, обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Згідно ст. 78 ГПК України достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи.
Статтею 79 ГПК України визначено, що достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.
Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Враховуючи докази, наявні в матеріалах справи, суд дійшов висновку, що вимога позивача про визнання укладеним договору № 4482 на відпуск теплової енергії у вигляді гарячої води між Полтавським обласним комунальним виробничим підприємством теплового господарства Полтаватеплоенерго та Повним товариством Іванов Фірма Свагі разом з додатком Розрахунок обсягу теплової енергії у редакції позивача, що запропонована відповідачу супровідним листом №30.1-13/2646 від 13.12.2018 є правомірною, обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню.
Оскільки жодних заперечень щодо редакції Договору № 4482 на відпуск теплової енергії у вигляді гарячої води разом з додатком Розрахунок обсягу теплової енергії , запропонованої ПОКВПТГ Полтаватеплоенерго до укладання Відповідачу супровідним листом № 30.1-13/2646 від 13.12.2018 і вказана редакція Договору № 4482 на відпуск теплової енергії у вигляді гарячої води разом з додатком Розрахунок обсягу теплової енергії відповідає вимогам чинного законодавства, суд прийшов до висновку про задоволення позову у повному обсязі.
Відповідно до ст. ст. 129 ГПК України у спорах, що виникають при укладанні, зміні та розірванні договорів, судовий збір покладається на сторону, яка безпідставно ухиляється від прийняття пропозицій іншої сторони.
Частинами 3, 4 статті 13 ГПК України передбачено, що кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Відповідач своїми процесуальними правами не скористався та належними та допустимими доказами не спростував позовні вимоги позивача.
Судові витрати відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 129 ГПК України покладаються на відповідача.
Керуючись ст.ст. 13,14, 20, 73-79, 129, 232, 233, 236,237, 238, 240 ГПК України, суд
ВИРІШИВ :
1. Позов задовольнити повністю/
2. Визнати укладеним Договір № 4482 на відпуск теплової енергії у вигляді гарячої води між Полтавським обласним комунальним виробничим підприємством теплового господарства "Полтаватеплоенерго" та Повним товариством Іванов Фірма Свагі разом з додатком Розрахунок обсягу теплової енергії у редакції позивача, що запропонована відповідачу супровідним листом № 30.1-13/2646 від 13.12.2018 наступного змісту:
Котельня - пров. Космічний, 9
ДОГОВІР № 4482
на відпуск теплової енергії у вигляді гарячої води
м. Полтава _____
Ми, що нижче підписалися, Полтавське обласне комунальне виробниче підприємство теплового господарства "Полтаватеплоенерго" в особі заступника генерального директора Кашина Романа Олександровича, який діє на підставі довіреності № 29-14/58 від 04.07.2018 (далі - Теплопостачальна організація), з однієї сторони, та Повне товариство "Іванов "Фірма Свагі" в особі керівника Іванова Олега Анатолійовича , що діє на підставі Статуту (далі - Споживач), з іншої сторони, уклали цей договір про відпуск та споживання теплової енергії (далі - Договір).
При виконанні даного Договору Сторони керуються Законом України "Про житлово-комунальні послуги", Законом України "Про теплопостачання", "Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення", "Правилами користування тепловою енергією".
Скорочення
Т/Е - теплова енергія
ТО - теплопостачальна організація
Предмет Договору
1. ТО бере на себе зобов`язання постачати Т/Е у вигляді гарячої води з метою забезпечення опалення приміщення Споживача до межі розподілу балансової належності теплової мережі будівлі по вул. Великотирнівська, 39А - нежитлове приміщення (перукарня).
2. Відповідальність ТО і Споживача за стан і обслуговування теплових установок і мереж визначається їх балансовою належністю.
Межею розподілу балансової належності теплової мережі є спільна система опалення з житловим будинком по вул. Великотирнівська, 39А.
Якість послуг
3. Якість теплопостачання повинна відповідати вимогам, встановленим Правилами користування Т/Е, затвердженими Постановою КМУ № 1198 від 03.10.2007 та іншим нормам чинного законодавства України.
4. Споживач має право на перевірку якості постачання Т/Е у вигляді гарячої води на опалення, що надається ТО, з обов`язковим складанням відповідного акту спільно з представником служби приладів обліку та контролю за якістю теплопостачання (тел.51-04-81), з подальшим визначенням причин у разі відхилення від нормативних показань.
Права та обов`язки ТО
5. ТО забезпечує безперебійне постачання Т/Е Споживачу.
6. ТО на абонентських вводах будівель і споруд Споживача забезпечує:
а) необхідну кількість та якість води від мережі на опалення;
б) необхідний наявний напір теплоносія на вводі в будівлю;
в) контроль за використанням Т/Е Споживачем.
7. ТО має право, попередивши Споживача, відключити повністю або частково подачу йому Т/Е у випадках :
а) не сплати рахунка за Т/Е у визначені строки;
б) самовільного підключення до теплової мережі теплоприймальних установок;
в) порушення розрахункових розмірів шайб і конусів елеваторів;
г) крадіжки теплоносія, допущення його витікання або забруднення;
д) незадовільного стану теплоустановок, якими користується Споживач;
е) недопущення представників ТО в приміщення теплових установок, якими користується Споживач та до приладів обліку;
ж) утримання приміщень, вузлів керування і техпідпіль, в яких проходять трубопроводи ТО, в антисанітарному занехаяному стані;
з) аварійних ремонтів на магістральних трубопроводах, системах теплопостачання та планово-попереджувальних ремонтів в міжопалювальний період;
і) стихійних лих, обмеження в подачі газу, води, електроенергії.
8. У разі виявлення самовільного підключення Споживачем інших приміщень або субспоживачів до теплових мереж, а також бездоговірного користування Т/Е в інших приміщеннях, в т.ч. за іншими адресами, ТО проводить відключення вказаних об`єктів від системи централізованого теплопостачання та нараховує штрафні санкції згідно умов Договору.
Права та обов`язки Споживача
9. З метою забезпечення надійної і економічної експлуатації теплоустановок Споживач зобов`язаний:
а) своєчасно проводити планово-попереджувальний ремонт теплопроводів, запірної регулюючої арматури, підтримувати в належному стані ізоляцію;
б) оплачувати, у разі необхідності, фактичну вартість налагоджувальних робіт по регулюванню системи теплоспоживання
в) в усіх випадках виявлення витікання теплоносія (гарячої води) негайно повідомляти в диспетчерську службу ТО за тел. 51-04-00, 51-04-34, терміново вжити заходів по усуненню пошкоджень;
г) безперешкодно допускати на територію підприємства в будь-який час представників ТО для перевірки і контролю за режимом теплоспоживання при наявності у них відповідного посвідчення;
д) забезпечити збереження обладнання і вузлів керування ТО, що знаходяться на території Споживача;
е) направляти ТО довідку про зміну площі, що опалюється.
У випадку замовчування Споживачем факту збільшення площі, що підключається, її розміри визначаються ТО в односторонньому порядку, а Споживач несе матеріальну відповідальність у вигляді штрафних санкцій.
10. Споживач зобов`язаний повідомити ТО про наміри щодо відчуження об`єкту(-ів) або частини об`єкта, послуги з теплопостачання якого(-их) надаються ТО; в разі відчуження обєкту(-ів), надати ТО документи, які підтверджують перехід права власності (користування) до іншої особи. Споживач, який користується об`єктом, що опалюється, на підставі договору оренди (суборенди), при звільнені його зобов`язаний своєчасно, не пізніше 3 (трьох) днів з моменту підписання акту приймання - передачі, повідомити ТО відповідним підтвердженням, оформленим двома підписами: того, що здає, і того що приймає, із зазначенням нових реквізитів. Споживач відшкодовує ТО всі збитки, завдані невиконанням та/або неналежним виконанням зазначених обов`язків.
11. Споживач зобов`язаний повідомити ТО про початок процедури ліквідації чи реорганізації щодо нього, порушення справи про банкрутство щодо нього або про наявність інших підстав, що можуть вплинути на його платоспроможність не пізніше 3 (трьох) днів з моменту винесення ухвали господарського суду або з моменту настання відповідної обставини. Споживач відшкодовує ТО всі збитки, завдані невиконанням та/або неналежним виконанням зазначених обов`язків.
12. Споживач зобов`язаний розглянути направлений йому ТО Акт приймання-передачі Т/Е і при відсутності заперечень в 5-денний термін повернути його ТО, підписаним та скріпленим печаткою.
13. Споживач має право на:
а) отримання вчасно та відповідної якості послуг, згідно із законодавством та умовами Договору;
б) отримання в установленому законодавством порядку інформації про перелік послуг, їх вартість, загальну суму місячного платежу, структуру тарифів, нормативів (норм) споживання, режиму надання послуг, їх споживчі властивості;
в) зменшення розміру плати в разі надання послуг не в повному обсязі, відхилення їх кількісних та/або якісних показників від затверджених нормативів (норм) споживання;
г) перевірку якості послуг, що надаються (температура у приміщенні), обсягу наданих послуг та їх вартості.
14. Споживач несе відповідальність за технічний стан і експлуатацію внутрішніх систем опалення, за зрив або пошкодження пломб і своєчасно здійснює:
а) регулювання тепла всередині будівлі, опалювальних стояків, нагрівальних приладів;
б) усунення витікання на трубопроводах, приладах і арматурі;
в) промивання системи після закінчення опалювального сезону із складанням акту і підготовку до нового опалювального сезону;
г) утеплення віконних і дверних отворів.
Облік Т/Е
15. Обсяг Т/Е, який постачається Споживачу в розрахунковому періоді на опалення нежитлового приміщення, визначається ТО розрахунковим способом відповідно до теплового навантаження об`єкту з урахуванням середньомісячної температури зовнішнього повітря, визначеної згідно Державних будівельних норм.
16. Розрахункове теплове навантаження на опалення нежитлового приміщення Споживача, опалювальною площею 188,7 м 2 зазначене в Додатку "Розрахунок обсягу теплової енергії", який є невід`ємною частиною цього Договору.
17. У місяці, наступному за розрахунковим, ТО визначає фактичний обсяг відпущеної Т/Е за розрахунковий період з урахуванням фактичної температури зовнішнього повітря і надає Споживачу рахунок та Акт приймання-передачі Т/Е.
18. У разі, якщо обсяг фактично спожитої Т/Е перевищує зазначений в Договорі, кінцевий розрахунок вартості такого перевищення проводиться Споживачем не пізніше 15 числа місяця, наступного за розрахунковим.
У разі, якщо фактичне споживання Т/Е менше від зазначеного в Договорі обсягу, така надлишкова оплата зараховується, як попередня оплата в поточному місяці.
Розрахунки за користування Т/Е
19. Розрахунки за відпущену Т/Е проводяться відповідно до тарифів, встановлених уповноваженим органом та діючих на період постачання Т/Е.
Тариф на Т/Е для потреб інших споживачів (крім населення) з 16.08.2018 - 1578,62 грн/Гкал (без ПДВ).
Тариф на Т/Е для потреб інших споживачів (крім населення) з 28.10.2018 - 1566,71 грн/Гкал (без ПДВ).
Розрахунковим періодом є календарний місяць.
20. Встановлюється наступний порядок розрахунків.
Оплата вартості Т/Е, визначеної розрахунковим способом, проводиться Споживачем плановим платежем до кінця поточного місяця.
21. Кінцевий розрахунок вартості Т/Е, визначеної з урахуванням фактичної температури повітря, проводиться Споживачем до 15 числа місяця , наступного за розрахунковим, на підставі виписаного рахунку.
22. Споживач може проводити попередню оплату за місяць, наступний за розрахунковим. Якщо підстава платежу в платіжних документах не зазначена, ТО зараховує кошти в погашення заборгованості за спожиту Т/Е, отриману в минулі періоди. У разі відсутності у Споживача заборгованості ТО зараховує кошти в рахунок оплати за місяць, в якому здійснена оплата.
23. Факт отримання Споживачем Т/Е фіксується щомісячно Актом приймання-передачі Т/Е, який складається Сторонами відповідно до вимог чинного законодавства і Договору.
У разі неповернення Споживачем Акту приймання-передачі Т/Е в 5-денний термін, як це передбачено пунктом 12 Договору, він, підписаний ТО в односторонньому порядку, вважається оформленим відповідно до вимог чинного законодавства і підтверджує факт надання Споживачу Т / Е.
24. У випадку несплати у вказані строки вводиться пеня в розмірі 1,0% за кожний день прострочки платежу, але не більше 100% боргу згідно Закону України Про відповідальність суб`єктів підприємницької діяльності за несвоєчасне внесення плати за спожиті комунальні послуги № 686-ХІ від 20.05.99, а також стягуються 3% річних з простроченої суми та інфляційні втрати, згідно ст.625 ЦК України.
Матеріальна відповідальність Сторін
25. ТО несе матеріальну відповідальність перед Споживачем у випадку недоподачі Т/Е (з її вини) на потреби Споживача згідно діючого законодавства.
26. ТО не несе відповідальності за недовідпуск Т/Е у випадках настання форс-мажорних обставин, обмеження або повного припинення подачі газу, електроенергії, води.
27. Споживач несе матеріальну відповідальність перед ТО у випадках:
- несплати пред`явлених рахунків за Т/Е у встановлені терміни;
- за споживання Т/Е без дозволу ТО Споживач сплачує п`ятикратну вартість, включаючи тарифну;
- при перевищенні Споживачем нормативного теплоспоживання, самовільному розборі теплоносія, витоках теплоносія Споживач сплачує п`ятикратну вартість, включаючи тарифну;
- за самовільне підключення Споживачем інших приміщень або субспоживачів до теплових мереж та неповідомлення ТО про збільшення опалювальної площі, а також бездоговірного користування Т/Е в інших приміщеннях, в т.ч. за іншими адресами, Споживач сплачує п`ятикратну вартість, включаючи тарифну, за Т/Е, що використана на опалення даної площі за весь період такого використання;
- за порушення пункту 12 Договору - у вигляді відшкодування понесених ТО збитків, які можуть виникнути у зв`язку з порушенням порядку нарахування доходів і витрат з податку на прибуток;
- за зрив, пошкодження пломб, установлених ТО - штраф у розмірі 25% вартості Т/Е, спожитої в попередньому розрахунковому періоді.
- за перешкоджання або недопущення до систем теплопостачання працівників ТО при виконанні ними службових обов`язків - штраф у розмірі 5% вартості Т/Е, спожитої в попередньому розрахунковому періоді.
28. Всі майнові спори по цьому Договору вирішуються у встановленому законом порядку. В разі недосягнення взаємних домовленостей, спір має бути вирішено в суді за місцем знаходження ТО.
Термін дії Договору
29. Договір набуває чинності з дати підписання уповноваженими представниками Сторін та скріплення їх підписів печатками, поширює дію на відносини, що фактично склалися між Сторонами з 01.10.2018 і діє в частині постачання Т/Е (опалення) по 31.12.2023 (згідно частини 3 ст. 631 Цивільного Кодексу України), а в частині розрахунків - до їх повного здійснення.
Договір вважається продовженим на кожний наступний рік, якщо за місяць до закінчення строку його дії про припинення дії Договору не буде заявлено однією із Сторін. Але, в будь-якому випадку, Договір вважається припиненим, в разі досягнення Сторонами згоди та з дотримання вимог п. 33.
30. Договір складений у двох примірниках, один з яких знаходиться у ТО, інший - у Споживача.
Інші умови
31. Підприємство "Полтаватеплоенерго" є платником податку на прибуток за основною ставкою та податку на додану вартість згідно Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI.
32. У випадку зміни тарифів ТО повідомляє про це Споживачу у порядку, визначеному законодавством, і розрахунок проводиться з дня затвердження нових тарифів. Нові тарифи є обов`язковими до застосування і набувають чинності для Сторін без укладання додаткових угод.
33. Розірвання Договору з ініціативи Споживача проводиться за узгодженням Сторін, за наявності технічної можливості та при умові письмового повідомлення ТО за один місяць. Припинення надання Т/Е здійснюється після проведення розрахунків за спожиту Т/Е, враховуючи день припинення, та заходів по відключенню систем, за згодою ТО.
34. Зміни та доповнення до цього Договору, за згодою Сторін, оформлюються додатковою угодою Сторін і є його невід`ємною частиною.
Юридичні адреси Сторін та платіжні реквізити :
Теплопостачальна організація Споживач
Полтавське обласне комунальне виробниче підприємство теплового господарства "Полтаватеплоенерго"Повне товариство "Іванов "Фірма Свагі" 36008, м. Полтава, вул. Комарова, 2-АЮридична адреса: 36034, м. Полтава, вул. Великотирнівська, 39А Рахунки та акти приймання-передачі: Р/р НОМЕР_1 Філія - Полтавське обласне управління АТ "Ощадбанк"Р/р МФО 331467МФО
Код ЄДРПОУ 03338030Код ЄДРПОУ 23812545
Тел. служби реалізації теплової енергії - 510461Тел. 050-305-2988 бухгалтерії - 510462 Свід. ПДВ 23508651 ІПН № 033380316016 Договір підписали:
Заступник генерального директора Р.О. Кашин
ДОДАТОК
до Договору на відпуск теплової енергії
у вигляді гарячої води № 4482 від ___.___.2018
Розрахунок обсягу теплової енергії
1. У споживачів, що не мають ВРО Т/Е (ВКО Т/Е), обсяг фактично спожитої теплової енергії розраховується відповідно до теплового навантаження, визначеного у договорі, з урахуванням середньомісячної температури зовнішнього повітря та кількості годин роботи тепловикористовуючого обладнання в розрахунковому періоді.
2. Розрахунок теплового навантаження приміщення
Теплове навантаження на опалення приміщення визначається відповідно затвердженої річної норми споживання Т/Е на централізоване опалення 1 кв. м опалювальної площі q = 0,13198 Гкал/м 2 , скорегованої на значення нормативної максимальної температури зовнішнього повітря самої холодної п`ятиденки опалювального періоду, згідно Державних будівельних норм України для м. Полтави -
(-23°С):
, Гкал/год.
- - максимальне теплове навантаження на опалення нежитлових приміщень розташованих в житлових будинках, Гкал/год;
- q - річна норма споживання Т/Е, Гкал/м 2 ;
- F - загальна опалювальна площа нежитлового приміщення споживача, м 2 ;
- tв - температура внутрішнього повітря приміщення, 0С;
- - розрахункова температура внутрішнього повітря, (18 0С);
- - нормативна максимальна температура зовнішнього повітря самої холодної п`ятиденки опалювального періоду, для м. Полтава, ( = -23 0С);
- tсер річ - фактична середня температура зовнішнього повітря в опалювальний період,
(tсер річ = 0 0С)
- n - середня тривалість опалювального періоду, 182 доби;
- 24 - кількість годин на добу.
Адреса об`єкту теплоспоживанняНазва об`єкту теплоспоживанняСередня розрахункова температура внутрішнього повітря, СТеплове навантаження, Q оп Гкал/годинуПлоща, м 2 вул. Великотирнівська,39АНежитлове приміщення 18 0,012987 188,7
3. Розрахунок щомісячної нормативної кількості споживання теплової енергії протягом опалювального періоду
Q max , Гкал/міс
- - щомісячна нормативна кількість споживання Т/Е, Гкал/міс;
- tв - температура внутрішнього повітря приміщення, 0С;
- - нормативна середньомісячна температура зовнішнього повітря за розрахунковий період, для м. Полтава по кожному місяцю опалювального періоду, 0С;
- - кількість діб розрахункового періоду, діб.
Розрахунок нормативної кількості спожитої теплової енергії
Об`єкт теплоспоживанняМісяцьжовтеньлистопадгруденьсіченьлютийберезеньквітень 0С 7,7 1,3 -3,4 -5,6 -4,7 0,3 9,0 нежитлове приміщення по вул. Великотирнівська, 39АГкал 1,174531 3,80867 5,04326 5,56173 4,83192 4,17130 0,82103
4. Розрахунок щомісячної фактичної кількості споживання теплової енергії
Кількість фактично спожитої Т/Е за розрахунковий період визначається з урахуванням фактичної температури зовнішнього повітря розрахункового періоду, згідно даних Полтавського обласного центру з гідрометеорології.
, Гкал/міс
- . - фактична кількість спожитої Т/Е, (Гкал/год);
- - фактична середня за місяць температура зовнішнього повітря в розрахунковому періоді, (С);
- - фактична кількість днів розрахункового періоду, діб
Розрахунок теплових навантажень може здійснюватися Споживачем за власний рахунок проектними організаціями, які мають ліцензію, та узгоджується ТО. При відсутності такого розрахунку, нарахування за спожиту Т/Е здійснюється згідно з розрахунком, зробленим ТО та наведеним в цьому додатку.
Теплопостачальна організація Споживач ПОКВПТГ "Полтаватеплоенерго" 36008, м. Полтава, вул. Комарова, 2-АПовне товариство "Іванов "Фірма Свагі" 36034, м. Полтава вул. Великотирнівська, 39А Заступник генерального директора
Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Східного апеляційного господарського суду через господарський суд Полтавської області протягом двадцяти днів з дня складання повного судового рішення.
Повне рішення складено 27.06.2019р.
Суддя Киричук О.А.
Суд | Господарський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 25.06.2019 |
Оприлюднено | 27.06.2019 |
Номер документу | 82672138 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Полтавської області
Киричук О.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні