Справа № 492/1055/19
Провадження № 1-кс/492/502/19
У К Р А Ї Н А
АРЦИЗЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 червня 2019 року м.Арциз
Слідчий суддя Арцизького районного суду Одеської області ОСОБА_1 , при секретарі судових засідань ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Арциз Одеської області клопотання старшого слідчого СВ Арцизького ВП ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Білгород-Дністровської місцевої прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів, -
ВСТАНОВИВ:
Як вбачається з клопотання, 13.06.20198 р. на адресу Арцизького ВП ГУНП в Одеській області надійшла заява від директора ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », яке розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , ОСОБА_5 про те, що ймовірно в період одного року посадова особа вказаного ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », привласнила майно підприємства.
За вказаним фактом внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12019160220000196 від 14.06.2019 року за ознаками кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України.
Слідчий звернувся до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до інформації, мотивуючи клопотання тим, що інформація, яка знаходиться у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », має суттєве значення для розслідування кримінального правопорушення (злочину).
Слідчий та Прокурордо суду не з`явилися.
В силу ч. 4 ст. 107 та ст. 108 КПК України фіксація судового засідання за допомогою технічних засобів не проводиться, а ведеться журнал судового засідання.
Слідчий суддя, дослідивши клопотання, надані матеріали досудового розслідування, вважає, що клопотання не підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом - вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 160 КПК України у клопотанні повинно бути зазначено значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні.
В порушення п. 6 ч. 2 ст. 160 КПК України, який передбачає, що у клопотанні повинно бути зазначено можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, слідчим не зазначено можливість використання перегляду відеозапису як доказу у кримінальному провадженні.
В порушенняп.7ч.2ст.160КПК України,який передбачає,що уклопотанні повиннобути зазначено обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження. Слідчим не зазначено обґрунтування та не конкретизоване клопотання в частині вилучення документів у оригіналі.
Крім того, слідчий суддя звертає увагу слідчого, що витребувані документи знаходяться у заявника по даному кримінальному провадженню, а саме у ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
При зверненні до суду з клопотаннями про тимчасовий доступ до речей і документів слідчим не виконані вимоги ч. 2 ст. 93 КПК України, згідно з якою сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових дій), витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цимКодексом.
Збирання доказів, в тому числі і речових, відбувається через інститут слідчих дій (зокрема, вилучення в ході огляду, проведення обшуку). У таких випадках неправильне розуміння органами досудового розслідування положень кримінального процесуального закону фактично зумовлює підміну слідчих дій заходом забезпечення кримінального провадження.
Слідчий суддя враховує, що речі і документи можуть бути отримані шляхом проведення слідчих дій, тобто без застосування заходів забезпечення кримінального провадження. Крім того, відповідно до ч. 1 ст. 223 КПК України,саме слідчі (розшукові) дії є діями, спрямованими на отримання (збирання) доказів або перевірку вже отриманих доказів у конкретному кримінальному провадженні.
З урахуванням вищенаведеного слідчий суддя, приходить до висновку, що слідчим не доведено наявність підстав вважати, що інформація до якої слідчий просить надати тимчасовий доступ самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а також можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, що відшукуванні речі можуть знаходитися у ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », та не доведено неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, тому у слідчого судді відсутні передбаченіКПК Українипідстави у наданні слідчомутимчасового доступу до речей і документів, а тому клопотання не підлягає задоволенню.
На підставі ст. ст. 159, 162, 163, 164 КПК України, слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
В задоволенні клопотання слідчого СВ Арцизького ВП ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Білгород-Дністровської місцевої прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів відмовити.
Відповідно до ст. 309 КПК України ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя
Арцизького районного суду ОСОБА_1
Суд | Арцизький районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 27.06.2019 |
Оприлюднено | 16.02.2023 |
Номер документу | 82672710 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Арцизький районний суд Одеської області
Варгаракі С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні