ПЕРШИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 червня 2019 року справа №200/2314/19-а
приміщення суду за адресою: 84301, м. Краматорськ вул. Марата, 15
Перший апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді: Гаврищук Т.Г.
суддів: Блохіна А.А.
Сіваченка І.В.
за участю секретаря судового засідання Кобець О.А.
за участю сторін по справі:
позивач: не з`явився
відповідач: Груєнко С.Л. (за довіреністю)
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області на рішення Донецького окружного адміністративного суду (суддя - Давиденко Т.В.) від 13 березня 2019 року (повний текст рішення складено 13 березня 2019 року в м.Слов`янськ) у справі № 200/2314/19-а за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Добропільське сортонасінницьке підприємство до відповідача Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області про скасування податкового повідомлення-рішення, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом до Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 05.11.2018 року № 0089254501 про застосування штрафу в розмірі 16666 грн. 67 коп. за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних.
Рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 13 березня 2019 року позов задоволено, визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення - рішення від 05.11.2018 року № 0089254501 про застосування до штрафу в розмірі 16666 грн. 67 коп. за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних.
В апеляційній скарзі відповідач просить скасувати рішення суду першої інстанції та прийняти нове рішення, яким відмовити у задоволені позовних вимог у повному обсязі.
В обґрунтування доводів апеляційної скарги відповідач посилається на порушення судом першої інстанції норм матеріального права. Відповідач вважає, що ним правомірно було прийнято спірне рішення, оскільки під час проведення камеральної перевірки було встановлено порушення позивачем граничних термінів реєстрації податкової накладної.
Позивач у судове засідання не прибув, хоча був належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання, на адресу суду надіслав заяву про розгляд справи за його відсутністю.
Апеляційний суд, заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення представника відповідача, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, відзив на скаргу, дійшов висновку про те, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає виходячи з наступного.
Судом першої інстанції та під час апеляційного провадження встановлено, що 02.10.2018 року ГУ ДФС у Донецькій області здійснена камеральна перевірка дотримання граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування з податку на додану вартість в Єдиному реєстрі податкових накладних з податку на додану вартість ТОВ Добропільське сортонасінницьке підприємство за червень 2018 року, за результатами якої складений акт № 202/05-99-45-01/02776029, яким встановлено порушення позивачем п. 201.1, п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України в частині порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, а саме:- податкова накладна від 05.06.2018 року № 28, виписана на адресу ТОВ Світ Агро Трейд (код ЄДРПОУ 41059988) ПДВ на суму 16666 грн. 67 коп., зареєстрована із затримкою 11 календарних днів.
На підставі наведеного акту відповідачем 05.11.2018 р. винесене податкове повідомлення - рішення № 0089254501 про застосування до позивача штрафних санкцій в розмірі 10% за затримку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних на суму ПДВ в загальному розмірі 16666 грн. 67 коп. (а.с. 28).
Як встановлено судом та підтверджено матеріалами справи, позивачем було виписано на адресу ТОВ Світ Агро Трейд податкову накладну від 04.06.2018 року № 3 на суму ПДВ 166666 грн. 67 коп., яка надіслана до ЄРПН 27.06.2018 року, що підтверджено квитанцією від 02.07.2018 року №1 (а.с. 14, 19).
30.06.2018 року позивачем складений розрахунок коригування кількісних і вартісних показників від 30.06.2018 року № 27 до податкової накладної від 04.06.2018 року № 3, який надісланий до ЄРПН 11.07.2018 року, що підтверджено квитанцією від 11.07.2018 року № 1 (а.с. 17, 20).
Також 11.07.2018 року позивач зареєстрував податкову накладну № 28 з виправленою датою 05.06.2018 року, що підтверджено квитанцією від 11.07.2018 року № 1 (а.с. 15, 16, 21).
Наведені обставини сторонами не оспорюються.
Відповідно до пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України (в редакції, чинної у спірний період) при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.
Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:
-для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;
-для податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;
-для розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, - протягом 15 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем).
У разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.
У пункті 120- 1.1 статті 120-1 Податкового кодексу встановлено, що порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов`язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі: 10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних / розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів.
Тобто, єдиною підставою такої відповідальності є порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної.
Крім того, обов`язок платника податку щодо складення податкової накладної виникає на дату виникнення податкових зобов`язань.
Таким чином, колегія суддів погоджує висновок суду першої інстанції про те, що реєстрація податкової накладної, в якій помилково зазначено її дату складання, за умови того, що у платника податків не виникло податкових зобов`язань на дату, яку помилково зазначено у такій податковій накладній, не може свідчити про недотримання платником податку обов`язку щодо дотримання строків її реєстрації.
Як встановлено судом та підтверджено матеріалами справи, під час звіряння взаємних розрахунків з контрагентом позивача виявлена помилка в даті сформованої податкової накладної.
Відповідно до ч.1 ст.109 Податкового кодексу України податковими правопорушеннями є протиправні діяння (дія чи бездіяльність) платників податків, податкових агентів, та/або їх посадових осіб, а також посадових осіб контролюючих органів, що призвели до невиконання або неналежного виконання вимог, установлених цим Кодексом та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Враховуючи те, що вперше податкова накладна подана позивачем вчасно, а подання розрахунку коригування та нової податкової накладної обумовлено лише помилкою в даті її виписки, що не вплинуло на кількісний та вартісний показник, колегія суддів погоджує висновок суду першої інстанції про те, що позивачем дотримані норми щодо виправлення помилки в первинно поданій податковій накладній, шляхом подання розрахунку коригування до неї та нової накладної з виправленою датою, а тому підстав для застосування штрафу за порушення строків її реєстрації не вбачається.
Аналогічний правовий висновок викладений Верховним судом у постанові від 26 червня 2018 року у справі №805/4998/16-а.
Враховуючи вищевикладене, апеляційний суд дійшов висновку, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України підставами для скасування рішення є порушення судом норм матеріального чи процесуального права.
Доводи апеляційної скарги не дають підстав для висновку про те, що при розгляді справи судом першої інстанції було допущено неправильне застосування норм матеріального чи процесуального права
Суд апеляційної інстанції дійшов висновку про те, що підстави для скасування рішення суду першої інстанції відсутні, а тому відхиляє апеляційну скаргу і залишає судове рішення без змін.
Керуючись статтями 310, 315, 316, 321, 322, 325, 328, 329 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області на рішення Донецького окружного адміністративного суду від 13 березня 2019 року у справі №200/2314/19-а - залишити без задоволення.
Рішення Донецького окружного адміністративного суду від 13 березня 2019 року у справі №200/2314/19-а - залишити без змін.
Вступна та резолютивна частина постанови прийнята у нарадчій кімнаті та проголошена у судовому засіданні 26 червня 2019 року.
Постанова у повному обсязі складена у нарадчій кімнаті 27 червня 2019 року.
Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з 26 червня 2019 та може бути оскаржена до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення в порядку, передбаченому ст. 328 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий: Т.Г. Гаврищук
Судді: А.А. Блохін
І.В. Сіваченко
Суд | Перший апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 26.06.2019 |
Оприлюднено | 01.07.2019 |
Номер документу | 82681859 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Перший апеляційний адміністративний суд
Гаврищук Тетяна Григорівна
Адміністративне
Перший апеляційний адміністративний суд
Гаврищук Тетяна Григорівна
Адміністративне
Перший апеляційний адміністративний суд
Гаврищук Тетяна Григорівна
Адміністративне
Перший апеляційний адміністративний суд
Гаврищук Тетяна Григорівна
Адміністративне
Перший апеляційний адміністративний суд
Гаврищук Тетяна Григорівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні