ОКТЯБРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ПОЛТАВИ

УХВАЛА

Дата документу 25.06.2019 Справа № 554/4592/19

Провадження № 1-кс/554/9531/2019

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

25 червня 2019року м.Полтава

Слідчий суддя Октябрського районного суду м.Полтави Блажко І.О.:

при секретарі Кучеренко В.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого Полтавського ВП ГУНП в Полтавській області лейтенанта поліції Кожемякіної Євгенії Сергіївни про призначення криміналістичної експертизи матеріалів, речовин та виробів - наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів у кримінальному провадженню внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019170040001537 від 24 травня 2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 263, ч. 1 ст. 307 КК України, -

в с т а н о в и в :

Старший слідчий Полтавського ВП ГУНП в Полтавській області лейтенант поліції Кожемякіна Є.С. звернулася в суд з клопотанням про призначення криміналістичної експертизи матеріалів, речовин та виробів - наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів. В якому прохала: задовольнити клопотання старшого слідчого у кримінальному провадженні № 12019170040001537 про призначення криміналістичної експертизи матеріалів, речовин та виробів - наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів. Проведення експертизи доручити експертам Полтавського Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України (м. Полтава, пров. Рибальський, 8). На вирішення експертам поставити наступні запитання: Чи є в наданій на дослідження вилученій у ОСОБА_2 24.05.2019 в ході огляду за адресою: м. Полтава, вул. Котляревського, 2-а речовині в пігулках білого кольору розфасованих в дві блістери з надписом Каптопрес Дарниця та чотирьох пігулках білого кольору наркотичні (особливо небезпечні наркотичні) засоби, психотропні речовини, їх аналоги чи прекурсори? Якщо так, то яким саме наркотичним засобом, психотропною речовиною є речовина в речовині в пігулках білого кольору розфасованих в дві блістери з надписом Каптопрес-Дарниця та чотирьох пігулках білого кольору? Яка маса речовини (об`єм), наданої на дослідження, а також яка маса наркотичного засобу, психотропної речовини у речовині в пігулках білого кольору розфасованих в дві блістери з надписом Каптопрес-Дарниця та чотирьох пігулках білого кольору? Надати дозвіл експертам на часткове або повне знищення об`єктів експертизи чи зміни їх властивості, а також дозвіл на руйнуючі методи дослідження. Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385 КК України. Зобов`язати у місячний термін посадових осіб Полтавського Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України (м. Полтава, пров. Рибальський, 8) надати висновок криміналістичної експертизи за результатами проведення досліджень слідчим СВ Полтавського ВП ГУ НП в Полтавській області Кожемякіній Євгенії Сергіївні або за їх дорученням іншій службовій особі вказаного правоохоронного органу.

В судове засідання слідчий не з`явився, надавши суду заяву про проведення судового засідання без його участі, зазначивши, що клопотання підтримує та прохає його задовольнити беручи до уваги, що для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, через що виникла необхідність у призначенні криміналістичної експертизи матеріалів, речовин та виробів - наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів та прохає проводити судове засідання без аудіо та відео фіксації судового процесу.

Клопотання про фіксацію процесуальної дії за допомогою технічних засобів під час розгляду питання слідчим суддею від учасників процесуальної дії не надійшло, за ініціативою суду не здійснюється, що відповідає положенням ст.107 КПК України.

Дослідивши матеріали клопотання , вважаю його обґрунтованим і таким, що підлягає задоволенню, оскільки слідчим доведено, що для отримання відомостей які становлять суттєве значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, потрібно застосування спеціальних знань в області експертизи.

Встановлено, що у провадженні Полтавського ВП ГУНП в Полтавській області перебувають матеріали досудового розслідування, внесені до ЄРДР за № 12019170040001537 від 24 травня 2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 263, ч. 1 ст. 307 КК України. У ході досудового розслідування установлено, що працівниками поліції за адресою: м. Полтава, вул. Котляревського, 2-а, було затримано громадянина Іраку ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , при якому було виявлено та в подальшому вилучено пістолет Глок 9х19 , патрони до вказаного пістолета в кількості 12 шт. з маркуванням STR 9х9 мм 18, гранату РГД 9387. Таким чином було встановлено, що до вчинення вказаного кримінального правопорушення (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами та вибуховими речовинами) причетний громадянин Іраку ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , посвідка на постійне проживання в Україні № НОМЕР_1 . У зв`язку із викладеним 24.05.2019 ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , було затримано в порядку ст. 208 КПК України за підозрою у вчиненні ним кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України. ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння та передбачаючи його суспільні наслідки і бажаючи їх настання у невстановлений слідством час та в невстановленому слідством місці без передбаченого законом дозволу придбав у невідомої особи пістолет марки Глок 9х19 , патрони до вказаного пістолета в кількості 12 шт. з маркуванням STR 9х9 мм 18, гранату РГД 9387, та в подальшому 24.05.2019 року близько 10:35 год., перебуваючи за адресою: м . Полтава , вул. Котляревського, 2-а , здійснив їх носіння та зберігання без передбаченого законом дозволу. 24.05.2019 ОСОБА_2 вручено письмове повідомлення про підозру у вчиненні ним кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України, а саме у незаконному поводженні зі зброєю, бойовими припасами та вибуховими речовинами, тобто придбання, зберігання та носіння вогнепальної зброї та боєприпасів без передбаченого законом дозволу. 24.05.2019 в ході проведення огляду за адресою м. Полтава, вул. Котляревського, 2-а у громадянину Іраку ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 , серед інших речей в сумці було виявлено та вилучено капсули синьо-білого кольору розфасовані в три блістери з надписом Габана , дві блістери з пігулками білого кольору з надписом Каптопрес-Дарниця , чотири пігулки білого кольору, два саморобних фрагмента пластикових трубочок блакитного кольору з зрізаним краєм у формі лопатки-дозатора.

Відповідно до вимог ст.242 КПК України експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання. Не допускається проведення експертизи для з`ясування питань права.

Слідчий або прокурор зобов`язані звернутися з клопотанням до слідчого судді для проведення експертизи щодо: 1) встановлення причин смерті; 2) встановлення тяжкості та характеру тілесних ушкоджень; 3) визначення психічного стану підозрюваного за наявності відомостей, які викликають сумнів щодо його осудності, обмеженої осудності; 4) встановлення віку особи, якщо це необхідно для вирішення питання про можливість притягнення її до кримінальної відповідальності, а іншим способом неможливо отримати ці відомості; 5) встановлення статевої зрілості потерпілої особи в кримінальних провадженнях щодо злочинів, передбачених статтею 155Кримінального кодексу України. 6) визначення розміру матеріальних збитків, шкоди немайнового характеру, шкоди довкіллю, заподіяної кримінальним правопорушенням.

Слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта.

Слідчий суддя самостійно визначає експерта, якого необхідно залучити, або експертну установу, якій необхідно доручити проведення експертизи.

На підставі викладеного, приходжу до висновку про задоволення клопотання про призначення інженерно-транспортної експертизи, оскільки слідчим доведено, що для отримання відомостей які становлять суттєве значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, потрібно застосування спеціальних знань.

Керуючись ст.ст. 107, 155, 242-244, 370, 372 КПК України ,-

у х в а л и в :

Клопотання слідчого про призначення криміналістичної експертизи матеріалів, речовин та виробів - наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів - задовольнити.

Призначити криміналістичну експертизу матеріалів, речовин та виробів - наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів у кримінальному провадженні № 12019170040001537.

На вирішення експертизи поставити наступні питання:

Чи є в наданій на дослідження вилученій у ОСОБА_2 24.05.2019 в ході огляду за адресою: м. Полтава, вул. Котляревського, 2-а речовині в пігулках білого кольору розфасованих в дві блістери з надписом Каптопрес Дарниця та чотирьох пігулках білого кольору наркотичні (особливо небезпечні наркотичні) засоби, психотропні речовини, їх аналоги чи прекурсори?

Якщо так, то яким саме наркотичним засобом, психотропною речовиною є речовина в речовині в пігулках білого кольору розфасованих в дві блістери з надписом Каптопрес-Дарниця та чотирьох пігулках білого кольору?

Яка маса речовини (об`єм), наданої на дослідження, а також яка маса наркотичного засобу, психотропної речовини у речовині в пігулках білого кольору розфасованих в дві блістери з надписом Каптопрес-Дарниця та чотирьох пігулках білого кольору?

Проведення експертизи доручити експертам Полтавського Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України (м. Полтава, пров. Рибальський, 8).

Надати дозвіл експертам на часткове або повне знищення об`єктів експертизи чи зміни їх властивості, а також дозвіл на руйнуючі методи дослідження.

Зобов`язати у місячний термін посадових осіб Полтавського Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України (м. Полтава, пров. Рибальський, 8) надати висновок криміналістичної експертизи за результатами проведення досліджень слідчим СВ Полтавського ВП ГУ НП в Полтавській області Кожемякіній Євгенії Сергіївні або за їх дорученням іншій службовій особі вказаного правоохоронного органу.

Попередити експерта про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок експерта, та за відмову експерта чи перекладача без поважних причин від виконання покладених на них обов`язків, що передбачено положеннями ст.ст.384, 385 КК України.

Зобов`язати експерта надати висновок експертизи не пізніше 1 місяця з дня винесення ухвали.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя І.О.Блажко

Зареєстровано 28.06.2019
Оприлюднено 28.06.2019
Дата набрання законної сили 25.06.2019

Судовий реєстр по справі 554/4592/19

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 19.09.2019 Октябрський районний суд м.Полтави Кримінальне
Ухвала від 08.08.2019 Октябрський районний суд м.Полтави Кримінальне
Ухвала від 26.07.2019 Октябрський районний суд м.Полтави Кримінальне
Ухвала від 23.07.2019 Октябрський районний суд м.Полтави Кримінальне
Ухвала від 18.07.2019 Октябрський районний суд м.Полтави Кримінальне
Ухвала від 17.07.2019 Октябрський районний суд м.Полтави Господарське
Ухвала від 15.07.2019 Октябрський районний суд м.Полтави Кримінальне
Ухвала від 15.07.2019 Октябрський районний суд м.Полтави Кримінальне
Ухвала від 15.07.2019 Октябрський районний суд м.Полтави Кримінальне
Ухвала від 10.07.2019 Октябрський районний суд м.Полтави Кримінальне
Ухвала від 25.06.2019 Октябрський районний суд м.Полтави Кримінальне
Ухвала від 25.06.2019 Октябрський районний суд м.Полтави Кримінальне
Ухвала від 25.06.2019 Октябрський районний суд м.Полтави Кримінальне
Ухвала від 25.06.2019 Октябрський районний суд м.Полтави Кримінальне
Ухвала від 13.06.2019 Октябрський районний суд м.Полтави Кримінальне
Ухвала від 13.06.2019 Октябрський районний суд м.Полтави Кримінальне
Ухвала від 13.06.2019 Октябрський районний суд м.Полтави Кримінальне
Ухвала від 13.06.2019 Октябрський районний суд м.Полтави Кримінальне
Ухвала від 13.06.2019 Октябрський районний суд м.Полтави Кримінальне
Ухвала від 13.06.2019 Октябрський районний суд м.Полтави Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону