Справа № 450/2862/17 Головуючий у 1 інстанції: Мусієвський В.Є.
Провадження № 22-ц/811/2553/18 Доповідач в 2-й інстанції: Левик Я. А.
У Х В А Л А
про повернення апеляційної скарги
27 червня 2019 року м. Львів
Львівський апеляційний суд в складі судді Левика Я.А., перевіривши матеріали цивільної справи за апеляційною скаргою ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 на рішення Пустомитівського районного суду Львівської області від 25 вересня 2018 року у справі за позовом ОСОБА_2 до Відкритого акціонерного товариства "БГ Банк" в особі Львівської філії Західної регіональної дирекції, Публічного акціонерного товариства "БГ Банк", третьої особи на стороні відповідача, що не заявляє самостійних вимог, ОСОБА_3 про тлумачення змісту договору іпотеки, визнання припиненою поруку і майнову поруку за договором іпотеки, вилучення з Державного реєстру іпотек та Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна записів про обтяження земельної ділянки , -
в с т а н о в и в:
рішенням Пустомитівського районного суду Львівської області від 25 вересня 2018 року в задоволенні позову відмовлено.
Дане рішення оскаржив ОСОБА_1 . в інтересах ОСОБА_2
Ухвалою Львівського апеляційного суду від 21 листопада 2018 року апеляційну скаргу ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 на рішення Пустомитівського районного суду Львівської області від 25 вересня 2018 року було залишено без руху, оскільки така була подана всупереч вимогам ст. 357 ЦПК України та Закону України Про судовий збір , а саме для сплати особою, яка її подала судового збору у встановленому законом порядку за її подання, або подання доказів, які б свідчили про її звільнення від сплати судового збору, подання нової апеляційної скарги, або уточнень до апеляційної скарги, які б за своєю формою та змістом відповідали ст. 356 ЦПК України з кількістю її копій відповідно до кількості учасників у справі.
Належним чином завірена копія вказаної ухвали була направлена ОСОБА_2 рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення на адресу зазначену апелянтом в апеляційній скарзі, а саме АДРЕСА_1 , м. Львів, АДРЕСА_2 та його представнику ОСОБА_1 за адресою вказаною в апеляційній скарзі, а саме АДРЕСА_3 . Однак вказані рекомендовані листи з копією ухвали, були повернуті Львівському апеляційному суду з відміткою за закінченням терміну зберігання .
08.01.2019 року ухвала суду від 21.11.2018 року про залишення апеляційної скарги ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 на рішення Пустомитівського районного суду Львівської області від 25 вересня 2018 року без руху, повторно була скерована ОСОБА_2 рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення на адресу зазначену апелянтом в апеляційній скарзі, а саме АДРЕСА_1 , м АДРЕСА_2 та його представнику ОСОБА_1 за адресою вказаною в апеляційній скарзі, а саме АДРЕСА_3 . Однак вказані рекомендовані листи з копією ухвали, були повернуті Львівському апеляційному суду з відміткою за закінченням терміну зберігання .
У справах Рябих проти Росії (заява № 52854/99, рішення від 24 липня 2003 року, пункт 52) та Пономарьов проти України (заява № 3236/03 від 03 квітня 2008, пункт 40) Європейський суд з прав людини зазначив, що сторона, яка приймає участь у судовому процесі, зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки.
Відповідно до змісту ч.1 ст. 131 ЦПК України, учасники судового процесу зобов`язані повідомляти суд про зміну свого місця проживання (перебування, знаходження) або місцезнаходження під час провадження справи.
Матеріали справи не містять заяви особи, яка подала апеляційну скаргу, про зміну свого місця проживання.
Згідно з пунктом 1 статті 6 Конвенції з прав людини і основоположних свобод кожен при вирішенні питання щодо прав та обов`язків має право на справедливий і відкритий розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, визначеним законом.
Європейський суд з прав людини в рішенні від 10 липня 1984 року у справі Гінчо проти Португалії зазначив, що держави - учасниці Ради Європи зобов`язані організовувати свою правову систему таким чином, щоб забезпечити додержання положень пункту 1 статті 6 Конвенції та вимог щодо судового розгляду упродовж розумного строку.
При цьому вжиття заходів для прискорення процедури розгляду справ є обов`язком не тільки держави, а й осіб, які беруть участь у справі.
Європейський суд з прав людини в рішенні від 07 липня 1989 року у справі Юніон Аліментаріа Сандерс С.А. проти Іспанії зазначив, що заявник зобов`язаний демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду, що стосуються безпосередньо його, утримуватися від використання прийомів, які пов`язані із зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання.
Статтею 44 ЦПК України закріплено обов`язок особи, яка бере участь у справі, добросовісно здійснювати свої процесуальні права і виконувати процесуальні обов`язки.
Враховуючи наведене, а також те, що надіслана апелянту та його представнику копія ухвали про залишення апеляційної скарги без руху двічі повернулася до суду з відміткою поштового відділення за закінченням терміну зберігання та що, направивши в жовтні 2018 року апеляційну скаргу, ні апелянт, ні його представник тривалий час не цікавилися її розглядом, хоча мали таку можливість, зокрема довідатися про постановлені у справі ухвали з Єдиного державного реєстру судових рішень, у суду є підстави вважати, що апелянт недобросовісно здійснює свої процесуальні обов`язки.
У відповідності до змісту ч.3 ст.185 та ч.2 ст.357 ЦПК України, якщо особа, яка подала скаргу відповідно до ухвали суду у встановлений строк не виконає вимоги, визначені ч. 3 ст. 357 цього Кодексу, апеляційна скарга вважається неподаною та повертається апелянту.
Враховуючи наведене, апеляційну скаргу слід вважати неподаною та повернути особі, яка її подала.
Відповідно до змісту ч.2 ст. 357 та ч. 7 ст. 185 ЦПК України повернення апеляційної скарги не перешкоджає повторному зверненню із скаргою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення скарги. Однак, у випадку повторного подання апеляційної скарги апелянту слід звернути увагу на питання строку на апеляційне оскаження, який на даний час завершився, зважаючи на інформованість апелянта про винесення оскаржуваного судового рішення. Тому у випадку подання апеляційної скарги, таку слід подавати з обгрунтованим клопотанням про поновлення строку на апеляційнке оскарження.
Керуючись ст. 185, ст. 357 ЦПК України, -
у х в а л и в :
апеляційну скаргу ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 на рішення Пустомитівського районного суду Львівської області від 25 вересня 2018 року вважати неподаною і повернути апелянту.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцять днів з дня її складення.
Судове рішення складено 27.06.2019р.
Суддя Я.А. Левик
Суд | Львівський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 27.06.2019 |
Оприлюднено | 28.06.2019 |
Номер документу | 82697255 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Львівський апеляційний суд
Левик Я. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні