Ухвала
від 01.07.2019 по справі 924/654/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98


УХВАЛА

"01" липня 2019 р. Справа № 924/654/19

Господарський суд Хмельницької області у складі судді Яроцького А.М., розглянувши матеріали

за позовом ОСОБА_1 м. Хмельницький

до Колективного малого підприємства "Новатор" м. Хмельницький

про визнання недійсним та скасування рішення ради Колективного малого підприємства "Новатор", оформленого протоколом №3 КМП "Новатор" від 06.09.2016р.

ВСТАНОВИВ:

25.06.2019р. на адресу господарського суду Хмельницької області надійшла позовна заява ОСОБА_1 м. Хмельницький до Колективного малого підприємства "Новатор" м. Хмельницький, в якій позивач просить суд визнати недійсним та скасувати рішення Ради Колективного малого підприємства Новатор , оформлене протоколом №. 2 Колективного малого підприємства Новатор від 21 червня 2016 року.

Окремо, позивач просить суд зобов`язати відділ державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців управління з питань реєстрації Хмельницької міської ради подати в судове засідання належним чином завірену копію реєстраційної справи колективного малого підприємства „Новатор", ідентифікаційний код 14149540, м. Хмельницький, вул. Заводська,61/3.

У позовній заяві зазначено як третя особа на стороні позивача з самостійними вимогами - ОСОБА_2 м. Хмельницький.

При цьому, до позовної заяви не додано будь-яких додатків.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 25.06.2019 року вказану заяву передано для розгляду судді Яроцькому А.М.

За правилами господарського процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати статтям 162, 164 Господарського процесуального кодексу України, а також вимогам статті 172 цього Кодексу.

У ч.ч. 1, 2 ст. 164 ГПК України визначено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів, та сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону. Позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Відповідно до ч. 1 ст. 172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Позивач доказів сплати судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документів, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону, а також доказів надіслання учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів, жодних доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, не надав.

У разі постановлення ухвали з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Як передбачено ст. 123 Господарського процесуального кодексу України, судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Статтею 3 Закону України „Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Відповідно до ч.1 ст. 4 даного Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Частиною другою статті 4 даного Закону встановлено розміри ставок судового збору, зокрема, за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" установлено з 1 січня 2019 року прожитковий мінімум для працездатних осіб - 1921 гривні.

Позивачу за звернення до господарського суду Хмельницької області з позовною заявою немайнового характеру належить сплатити 1921,00 грн. судового збору, порядок сплати якого визначено Законом України "Про судовий збір".

Статтею 162 Господарського процесуального кодексу України визначено, що позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

Вказаною статтею встановлено вимоги до позовної заяви, а саме, позовна заява повинна містити: 1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи підприємця (для фізичних осіб підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; 3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; 4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів зміст позовних вимог щодо кожного з них; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову; 6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору у випадку, якщо законом встановлений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; 7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; 8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); 9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи; 10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Вказана позовна заява не відповідає вимогам ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, оскільки у позовній заяві не зазначено щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, не надано попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.

За змістом п. 1 ч. 5 ст. 174 ГПК України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи у разі, якщо заяву подано особою, посадове становище якої не вказано.

Судом встановлено, що позовна заява містить ознаки спору, що виник з корпоративних відносин, однак позовна заява від 20.06.2019р. підписана фізичною особою ОСОБА_1 без зазначення посадового становища та за відсутності підтверджуючих документів участі останньої у КМП "Новатор".

Водночас, позивачем зазначено як третю особу на стороні позивача з самостійними вимогами - ОСОБА_2 .

З аналізу ст. 49 ГПК України вбачається, що третя особа, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, може вступити у справу до закінчення підготовчого провадження або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, подавши позов до однієї або декількох сторін.

У позовній заяві підпис ОСОБА_2 відсутній, доказів направлення останньому примірника позовної заяви не виявлено, позов фізичною особою ОСОБА_2 до КМП "Новатор" не подавався.

Клопотання позивача про зобов`язання відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців управління з питань реєстрації Хмельницької міської ради подати в судове засідання документи не відповідає вимогам ст. 81 ГПК України, а тому суд залишає його без розгляду.

З врахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що позивачем належним чином не виконано вимог ст.ст. 162, 164 Господарського процесуального кодексу України, за наявності підстав для повернення позовної заяви визначених у п. 1 ч. 5 ст. 174 ГПК України, суд позовну заяву ОСОБА_1 м. Хмельницький до Колективного малого підприємства "Новатор" м. Хмельницький про визнання недійсним та скасування рішення ради КМП "Новатор", оформленого протоколом №3 КМП "Новатор" від 06.09.2016р., повертає без розгляду.

Суд вважає за належне повідомити, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків.

Керуючись ст. ст. 162, 164, 172, 174, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 м. Хмельницький до Колективного малого підприємства "Новатор" м. Хмельницький про визнання недійсним та скасування рішення Ради Колективного малого підприємства Новатор , оформлене протоколом №. 2 Колективного малого підприємства Новатор від 21 червня 2016 року повернути позивачу без розгляду.

Додаток: позовна заява на 4 арк. та конверт.

Ухвала може бути оскаржена до апеляційного господарського суду в порядку та строки, визначені статтями 254-256 Господарського процесуального кодексу України.

Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб - адресою: http://court.gov.ua/ або у Єдиному державному реєстрі судових рішень: http://reyestr.court.gov.ua/.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвалу підписано 01.07.2019р.

Суддя А.М. Яроцький

Віддруков. 2 прим. (рек. з пов. про вруч.):

1 - для суду;

2 - позивачу (АДРЕСА_1) - з додатками

СудГосподарський суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення01.07.2019
Оприлюднено01.07.2019
Номер документу82711086
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —924/654/19

Ухвала від 01.07.2019

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Яроцький А.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні