Справа № 203/2104/19
Провадження № 1-кс/0203/458/2019
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 червня 2019 року Кіровський районний суд міста Дніпропетровська у складі:
слідчого судді ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
розглянувши клопотання старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей і документів, що містять охоронювану законом таємницю, заявлене у рамках кримінального провадження №12019040000000112, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України,
в с т а н о в и в:
18 червня 2019 року до Кіровського районного суду м. Дніпропетровська надійшло клопотання, складене слідчим за погодженням з прокурором, про тимчасовий до речей і документів, що містять охоронювану законом таємницю. В обґрунтування клопотання слідчий послався на те, що впродовж 2018 року та по теперішній час, невстановлені особи, діючи за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів, маючи злочинний умисел, направлений на заволодіння чужим майном, грошовими коштами окремих фізичних осіб у великих розмірах, шляхом обману, реалізуючи його у невстановлений досудовим розслідуванням час, знаходячись у невстановленому досудовим розслідування місці, розробили та в подальшому впровадили злочинний план, відповідно до умов якого серед населення із використанням мережі інтернет, розповсюджували завідомо неправдиву інформацію щодо наявності у певних юридичних осіб транспортних засобів, реалізація яких здійснюється за заниженою вартістю.
Крім того, досудовим розслідуванням встановлено, що на банківські реквізити підконтрольних підприємств, відкритих в різних банківських установах, фізичні особи з різних регіонів України здійснюють перекази грошових коштів нібито за попереднім договором купівлі-продажу транспортного засобу. В подальшому, основна їх частина знімається у вигляді готівки через мережу банкоматів та каси банківських відділень у містах Дніпрі та Запоріжжі.
В свою чергу, фізичним особам після сплати ними грошових коштів повідомляється про неможливість видачі їм автомобілю у встановлений строк у зв`язку з наявністю певних проблем, тим самим подовжуючи термін видачі автомобілів під вигаданими приводами до моменту зміни офісного приміщення та відключення всіх контактних телефонів.
В ході досудового розслідування було допитано свідка ОСОБА_4 , яка показала, що на початку 2018 року вона, разом із ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 і ще двома дівчатами ОСОБА_9 і ОСОБА_10 , влаштувались менеджерами до ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташованого в АДРЕСА_1 .
В обов`язки менеджерів зокрема входило безпосереднє укладання договорів попередньої купівлі-продажу з клієнтами. Після укладання договорів попередньої купівлі-продажу, самі договори, копії паспортів клієнтів, їх ідентифікаційні коди, квитанції про сплату послуг підприємства щосуботи відправлялись одним із менеджерів через пошту « ІНФОРМАЦІЯ_2 » на ім`я ОСОБА_11 .
Досудовим розслідуванням встановлено, що відправлення крім ОСОБА_11 , систематично отримували у відділення ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » у місті Дніпрі з міста Кам`янського ОСОБА_12 , ОСОБА_13 .
Слідчий обґрунтовуючи своє клопотання зазначає, що надання права на тимчасовий доступ до речей і документів, що містять охоронювану законом таємницю, надасть змогу досудовому розслідування встановити обставини, що мають значення для кримінального провадження.
Слідчий суддя, дослідивши матеріали поданого клопотання, вважає його таким, що підлягає частковому задоволенню з огляду на наступне.
Відповідно до ст. 2 ЗУ «Про судоустрій і статус суддів» суд, здійснюючи правосуддя на засадах верховенства права, забезпечує кожному право на справедливий суд та повагу до інших прав і свобод, гарантованихКонституцієюі законами України, а також міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
За змістом ст. ст. 131, 162 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження, різновидом яких є тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Згідно зі ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів, полягає у наданні слідчому особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Надання тимчасового доступу до речей і документів під час досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді за клопотанням слідчого, погодженого з прокурором.
На підставі п. 7 ч. 1 ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, зокрема належить особисте листування особи та інші записи особистого характеру.
Відповідно до ч. 5 ст. 132 КПК України, під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.
Згідно п. 2 ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Згідно зі ст. 94 КПК України, слідчий суддя, суд за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин кримінального провадження, керуючись законом, оцінюють кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів з точки зору достатності та взаємозв`язку для прийняття відповідного процесуального рішення.
Таким чином, слідчим доведено, що вчинене кримінальне правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування відповідних заходів забезпечення кримінального провадження, потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, а також може бути виконано завдання, для виконання якого слідчий звертається із клопотанням. Однак перелічене стосується виключно інформації щодо отримання або відправлення поштових переказів ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 . Адже саме на них в своїх показах вказує свідок ОСОБА_4 .
Водночас із цим, слідчий жодним чином не обґрунтовує необхідність отримання інформації щодо отримання або відправлення поштових переказів ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 ,
Так само не обґрунтовує необхідність в отриманні оригіналів документів, інформації, накладних щодо відправлення та отримання будь-яких товарів, особами, які зазначити в якості контактної інформації номери мобільних операторів НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , а лише вказує, що оперативними заходами, встановлено, що ОСОБА_12 й ОСОБА_13 зазначали останні в якості контактних номерів мобільних телефонів, не відображуючи навіть якими саме оперативними заходами це встановлено.
Враховуючи вищевикладене, доходжу висновку щодо необхідності часткового задоволення клопотання слідчого.
Керуючись ст. ст. 94, 110, 131, 132, 159, 162, 163, 369-372 КПК України, слідчий суддя
у х в а л и в:
Клопотання старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей і документів, що містять охоронювану законом таємницю, заявлене у рамках кримінального провадження №12019040000000112, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України частково задовольнити.
Надати слідчим слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, з можливістю їх вилучення, що в перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), розташованому в АДРЕСА_2 , а саме:
-інформації щодо отримання або відправлення поштових переказів (посилок) ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , із відображенням інформації щодо повних даних таких осіб, дати, часу, місця відправлення або отримання поштових переказів (посилок), контактних даних, в тому числі мобільних номерів осіб, які отримуються та відправляють поштові перекази (посилки) , належним чином завірені копії видаткових накладних щодо відправлення або отримання такого поштового переказу (посилки) та даних з систем відео спостереження і фото фіксації, з 01.01.2018 по теперішній день;
-оригіналів документів, інформації, у друкованому вигляді й на лазерному диску для оптичних систем зчитування, накладних щодо відправлення та отримання будь-яких товарів, особами, які зазначити в якості контактної інформації номери мобільних операторів НОМЕР_5 , НОМЕР_6 , НОМЕР_7 , НОМЕР_8 , з 01.01.2018 по теперішній день;
-оригіналів документів, інформації, у друкованому вигляді й на лазерному диску для оптичних систем зчитування, накладних щодо відправлення та отримання будь-яких товарів, особами, які зазначити в якості контактної інформації номери мобільних операторів НОМЕР_9 , НОМЕР_10 , НОМЕР_11 , НОМЕР_12 , з 01.01.2018 по теперішній день.
В решті клопотання відмовити.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала підлягає виконанню протягом тридцяти днів.
Ухвала є остаточною й оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Кіровський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 24.06.2019 |
Оприлюднено | 20.03.2023 |
Номер документу | 82719307 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні