Справа № 274/5679/18 Провадження № 2/0274/891/19
Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області
УХВАЛА
01.07.19 р.м. Бердичів
Суддя Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області Корбут В.В. (далі - Суд), за участю секретаря судового засідання Соломянюк Л.О.,
розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовомОСОБА_1 до 1) Рейської сільської ради Бердичівського району Житомирської області, 2) ОСОБА_2 провизнання права власності,
В С Т А Н О В И В:
У жовтні 2018 р. ОСОБА_1 звернувся з в казаним позовом, у якому просить визнати за ним право власності на нежитлові приміщення будівлі диспетчерського пункту літ. А-2 за адресою: АДРЕСА_1 , загальною площею 56,4 кв. м, а саме: 1/2 частку приміщення XII - підвал (площею 26,9 кв. м) та приміщення 3 - кабінет (площею 29,5 кв. м), посилаючись на те, що він у березні 2010 р. придбав у члена реорганізованого Колективного сільськогосподарського підприємства " Рея " ОСОБА_2 майновий сертифікат, відповідного до якого вартість частки визначена у розмірі 20 000,00 грн., 18.07.2010 р. рішенням Спілки співвласників майна реорганізованого Колективного сільськогосподарського підприємства "Рея" його прийнято до членів спілки та виділено в рахунок майнового паю спірне майно, яке було йому передано 04.08.2016 р., однак йому було відмовлено у держаній реєстрації права власності на це майно у зв`язку з поданням для її проведення документів, які не відповідають законодавству України.
Рейська сільська рада Бердичівського району Житомирської області та ОСОБА_2 позов визнали.
Судом з`ясовано, що у зв`язку з придбанням ОСОБА_1 майнового сертифікату у ОСОБА_2 (свідоцтво про право власності на майновий паї члена КСП серії ЖИ-6 № 046525 від 20.03.2003 р.) ОСОБА_1 було прийнято до членів Спілки співвласників майна реорганізованого Колективного сільськогосподарського підприємства "Рея", та виділено в рахунок майнового паю приміщення нежитлової будівлі диспетчерського пункту № 3 (кабінет площею 29,5 кв. м), 1/2 частку приміщення ХІІ (підвал площею 26,9 кв. м), що підтверджується витягом з протоколу від 18.07.2010 р. загальних зборів спілки співвласників майна реорганізованого Колективного сільськогосподарського підприємства "Рея" (а. с. 8).
04.08.2016 р. майно згідно рішення від 18.07.2010 р. було передано ОСОБА_1 , що підтверджується актом прийому-передачі від 04.08.2016 р. (а. с. 9).
Відповідно до технічного паспорту, виготовленому станом на 10.10.2010 р., нежитлове приміщення за адресою: АДРЕСА_1 , складається з будівлі літера А-2, до складу якого входить приміщення ХІІ - підвал, площею 53,8 кв. м., та приміщення № 3 - кабінет, площею 29,5 кв. м, ОСОБА_1 виділено 1/2 частка приміщення ХІІ площею 26,9 кв. м (а. с. 10 -11).
З метою реєстрації права власності на спірне майно ОСОБА_1 звернувся до Відділу з надання адміністративних послуг та державної реєстрації Бердичівської районної державної адміністрації Житомирської області, проте листом від останнього від 15.05.2019 р. йому було роз`яснено, що подані ним документи не відповідають вимогам, встановленим Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" та запропоновано звернутись до суду (а. с. 58).
Зі змісту зазначеного листа неможливо встановити, яким саме вимогам Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" не відповідають документи, подані ОСОБА_1 .
Згідно з частино першою статті 7 Закону України "Про колективне сільськогосподарське підприємство" об`єктами права колективної власності підприємства є земля, інші основні та оборотні засоби виробництва, грошові та майнові внески його членів, вироблена ними продукція, одержані доходи, майно, придбане на законних підставах. Об`єктами права власності підприємства є також частки у майні та прибутках міжгосподарських підприємств та об`єднань, учасником яких є підприємство. Майно у підприємстві належить на праві спільної часткової власності його членам.
Статтею 9 Закону України "Про колективне сільськогосподарське підприємство" передбачено, що до пайового фонду майна членів підприємства включається вартість основних виробничих і оборотних фондів, створених за рахунок діяльності підприємства, цінні папери, акції, гроші та відповідна частка від участі в діяльності інших підприємств і організацій. Уточнення складу і вартості пайового фонду майна членів підприємств, у тому числі реорганізованих, проводиться за методикою, що затверджується Кабінетом Міністрів України. Право членів підприємства на пайовий фонд майна залежить від їх трудового внеску. Члену підприємства щорічно нараховується частина прибутку залежно від частки у пайовому фонді, яку за його бажанням може бути виплачено або зараховано у збільшення частки в пайовому фонді. Ці відносини регулюються статутом підприємства. Пай є власністю члена підприємства. Право розпоряджатися своїм паєм за власним розсудом член підприємства набуває після припинення членства в підприємстві. Пай може успадковуватися відповідно до цивільного законодавства України та статуту підприємства. У разі виходу з підприємства його члени мають право на пай натурою, грішми або цінними паперами відповідно до розміру та структури пайового фонду або в іншій, за згодою сторін, формі.
Частинами першою та третьою статті 364 Цивільного кодексу України встановлено, що співвласник має право на виділ у натурі частки із майна, що є у спільній частковій власності. У разі виділу співвласником у натурі частки із спільного майна для співвласника, який здійснив такий виділ, право спільної часткової власності на це майно припиняється. Така особа набуває право власності на виділене майно, і у випадку, встановленому законом, таке право підлягає державній реєстрації.
Враховуючи викладене, Суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 набув право власності на приміщення нежитлової будівлі диспетчерського пункту № 3 (кабінет площею 29,5 кв. м) та на 1/2 частку приміщення ХІІ (підвал площею 26,9 кв. м) за адресою: АДРЕСА_1 , проте позбавлений можливості зареєструвати це право у зв`язку з невідповідністю наявних у нього документів, які це право підтверджують, вимогам Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень".
За таких обставин Суд вважає, що позов ОСОБА_1 підлягає задоволенню.
Керуючись статтями 206, 258, 259, 263 - 265 Цивільного процесуального кодексу України,
У Х В А Л И В:
1. Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Рейської сільської ради Бердичівського району Житомирської області (Житомирська область, Бердичівський район, с. Рея, вул. Миру, 9-А, код ЄДРПОУ 04345575), ОСОБА_2 ( АДРЕСА_3 , дані про РНОКПП у матеріалах справи відсутні) про визнання права власності задовольнити.
2. Визнати за ОСОБА_1 право власності на приміщення нежитлової будівлі диспетчерського пункту № 3 (кабінет площею 29,5 кв. м) та на 1/2 частку приміщення ХІІ (підвал площею 26,9 кв. м) за адресою: АДРЕСА_1 .
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення суду, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня його проголошення у письмовій формі до Житомирського апеляційного суду через Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Суддя В.В. Корбут
Суд | Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 01.07.2019 |
Оприлюднено | 02.07.2019 |
Номер документу | 82721097 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області
Корбут В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні