Справа № 665/1121/19
У х в а л а
"27" червня 2019 р. суддя Чаплинського районного суду Херсонської області Березніков О.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до Хлібодарівської сільської ради про визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування,-
ВСТАНОВИВ:
Позивачі звернулись до суду із позовом про визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування.
Відповідно до ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити, окрім іншого, зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці (щодо вимог майнового характеру).
Статтею 176 ЦПК України визначено, що ціна позову визначається у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна.
При здійсненні правосуддя у цивільних справах суди повинні вирішувати питання, пов`язані з судовими витратами забезпечуючи при цьому належний баланс між інтересами держави у стягненні судового збору за розгляд справ, з одного боку, та інтересами позивача (заявника) щодо можливості звернення до суду, з другого боку.
Пунктом 16 постанови №10 Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 17.10.2014 року Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах із змінами і доповненнями, внесеними постановою Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 25 вересня 2015 року № 10, передбачено, що розмір судового збору за подання позовної заяви про визнання права власності на майно або його витребування визначається з урахуванням вартості спірного майна, тобто як зі спору майнового характеру.
При цьому суд не повинен визначати вартість майна за відповідними вимогами, оскільки такий обов`язок покладається на позивача.
Так, в порушення норм ст. 175 ЦПК України, позивачі подали позов без визначення ціни позову.
До позову не додано документ, що підтверджує дійсну вартість спірного майна (окрім вартості визначеної у договорі купівлі-продажу спірного житлового будинку укладеного у 1992 році) на момент розгляду справи, оцінка якого, згідно Закону України Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні , може здійснюватися виключно суб`єктами оціночної діяльності, визнаними статтею 5 цього Закону, суд не може визначити ціну позову та встановити розмір судового збору який позивачі мають сплатити (доплатити) при зверненні до суду із вказаною позовною вимогою.
Згідно ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог ст.ст. 175 , 177 ЦПК України , повинен залишити її без руху та надати строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів із дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачам строк для усунення зазначених недоліків.
На виконання зазначеної ухвали позивачі повинні подати до суду позовну заяву відповідно до вимог ст. ст. 175, 177 ЦПК України, з урахуванням вимог про усунення недоліків, викладених в цій ухвалі.
Керуючись ст.ст. 185, 175, 177 ЦПК України, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до Хлібодарівської сільської ради про визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання копії ухвали.
У випадку невиконання вимог ухвали, позовна заява буде вважатися неподаною та буде повернута з додатками позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя О.В. Березніков
Суд | Чаплинський районний суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 27.06.2019 |
Оприлюднено | 02.07.2019 |
Номер документу | 82721200 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Чаплинський районний суд Херсонської області
Березніков О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні