ТОМАКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

195/969/19

1-кс/195/395/19

У Х В А Л А

іменем України

02.07.2019 року смт.Томаківка Дніпропетровської області

Слідчий суддя Томаківського районного суду Дніпропетровської області Кондус Л.А., розглянувши клопотання слідчого СВ Томаківського відділення поліції Нікопольського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області Морєва Андрія Олександровича про призначення експертизи дослідження наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів, по кримінальному провадженню №12019040590000232 від 19.06.2019 за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 310 КК України,

В С Т А Н О В И В:

Слідчий Томаківського відділення поліції Нікопольського ВП ГУНП в Дніпропетровській області Морєв А.О. вніс на розгляд клопотання про призначення у кримінальному провадженні експертизи дослідження наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів, яку просить доручити експертам Дніпропетровського НДЕКЦ МВС України посилаючись на наступні обставини.

Слідчим відділенням Томаківського ВП НВП ГУ НП в Дніпропетровській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12019040590000232 за ознаками складу злочинів, передбаченого ч. 1 ст. 310 КК України, відомості про який 19.06.2019 внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Досудовим розслідуванням встановлено, що до Томаківського відділення поліції надійшов рапорт від о/у СКП Томаківського ВП про те, що ним під час проведення операції Мак виявлено факт вирощування рослин конопель на території домоволодіння по АДРЕСА_1 .

У зв`язку з тим, що дане кримінальне правопорушення було вчинено в умовах неочевидності та пов`язано з необхідністю невідкладного вжиття заходів пов`язаних із врятуванням майна, з метою розкриття злочину по гарячих слідах, фіксації відомостей про обставини кримінального правопорушення, збереження слідів кримінального правопорушення, слідчим СВ Томаківського ВП НВП ГУНП в Дніпропетровській області Морєвим А.О. згідно ст.ст. 233, 234, КПК України, до постановлення ухвали слідчого судді, було проведено обшук території домоволодіння, господарських споруд та будинку, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , в ході якого на території домоволодіння було виявлено та вилучено:

1) 12 кущів рослин конопель, які упаковані до двох поліпропіленових мішків скріплені бірками з підписами понятих;

2) сухе листя рослин за своїми ознаками схожих на рослини конопель запаковані до сейф пакету № 7213451.

Слідчий просить розглянути дане клопотання без участі сторін кримінального провадження, неприбуття слідчого не перешкоджає розгляду клопотання, і участь його не визнано обов`язковою.

Дослідивши подане клопотання, перевіривши додані матеріали, відповідно до вимог ч. 2 ст. 244 КПК України, вважаю його обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

З матеріалів клопотання вбачається, що у провадженні СВ Томаківського відділення поліції Нікопольського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області перебувають матеріали кримінального провадження №12019040590000232 від 19.06.2019 за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 310 КК України.

Відповідно до вимог ч.3 ст.244 КПК України клопотання розглядається слідчим суддею місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування, не пізніше п`яти днів із дня його надходження до суду.

Згідно ч.6 ст.244 КПК України слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта.

Враховуючи те, що у ході проведення досудового розслідування вказаного кримінального провадження виникла необхідність у проведенні експертизи дослідження наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів для чого необхідні спеціальні знання, клопотання підлягає задоволенню.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 243-245 КПК України, -

У Х В А Л И В:

Клопотання слідчого Томаківського відділення поліції Нікопольського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області Морєва А.О. про призначення експертизи дослідження наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів - задовольнити.

Призначити експертизу дослідження наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів, до проведення якої залучити експертів Дніпропетровського НДЕКЦ МВС України.

На вирішення експертів поставити такі запитання:

- чи являється надані на дослідження: сухе листя рослин та стебла з сухим листям рослин за своїми ознаками схожих на рослини конопель запаковані до сейф пакету № 7213451 вилучені на території домоволодіння АДРЕСА_1 , наркотичним засобом або психотропною речовиною?

- Якщо так, то якою саме та яка їх маса?

Відповідно до ст. 5 ЗУ Про судову експертизу надати експертам дозвіл на пошкодження або знищення речового доказу в тій чи іншій мірі, яка необхідна для проведення дослідження, згідно методики.

Зобов`язати слідчого СВ Томаківського відділення поліції Нікопольського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області старшого лейтенанта поліції Морєва Андрія Олександровича:

- при необхідності, надати експертам матеріали кримінального провадження за запитом експертів Дніпропетровського НДЕКЦ МВС України. Копію даної ухвали надати слідчому СВ Томаківського відділення поліції Нікопольського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області старшому лейтенанту поліції Морєву Андрію Олександровичу, для організації її направлення експертам Дніпропетровського НДЕКЦ МВС України .

В розпорядження експертів направити: копії матеріалів кримінального провадження, сухе листя рослин та стебла з сухим листям рослин за своїми ознаками схожих на рослини конопель запаковані до сейф пакету № 7213451.

Експерта попередити про кримінальну відповідальність за ст. 384 , 385 КК України за завідомо неправдивий висновок експерта та за відмову експерта без поважних причин від виконання покладених на них обов`язків у суді або під час провадження досудового розслідування.

Роз`яснити експерту його права та обов`язки, передбачені ст. 69 КПК України .

Експерт має право:

1) знайомитися з матеріалами кримінального провадження, що стосуються предмета дослідження;

2) заявляти клопотання про надання додаткових матеріалів і зразків та вчинення інших дій, пов`язаних із проведенням експертизи;

3) бути присутнім під час вчинення процесуальних дій, що стосуються предметів та об`єктів дослідження;

4) викладати у висновку експертизи виявлені в ході її проведення відомості, які мають значення для кримінального провадження і з приводу яких йому не були поставлені запитання;

5) ставити запитання, що стосуються предмета та об`єктів дослідження, особам, які беруть участь у кримінальному провадженні;

6) одержати винагороду за виконану роботу та відшкодування витрат, пов`язаних із проведенням експертизи і викликом для надання пояснень чи показань, у разі, якщо проведення експертизи не є службовим обов`язком особи, яка залучена як експерт;

7) заявляти клопотання про забезпечення безпеки у випадках, передбачених законом;

8) користуватися іншими правами, передбаченими Законом України "Про судову експертизу" .

Експерт зобов`язаний:

1) особисто провести повне дослідження і дати обґрунтований та об`єктивний письмовий висновок на поставлені йому запитання, а в разі необхідності - роз`яснити його;

2) прибути до слідчого, прокурора, суду і дати відповіді на запитання під час допиту;

3) забезпечити збереження об`єкта експертизи. Якщо дослідження пов`язане з повним або частковим знищенням об`єкта експертизи або зміною його властивостей, експерт повинен одержати на це дозвіл від особи, яка залучила експерта;

4) не розголошувати без дозволу сторони кримінального провадження, яка його залучила, чи суду відомості, що стали йому відомі у зв`язку з виконанням обов`язків, або не повідомляти будь-кому, крім особи, яка його залучила, чи суду про хід проведення експертизи та її результати;

5) заявити самовідвід за наявності обставин, передбачених цим Кодексом.

Експерт невідкладно повинен повідомити особу, яка його залучила, чи суд, що доручив проведення експертизи, про неможливість проведення експертизи через відсутність у нього необхідних знань або без залучення інших експертів.

У разі виникнення сумніву щодо змісту та обсягу доручення експерт невідкладно заявляє клопотання особі, яка призначила експертизу, чи суду, що доручив її проведення, щодо його уточнення або повідомляє про неможливість проведення експертизи за поставленим запитанням або без залучення інших осіб.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя: Л.А.Кондус

02.07.2019

Зареєстровано 03.07.2019
Оприлюднено 03.07.2019
Дата набрання законної сили 02.07.2019

Судовий реєстр по справі 195/969/19

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 22.04.2020 Томаківський районний суд Дніпропетровської області Кримінальне
Ухвала від 22.04.2020 Томаківський районний суд Дніпропетровської області Кримінальне
Ухвала від 17.04.2020 Томаківський районний суд Дніпропетровської області Кримінальне
Ухвала від 15.10.2019 Томаківський районний суд Дніпропетровської області Кримінальне
Ухвала від 15.10.2019 Томаківський районний суд Дніпропетровської області Кримінальне
Ухвала від 22.07.2019 Томаківський районний суд Дніпропетровської області Кримінальне
Ухвала від 02.07.2019 Томаківський районний суд Дніпропетровської області Кримінальне
Ухвала від 24.06.2019 Томаківський районний суд Дніпропетровської області Кримінальне
Ухвала від 24.06.2019 Томаківський районний суд Дніпропетровської області Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону