єдиний унікальний номер справи 546/493/19
номер провадження 2/546/506/19
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 липня 2019 року місто Решетилівка
Решетилівський районний суд Полтавської області у складі
головуючої судді Лизенко І.В.,
за участю секретаря судового засідання Коваленка А.В.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Шилівської сільської ради Решетилівського району Полтавської області про визнання права власності в порядку спадкування ,
ВСТАНОВИВ:
03.05.2019 позивач звернувся до суду із вказаною позовною заявою, у якій просить суд визнати за ним право власності на житловий будинок по АДРЕСА_1 , в порядку спадкування за законом після померлої матері - ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що він є єдиним спадкоємцем, який прийняв спадщину, після смерті ІНФОРМАЦІЯ_2 його матері ОСОБА_3 ОСОБА_4 . Спадщина складається із вищезгаданого житлового будинку у с. Онищенки. Однак йому було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину на будинок у зв`язку з відсутністю правовстановлюючого документу. Тому він і звернувся до суду із даним позовом.
13.05.2019 суддею Лизенко І ОСОБА_5 відкрито загальне позовне провадження у справі та призначено підготовче судове засідання.
У підготовче судове засідання позивач не з`явився, належним чином був повідомлений про час, дату та місце його проведення. До суду надав письмову заяву, у якій просить розглядати справу за його відсутності, зазначив, що позовні вимоги підтримує у повному обсязі та просить їх задовольнити (а.с.24).
Відповідач, Шилівська сільська рада Решетилівського району Полтавської області, належним чином повідомлений про час та місце судового розгляду, у судове засідання явку свого представника не забезпечив, надав заяву, в якій просить справу розглядати без участі уповноваженого представника, позовні вимоги визнає (а.с. 23).
Справу розглянуто згідно ч. 3 ст. 211 ЦПК України за відсутності учасників справи, які надіслали на адресу суду заяви з проханням справу розглянути за їх відсутності, судовий розгляд справи здійснювався на підставі наявних у суду матеріалів.
Відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Відповідно до ч.3 ст.200 ЦПК України за результатами підготовчого судового засідання суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.
Згідно ч.4 ст.206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для цього законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку про задоволення позову з наступних підстав.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_2 померла ОСОБА_2 , що підтверджується відповідним актовим записом №13 згідно свідоцтва про смерть (а.с.6).
Померла ОСОБА_2 є матір`ю позивача, що підтверджується відповідним записом згідно копії свідоцтва про народження (а.с.8).
Згідно довідки Шилівської сільської ради Решетилівського району Полтавської області, від 14.12.2018, за даними погосподарської книги № 4, померла ОСОБА_2 була головою колгоспного двору за адресою: АДРЕСА_1 . за домогосподарством закріплено земельну ділянку для обслуговування житлового будинку, господарських будівель, площею 0,25 га (а.с. 9).
Як вбачається з постанови Решетилівської державної нотаріальної контори про відмову у вчиненні нотаріальної дії від 12.12.2018, позивач у встановлений законом строк прийняв спадщину за законом після своєї померлої матері ОСОБА_2 Інші спадкоємці: ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , від прийняття спадщини відмовились на користь позивача, заяв від інших спадкоємців та претензій від кредиторів не надходило. Однак, позивачу відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину на житловий будинок за адресою: АДРЕСА_1 після померлої ОСОБА_2 у зв`язку з відсутністю правовстановлюючого документу (а.с.7).
Відповідно до витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності, 12.12.2018 позивачем зареєстровано право власності на земельну ділянку, площею 0,25 у с. Онищенки для індивідуального житлового, гаражнгого і дачного будівництва (а.с.10).
З технічного паспорту на садибний (індивідуальний) житловий будинок АДРЕСА_1 , який виготовлений станом на 28.12.2018 на замовлення позивача, встановлено, що домогосподарство складається з житлового будинку (зазначеного у технічному паспорті- А-І); літньої кухні (зазначеної у технічному паспорті - Б); веранди (зазначеної у технічному паспорті - б); гаража (зазначеного у технічному паспорті - В); гаража (зазначеного у технічному паспорті - Г); сараю (зазначеного у технічному паспорті - Д); сараю (зазначеного у технічному паспорті - Е); убиральні (зазначеної у технічному паспорті - Ж); навісу (зазначеного у технічному паспорті - З); воріт (зазначених технічному паспорті - №1); огорожі (зазначеної у технічному паспорті - №2); колодязя (зазначеного у технічному паспорті - №3). На території садибного (індивідуального) житлового будинку самочинне будівництвовідсутнє (а.с.11-13).
Відповідно до ст. 1216 ЦК України, спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Згідно зі статтею 1217 ЦК, спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
Статтею 1218 ЦК визначено, що до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Відповідно до ч.5 ст.1268 ЦК України незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини. Відповідно до ч.2 ст.1220 ЦК України часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою.
Відповідно до ст. 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, ратифікованих Законом України №475/97-ВР від 17.07.1997 року, кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном.
Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права.
Відповідно до ст.41 Конституції України, кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності.
Відповідно до ч. 2 ст. 16 ЦК України способом захисту цивільного права може бути визнання права.
Врахувавши вищевикладене, суд вважає доведеним наявність права власності спадкодавиці ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 , на вказаний житловий будинок.
З огляду на зазначене, суд приходить до висновку, що визнання відповідачем позову не суперечить закону та не порушує права або інтереси інших осіб. Таким чином, визнання позову відповідачем слід прийняти.
Оскільки судом встановлено, що позивач має право на спадщину після померлої ОСОБА_2 , як спадкоємець першої черги за законом, проте у видачі свідоцтва про право на спадщину йому відмовлено, суд вважає можливим визнати за ним право власності на спадкове майно.
Керуючись ст.ст. 1216, 1217, 1218, 1268 ЦК України, ст.ст. 206,263,265,273 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Прийняти визнання позову відповідачем Шилівською сільською радою Решетилівського району Полтавської області.
Позов ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ; реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) до Шилівської сільської ради Решетилівського району Полтавської області (місцезнаходження: місце проживання: с. Шилівка Решетилівського району Полтавської області, 38430; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України 21044154) про визнання права власності в порядку спадкування - задовольнити повністю.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок з господарськими будівлями (житловий будинок - А-І; літня - Б; веранда - б; гараж- В; гараж- Г; сарай - Д; сарай - Е; убиральня- Ж; навіс - З; ворота - №1; огорожа - №2; колодязь - №3) , розташовані за адресою: АДРЕСА_1 , у порядку спадкування після померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_2 .
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку протягом 30 днів з дня його проголошення до Полтавського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги через Решетилівський районний суд Полтавської області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу .
Суддя І.В. Лизенко
Суд | Решетилівський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 01.07.2019 |
Оприлюднено | 03.07.2019 |
Номер документу | 82762558 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Решетилівський районний суд Полтавської області
Лизенко І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні