Дата документу 12.06.2019
Справа № 334/3106/19
Провадження № 3/334/885/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 червня 2019 року суддя Ленінського районного суду м. Запоріжжя Турбіна Т.Ф., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли з Головного управління ДФС у Запорізькій області у відношенні:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , громадянки України, яка працює продавцем на ТОВ Товариство Такт (ЄДРПОУ 32889718), зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1
за ч.1 ст. 155-1 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
Згідно наданих суду матеріалів, 25.04.2019 року відносно ОСОБА_1 було складено протокол про адміністративне правопорушення № 310, згідно якого остання за результатами фактичної перевірки кафе Ай-Петрі , розташованого за адресою: АДРЕСА_2 , в якому у ТОВ Товариство Такт остання працює продавцем, вчинила порушення порядку проведення розрахунків, а саме: не проведення розрахункової операції через зареєстрований опломбований у встановленому порядку та переведений у фіскальний режим роботи, реєстратор розрахункових операцій па суму 115,00 грн., нещоденний друк на реєстраторі розрахункових операцій фіскальних звітних чеків, а саме: Z звіт № 0579 за 01.08.2016 року було роздруковано 02.08.2016 року, Z звіт № 1234 за 23.05.2018 року - роздруковано 24.05.2018 року, у зв`язку з чим було порушено п.п. 1,2,9 ст. 3 Закону України Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг від 06.07.1995 року №265/95-ВР, що підтверджується Актом перевірки від 12.04.2019 року №0174/08/01/14/32389718 та за що передбачена адміністративна відповідальність за ч.1 ст.155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснила, обставини, за яких відносно неї було складено адміністративний протокол, вину у вчиненому визнала.
Вислухавши пояснення правопорушниці, вивчивши матеріали справи, оцінивши у сукупності надані докази, суд приходить до наступних висновків.
Положеннями п.1,2,9 ст. 3 Закону України Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг передбачено, що суб`єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов`язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов`язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки у разі здійснення розрахункових операцій.
Згідно ч.1 ст. 155-1 КУпАП, порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг тягне за собою накладення штрафу на осіб, які здійснюють розрахункові операції, від двох до п`яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п`яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За таких обставин, оцінивши наведені докази, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 155-1 КУпАП доведена матеріалами справи
Вирішуючи питання щодо розміру адміністративного стягнення слід врахувати особу правопорушника, ставлення до правопорушення, відсутність обставин, що пом`якшують та обтяжують відповідальність.
Враховуючи всі обставини, суд приходить до висновку про можливість накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу, передбаченого санкцією ч.1 ст. 155-1 КУпАП.
Відповідно до ст.283 КУпАП постанова суду (судді) про накладення адміністративного стягнення повинна містити положення про стягнення з особи, щодо якої її винесено, судового збору. Відповідно до ст.4 п.2 Закону України Про судовий збір з ОСОБА_1 підлягає стягненню на користь держави судовий збір у розмірі 384,20 грн.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. ч.1 ст.155-1, 280, 283-284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 винною у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 155-1 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1 стягнення у вигляді штрафу у розмірі двох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 34,00 гривні (тридцять чотири гривні 00 коп.).
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави у сумі 384,20 грн. (триста вісімдесят чотири гривні 20 коп.).
Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її проголошення.
Суддя: Турбіна Т. Ф.
Суд | Ленінський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 12.06.2019 |
Оприлюднено | 04.07.2019 |
Номер документу | 82779194 |
Судочинство | Адмінправопорушення |
Адмінправопорушення
Ленінський районний суд м. Запоріжжя
Турбіна Т. Ф.