Дата документу 12.06.2019
Справа № 334/3115/19
Провадження № 3/334/890/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 червня 2019 року суддя Ленінського районного суду м. Запоріжжя Турбіна Т.Ф., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з Головного управління Держпраці у Запорізькій області, у відношенні:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , громадянина України, який займає посаду директора ТОВ Вантажавтопром (ЄДРПОУ 38928372), зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст.41 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
Згідно наданих суду матеріалів, 10.04.2019 року відносно ОСОБА_1 було складено протокол про адміністративне правопорушення, згідно якого останній під час виконання посадових обов`язків, маючи організаційно-розпорядчі функції, допустив порушення трудового законодавства, а саме: було порушено порядок та строки виплати заробітної плати найманим працівникам. Так заробітна плата за березень 2019 року виплачувалась один раз на місяць без виплати заробітної плати за першу половину місяця - згідно відомості №7 від 21.03.2019 року - перерахуванням на карткові рахунки працівників - 04.04.2019 року.
Вказаними діями ОСОБА_1 порушив ч.1 ст.115 КЗпП України, за що передбачена адміністративна відповідальність за ч.1 ст.41 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснив суду обставини, за яких відносно нього було складено протокол. Вину у вчиненому визнав, але просив звільнити його від адміністративної відповідальності, оскільки порушення було вчинено одноразово і тільки з причин того, що на рахунках підприємства були відсутні грошові кошти.
Вислухавши ОСОБА_1 , вивчивши матеріали справи та оцінивши надані докази в їх сукупності, суд приходить до наступних висновків.
Положеннями ст.115 КЗпП України передбачено, що заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів - представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата. У разі коли день виплати заробітної плати збігається з вихідним, святковим або неробочим днем, заробітна плата виплачується напередодні. Розмір заробітної плати за першу половину місяця визначається колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів - представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не менше оплати за фактично відпрацьований час з розрахунку тарифної ставки (посадового окладу) працівника. Заробітна плата працівникам за весь час щорічної відпустки виплачується не пізніше ніж за три дні до початку відпустки.
Згідно ч.1 ст.41 КУпАП, за порушення встановлених термінів виплати пенсій, стипендій, заробітної плати, виплата їх не в повному обсязі, терміну надання посадовими особами підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та фізичними особами - підприємцями працівникам, у тому числі колишнім, на їхню вимогу документів стосовно їх трудової діяльності на даному підприємстві, в установі, організації чи у фізичної особи - підприємця, необхідних для призначення пенсії (про стаж, заробітну плату тощо), визначеного Законом України Про звернення громадян , або надання зазначених документів, що містять недостовірні дані, порушення терміну проведення атестації робочих місць за умовами праці та порядку її проведення, а також інші порушення вимог законодавства про працю передбачена адміністративна відповідальність.
Вивчивши надані суду матеріали, суд встановив, що окрім особистих пояснень вина ОСОБА_1 підтверджується матеріалами даної справи.
У відповідності до ч.2 ст.33 КУпАП, при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Відповідно до ст. 22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Враховуючи те, що ОСОБА_1 вперше притягається до адміністративної відповідальності, провину у вчиненому визнав, приймаючи до уваги тривалість порушення і те, що виплата заробітної плати була здійснена одноразово у всіх необхідних сумах, суд визнає дане порушення малозначним та вважає за можливе звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності, обмежившись оголошенням усного зауваження.
Згідно з ч. 2ст. 284 КУпАП при оголошенні усного зауваження виноситься постанова про закриття справи.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 22, ч.1 ст. 41, 221, 283-285, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя -
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.41 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 звільнити від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням, внаслідок малозначності скоєного правопорушення.
Провадження у відношенні ОСОБА_1 в справі про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.41 КУпАП - закрити.
Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її проголошення.
Суддя: Турбіна Т. Ф.
Суд | Ленінський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 12.06.2019 |
Оприлюднено | 04.07.2019 |
Номер документу | 82780089 |
Судочинство | Адмінправопорушення |
Адмінправопорушення
Ленінський районний суд м. Запоріжжя
Турбіна Т. Ф.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні