Справа № 638/1899/19
Провадження № 2/638/2618/19
ЗАОЧНЕ Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 червня 2019 року м. Харків
Дзержинський районний суд м. Харкова в складі:
головуючого судді - Семіряд І.В.,
за участі секретаря - Тягуновій Р.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Харкові в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Молодість до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за послуги з утримання будинку та прибудинкової території,
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСББ Молодість , звернулося до Дзержинського районного суду м. Харкова з позовом, в якому просить стягнути з відповідача ОСОБА_1 , заборгованість за послуги з утримання будинку та прибудинкової території в розмірі 8731,42 грн., а також судовий збір у розмірі 1921 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилався на те, що відповідно до виписки з Єдиного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських об`єднань за адресою : м. Харків, пр. Науки, буд. 66 створено ОСББ Молодість . Відповідно до договору купівлі-продажу від 25.07.2013 ОСОБА_1 , є власником квартири АДРЕСА_1 . Впродовж тривалого часу боржник отримує від ОСББ Молодість послуги з утримання будинку та прибудинкової території , але не виконує свої зобов`язання по сплаті послуг. Згідно розрахунку заборгованості боргу станом на 01.01.2019 по квартирі АДРЕСА_1 , власником якого є , ОСОБА_1 , складає 5846,40 грн. Згідно розрахунку встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми станом на 01.01.2019 по квартирі АДРЕСА_1 складає: інфляційне збільшення боргу : 2359,02 грн., 3% річних від простроченої суми : 526,00 грн.
Представники позивача Голова правління Захарова О.І., та заступник голови правління Павленко Л.І., в судове засідання не з`явились, подали до суду заяву з проханням слухати справу за їх відстуністю, позовні вимоги підтримали, просили їх задовольнити та не заперечували проти заочного розгляду справи.
Відповідач, у судове засідання не з`явилась, причину не явки суду не повідомила, у встановлений судом строк, на адресу суду відзиву на позовну заяву не надавала.
Від учасників провадження не надійшло заперечень проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження .
Зі згоди представника позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 280 ЦПК України .
Відповідно до ч.2 ст. 247 ЦПК України , у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи, чи в разі якщо розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, дослідивши матеріали цивільної справи, приходить до наступного висновку.
Відповідно до ч. 2 ст. 124 Конституції України , юрисдикція судів поширюється на всі правовідносин, що виникають у державі.
У відповідності з п. 1 ст. 6 Європейської Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, ратифікованої Україною, Законом України №475/97-ВР від 17.07.1997 року , яка відповідно до ст. 9 Конституції України є частиною національного законодавства України, кожна людина при визначенні її громадянських прав та обов`язків має право на справедливий розгляд справи незалежним та безстороннім судом.
Відповідно до ст. 55 Конституції України , кожному гарантується судовий захист його прав і свобод.
Згідно зі ст. 4 ЦПК України , кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до ст. 12 , 13 ЦПК України , суд розглядає справи на принципах змагальності і диспозитивності.
Згідно зі ст. 13 ЦПК України , суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу , в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Відповідно до ст.ст. 76 , 81 ЦПК України , кожна сторона зобов`язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.
Судом встановлено, що відповідно до виписки з Єдиного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських об`єднань за адресою : м. Харків, пр. Науки, буд. 66 створено ОСББ Молодість . (а.с. 8-9)
Відповідно до договору купівлі-продажу від 25.07.2013 ОСОБА_1 , є власником квартири АДРЕСА_1 . (а.с. 22-23).
Пунктом 2.1. статуту ОСББ Молодість передбачено, що метою створення об`єднання є забезпечення і захист прав співвласників, дотримання ними своїх обов`язків, належне утримання та використання спільного майна будинку. Забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та цим Статутом.
Пунктом 3.2 статуту ОСББ Молодість закріплено, що вищим органом управління об`єднання є загальні збори. Загальні збори вправі приймати рішення з усіх питань діяльності об`єднання. Загальні збори скликаються не рідше одного разу на рік.
Відповідно до пункту 3.3. статуту ОСББ Молодість до виключної компетенції загальних зборів належать: визначення порядку сплати, переліку та розмірів внесків і платежів співвласників.
Згідно з пунктом 3.11 цього статуту рішення загальних зборів , прийняте відповідно до статуту, є обов`язковим для всіх співвласників.
Пунктом 3.14 статуту до компетенції правління належить здійснення контролю за своєчасною сплатою співвласниками внесків і платежів та вжиття заходів щодо стягнення заборгованості згідно із законодавством.
Протоколом №9 загальних зборів ОСББ Молодість від 14.02.2015 закріплено рішення про встановлення розміру оплати на утримання будинку та прибудинкової території для власників житлових квартир у розмірі - 1,90 грн., за кв.м., загальної площі квартири та створення ремонтного фонду з щомісячною оплатою 50 копійок з 1 кв.м., загальної площі квартири.
Протоколом № 14 загальних зборів ОСББ Молодість від 18.11.2017 закріплено рішення про встановлення розміру оплати на утримання будинку та прибудинкової території для власників житлових квартир у розмірі - 3,00 грн., за кв.м., та 3,50 за кв.м., загальної площі квартири.
Впродовж тривалого часу боржник отримує від ОСББ Молодість послуги з утримання будинку та прибудинкової території , але не виконує свої зобов`язання по сплаті послуг. В результаті чого, утворилась заборгованість, яка згідно розрахунку заборгованості боргу станом на 01.01.2019 складає 5846,40 грн. , а також згідно розрахунку встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, три проценти річних від простроченої суми станом на 01.01.2019 складає: інфляційне збільшення боргу : 2359,02 грн., 3% річних від простроченої суми : 526,00 грн. Всього заборгованість складає 8731,42грн. (а.с. 27-29).
Відповідно до ст. 7 ЗУ Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку закріплено обов`язок співвласника багатоквартирного будинку забезпечувати належне утримання та належний санітарний , протипожежний і технічний стан спільного майна багатоквартирного будинку; забезпечувати технічне обслуговування та у разі необхідності проведення поточного і капітального ремонту спільного майна багатоквартирного будинку; виконувати рішення зборів співвласників. Кожен й співвласник несе зобов`язання щодо належного утримання, експлуатації, реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна багатоквартирного будинку пропорційно до його частки співвласників.
Відповідно до ст. 4 ЗУ Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку об`єднання створюється для забезпечення і захисту прав співвласників та дотримання їхніх обов`язків, належного утримання та використання спільного майна, забезпечення своєчасного надходження всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами.
Відповідно до статті 10 ЗУ Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку вищим органом управління об`єднання є загальні збори. Рішення загальних зборів, прийняте відповідно до статуту, є обов`язковим для всіх співвласників. До виключної компетенції загальних зборів співвласників поміж іншого відноситься визначення порядку сплати . переліку та розмірів внесків і платежів співвласників.
Відповідно до статті 15 цього Закону, співвласник зобов`язаний виконувати рішення статутних органів, прийняті у межах їхніх повноважень та своєчасно і в повному обсязі сплачувати належні внески та платежі.
Статтею 68 ЖКУ, передбачено, що квартирна плата (плата на утримання будинку та прибудинкової території) повинна сплачуватися щомісяця.
Згідно зі ст. 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору або вимог ЦК України , інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно до п.4 ч.1 ст. 611 ЦК України у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема відшкодування збитків та моральної шкоди. Згідно зі ст.610 ЦК України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
На підставі ч.1 ст. 625 ЦК України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання.
В порушення вимог чинного законодавства боржник несвоєчасно та не в повному обсязі виконує зобов`язання щодо оплати послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води.
Таким чином, суд приходить до висновку, що внаслідок неправомірних дій відповідача, які виразились в порушенні строків та порядку оплати послуг за за послуги з утримання будинку та прибудинкової території, позивач зазнав збитків, які підлягають відшкодуванню, тому позов підлягає задоволенню.
Питання щодо судових витрат суд вирішує відповідно до положень ст.142 ЦПК України .
Керуючись ст.ст. 526 , 611 , 625 ЦК України , ст. ст. 67 , 68 ЖК України , ст. ст. 4, 10, 15 ЗУ Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку , ст. ст. 13 , 76-81 , 133 , 142 , 263-265 ЦПК України , суд,
В И Р І Ш И В :
Позовні вимоги Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Молодість до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за послуги з утримання будинку та прибудинкової території - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 ) на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Молодість (ЄДРПОУ 22720731, р/р НОМЕР_2 ПАТ Альфа-банк МФО 300346), заборгованість за послуги з утримання будинку та прибудинкової території в сумі 8731,42 (вісім тисяч сімсот тридцять одна ) грн. 42 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 ) на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Молодість (ЄДРПОУ 22720731, р/р НОМЕР_2 ПАТ Альфа-банк МФО 300346) судовий збір у розмірі 1921,00 (одна тисяча девятсот двадцять одна) грн. 00 коп.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених ЦПК України , не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Роз`яснити сторонам у справі, що згідно з вимогами ч. 1 ст. 284 ЦПК України заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Тобто суб`єктом подання заяви про перегляд заочного рішення є виключно відповідач, а не інші особи, які беруть участь у справі. Повторне заочне рішення сторони можуть оскаржити в загальному порядку, встановленому ЦПК України .
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано відповідачем протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в апеляційному порядку.
Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
Позивачем апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя: І.В. Семіряд
Суд | Дзержинський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 19.06.2019 |
Оприлюднено | 04.07.2019 |
Номер документу | 82792888 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Дзержинський районний суд м.Харкова
Семіряд І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні