Ухвала
від 25.06.2019 по справі 917/2641/14
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

36000, м. Полтава, вул. Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

25.06.19р. Справа № 917/2641/14

за заявою Державної податкової інспекції у м. Полтаві Головного управління Міндоходів у Полтавській області (36008, м. Полтава, вул. Фрунзе, 155, ЄДРПОУ 38719450 )

до Приватного підприємства "Альянспромбуд" (36000, м.Полтава, вул. Р. Люксембург, буд. 11А, код 35107902)

про визнання банкрутом

Суддя Ореховська О.О.

Секретар судового засідання Кобець Н.С.

Учасники у справі про банкрутство в судове засідання не з`явились, їх явка в судове засідання обов`язковою не визнавалась.

Розглядається справа про банкрутство Приватного підприємства "Альянспромбуд", м. Полтава (далі по тексту - ПП "Альянспромбуд"), порушена за заявою Державної податкової інспекції у м. Полтаві Головного управління Міндоходів у Полтавській області, м. Полтава відповідно до вимог Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Кредитори у справі та ліквідатор належним чином повідомлені про час, дату та місце проведення судового засідання, що підтверджується наявними в матеріалах справи повідомленнями про вручення рекомендованого поштового відправлення - копії ухвали суду від 23.04.2019р. (т. 11, а.с. 174-178, 179, 182).

Від ліквідатора ПП "Альянспромбуд" Болтіка С.М ОСОБА_1 надійшли додаткові пояснення по справі (вх. № 6493 від 24.06.2019р.).

Від кредитора у справі - АТ КБ "Приватбанк" надійшла заява (вх. № 6507 від 24.06.2019р.), в якій заявник просить суд провести судове засідання за відсутності свого представника, а також зазначив, що підтримує свою позицію щодо затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу ПП "Альянспромбуд".

Клопотання АТ КБ "Приватбанк" про проведення судового засідання за відсутності його представника не суперечить вимогам чинного законодавства та задовольняється судом.

Від Головного управління Державної фіскальної служби у Полтавській області надійшла заява від 23.04.2019р. за вих. № 171 (вх. № 4372 від 25.04.2019р.) про заміну кредитора правонаступником, відповідно до якої заявник просить суд замінити Державну податкову інспекцію у м. Полтаві Головного управління Державної фіскальної служби у Полтавській області, як правонаступника Державної податкової інспекції у м. Полтаві Головного управління Міндоходів у Полтавській області, на Головне управління Державної фіскальної служби у Полтавській області

В обґрунтування зазначеної заяви Головне управління Державної фіскальної служби у Полтавській області зазначає, що на виконання постанови Кабінету Міністрів України "Про утворення територіальних органів Державної фіскальної служби та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України" від 06.08.2014р. № 311 утворено територіальні органи Державної фіскальної служби. Реорганізовано територіальні органи Міністерства доходів і зборів шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів Державної фіскальної служби. Так, Державну податкову інспекцію у м. Полтаві Головного управління Міністерства доходів і зборів у Полтавській області реорганізовано шляхом приєднання до Державної податкової інспекції у м. Полтаві Головного управління Державної фіскальної служби у Полтавській області, яка визначена правонаступником Державної податкової інспекції у м. Полтаві Головного управління Міністерства доходів і зборів у Полтавській області.

Законом України № 1797-VІІІ від 21.12.2016р. "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні", який набрав чинності з 01.01.2017р., до Податкового кодексу України (далі - ПК України) внесено зміни стосовно функцій територіальних органів Державної фіскальної служби. Зокрема, внесено зміни до ст. 19-1 ПК України, додано статті 19-2, 19-3 ПК України, а пункт 41.1 статті 41 ПК України викладено в новій редакції.

В силу ст. 41.1 ст. 41 ПК України контролюючими органами є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову, державну митну політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового та митного законодавства, законодавства з питань сплати єдиного внеску та іншого законодавства, контроль за дотримуванням якого покладено на контролюючий орган, його територіальні органи.

Згідно п. 41.2. ст. 42 ПК України органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень.

Контролюючі органи виконують функції визначені статтями 19-1- 19-3 ПК України, крім особливостей, передбачених для державних податкових інспекцій ст. 193 цього Кодексу.

Зокрема, ПК України визначено, що контролюючі органи здійснюють погашення податкового боргу, стягнення своєчасно ненарахованих та/або несплачених сум єдиного внеску та інших платежів.

Відповідно до ст. 19-3 ПК України визначено функції державних податкових інспекцій, які здійснюють сервісне обслуговування платників податків, реєстрацію та ведення обліку платників податків та платників єдиного внеску, об`єктів оподаткування та об`єктів, пов`язаних з оподаткуванням; формують та ведуть Державний реєстр фізичних осіб - платників податків. Єдиний банк даних про платників податків - юридичних осіб, реєстри, ведення яких покладено законодавством на контролюючі органи; виконують інші функції сервісного обслуговування платників податків, визначені законом.

Виходячи із вищевикладених обставин, функції з погашення податкового боргу та стягнення платежів до бюджету з 01.01.2017 р., як вказує заявник, здійснюються Головними управліннями Державної фіскальної служби в областях.

Крім цього, заявник зазначає, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.03.2018р. № 296 "Про реформування територіальних органів Державної фіскальної служби" Державну податкову інспекцію у м. Полтаві Головного управління Державної фіскальної служби у Полтавській області реорганізовано шляхом приєднання як структурного підрозділу до Головного управління Державної фіскальної служби у Полтавській області.

Отже, на підставі вищевикладеного, належним кредитором у справі, як вказує заявник, є Головне управління Державної фіскальної служби у Полтавській області, а тому просить суд здійснити процесуальне правонаступництво.

У відповідності до ч. 1 ст. 2 Господарського процесуального кодексу України судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.

Частиною 1 ст. 2 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

Відповідно до ст. 21 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у разі вибуття чи заміни кредитора у справі про банкрутство господарський суд за заявою правонаступника або іншої особи, яка бере участь у справі, здійснює заміну такої сторони на будь-якій стадії провадження у справі її правонаступником. Усі дії, вчинені у справі про банкрутство до вступу у справу правонаступника, обов`язкові для нього так само, як вони були обов`язкові для особи, яку правонаступник замінив.

Також, за приписами Згідно ст. 52 Господарського процесуального кодексу України у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, припинення юридичної особи шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідного учасника справи на будь-якій стадії судового процесу. Усі дії, вчинені в судовому процесі до вступу у справу правонаступника, обов`язкові для нього так само, як вони були обов`язкові для особи, яку правонаступник замінив. Про заміну або про відмову в заміні учасника справи його правонаступником суд постановляє ухвалу.

З врахуванням вищевказаного, суд вважає за необхідне заяву Головного управління Державної фіскальної служби у Полтавській області від 23.04.2019р. за вих. № 171 (вх. № 4372 від 25.04.2019р. ) про заміну кредитора правонаступником задовольнити та здійснити процесуальне правонаступництво, замінивши кредитора у справі - Державну податкову інспекцію у м. Полтаві Головного управління Державної фіскальної служби у Полтавській області, як правонаступника Державної податкової інспекції у м. Полтаві Головного управління Міндоходів у Полтавській області, на його правонаступника - Головне управління Державної фіскальної служби у Полтавській області.

Дослідивши матеріали справи, додатково надані докази, суд встановив:

В грудні місяці 2014 р. ДПІ у м. Полтаві до господарського суду Полтавської області із заявою (вх. № 2967/14 від 19.12.2014р.) про порушення провадження у справі про банкрутство боржника - ПП "Альянспромбуд" (36000, м.Полтава, вул. Р. Люксембург, буд. 11А, код 35107902) згідно вимог Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Ухвалою господарського Полтавської області від 24.12.2014р. № 917/2641/14 (т. 1, а.с.1-3 ) заяву Державної податкової інспекції у м. Полтаві Головного управління Міндоходів у Полтавські області про порушення справи про банкрутство ПП "Альянспромбуд" повернуто без розгляду з огляду на відсутність постанови органів ДВС про відкриття виконавчого провадження з виконання вимог кредитора..

Постановою Харківського апеляційного господарського суду від 01.04.2015р. апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Полтаві Головного управління Міндоходів у Полтавські області задоволено, ухвалу господарського суду Полтавської області від 29.01.2015р. у справі № 917/2641/14 скасовано та справу передано до господарського суду Полтавської області на стадію прийняття заяви Державної податкової інспекції у м. Полтаві Головного управління Міндоходів у Полтавські області про порушення провадження у справі про банкрутство ПП "Альянспромбуд".

Ухвалою господарського суду Полтавської області від 24.04.2015р. (т. 2, а.с. 18-19) вищевказану заяву ДПІ про порушення провадження у справі про банкрутство боржника прийнято судом до розгляду; справу призначено до розгляду в підготовчому засіданні.

Ухвалою господарського суду Полтавської області від 02.06.2015 р. (т. 2, а.с. 68-77):

- порушено провадження у справі про банкрутство боржника - ПП "Альянспромбуд" (36000, м.Полтава, вул. Р. Люксембург, буд. 11А, код 35107902);

- визнано кредиторські вимоги ДПІ у м. Полтаві (36008, м. Полтава, вул. Фрунзе, 155, ЄДРПОУ 38719450 ) в сумі 1 241 480, 36 грн. основного боргу;

- введено мораторій на задоволення вимог кредиторів боржника - ПП "Альянспромбуд";

- введено процедуру розпорядження майном ПП "Альянспромбуд" та призначено розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Болтіка Сергія Михайловича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 1214 від 04.07.2013р.; м. Полтава, вул. М. Бірюзова , 96, оф.294.);

- з метою виявлення усіх кредиторів та осіб, які виявили бажання взяти участь у санації боржника ухвалено здійснити офіційне оприлюднення оголошення про порушення справи про банкрутство ПП "Альянспромбуд" шляхом оприлюднення оголошення на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України;

- зобов`язано розпорядника майна в строк до 06.07.2015р. подати до господарського суду відомості про результати розгляду вимог кредиторів;

- зобов`язано розпорядника майна в строк до 06.07.2015р. скласти та подати на затвердження господарського суду реєстр вимог кредиторів;

- визначено дату розгляду справи в попередньому засіданні, вирішено інші процесуальні питання.

03.06.2015р. суддею Ореховською О.О. здійснено офіційне оприлюднення оголошення про порушення справи про банкрутство ПП "Альянспромбуд" на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України.

Ухвалою господарського суду Полтавської області від 24.09.2015р. (т.6, а.с. 6-12):

- затверджено реєстр вимог кредиторів ПП "Альянспромбуд" в наступних розмірах та черговості:

1) Управління Пенсійного фонду України Октябрського району в м. Полтаві (36040, м. Полтава, вул. Калініна, 30, код ЄДРПОУ 22529735) в сумі 320 604,89грн., з яких:

273 551,12грн. - основний борг (друга черга задоволення вимог);

30 710,41грн. - фінансові санкції (шоста черга задоволення вимог );

16 343,36грн. - пеня (шоста черга задоволення вимог).

2) Публічне акціонерне товариство комерційний банк "ПриватБанк" (юридична адреса: 49094, м. Дніпропетровськ, вул. Набережна Перемоги, буд. 50, код ЄДРПОУ 14360570) в сумі 116 475,03 грн., з яких:

89 715,76грн. - основний борг (четверта черга задоволення вимог);

25 541,27грн. - пеня (шоста черга задоволення вимог);

1 218,00грн. - судовий збір (перша черга задоволення вимог).

3) Державна податкова інспекція у м. Полтаві Головного управління Міндоходів у Полтавській області (36008, м. Полтава, вул. Фрунзе, 155, ЄДРПОУ 38719450) (замінено на Головне управління Державної фіскальної служби у Полтавській області) в сумі 1 608 392,71грн., з яких:

1 525 968,84грн. - основний платіж (третя черга задоволення вимог);

7 326,65грн. - штрафна санкція та 75 097,22грн. - пеня (шоста черга задоволення вимог).

4) вимоги щодо заробітної плати працівникам ПП Альянспромбуд" на загальну суму 811 271,18 грн. (перша черга задоволення вимог) (перелік працівників та суми заборгованості щодо кожного з працівників наведено в ухвалі).

Загальний розмір кредиторських вимог, визнаних судом, становить 2 856 743,81грн.

На виконання приписів Закону про банкрутство та вимоги суду розпорядником майна скликано та 16.10.2015р. проведено загальні збори кредиторів ПП Альянспромбуд", на порядок денний яких винесено розгляд питання про обрання комітету кредиторів боржника. Відповідно до протокольного рішення зборів кредиторів від 16.10.2015 р. комітет кредиторів боржника визначено у складі трьох осіб, а саме ДПІ у м. Полтаві, Управління Пенсійного фонду України Октябрського району в м. Полтаві та Публічного акціонерного товариства комерційний банк "ПриватБанк" (див. Протокол зборів кредиторів ПП Альянспромбуд" від 16.10.2015р. - т. 6, а.с. 26-27).

На засіданні комітету кредиторів ПП Альянспромбуд", яке відбулося 16.10.2015 р. (результати засідання комітету оформлено Протоколом комітету кредиторів ПП Альянспромбуд" від 16.10.2015р.), кредиторами, зокрема, було обрано голову комітету кредиторів боржника, яким стала ДПІ у м. Полтаві, а також розглянуто наданий розпорядником майна Болтіком С.М. аналіз фінансового майнового стану боржника. За результатами розгляду аналізу кредиторам одноголосно прийнято рішення про визнання боржника - ПП "Альянспромбуд" банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором арбітражного керуючого Болтіка С.М..

Відповідне клопотання, а також Протокол зборів комітету кредиторів ПП "Альянспромбуд" від 16.10.2015р. в суд представлено (т. 6, а.с. 28, 34).

Постановою господарського суду Полтавської області від 29.10.2015р. (т. 6, а.с. 45-54) ПП "Альянспромбуд" визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру відповідно до вимог Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» , ліквідатором підприємства-банкрута призначено арбітражного керуючого Болтіка С.М. з наданням йому повноважень відповідно до положень вищевказаного Закону.

02.11.2015р. суддею Ореховською О.О. здійснено офіційне оприлюднення оголошення про визнання ПП "Альянспромбуд" банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України.

За результатами проведеної роботи ліквідатор надав на розгляд суду ліквідаційний баланс ПП "Альянспромбуд", звіт про проведену роботу, звіт про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за підсумками процедури ліквідації, а також документи на підтвердження обставин, викладених у звітах (т. 11, а.с. 16-116).

Законом України "Про відновлення платоспроможності боржник або визнання його банкрутом" передбачено певну сукупність дій, яку необхідно ліквідатору вчинити в ході ліквідаційної процедури та перелік додатків до звіту ліквідатора, які подаються суду разом із зазначеним звітом та є предметом дослідження в судовому засіданні за підсумками ліквідаційної процедури, яке проводиться за участю кредиторів (комітету кредиторів); подання звіту та ліквідаційного балансу здійснюється ліквідатором за наслідком всіх проведених ним дій в ході ліквідаційної процедури.

Як вбачається з матеріалів справи, в ході ліквідаційної процедури до господарського суду Полтавської області із заявами про грошові вимоги до ПП "Альянспромбуд" звернулися два кредитори - Публічне акціонерне товариство комерційний банк "ПриватБанк" та Публічне акціонерне товариство "Українська залізниця" в особі Філії "Центр управління промисловістю" Публічного акціонерного товариства "Українська залізниця".

Ухвалою господарського суду Полтавської області від 25.02.2016р. визнано вимоги:

1) Публічного акціонерного товариства комерційного банку "ПриватБанк" (юридична адреса: 49094, м. Дніпропетровськ, вул. Набережна Перемоги, буд. 50, код ЄДРПОУ 14360570) в сумі 15 824,89грн., з яких:

13 388,89грн.- заявлені вимоги, з віднесенням їх до четвертої черги задоволення вимог кредиторів;

2 436,00грн. - судовий збір, з віднесенням його до першої черги задоволення вимог кредиторів.

2) Публічного акціонерного товариства "Українська залізниця" (03680, м. Київ, вул. Тверська, 5, код ЄДРПОУ 40075815) в особі Філії "Центр управління промисловістю" Публічного акціонерного товариства "Українська залізниця" (03038, м. Київ, вул. Федорова, 32, код 40081389) в сумі 74 969,36грн., з яких:

72 533,36грн. - заявлені вимоги, з віднесенням їх до шостої черги задоволення вимог кредиторів;

2 436,00грн. - судовий збір, з віднесенням його до першої черги задоволення вимог кредиторів.

Зазначеною ухвалою суду зобов`язано ліквідатора Болтіка С.М. визнані вимоги включити до реєстру вимог кредиторів ПП "Альянспромбуд" у визначених судом розмірах та черговості.

З представлених ліквідатором документів вбачається, що після прийняття судом постанови про визнання ПП "Альянспромбуд" банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури головним бухгалтером підприємства передано ліквідатору бухгалтерські та інші документи, а також круглу печатку ПП "Альянспромбуд", про що складено акт приймання-передачі від 25.11.2015р. (т. 11, а.с. 54). За змістом акта матеріальні та інші цінності ліквідатору не передавались у зв`язку з їх відсутністю.

Згідно вимог Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» , на підставі наказу ліквідатора від 04.11.2015р. проведено інвентаризацію активів і зобов"язань ПП "Альянспромбуд". Згідно Протоколу інвентаризаційної комісії від 05.11.2015р. (т. 11, а.с. 20) за результатами інвентаризації майнових активів, належних підприємству - банкруту, не виявлено.

В ході ліквідаційної процедури ліквідатором вжито заходи, спрямовані на пошук майна банкрута, за результатами якого встановлено відсутність реєстрації за ПП "Альянспромбуд":

- нерухомого майна (див. Інформаційну довідку з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об"єктів нерухомого майна щодо суб"єкта від 27.10.2016р. № 71602508, від 27.02.2019р. № 157764120 (т. 11, а.с. 25, 136));

- земельних ділянок (див. лист Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області від 04.11.2016р. № 28-16-7777.2-7752/2-16 (т. 11, а.с. 26));

- транспортних засобів (див. листи Територіального сервісного центру № 5341 РСЦ МВС в Полтавській області від 08.11.2016р. № 4955, від 03.06.2017р. № 1626 (т. 11, а.с. 21, 22);

- сільськогосподарської техніки (див. лист Державної інспекції сільського господарства в Полтавській області від 11.11.2016р. № 01-14/1702 (т. 11, а.с. 23));

- великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів (див. лист Управління Держпраці у Полтавській області від 10.11.2016р. № 5391/08-11 (т. 11, а.с. 32));

- локомотивів, вантажних вагонів ( див. лист ПАТ "Українська залізниця" від 11.11.2016р. № Ц-2/3-6201-16 (т. 11, а.с. 28));

- повітряних суден ( див. лист Державіаслужби України від 09.12.2016р. № 12.1.2-12479 (т. 11, а.с. 30));

- плавзасобів (див. лист Державної служби України з безпеки на транспорті від 29.11.2016р. № 9039/02/15-16 (т. 11, а.с. 31)).

Відповідно до листа Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 23.11.2016р. № 04/01/24704 (т. 11, а.с. 29) станом на 30.09.2016р. ПП "Альянспромбуд" серед власників, які володіють значними пакетами акцій (10 відсотків і більше статутного капіталу) емітентів, відсутнє.

За повідомленням Державної служби геології та надр України (т. 11, а.с. 34) спеціальний дозвіл на користування надрами ПП "Альянспромбуд" не видавався.

Листом від 15.05.2017р. № 02-05/584 (т. 11, а.с. 33) Державне агентство водних ресурсів України повідомило ліквідатору, що документи дозвільного характеру ПП "Альянспромбуд" не видавалися, на обліку користувачів водних об"єктів на умовах оренди та спеціального водокористування зазначене підприємство не значиться.

В Державному реєстрі патентів України на винаходи, Державному реєстру патентів України на користі моделі, Державному реєстрі топографій інтегральних мікросхем, Реєстрі уповноважених організацій колективного управління відомості відносно ПП "Альянспромбуд" відсутні (т. 11, а.с. 35, 36, 128, 129).

За даними офіційного сайту Держархбудінспекція України інформація про реєстрацію документів, що дають право на виконання ПП "Альянспромбуд" підготовчих та будівельних робіт, а також інформація, яка свідчить про прийняття ПП "Альянспромбуд" в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів, відсутня (т. 11, а.с. 135).

За повідомлення Державної фіскальної служби України (ДФС) (т. 11, а.с. 27) за даними Єдиної автоматизованої інформаційної системи Державної фіскальної служби України інформація щодо перебування на митних складах та складах митниць ДФС товарів, які належать ПП "Альянспромбуд", не виявлена. Також у ПП "Альянспромбуд" відсутні діючі дозволи на відкриття та експлуатацію митного складу, складу тимчасового збергінання, магазину безмитної торгівлі, а також на здіснення митної брокерської діяльності.

За інформацією, наданою ДПІ у м. Полтаві ГУ ДФС у Полтавській області (т. 11, а.с. 37), у ПП "Альянспромбуд" обліковуються відкритими 6 рахунків в наступних фінансових установах: Полтавське ГРУ ПАТ "Приватбанк", ПАТ "Полтава-банк", Казначейство України (ел. адм. подат).

В ході ліквідаційної процедури в якості ліквідаційного рахунку ліквідатром використовувався рахунок № НОМЕР_1 , відкритий у ПАТ "Полтава-банк". Решта рахунків ПП "Альянспромбуд" закрито (т. 11, а.с. 38-43).

В ході ліквідаційної процедури ліквідатором встановлено наявність у ПП "Альянспромбуд" дебіторської заборгованості на загальну суму 1 107 065,15 грн. та вжито заходи щодо її стягнення в судовому порядку. Згідно звіту ліквідатора дебіторська заборгованість присуджена до стягнення на підставі судових рішень у справах №910/7260/16 та №910/4151/16. Також ПП "Альянспромбуд" на суму боргу були нараховані та присуджені до стягнення в судовому порядку індекс інфляції та 3% річних на загальну суму 151 214,31 грн. (справа №910/8131/17) (т.11, а.с. 44-53).

Загальна сума надходжень в ліквідаційній процедурі склала 1 277 254,18грн.

Зазначені кошти використані ліквідатором наступним чином:

1) погашення заборгованості по заробітній платі перед працівниками ПП "Альянспромбуд" - 811 271,18грн.

2) відшкодування витрат, пов`язаних з провадження у справі про банкрутство в сумі 465 986,00грн., з яких:

- часткове погашення кредиторських вимог ПАТ "ПриватБанк" (витрати на оплату судового збору) - 765,69грн.;

- часткове погашення кредиторських вимог ПАТ "Укрзалізниця" (витрати на оплату судового збору) - 2 436,00грн.

- оплата послуг та відшкодування витрат арбітражного керуючого - 158 200,00грн.

- решта витрат (оплата юридичних послуг, оплата послуг з оброблення даних, сплата комісій банку за обслуговування рахунку, сплата комісій за видачу готівки через касу, оплата за заправку/відновлення картриджу, поштові витрати, закриття рахунку тощо) - 304 581,31грн.

Зведена таблиця надходжень та витрат ліквідаційної процедури - див. т. 11, а.с. 132-133.

Залишок грошових коштів на ліквідаційному рахунку відсутній. Зазначений рахунок закрито, що підтверджується довідкою АТ "Полтава-Банк" від 05.10.2018р. № 1279 (т. 11, а.с. 55).

З представлених ліквідатором документів вбачається, що грошові зобов`язання перед наявними кредиторами, задовольнити не має можливості у зв`язку з відсутністю у банкрута власності, транспортних засобів та грошових коштів.

Звіт ліквідатора про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат, а також звіт ліквідатора за результатами процедури ліквідації та ліквідаційний баланс ПП "Альянспромбуд" розглянуто та погоджено (схвалено) на зборах комітету кредиторів, що відображено в Протоколі зборів комітету кредиторів ПП "Альянспромбуд" від 27.11.2018р. (т. 11, а.с. 112-115).

При винесенні даної ухвали судом прийнято до уваги наступне.

Статтею 41 Закону про банкрутство передбачено, що ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження: приймає до свого відання майно боржника, забезпечує його збереження; виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута; проводить інвентаризацію та оцінку майна банкрута; аналізує фінансове становище банкрута; виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута; очолює ліквідаційну комісію та формує ліквідаційну масу; пред`являє до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості; вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб; передає в установленому порядку на зберігання документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових документів підлягають обов`язковому зберіганню; продає майно банкрута для задоволення вимог, внесених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Законом; веде реєстр вимог кредиторів; здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.

Виходячи з приписів статей 42-44 Закону про банкрутство після проведення інвентаризації та оцінки майна банкрута ліквідатор формує ліквідаційну масу та розпочинає продаж майна банкрута через аукціон або продаж безпосередньо юридичній або фізичній особі.

Отже, ліквідатор в ліквідаційній процедурі вживає заходів щодо виявлення майна (активів) банкрута, формування пасиву банкрута, організовує продаж майна та вчиняє інші дії відповідно до Закону про банкрутство.

Згідно із ч. 1 ст. 46 Закону про банкрутство після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються: відомості за результатами інвентаризації майна боржника та перелік ліквідаційної маси; відомості про реалізацію об`єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу; копії договорів купівлі-продажу та акти приймання-передачі майна; реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів; довідка архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню; для акціонерних товариств - копія розпорядження про скасування реєстрації випуску акцій, засвідчена Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку; для емітентів цінних паперів - копія звіту про наслідки погашення цінних паперів, засвідчена Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.

Звіт ліквідатора має бути схвалений комітетом кредиторів, власником майна (органом, уповноваженим управляти майном) боржника (для державних підприємств або підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує 50 відсотків).

Про час і місце судового засідання, у якому має розглядатися звіт і ліквідаційний баланс, господарський суд повідомляє ліквідатора та членів комітету кредиторів.

Господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки членів комітету кредиторів або окремих кредиторів виносить ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.

Відповідно до ч. 2 ст. 46 Закону про банкрутство якщо за результатами ліквідаційної процедури після задоволення вимог кредиторів не залишилося майна, господарський суд виносить ухвалу про ліквідацію юридичної особи - банкрута.

Якщо ліквідатор не виявив майнових активів, що підлягають включенню до складу ліквідаційної маси, він зобов`язаний подати господарському суду ліквідаційний баланс, який засвідчує відсутність у банкрута майна (ч. 3 ст. 46 Закону про банкрутство).

Дослідивши матеріали звіту ліквідатора, суд встановив, що ліквідатором вчинено належні дії по виявленню активів та пасивів боржника і внаслідок вжитих заходів доведено неможливість відновлення платоспроможності боржника та необхідність його ліквідації. Вказані висновки про встановлені обставини відповідають дійсності та підтверджуються достовірними доказами, дослідженими в судовому засіданні та долученими до справи.

З врахуванням викладеного, суд дійшов до висновку, що звіт ліквідатора Болтіка С.М. та ліквідаційний баланс ПП "Альянспромбуд" подані у відповідності до вимог ст. 46 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", підтверджені матеріалами справи і підлягають затвердженню даною ухвалою, а підприємство - ліквідації.

Відповідно п. 6 ч. 1 ст. 83 Закону про банкрутство затвердження звіту ліквідатора в порядку, встановленому цим Законом, є підставою для припинення провадження у справі.

Відповідно до ч. 5 ст. 45 Закону про банкрутство вимоги, не задоволені за недостатністю майна, вважаються погашеними.

Згідно з ч. 7 ст. 46 Закону про банкрутство ліквідатор виконує свої повноваження до внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запису про припинення юридичної особи - банкрута.

На підставі вищенаведеного та керуючись ст. ст. 2, 7, 21, 40, 45 - 46, ч. 1 п. 6 ст. 83 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 52, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

УХВАЛИВ :

1. Заяву Головного управління ДФС у Полтавській області від 23.04.2019р. за вих. № 171 (вх. № 4372 від 25.04.2019р.) про заміну кредитора правонаступником - задовольнити.

2. Замінити кредитора по справі № 917/2641/141 - Державну податкову інспекцію у м. Полтаві Головного управління Державної фіскальної служби у Полтавській області ( код ЄДРПОУ 39680655), як правонаступника Державної податкової інспекції у м. Полтаві Головного управління Міндоходів у Полтавській області, на його правонаступника - Головне управління Державної фіскальної служби у Полтавській області (36014, м. Полтава, вул. Європейська, 4, код ЄДРПОУ 39461639).

3. Затвердити звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс Приватного підприємства "Альянспромбуд" (36000, м.Полтава, вул. Р. Люксембург, буд. 11А, код 35107902)

4. Ліквідувати Приватне підприємство "Альянспромбуд" (36000, м.Полтава, вул. Р. Люксембург, буд. 11А, код 35107902).

5. Суб`єкту державної реєстрації внести запис до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань про припинення юридичної особи-банкрута - Приватного підприємства "Альянспромбуд" (36000, м.Полтава, вул. Р. Люксембург, буд. 11А, код 35107902).

6. Провадження у справі припинити.

7. Копію ухвали направити кредиторам, арбітражному керуючому Болтіку С.М., суб"єкту державної реєстрації, Головному управлінню статистики у Полтавській області (для виключення з ЄДРПОУ), Головному управлінню юстиції у Полтавській області.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції в порядку та строки, встановлені ст. ст. 254-257 Господарського процесуального кодексу України.

Ухвалу підписано 01.07.2019р.

Суддя О.О. Ореховська

СудГосподарський суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення25.06.2019
Оприлюднено04.07.2019
Номер документу82800250
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —917/2641/14

Ухвала від 25.06.2019

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Ореховська О.О.

Ухвала від 25.06.2019

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Ореховська О.О.

Ухвала від 23.04.2019

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Ореховська О.О.

Ухвала від 28.03.2019

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Ореховська О.О.

Ухвала від 28.02.2019

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Ореховська О.О.

Ухвала від 18.12.2018

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Ореховська О.О.

Ухвала від 25.09.2018

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Ореховська О.О.

Ухвала від 11.07.2018

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Ореховська О.О.

Ухвала від 12.04.2018

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Ореховська О.О.

Ухвала від 13.04.2018

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Ореховська О.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні