ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"04" липня 2019 р. м ХарківСправа № 922/2048/19
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Сальнікової Г.І.
розглянувши матеріали
позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Світ Логістики" (02660, м. Київ, проспект Визволителів, буд. 5) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Укр Ді Сі" (61000, м. Харків, вул. Лермонтовська, буд. 28) про стягнення 31972,31 грн.
ВСТАНОВИВ:
На розгляд до Господарського суду Харківської області від Товариства з обмеженою відповідальністю "Світ Логістики" надійшла позовна заява до відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Укр Ді Сі" про стягнення 31 972,31 грн., з яких: сума основного боргу у розмірі 23764,50 грн., пеня у розмірі 4183,20 грн., інфляційні збитки у розмірі 3008,92 грн., та 3 % річних у розмірі 1015,69 грн.
Позов обгрунтовано неналежним виконанням з боку відповідача взятих на себе зобов`язань з Договором на технічне обслуговування і ремонту устаткування №84 від 09.09.2017 в частині повного та своєчасного здійснення розрахунку з позивачем за виконані ним роботи.
Дослідивши вищезазначені матеріали позовної заяви, суд дійшов до висновку про залишення їх без руху, оскільки вони подані без додержання вимог пунктів 8, 9, 10 частини третьої статті 162 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України), про що суд зазначає наступне.
Пунктом 8 ч. 3 ст. 162 ГПК України визначено, що позовна заява повинна містити зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви.
У п. 9 ч. 3 ст. 162 ГПК України зазначено, що позовна заява повинна містити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
Пунктом 10 ч. 3 ст. 162 ГПК України визначено, що позовна заява повинна містити підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
У даному разі, дослідивши матеріали позовної заяви, суд встановив, що позовна заява не містить:
1) зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви;
2) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи;
3) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Крім того, відповідно до частини 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Згідно зі ст. 172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Таким чином, належним доказом відправлення відповідачеві копії позовної заяви та доданих до неї документів є опис вкладення в поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) надані в оригіналі.
Як вбачається зі змісту позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Світ Логістики", останнє звернулося до господарського суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Укр Ді Сі" (код ЄДРПОУ 34578985).
Разом з тим, в процесі підготовки справи до розгляду судом зроблено запит до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, з якого вбачається, що місцезнаходження юридичної особи відповідача є: 61000, м. Харків, вул. Лермонтовська, буд. 28, про що позивачем зазначено на першому аркуші позову.
Статтею 10 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" передбачено, що якщо документи та відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, внесені до нього, такі документи та відомості вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою. Якщо відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, є недостовірними і були внесені до нього, третя особа може посилатися на них у спорі як на достовірні. Відомості, щомістяться в Єдиному державному реєстрі, використовуються для ідентифікації юридичної особи або її відокремленого підрозділу, громадського формування, що не має статусу юридичної особи, фізичної особи - підприємця, у тому числі під час провадження ними господарської діяльності та відкриття рахунківу банках та інших фінансових установах.
Натомість у даному разі, при зверненні з даним позовом до господарського суду позивачем в якості доказів надіслання відповідачу копії позовної заяви та копії доданих до неї документів подано накладну та опис вкладення у цінний лист від 26.06.19, який свідчить про направлення копії позову з додатками Товариству з обмеженою відповідальністю "Укр Ді Сі" на адресу: 49000, м. Дніпро, вул. Молодогвардійська, буд. 32б.
Таким чином, до позовної заяви не додано належних доказів направлення відповідачу копії позовної заяви та копії доданих до неї документів на належну адресу: 61000, м. Харків, вул. Лермонтовська, буд. 28, що є порушенням згаданих вище вимог частини 1 статті 164, ст. 172 ГПК України.
Згідно з вимогами ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, позовна заява на підставі ст.174 ГПК України підлягає залишенню без руху для усунення вищезазначених недоліків.
На підставі викладеного, керуючись статтями 162, 164, 174, 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Світ Логістики" залишити без руху.
2. Визначити позивачеві наступний спосіб усунення недоліків:
- зазначити про наявність у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до позовної заяви;
- визначити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи;
- надати підтвердження про те, що позивачем не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав;
- надати докази відправлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів листом з описом вкладення на належну адресу.
3. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - п`ять днів з дня вручення копії даної ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви.
4. Роз`яснити позивачу, що у разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою (ч. 4 ст. 174 ГПК України).
5. Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - http://court.gov.ua/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Ухвалу підписано 04.07.2019 р.
Суддя Г.І. Сальнікова
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 04.07.2019 |
Оприлюднено | 05.07.2019 |
Номер документу | 82800346 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Сальнікова Г.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні