Справа № 504/939/18
Провадження № 1-кс/504/766/19
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04.07.2019 смт. Доброслав
Слідчий суддя Комінтернівського районного суду Одеської області ОСОБА_1 , за участі секретаря- ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду № 4 клопотання захисника- адвоката ОСОБА_3 в інтересах підозрюваного ОСОБА_4 про допит свідків в судовому засіданні в порядку частини 1 статті 225 КПК України у межах кримінального провадження № 12018160330000058,
за участі:
захисника- адвоката ОСОБА_3 ,
прокурора ОСОБА_5
слідчого ОСОБА_6 ,
підозрюваного ОСОБА_4 -
ВСТАНОВИВ:
Захисник- адвокат ОСОБА_3 в інтересах підозрюваного ОСОБА_4 звернувся до Комінтернівського районного суду Одеської області із клопотанням, яким просив суд допитати свідків в судовому засіданні в порядку частини 1 статті 225 КПК України у межах кримінального провадження № 12018160330000058.
На обгрунтування свого клопотання адвокат ОСОБА_3 послався на те, що слідчим СВ Лиманського ВП ГУ НП в Одеській області ОСОБА_6 24.06.2019 року його підзахисному ОСОБА_4 оголошено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України.
24.06.2019 року слідчий вручив підозрюваному клопотання про обрання до нього запобіжного заходу.
Адвокат ОСОБА_3 вважає, що в теперішній час існують грунтовні підстави для допиту слідчим суддею свідків цього кримінального правопорушення, оскільки слідчий ОСОБА_6 у своєму клопотанні про обрання підозрюваному ОСОБА_4 запобіжного заходу послалась на наявність ризику того, що підозрюваний може впливати на свідків кримінального правопорушення з якими ще не проведені відповідні процедури в межах досудового розслідування.
В судовому засіданні адвокат ОСОБА_3 та підозрюваний ОСОБА_4 повністю підтримали дане клопотання.
В судовому засіданні прокурор та слідчий заперечували, вважали, що адвокатом не вказано виняткових підстав для допиту свідків кримінального правопорушення слідчим суддею, як передбачено частиною 1 статті 225 КПК України.
Вислухавши сторони, дослідивши матеріали справи, слідчий суддя дійшов до наступного висновку:
Відповідно до частини 1 ст. 223 Кримінального процесуального кодексу України (КПК) слідчі (розшукові) дії спрямовані на отримання (збирання) доказів або перевірку вже отриманих доказів у конкретному кримінальному провадженні. Порядок проведення слідчих (розшукових) дій визначений у главі 20 КПК.
З метою здійснення судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні під час досудового розслідування окремі слідчі (розшукові) дії можуть бути здійснені за клопотанням сторони лише на підставі ухвали слідчого судді. Зокрема, до таких слідчих (розшукових) дій КПК відносить:
1) допит свідка, потерпілого під час досудового розслідування в судовому засіданні за наявності обставин, що можуть унеможливити їх допит у суді або вплинути на повноту чи достовірність показань (ст. 225 КПК);
Статтею 225КПК встановленонормативно-правовіпідстави дляпроведення допитусвідка,потерпілого підчас досудовогорозслідування всудовому засіданні.Право стороникримінального провадженнязвернутись дослідчого суддіз клопотаннямпро проведеннятакої слідчоїдії виникаєза наявностівиняткових випадків, пов`язаних:
1) з необхідністю отримання показань від свідка чи потерпілого під час досудового розслідування;
2) з наявністю обставин, які можуть унеможливити допит зазначених осіб у суді або вплинути на повноту чи достовірність їх показань.
Отже, слідчий суддя наголошує, що правилом частини першої статті 225 КПК чітко визначені лише два виняткові випадки, які є підставою для звернення сторони кримінального провадження із клопотанням про проведення допиту, зокрема, існування небезпеки для життя чи здоров`я свідка, потерпілого та їх тяжка хвороба.
Вжите в частині першій ст. 225 КПК формулювання інші обставини свідчить про невичерпність переліку таких обставин, наголошуючи на існуванні вірогідності унеможливити допит свідка чи потерпілого в суді або вплинути на повноту чи достовірність їх показань.
Таким чином, вирішуючи питання про допит свідка, потерпілого в порядку ст. 225 КПК, перш за все слід вивчити зміст клопотання та матеріали, додані до нього, оцінити обґрунтованість клопотання і визначити, чи мають місце обставини, які зумовлюють допит зазначених осіб, та унеможливлюють його проведення під час судового засідання.
Винятковість випадків, які можуть бути підставою для допиту свідка, потерпілого в порядку ст. 225 КПК, може бути зумовлена існуванням небезпеки для життя і здоров`я свідка або потерпілого.
У значенні ст. 225 КПК небезпеку для життя та здоров`я особи можна визначити як можливість заподіяння смерті, тілесних ушкоджень, виникнення захворювання особи, заподіяння шкоди здоров`ю особи, у результаті чого буде неможливо провести допит свідка або потерпілого в судовому засіданні.
Слідчим суддею встановлено, що адвокат ОСОБА_3 не навів жодної виняткової обставини, яка би надала можливість слідчому судді дійти до висновку, про необхідність застосування правила ст. 225 КПК України і здійснити допит свідків кримінального правопорушення у судовому засіданні слідчим суддею.
Слідчим суддею встановлено, що свідки ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , щодо яких адвокатом ставиться питання їх допиту, вже допитані слідчим в межах даного кримінального провадження.
Ризик зміни своїх показань свідками або можливого ухилення від явки до суду не узгоджується з положенням ч. 1 ст. 225 КПК, оскільки відсутні виняткові випадки, які можуть бути підставою для проведення допиту свідка, потерпілого у судовому засіданні під час досудового розслідування.
Допит свідків в порядку ст. 225 КПК України з метою виключення ризику, на який посилається слідчий у своєму клопотанні про обрання підозрюваному ОСОБА_4 запобіжного заходу не узгоджується також із правилом частини 1 статті 225 КПК України.
Таким чином, жодної правової підстави для допиту свідків, що вже допитані слідчим на стадії досудового розслідування, слідчим суддею не встановлено, тому правих підстав для задоволення клопотання адвоката ОСОБА_3 не має.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 255, 392-395 КПК України, слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
Клопотання захисника- адвоката ОСОБА_3 в інтересах підозрюваного ОСОБА_4 про допит свідків в судовому засіданні в порядку частини 1 статті 225 КПК України у межах кримінального провадження № 12018160330000058, - залишити без задоволення.
Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду протягом 5 діб від дня її проголошення шляхом подання апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Комінтернівський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 04.07.2019 |
Оприлюднено | 17.02.2023 |
Номер документу | 82801132 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про інші клопотання |
Кримінальне
Комінтернівський районний суд Одеської області
Барвенко В. К.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні