Справа №133/1125/19
РІШЕННЯ
Іменем України
27.06.19 року
КОЗЯТИНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
В складі головуючого судді В.А. Воронюк
при секретарі Н.М. Полонській
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Козятині цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробниче підприємство "ЕКО-НИВА" про визнання недійсним договору оренди землі,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулася до суду із позовом в якому просила визнати недійсним договір оренди землі, укладений 15.08.2017 року між ОСОБА_1 та ТОВ "ПВ "ЕКО-НИВА", на земельну ділянку кадастровий номер НОМЕР_1 , загальною площею 2.5067 га, розташовану на території Безіменської сільської ради Козятинського району Вінницької області, атакож стягнути з відповідаа на її користь понесені нею судові витрати.
В обгрунтування позовних вимог зазначила, що відповідно до свідоцтва про право на спадщину за заповітом, вона являється власником земельної ділянки площею 2,5067 га кадастровий номер НОМЕР_1 , призначеною для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка перебуває в адміністративно-територіальному підпорядкуванні Безіменської сільської ради Козятинського району Вінницької області. Вона мала намір здати в оренду дану земеьну ділянку в Козятинську філію ПрПТ "Зернопродукт МХП". Однак офіційно здати в оренду належну їй земельну діянку вона не змогла, тому уклала усну домовленість із директором Козятинської філії ПрАТ "Зернопродукт МХП"про те, що ПрАТ "Зернопродукт МХП" буде використовувати належну їй земельну ділянку, а вони в свою чергу будуть платити їй за користування її земельною ділянкою у вигляді сільськогосподарською продукції. 21.08.2018 року вона випадково дізналася, що існує договір оренди зазначеної вище земельної ділянки укладений між нею та ТОВ "ВП "ЕКО-НИВА", датований 15.08.2017 року на 49 років. Вона не підписувала спірнийдоговір і у ньому стоїть не її підпис. З приводу підробки документа вона звернулась із заяваю до відділу поліції. 04.09.2019 року СВ Козятинського ВП Калинівського ВП було відкрито кримінальне провадження за ознаками кримінаьного правопорушення передбаченого ч.1 ст. 358 КК України. В ході розслідування кримінаьного провадження було вилучено вказаний договір оренди та зразки її підпису, та проведено почеркознавчу експертизу, за результатами якої встановлено, що підписи в договрі оренди від її імені виконані не самою нею, а іншою особою. Тому вона змушена звернутися до суду із даною заявою.
Ухвалою судді Козятинського міськрайонного суду Вінницької області від 06.05.2019 року провадження у справі було відкрито та призначено до розгляду за правилами загального позовного провадження.
Позивач в судове засідання не з"явилась, проте надала письмову заяву про слухання справи у її відсутність, заявлені позовні вимоги підтримала в повному обсязі та просить позов задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання з"явився, хоч був належним чином повідомлений про дату та час розгляду справи. Відзив на позовну заяву у встановленому законом порядку не надав.
Суд, дослідивши докази по справі, вважає, що позов підлягає задоволенню за таких підстав.
Судом встановлено, що позивачу ОСОБА_1 , відповідно до свідоцтва про право на спадщину за заповітом, належить земельна ділянка, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, площею 2,5067 га, кадастровий номер НОМЕР_1 , розташована на території Безіменської сільської ради Козятинського району Вінницької області, (а.с.7)
Із витягу з державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності 08.08.2017 державним реєстратором Козятинської районної державної адміністраціїї Вінницької області за Лазарчук Т.П. зареєстровано право власності на земельну ділянку, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, площею 2,5067 га, кадастровий номер НОМЕР_1 , розташована на території Безіменської сільської ради Козятинського району Вінницької області ( а.с.10 )
Із витягу з державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію іншого речового права номер 22530607, вбачається, що 20.09.2017 року було зареєстровано договір оренди № б\н від 15.08.2017 року, укладений між позивачем - ОСОБА_1 та відповідачем - ТОВ "Виробниче підприємство "ЕКО-НИВА" (а.с.14)
Відповідно до договору оренди землі від 15.08.2017 року укладеного від імені ОСОБА_1 та ТОВ "Виробниче підприємство "ЕКО-НИВА", земельна ділянка загальною площею 2,5067 га передається в оренду ТОВ "Виробниче підприємство "ЕКО-НИВА" строком на 49 років, орендна плата вноситься в розмірі 10000 грн . за кожен рік користування земельною ділянкою.. Орендна плата вноситься не пізніше 31 грудня року в якому відбулося використання земельної ділянки (а.с11-13).
Відповідно до ст.. 626 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.
Ст. 627 ЦК України визначено свободу договору, а саме вільність сторін в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, розумності та справедливості.
Зміст договору становлять умови, визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства (ч.1 ст. 628 ЦК України).
Згідно з в положеннями ч.1 ст. 638 ЦК України договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору.
Статею 14 ЗУ Про оренду землі передбачена письмова форма договору оренди землі.
Правочин вважається таким, що вчинено в письмовій формі, якщо він підписаний його сторонами (ч.2 ст. 207 ЦК України).
Відповідно до ст. 16 ЗУ Про оренду землі , укладення договору оренди земельної ділянки із земель приватної власності здійснюється за згодою орендодавця та особи, яка згідно із законом вправі набувати право оренди на таку земельну ділянку.
Згідно з ч.2 ст. 16, ч.1 ст. 215 ЦК України, одним із способів захисту порушеного права є визнання недійсним правочину, укладеного з недодержанням в момент вчинення правочину вимог, які встановлені частинами 1-3, 5, 6 ст. 203 ЦК України, зокрема у зв`язку з невідповідністю змісту правочину цьому кодексу та іншим актам цивільного законодавства, невідповідністю волевиявлення внутрішній волі його учасника, не спрямованістю на реальне настання правових наслідків.
Згідно висновку експертів за результатами проведення технічної та почеркознавчої експертизи у матеріалах кримінального провадження №12018020170000502 від 17.04.2019 року № 652/653/654/655/19-21, підпис від імені ОСОБА_1 у договорі оренди землі від 15.08.2017 року, укладеного між ОСОБА_1 (Орендодавець) та ТОВ "ВП "ЕКО-НИВА" (Орендар), в графі прізвище, ініціали , виконаний не самою ОСОБА_1 , а іншою особою (а.с.16-23).
Таким чином, в судовому засіданні доведено, що договір оренди землі від 15.08.2017 року укладений від імені ОСОБА_1 та ТОВ "ВП "ЕКО-НИВА" не підписувався ОСОБА_1
Не підписаний стороною договір не може вважатись укладеним у письмовій формі, у зв`язку із чим суд вбачає порушення вимог ст. 203 ЦК України та наявність підстав для визнання договору недійсним відповідно до вимог ч.1 ст. 215 ЦК України.
Згідно з ч.ч.1,2,3 ст. 12 , ч.1 ст. 81 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обовязків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ч.1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
З урахуванням вищевикладеного, суд приходить до висновку, що позивач навів суду обставини та надав відповідні докази, які є підставою для задоволення позовних вимог, отже порушене право позивача підлягає захисту, тому позовні вимоги слід задовольнити в повному обсязі.
Згідно ст. 141 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати. При зверненні до суду позивачем сплачено судовий збір в сумі 768,40 грн. Вказані витрати обґрунтовані, підтверджені документально, а тому підлягають стягненню з відповідача на користь позивача.
Керуючись ст. 16 Закону України "Про оренду землі ", ст.ст.203,204,215,216 , 626 ЦК України, ст.ст. 12, 76-80, ч.ч.1,5,6 ст. 81, ст.ст. 141, 263-265, 268 ЦПК України, суд -
УХВАЛИВ:
Позов задовольнити.
Визнати недійсним договір оренди земельної ділянки від 15.08.2017 року №67, укладений від імені ОСОБА_1 з Товариством з обмеженою відповідальністю "Виробниче підприємство "ЕКО-НИВА", на земельну ділянку загальною площею 2,5067 га, кадастровий номер НОМЕР_1 , розташовану на території Безіменської сільської ради Козятинського району Вінницької області.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю " Виробниче підприємство "Еко-Нива" ( ідентифікаційний номер юридичної особи 41277466 ) на користь ОСОБА_1 понесені витрати по оплаті судового збору у розмірі 768 ( сімсот шістдесят вісім) грн. 40 коп.
Рішення набирає чинності після закінчення строку на апеляційне оскарження.
На рішення суду може бути подана апеляція до Вінницького апеляційного суду протягом 30 днів з дня проголошення.
Якщо в судовому засіданні було проголошено вступну та резолютивну частину рішення, то строк на апеляційне оскарження рахувати з дати складення повного судового рішення.
Повне судове рішення буде складено 04.07. 2019 року.
суддя В.А.Воронюк
27.06.19
Суд | Козятинський міськрайонний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 27.06.2019 |
Оприлюднено | 05.07.2019 |
Номер документу | 82802271 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Козятинський міськрайонний суд Вінницької області
Воронюк В. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні