Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
У Х В А Л А
03 липня 2019 р. № 520/6494/19
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Волошин Д.А., розглянувши матеріали позовної заяви Товариство з обмеженою відповідальністю "ХЕСПЕРИЯ" до Державної фіскальної служби України про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И В :
Товариство з обмеженою відповідальністю "ХЕСПЕРИЯ" звернулось до Харківського окружного адміністративного суду із позовом, в якому просить суд:
- визнати незаконними дії Державної фіскальної служби України щодо протиправного списання показників Товариство з обмеженою відповідальністю "ХЕСПЕРИЯ" (Код ЄДРПОУ 39612590) реєстраційного ліміту в розмірі 578088,46 грн. (Сума податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних) з рахунку в Системі електронного адміністрування ПДВ;
- зобов`язати Державну фіскальну службу України збільшити реєстраційну суму в системі електронного адміністрування податку на додану вартість на суму від`ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту (рядок 24) в розмірі 578088,46 грн., для виконання Державною фіскальною службою України вимоги щодо надання Державній казначейській службі України, відповідно до ст.43 ПКУ, висновків та документів, необхідні для повернення коштів, на новостворений рахунок платника податків ТОВ "ХЕСПЕРИЯ" (Код ЄДРПОУ 39612590) в системі електронного адміністрування ПДВ (або на розрахунковий рахунок, відкритий в ПАТ КБ ПРИВАТБАНК , МФО 305299, ЄДРПОУ 14360570, № НОМЕР_1), помилково та/або надміру зарахованих до бюджету, з проведенням звірки надходжень до бюджету в розмірі 578088,46 грн. та стягнути з бюджету на користь підприємства;
- зобов`язати Державну фіскальну службу України відновити статус платника податку на додану вартість (реєстрацію платника податку на додану вартість) Товариство з обмеженою відповідальністю "ХЕСПЕРИЯ" (Код ЄДРПОУ 39612590).
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Вивчивши матеріали позовної заяви, суд встановив, що вона не відповідає вимогам статті 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Підпунктом 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб`єктом владних повноважень, юридичною особою - ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб`єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем - ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" встановлено у 2019 році прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2019 року - 1921,00 гривня.
Частиною 3 статті 6 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Як вбачається з позовних вимог, предметом позову у даній справі є вимога майнового характеру (зобов`язання відповідача збільшити реєстраційну суму в системі електронного адміністрування податку на додану вартість на суму від`ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту в розмірі 578088,46 грн., з проведенням звірки надходжень до бюджету в розмірі 578088,46 грн. та стягнути з бюджету на користь підприємства), а отже ставка судового збору за подання позову майнового характеру становить 8671,33 грн. та дві вимоги немайнового характеру (визнання незаконними дій відповідача щодо протиправного списання показників та зобов`язання Державної фіскальної служби України відновити статус платника податку на додану вартість), ставка судового збору за подання якого становить 3842,00 грн.
З матеріалів, доданих позивачем до позовної заяви, вбачається, що останнім не надано доказів сплати судового збору в розмірі, встановленому чинним законодавством.
Отже, позивачем до суду не надано документ про сплату судового збору за подання адміністративного позову, що містить одночасно вимоги майнового характеру в розмірі 8671,33 грн. та немайнового характеру в розмірі 3842,00 грн.
Крім того, відповідно до частини 1 статті 123 Кодексу адміністративного судочинства України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху.
Суд зазначає, що позивач звернувся до суду з позовом про зобов`язання Державної фіскальної служби України відновити статус платника податку на додану вартість (реєстрацію платника податку на додану вартість) Товариство з обмеженою відповідальністю "ХЕСПЕРИЯ".
З матеріалів адміністративної справи встановлено, що позивач звертався до Державної фіскальної служби України з заявою про скасування рішення про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість та листом Державної фіскальної служби України №37353/6/99-99-08-01-04-15 від 16.11.2018 позивачу відмовлено у вчиненні вказаних дій, проте до суду із вказаним позовом позивач звернувся лише 01.07.2019 р., тобто поза межами законодавчо встановленого шестимісячного строку.
Жодних обґрунтувань щодо причин пропуску шестимісячного строку звернення до адміністративного суду позивач в позовній заяві не зазначає.
Таким чином, усуваючи недоліки позовної заяви позивачу необхідно надати до суду оригінал платіжного документу про сплату судового збору за подання адміністративного позову, що містить одночасно вимоги майнового характеру в розмірі 8671,33 грн. та немайнового характеру в розмірі 3842,00 грн. за наступними реквізитами: отримувач: УК Основ"ян/мХар Основ"янсь/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37999628, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, рахунок отримувача: 34318206084012, код класифікації доходів бюджету: 22030101, призначення платежу - "*;101; (код платника); судовий збір за позовом (ім`я/назва платника), Харківський окружний адміністративний суд" та позивачу необхідно звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду із вказаним позовом, зазначивши обґрунтовані причини поважності його пропуску.
Відповідно до частини 1 статті 123 Кодексу адміністративного судочинства України протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Суд зазначає, що відповідно до частини 2 статті 123 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву.
Відповідно до пункту частини 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись статтями 160,161,169,248,256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В :
Позовну заяву Товариство з обмеженою відповідальністю "ХЕСПЕРИЯ" до Державної фіскальної служби України про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії - залишити без руху.
Надати позивачу термін - десять календарних днів з дня отримання копії ухвали, для усунення недоліків позовної заяви шляхом надання до суду оригіналу квитанції про сплату судового збору за подання адміністративного позову, що містить одночасно вимоги майнового характеру в розмірі 8671,33 грн. та немайнового характеру в розмірі 3842,00 грн., а також заяви про поновлення строку звернення до адміністративного суду із зазначенням обґрунтованих та поважних причин його пропуску.
Копію ухвали невідкладно надіслати позивачу.
Роз`яснити позивачеві, що у разі невиконання вимог ухвали позовна заява підлягає поверненню.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Д.А. Волошин
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 03.07.2019 |
Оприлюднено | 05.07.2019 |
Номер документу | 82814850 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Волошин Д.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні