СОСНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЧЕРКАС

УХВАЛА

Справа № 712/8901/19

Провадження № 1кс/712/5087/19

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

про призначення експертизи

04 липня 2019 року Слідчий суддя Соснівського районного суду м. Черкаси Марцішевська О.М., з участю секретаря Олефіренко В.В., розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Черкаси клопотання винесене в кримінальному провадженні № 12019251010000431 від 26.01.2019 старшим слідчим СВ Черкаського відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Черкаській області майором поліції Абаренковою О.Ю. про призначення судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів,

В С Т А Н О В И В:

До Соснівського районного суду м. Черкаси звернулася старший слідчий СВ Черкаського відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Черкаській області майор поліції Абаренкова О.Ю. з клопотанням про призначення судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів.

Клопотання мотивує тим, що 26.01.2019 до чергової частини Черкаського відділу поліції ГУНП в Черкаській області надійшли матеріали правоохоронних органів про те, що за адресою: м. Черкаси, вул. Благовісна, 234, в приміщенні СІЗО виявлено ОСОБА_1 , яка занесла продукти харчування, де в одному з пакетів виявлено поліетиленовий пакетик з подрібненою речовиною рослинного походження зеленого кольору, яку в ході проведення огляду місця події вилучено та за попередньою інформацією дана речовина була придбана в м. Умань, Черкаської області.

Відомості по даному факту внесені до ЄРДР № 12019251010000431 за попередньою правовою кваліфікацією ч. 2 ст. 307 КК України.

В подальшому, під час проведення обшуку на підставі ухвали слідчого судді Соснівського районного суду м. Черкаси від 10.05.2019, що мав місце 21.05.2019, працівниками поліції ГУНП в Черкаській області, за адресою: м. Черкаси, вул. Руставі, 17 по місцю проживання ОСОБА_2 , в присутності двох понятих, було виявлено та вилучено пластикову ємкість з пристроєм для куріння, пластикову пляшку з фольгою на горлишку, які поміщено до с/п № 4452492 та опечатано.

Для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, тому виникла необхідність у призначенні та проведенні експертизи.

В судове засідання слідчий не з`явилася. Відповідно до ч.3 ст. 244 КПК України, неприбуття в судове засідання особи, яка подала клопотання не перешкоджає розгляду клопотання.

Слідчий суддя, дослідивши матеріали клопотання, вважає наступне.

Відповідно до ч.1 ст. 242 КПК України експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання. Не допускається проведення експертизи для з`ясування питань права.

Нормами статті 243 КПК передбачено, що експерт залучається за наявності підстав для проведення експертизи за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження.

Згідно ч.1, 6 ст. 244 КПК України у разі якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, сторони кримінального провадження мають право звернутися з клопотанням про проведення експертизи до слідчого судді.

Слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта. Слідчий суддя самостійно визначає експерта, якого необхідно залучити, або експертну установу, якій необхідно доручити проведення експертизи.

До ухвали слідчого судді про доручення проведення експертизи включаються запитання, поставлені експертові особою, яка звернулася з відповідним клопотанням.

Приймаючи до уваги вищевикладене, враховуючи те, що для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, вважаю за необхідне клопотання слідчого про призначення судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів задовольнити. Проведення вказаної експертизи доручити експертам Черкаського НДЕКЦ МВС України.

Керуючись ст. ст. 242,243, 244, 369-372, 376 КПК України, слідчий суддя,

У Х В А Л И В:

Клопотання старшого слідчого СВ Черкаського відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Черкаській області майора поліції Абаренкової О.Ю. про призначення судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів задовольнити.

Призначити в рамках кримінального провадження № 12019251010000431 від 26.01.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 309 КК України, судову експертизу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів, на вирішення якої поставити наступні питання:

-чи маються на предметах - носіях, які надано на експертизу, наркотичні засоби, психотропні речовини, їх аналоги чи прекурсори?

-яка маса наркотичного засобу, психотропної речовини, їх аналогу чи прекурсору?

Проведення експертизи доручити експертам Черкаського НДЕКЦ МВС України, попередивши експертів про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385 КК України.

Для дослідження експертам надати: копію даної ухвали, пластикову ємкість з пристроєм для куріння, пластикову пляшку з фольгою на горлишку, які поміщено до с/п № 4452492 та опечатано .

Дозволити експертам видозміну об`єкта, об`єднання об`єкта, часткове або повне знищення об`єкта дослідження згідно методики.

Доручити старшому слідчому СВ Черкаського відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Черкаській області майору поліції Абаренковій О.Ю. або за дорученням слідчого іншому уповноваженому працівнику поліції надати в експертну установу рішення суду про призначення експертизи та отримати її висновок.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Марцішевська О.М.

Зареєстровано 05.07.2019
Оприлюднено 05.07.2019
Дата набрання законної сили 04.07.2019

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону