Справа №601/966/19
Провадження № 2/601/468/2019
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 червня 2019 року м. Кременець
Кременецький районний суд Тернопільської області у складі:
головуючої судді Мочальської В.М.,
за участю секретаря Римар Л.І., ,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Кременець цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Розтоцької сільської ради про визнання права власності на спадкове майно,
ВСТАНОВИВ:
У травні 2019 року ОСОБА_1 пред`явив вищезазначений позов до Розтоцької сільської ради посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер його батько ОСОБА_2 .. Внаслідок смерті батька відкрилася спадщина на земельну ділянку площею 3,3191 га, кадастровий номер: НОМЕР_1 та на земельну ділянку площею 0,0852 га, кадастровий номер НОМЕР_2 , які розташовані на території Розтоцької сільської ради. Він є спадкоємцем за законом, спадщину прийняв. Інших спадкоємців нема.
Нотаріусом йому відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину, оскільки не надано правовстановлюючий документ на спадкове майно.
Позивач в судове засідання не з`явився, однак подав заяву про розгляд справи у його відсутності. Позовні вимоги підтримує з підстав наведених у позовній заяві.
Представник відповідача у судове засідання не з`явився, однак від сільської ради надійшла заява про розгляд справи у відсутності їх представника. Позовні вимоги сільська рада визнає.
Суд, в силу ч.3 ст.211 ЦПК України, вважає за можливе розглянути дану справу за відсутності сторін.
Відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України, фіксування судового засідання технічним засобом здійснює секретар судового засідання. У разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, дослідивши надані позивачем документи і матеріали, всебічно та повно з`ясувавши обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши в сукупності докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, прийшов до висновку, що позов підлягає до задоволення зі слідуючих міркувань .
З витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про народження від 01 квітня 2019 року вбачається, що ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_2 . Його батьками є ОСОБА_2 та ОСОБА_3 (а.с.10-11).
З витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про смерть від 01 квітня 2019 року вбачається, що ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_3 (а.с.12).
З повідомлення головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області від 26 березня 2019 року № 66/109-19 вбачається, що земельна ділянка площею 3,3191 га, кадастровий номер НОМЕР_1 , право власності на яку зареєстроване за ОСОБА_2 на підставі державного акта на право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_3 вартує, відповідно до нормативно-грошової оцінки, 41320,80 грн. Земельна ділянка площею 0,0852 га, кадастровий номер НОМЕР_2 , право власності на яку зареєстроване за ОСОБА_2 на підставі державного акта на право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_4 вартує, відповідно до нормативно-грошової оцінки 132,75 грн. (а.с.13).
З газети Діалог від 23 листопада 2018 року №47 вбачається, що державний акт на земельну частку (пай), що на території Розтоцької сільської ради, виданий на ім`я ОСОБА_2 , вважається втраченим (а.с.14).
З повідомлення приватного нотаріуса Кременецького районного нотаріального округу від 01 квітня 2019 року № 01-16 вбачається, що ОСОБА_1 відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом, оскільки не подано відомості та документи, необхідні для вчинення нотаріальної дії, а саме відсутній правовстановлюючий документ на спадкове майно (а.с.15).
З довідки, виданої Розтоцькою сільською радою Кременецького району Тернопільської області № 554 від 19.06.2019 року вбачається, що на день смерті ОСОБА_2 , який проживав в АДРЕСА_1 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 разом з ним проживав без реєстрації його син ОСОБА_1 і проживає на даний час. Інших спадкоємців у померлого немає.
Статтею 1218 ЦК встановлено, що до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Відповідно до ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
Відповідно до ч.1 ст. 82 ЦПК України обставини, які визнаються учасниками справи, не підлягають доказуванню, якщо суд не має обґрунтованого сумніву щодо достовірності цих обставин.
Таким чином, судом встановлено, що ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_3 , після його смерті відкрилась спадщина на спірне майно. ОСОБА_1 , є спадкоємцем перої черги за законом спадкодавця ОСОБА_2 , позивач прийняв спадщину, представник відповідача позов визнав, а тому позов підлягає до задоволення.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 12, 76-80, 82, 141, 265, 268, 274, 352 ЦПК України , суд,-
УХВАЛИВ:
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на: - земельну ділянку площею 3,3191 га, кадастровий номер НОМЕР_1 для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Розтоцької сільської ради Кременецького району Тернопільської області, яка належала ОСОБА_2 відповідно до державного акту на право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_3 ;
- земельну ділянку площею 0,0852 га, кадастровий номер НОМЕР_2 для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Розтоцької сільської ради Кременецького району Тернопільської області, яка належала ОСОБА_2 відповідно до державного акту на право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_4 .
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Тернопільського апеляційного суду проятгом тридцяти днів з дня його проголошеня.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи , якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Позивач: ОСОБА_1 , житель АДРЕСА_2 .
Відповідач: Розтоцька сільська рада, місцезнаходження: вул. Спортивна, буд. 2 с. Розтоки Кременецького району Тернопільської області. Код ЄДРПОУ : 04395780.
Повний текст рішення складено 05 липня 2019 року.
Головуючий
Суд | Кременецький районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 27.06.2019 |
Оприлюднено | 08.07.2019 |
Номер документу | 82841121 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Кременецький районний суд Тернопільської області
Мочальська В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні