Рішення
від 05.07.2019 по справі 756/739/19
ОБОЛОНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

05.07.2019 Справа № 756/739/19

Ун.№ 756/739/19

Пр.№2/756/3087/19

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

(ЗАОЧНЕ)

20 червня 2019 року Оболонський районний суд м Києва, в складі:

головуючого судді Майбоженко А.М.

за участю секретаря Ковган О.І.

розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю РОЯЛ-КОФІ про визнання припиненими трудових відносин,

В С Т А Н О В И В:

У січні 2019 року позивач звернувся до суду з позовом про визнання припиненими трудових відносин.

В обґрунтування своїх вимог зазначив, що згідно Наказу № 1-К від 12.04.2016 його було призначено на посаду директора ТОВ РОЯЛ-КОФІ .

Відповідно до Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців відомості про його як директора ТОВ РОЯЛ-КОФІ були внесені до Єдиного державного реєстру юридичних, фізичних осіб-підприємців та громададських формувань (далі - ЄДР) при призначені його на відповідну посаду.

Відповідно до пункту 3 пункт 9.10 статті 10 Статуту Товариства з обмеженою відповідальністю РОЯЛ-КОФІ (далі - Статут) до виключної компетенції Загальних зборів учасників Товариства належить утворення і видкликання виконавчого органу Товариства.

Учасники ТОВ РОЯЛ-КОФІ є: ОСОБА_2 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 та ОСОБА_3 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2 .

Фактичні учасники ТОВ РОЯЛ-КОФІ не опікуються та не приймають участі у діяльності Товариства, окрім директора працівників немає, Товариство не виконує і не може виконувати відповідні цілі та завдання відповідно до мети господарської діяльності Товариства.

Він втратив будь-яку зацікавленість у перебуванні на посаді директора ТОВ РОЯЛ-КОФІ , бажає змінити сферу діяльності та місце роботи

Оскільки припинення повноважень директора належить до компетенції Загальних зборів учасників, тому заявою від 30.11.2018 року позивач повідомив учасників Товариства про своє бажання звільнитися з посади за власним бажанням в порядку, передбаченому ст.38 КЗпП.

Відповідно до статті 32 ЗУ Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю Загальні збори учасників скликаються виконавчим органом Товариства. Відповідно до частини 3,4 цієї ж статті повідомлення про скликання Загальних зборів учасників надсилається поштовим відправленням з описом вкладення не менше ніж за 30 днів до запланованої дати проведення таких зборів.

Крім того, з метою скликання позачергових Загальних зборів учасників для розгляду питання про звільнення позивача із займаної посади директором ТОВ РОЯЛ-КОФІ ОСОБА_1 , 30.11.2018 року було надіслано повідомлення з описом вкладення на адресу ТОВ РОЯЛ-КОФІ , також було надіслано повідомлення про скликання Загальних зборів на адресу місця реєстрації учасників рекомендованим листом, з повідомленням про вручення, оскільки ДП Укрпошта не відправляє в країну Азейбарджан листи з описом вкладення скликання. У зазначених дистах було надіслано повідомлення про скликання Загальних зборів учасників Товариства на 03.01.2019, також у кожному листі було надіслано копію заяви ОСОБА_1 про звільнення його з посади директора та повідомлено про порядок денний Загальних зборів учасників Товариства.

Окрім цього було розміщено оголошення у виданні Урядовий кур`єр про скликання Загальних зборів Товариства, де зазначались час, місце та порядок денний таких зборів.

Позивачем як директором ТОВ РОЯЛ-КОФІ ОСОБА_1 було вчинено усі можливі дії для належного повідомлення учасників ТОВ РОЯЛ-КОФІ про скликання Загальних зборів учасників Товариства.

Однак відповідні учасники Товариства з моменту вчинення усіх вищевказаних дій, не вчинили жодних дій, щодо розгляду заяви позивача, щодо внесення змін до ЄДР та не з`явилися на Загальні збори учасників товариства, про які були завчасно та належним чином повідомленні.

Враховуючи викладене, позивач просить суд трудові відносини з відповідачем визнати припиненими у зв`язку із звільненням його з посади директора за власним бажанням на підставі ст. 38 КЗпП України.

Представник позивача в судове засідання не з`явився, про день, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, звернувся до суду з заявою, в якій позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просив позов задовольнити, розглядати справу за його відсутності та не заперечували проти заочного розгляду справи.

Відповідач в судове засідання не з`явився, про день, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, причини неявки суду невідомі.

Суд вважає за можливе розглянути справу у відповідності до ст.ст.280,281 ЦПК України на підставі наявних у справі доказів, оскільки представник позивача не заперечує проти заочного розгляду справи, а від відповідача, який належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи, відомостей про причини неявки не надійшло.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що рішенням Загальних зборів учасників ТОВ ОРІОН ПРАЙМ ОСОБА_1 призначено на посаду директора ТОВ РОЯЛ-КОФІ , що підтверджується Протоколом №11-04/16 від 11 квітня 2016 (а.с. 8).

На виконання вказаного рішення Загальних зборів видано Наказ №1-К від 12 квітня 2016 року, відповідно до якого ОСОБА_1 приступив до виконання обов`язків директора ТОВ РОЯЛ-КОФІ з 12 квітня 2016 року (а.с 8).

У відповідності до п. 9.1.2. Статуту ТОВ РОЯЛ-КОФІ виконавчим органом Товариства є одноособовий орган - Директор який обирається (призначається) на посаду та звільняється Загальними зборами Учасників.

Учасниками Товариства є: ОСОБА_2 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 та ОСОБА_3 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2 , що підтверджується Статутом товариства.

Припинення повноважень виконавчого органу Товариства - директора відповідно до Статуту належить Загальним зборам Учасників.

З огляду на те, що учасники ТОВ РОЯЛ-КОФІ не опікуються та не приймають участі у діяльності Товариства, окрім директора працівників немає, Товариство не виконує і не може виконувати відповідні цілі та завдання відповідно до мети господарської діяльності Товариства.

Оскільки припинення повноважень директора належить до компетенції Загальних зборів учасників, тому заявою від 30.11.2018 року позивач повідомив учасників Товариства про своє бажання звільнитися з посади за власним бажанням в порядку, передбаченому ст.38 КЗпП.

Відповідно до статті 32 ЗУ Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю Загальні збори учасників скликаються виконавчим органом Товариства. Відповідно до частини 3,4 цієї ж статті повідомлення про скликання Загальних зборів учасників надсилається поштовим відправленням з описом вкладення не менше ніж за 30 днів до запланованої дати проведення таких зборів.

Крім того, з метою скликання позачергових Загальних зборів учасників для розгляду питання про звільнення позивача із займаної посади директором ТОВ РОЯЛ-КОФІ ОСОБА_1 30.11.2018 року було надіслано повідомлення з описом вкладення на адресу ТОВ РОЯЛ-КОФІ , також було надіслано повідомлення про скликання Загальних зборів на адресу місця реєстрації учасників рекомендованим листом, з повідомленням про вручення, оскільки ДП Укрпошта не відправляє в країну Азейбарджан листи з описом вкладення скликання. У зазначених листах було надіслано повідомлення про скликання Загальних зборів учасників Товариства на 03.01.2019, також у кожному листі було надіслано копію заяви ОСОБА_1 про звільнення його з посади директора та повідомлено про порядок денний Загальних зборів учасників Товариства.

Окрім цього було розміщено оголошення у виданні Урядовий кур`єр про скликання Загальних зборів Товариства, де зазначались час, місце та порядок денний таких зборів.

Позивачем як директором ТОВ РОЯЛ-КОФІ ОСОБА_1 було вчинено усі можливі дії для належного повідомлення учасників ТОВ РОЯЛ-КОФІ про скликання Загальних зборів учасників Товариства.

При цьому учасники товариства на підставі вказаної заяви не провели позачергові Загальні збори із включенням до порядку денного питань щодо звільнення позивача.

Статтею 43 Конституції України визначено, що кожен має право на працю; кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом; право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом.

У відповідності до ч. 1 ст. 62 Закону України Про господарські товариства у товаристві з обмеженою відповідальністю створюється виконавчий орган колегіальний (дирекція) або одноособовий (директор). Дирекцію очолює генеральний директор. Членами виконавчого органу можуть бути також особи, які не є учасниками Товариства.

Згідно ч. 1 ст. 99 ЦК України загальні збори товариства своїм рішенням створюють виконавчий орган та встановлюють його компетенцію і склад.

За приписами ч.1-2 ст. 145 ЦК України вищим органом товариства з обмеженою відповідальністю є загальні збори його учасників. У товаристві з обмеженою відповідальністю створюється виконавчий орган (колегіальний або одноособовий), який здійснює поточне керівництво його діяльності і є підзвітним загальним зборам його учасників. Виконавчий орган товариства може бути обраний також і не зі складу учасників товариства.

До виключеної компетенції загальних зборів учасників товариства з обмеженою відповідальністю належить, зокрема створення або відкликання виконавчого органу товариства (п.3 ч. 4 ст.145 ЦК України).

За приписами ст. 22 КЗпП України та ст. 43 Конституції України заборонено будь-яке пряме або непряме обмеження прав чи встановлення прямих або непрямих переваг при укладені, зміні та припинені трудового договору.

Право працівника розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноваженого ним орган письмово за два тижні, передбачено ст.38 КЗпП України.

Зі змісту положень ст. 38 КЗпП України, ст. 145 ЦК України, ст.ст. 58-60, 62 Закону України Про господарські товариства праву керівника товариства на звільнення за власним бажанням кореспондує обов`язок учасників товариства провести загальні збори, розглянути заяву про звільнення керівника товариства та створення нового виконавчого органу.

Крім того, Конституційний Суд України у рішеннях від 07.07.2004 року № 14-рп/2004, від 16.10.2007 року № 8-рп/2007 та від 29.01.2008 року № 2-рп/2008 зазначав, що визначене ст. 43 Конституції України право на працю він розглядає як природну потребу людини своїми фізичними і розумовими здібностями забезпечувати своє життя. Це право передбачає як можливість самостійно займатися трудовою діяльністю, так і можливість працювати за трудовим договором чи контрактом. Свобода праці передбачає можливість особи займатися чи не займатися працею, а якщо займатися, то вільно її обирати. За своєю природою право на працю є невідчужуваним і по суті означає забезпечення саме рівних можливостей кожному для його реалізації.

Уповноважений на звільнення керівника орган відповідача проігнорував повідомлення позивача про звільнення і не розглянув по суті його заяву про звільнення протягом передбачених законодавством строків, не виконав покладені на нього обов`язків.

Оцінюючи зібрані докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Наявні в матеріалах справи докази висновків суду не спростовують.

У відповідності до ст.141 ЦПК України суд присуджує з відповідача на користь позивача судові витрати, що складаються з судового збору у розмірі 770,00 гривень.

Керуючись ст. ст. 12, 81, 141, 206, 263-265, 280-282, 354 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю РОЯЛ-КОФІ про визнання припиненими трудових відносин - задовольнити.

Визнати припиненими трудові відносини ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Києва, громадянина України, РНОКПП: НОМЕР_1 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_3 з Товариством з обмеженою відповідальністю РОЯЛ-КОФІ (Код ЄДРПОУ 40325513, місцезнаходження:04214, м.Київ, вул. Північна, буд 6, Літера А1) у зв`язку із звільненням з посади директора Товариства з обмеженою відповідальністю РОЯЛ-КОФІ за власним бажанням на підставі ст. 38 КЗпП України з 03 січня 2019 року.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю РОЯЛ-КОФІ (Код ЄДРПОУ 40325513, місцезнаходження:04214, м.Київ, вул. Північна, буд 6, Літера А1) на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Києва, громадянина України, РНОКПП: НОМЕР_1 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_3 судовий збір в розмірі 770 (сімсот сімдесят)гривень 00 копійок.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня складання його повного тексту до Київського апеляційного суду через Оболонський районний суд м.Києва.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя А.М.Майбоженко

СудОболонський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення05.07.2019
Оприлюднено08.07.2019
Номер документу82849282
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —756/739/19

Рішення від 05.07.2019

Цивільне

Оболонський районний суд міста Києва

Майбоженко А. М.

Рішення від 20.06.2019

Цивільне

Оболонський районний суд міста Києва

Майбоженко А. М.

Рішення від 05.02.2019

Цивільне

Оболонський районний суд міста Києва

Майбоженко А. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні