Рішення
від 04.07.2019 по справі 755/950/19
ДНІПРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 755/950/19

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"04" липня 2019 р. Дніпровський районний суд м. Києва у складі головуючої судді Марфіної Н.В. розглянувши в приміщенні суду в м. Києві у порядку спрощеного позовного провадження, без повідомлення сторін, цивільну справу за позовом ОСОБА_1, яка діє в своїх інтересах та інтересах неповнолітньої дитини ОСОБА_2, ОСОБА_3 до Товариства з обмеженою відповідальністю Оазіс Тревел Україна , третя особа Приватне підприємства Дольче Тревел про захист прав споживача, стягнення збитку та відшкодування моральної шкоди за невиконання договору про надання туристичних послуг,

в с т а н о в и в:

16.01.2019 року позивачі звернулись до суду із позовом до відповідача в якому просять суд: стягнути з відповідача ТОВ Оазіс Тревел Україна на користь позивачів суму матеріальних збитків, завданих невиконанням договірних зобов'язань у розмірі 43540,00 грн.; стягнути з відповідача ТОВ Оазіс Тревел Україна на користь відповідача суму моральної шкоди, завданої невиконанням договірних зобов'язань у розмірі 15000,00 грн, тобто по 5000,00 грн. кожному.

Вимоги позовної заяви мотивовано тим, що в червні 2018 року позивачі звернулись до туристичної агенції ПП Дольче Тревел з метою придбання туристичних послуг з організації проведення туристичного туру до Тунісу, який повинен був відбутись в період з 26.06.2018 року по 03.07.2018 року. В офісному приміщенні цієї компанії позивачам були надані туристичні послуги з бронюванням туру до Тунісу туристичного оператора Оазіс Тревел Україна , який повинен був відбутись з 26 червня 2018 року. 09.06.2018 року було укладено договір про надання туристичних послуг №ДТО-173, за умовами якого, позивачі передали менеджеру ПП Дольче Тревел грошові кошти в якості оплати туру в розмірі 43540,00 грн., у якості підтвердження сплати грошових коштів за надані послуги, представником ПП Дольче Тревел надано квитанцію про оплату туристичних послуг, та видано всі необхідні документи для туру. Однак, спершу, позивачам було перенесено виліт з 26 червня 2018 року на 27 червня 2018 року. Позивачі вказують, що прибувши до аеропорту Бориспіль 27 червня 2018 року, вони дізнались, що тур не відбудеться через те, що рейси, якими повинні були летіти до Монастіру (Туніс) та в зворотному напрямку, було скасовано через відсутність рейсів з боку туроператора Оазіс , який був замовником рейсів. Через кілька днів з боку відповідача надійшла пропозиція про перенесення туру на вересень 2018 року. 06 вересня 2018 року, завітавши до до туристичної агенції ПП Дольче Тревел , позивачі отримали всі необхідні для туру документи, та повідомлено що тур має відбутись з 07.09.2018 року по 14.09.2018 рік. Однак ввечері 07 вересня 2018 року отримали повідомлення про те. Що тур в черговий раз не відбудеться. Позивачі звертались до ПП Дольче Тревел з вимогою повернути сплачені кошти кошти, але отримали відповідь, що кошти були перераховані туроператору Оазіс який згідно Договору мав надати туристичні послуги. За таких обставин, позивачі вказують, що відповідачем порушено умови договору щодо надання туристичних послуг, гроші за неналежне виконання договору відповідачем у добровільному порядку не повернуті, тому позивачі змушені звернутись з даним позовом до суду.

Ухвалою суду від 24 січня 2019 року (суддя Шевченко В. М.) позовну заяву залишено без руху та надано строк на усунення недоліків.

На підставі ухвали суду від 18 лютого 2019 року, відкрито провадження у справі у порядку спрощеного провадження без виклику сторін.

Згідно розпорядження керівника апарату Дніпровського районного суду міста Києва від 29 березня 2019 №35 щодо призначення повторного автоматизованого розподілу судових справ, відповідно до пункту 19 розділу VIII Положення про автоматизовану систему документообігу суду, призначено повторний автоматизований розподіл справи №755/950/19; провадження 2/755/1308/19.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 29 березня 2019 року, цивільну справу №755/950/19; провадження 2/755/1308/19 розподілено в провадження нової судді Марфіної Н. В.

Ухвалою суду від 03.04.2019 року справу прийнято в провадження судді Марфіної Н. В. та призначено розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження, без виклику сторін, роз'яснено учасникам справи порядок подання заяв по суті справи та наслідки їх неподання.

Як вбачається з матеріалів справи, копія позовної заяви разом з доданими до неї документами отримана відповідачем 08.04.2019 року, однак відповідач процесуальним правом подати відзив на позовну заяву не скористався.

Відповідно до положень ч. 8 ст. 178 ЦПК України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

За змістом ст. 275 ЦПК України, суд розглядає справи у порядку спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.

Згідно ст. 279 ЦПК України, розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання або через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться. Якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до цього Кодексу судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до цього Кодексу обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі. При розгляді справи у порядку спрощеного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи.

Відповідно до ст. 280 ЦПК України, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів за одночасного існування таких умов:1) відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання; 2) відповідач не з'явився в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин; 3) відповідач не подав відзив; 4) позивач не заперечує проти такого вирішення справи.

За наведених обставин, у відповідності до вимог ч. 1 ст. 281 ЦПК України, суд ухвалив провести заочний розгляд справи та ухвалити у справі заочне рішення.

Суд, вивчивши матеріали справи, дослідивши письмові докази, оцінивши докази кожен окремо та в їх сукупності, повно, об'єктивно та всебічно з'ясувавши обставини справи, приходить до наступного висновку.

Відповідно до ст. 901 Цивільного кодексу України, за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором. Положення цієї глави можуть застосовуватися до всіх договорів про надання послуг, якщо це не суперечить суті зобов'язання.

Згідно ст. 902 Цивільного кодексу України, виконавець повинен надати послугу особисто. У випадках, встановлених договором, виконавець має право покласти виконання договору про надання послуг на іншу особу, залишаючись відповідальним в повному обсязі перед замовником за порушення договору.

Відповідно до ст. 20 Закону України Про Туризм за договором на туристичне обслуговування одна сторона (туроператор, який укладає договір безпосередньо або через турагента) зобов'язується надати за замовленням іншої сторони (туриста) комплекс туристичних послуг (туристичний продукт), а турист зобов'язується оплатити його.

До договору на туристичне обслуговування застосовуються загальні положення договору про надання послуг, якщо інше не передбачено законом.

Договір на туристичне обслуговування укладається в письмовій чи електронній формі відповідно до закону.

У договорі на туристичне обслуговування зазначаються істотні умови договору: 1) строк перебування у місці надання туристичних послуг із зазначенням дат початку та закінчення туристичного обслуговування; 2) характеристика транспортних засобів, що здійснюють перевезення, зокрема їх вид і категорія, а також дата, час і місце відправлення та повернення (якщо перевезення входить до складу туристичного продукту); 3) готелі та інші аналогічні засоби розміщення, їх місце розташування, категорія, а також строк і порядок оплати готельного обслуговування; 4) види і способи забезпечення харчування; 5) мінімальна кількість туристів у групі (у разі потреби) та у зв'язку з цим триденний строк інформування туриста про те, що туристична подорож не відбудеться через недобір групи; 6) програма туристичного обслуговування; 7) види екскурсійного обслуговування та інші послуги, включені до вартості туристичного продукту; 8) інші суб'єкти туристичної діяльності (їх місцезнаходження та реквізити), які надають туристичні послуги, включені до туристичного продукту; 9) страховик, що здійснює обов'язкове та/або добровільне страхування туристів за бажанням туриста, інших ризиків, пов'язаних з наданням туристичних послуг; 10) правила в'їзду до країни (місця) тимчасового перебування та перебування там; 11) вартість туристичного обслуговування і порядок оплати; 12) форма розрахунку.

Згідно ст. 1 Закону України Про туризм туристичний продукт - попередньо розроблений комплекс туристичних послуг, який поєднує не менше ніж дві такі послуги, що реалізується або пропонується для реалізації за визначеною ціною, до складу якого входять послуги перевезення, послуги розміщення та інші туристичні послуги, не пов'язані з перевезенням і розміщенням (послуги з організації відвідувань об'єктів культури, відпочинку та розваг, реалізації сувенірної продукції тощо).

Відповідно до ст. 5 Закону України Про туризм , учасниками відносин, що виникають при здійсненні туристичної діяльності, є юридичні та фізичні особи, які створюють туристичний продукт, надають туристичні послуги (перевезення, тимчасового розміщення, харчування, екскурсійного, курортного, спортивного, розважального та іншого обслуговування) чи здійснюють посередницьку діяльність із надання характерних та супутніх послуг, а також громадяни України, іноземці та особи без громадянства (туристи, екскурсанти, відвідувачі та інші), в інтересах яких здійснюється туристична діяльність.

Суб'єктами, що здійснюють та/або забезпечують туристичну діяльність (далі - суб'єкти туристичної діяльності), є: туристичні оператори (далі - туроператори) - юридичні особи, створені згідно із законодавством України, для яких виключною діяльністю є організація та забезпечення створення туристичного продукту, реалізація та надання туристичних послуг, а також посередницька діяльність із надання характерних та супутніх послуг і які в установленому порядку отримали ліцензію на туроператорську діяльність.

Туристичні агенти (далі - турагенти) - юридичні особи, створені згідно із законодавством України, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють посередницьку діяльність з реалізації туристичного продукту туроператорів та туристичних послуг інших суб'єктів туристичної діяльності, а також посередницьку діяльність щодо реалізації характерних та супутніх послуг.

Судом встановлено, що 09 червня 2018 року між туристичною компанією ПП Дольче Тревел (Турагент) що діє від імені, під контролем та за дорученням Товариства з обмеженою відповідальністю Оазіс Тревел Україна (Туроператор надає послуги на підставі ліценції Державного агентства України з туризму та курортів на тур операторську діяльність Серія АЕ №185717 від 15.03.2013 року та має гарантію фінансового забезпечення цивільної відповідальності Туроператора перед туристами №1174/15Г від 29.12.2015 року) року та Зоріною Зінаїдою укладено Договір про надання туристичних послуг №ДТО-173 (а. с. 62-66).

Відповідно до п. 1.1 Договору, за цим Договором Туроператор зобов'язується забезпечити надання Туристу туристичного продукту (туру), на умовах визначених цим Договором, а Турист зобов'язується прийняти і своєчасно, в повному обсязі оплатити вартість туру згідно цього Договору. В цілях виконання даного Договору Туроператор надає туристичний продукт, що відповідає вказаним в Договорі вимогам Туриста.

Згідно п. 2.1.1 Договору, турист зобов'язується своєчасно, у повному обсязі відповідно до умов цього Договору та калькуляції оплатити вартість туристичних послуг, що надаються Туроператором, але в будь - якому разі не пізніше, ніж 09.06.2018 року. Форма розрахунку - готівкова чи безготівкова, за вибором Туриста. Вартість послуг за цим Договором становить 43450,00 грн., що є еквівалентом 1643,00 доларів США.

Відповідно до п. 2.6.1 Договору, Туроператор зобов'язується організувати тур для Туриста (на 3 особи осіб, прізвища яких зазначаються в рахунку або калькуляції) в Туніс з 26.06.2018 року по 03.07.218 року, який включає в себе наступний комплекс туристичних послуг, зокрема, бронювання авіаквитків на літак, що слідує за маршрутом, дата вильоту з аеропорту 26.6.2018 р.; дата вильоту з аеропорту м. Київ 03.07.2018 року. Авіакомпанія має право в односторонньому порядку змінити дату здійснення рейсу, час вильоту, тип чи номер повітряного судна, у цьому випадку Туроператор зобов'язується проінформувати туриста про відповідні зміни будь - яким способом протягом 2 годин з моменту отримання відповідної інформації від авіакомпанії. Туроператор зобов'язується від імені, за дорученням та за рахунок Туриста внести грошову суму, що становить вартість авіперельоту та вказується в калькуляції за курсом долару США до гривні, офіційно встановленого НБУ з урахуванням коефіцієнту авіакомпанії. Туроператор може придбати авіа білет на підставі укладеного з авіакомпанією агентського або іншого договору. Авіапереліт забезпечується авіакомпанією Bravo Airways.

Згідно п. 2.6.2 Договору, Туроператор зобов'язується забронювати замовлені туристом туристичні послуги відповідно до розділу 1 цього Договору та забезпечити його необхідними документами. Які посвідчують право туриста на отримання туристичних послуг: ваучер, страховий поліс, авіаквитки на авіарейси в аеропорту вильту представником Туроператора.

При цьому згідно п. 2.6.3 Договору, Туроператор не несе відповідальності у разі скасування або зміни часу відправлення/прибуття транспортного засобу та пов'язані з ним зміни програми подорожі, термінів та обсягів туристичних послуг. Згідно з міжнародними правилами пасажирських перевезень, у таких випадках відповідальність перед Турагентом та туристами несе авіакомпанія або інша транспортна компанія, що є власником проїзних документів, реалізованих через Туроператора.

Як вбачається з матеріалів справи, на виконання умов Договору, позивач ОСОБА_1 сплатила на рахунок ПП Дольче Тревел вартість туристичних послуг в сумі 43540,00 грн., що підтверджується інформацією про оплату (а. с. 68)

Туроператором ТОВ Озіс Тревел Україна було видано три ваучера за номером 6228418 на ім'я ОСОБА_3, ОСОБА_1, ОСОБА_2, з датою прибуття 27 червня 2018 року по 04 липня 2018 року на 7 ночей в отель Primasol El Mehdi 4*, що знаходить в Республіці Туніс, та три ваучера за номером 6228418 на ім'я ОСОБА_3, ОСОБА_1, ОСОБА_2, з датою прибуття 07 вересня 2018 року по 14 вересня 2018 року на 7 ночей в отель El Mouradi Mahdia 5*, що знаходить в Республіці Туніс. (а. с. 70-71)

Крім того, на виконання умов Договору, позивачі отримали три квитка з датою відправлення 27 липня 2018 року, та датою повернення 04 липня 2018 року до міста Монастір, Республіка Туніс, на рейс №BAY 7371 та №BAY 7372 авіакомпанії ТОВ Авіакомпанія Браво (а. с. 72-74).

ТОВ Авіакомпанія Браво повідомила листом про те, що рейси, зокрема №BAY 7371, та №BAY 7372, які мали виконуватись з міста Києва до Монастіру (Туніс) та в зворотному напрямку, скасовані, через відсутність оплати даних рейсів з боку туроператора Оазіс , який є замовником даних рейсів. Авіакомпанія має всі технічні можливості для виконання даних рейсів. Відповідно до укладеної угоди між авіакомпанією Браво та туристичним оператором Оазіс , замовник не виконав свої фінансові зобов'язання перед авіакомпанією за 9 рейсів. З усіх питань щодо скасування даних рейсів, отримання компенсації звертатись до туроператора Оазіс (а. с. 69).

Надалі, на виконання умов Договору, позивачі отримали три квитка з датою відправлення 07 вересня 2018 року, та датою повернення 14 вересня 2018 року до міста Монастір, Республіка Туніс, на рейс №BJ 919 та №BJ 918 авіакомпанії Nouvelair Tunisi. (а. с.75-77)

ТОВ Оазіс Тревел Україна повідомило ПП Дольче Тревел листом про те, що компанія гарантує повернення туристам грошових коштів сплачених ними за відпочинок, що не відбувся як наслідок скасування рейсів Авікомпанією Браво , для чого планується до кінця вересня 2018 року затвердити порядок та умови повернення коштів (а. с. 84)

З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що позивач ОСОБА_1. взяті на себе зобов'язання за Договором про надання туристичних послуг №ДТО-173, укладеного між ПП Дольче Тревел та Зоріною Зінаїдою, виконала в повному обсязі, а саме, сплатила на рахунок ПП Дольче Тревел грошові кошти за надані відповідачем послуги, в той же час, ТОВ Оазіс Тревел Україна , як туроператор (виконавець послуг), в порушення умов Договору, не забезпечив належного виконання умов договору в частині забезпечення замовників послуг (туристів) авіаперельоту.

Відповідно до ст. 906 Цивільного кодексу України, збитки, завдані замовнику невиконанням або неналежним виконанням договору про надання послуг за плату, підлягають відшкодуванню виконавцем, у разі наявності його вини, у повному обсязі, якщо інше не встановлено договором. Виконавець, який порушив договір про надання послуг за плату при здійсненні ним підприємницької діяльності, відповідає за це порушення, якщо не доведе, що належне виконання виявилося неможливим внаслідок непереборної сили, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 509 ЦК України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплати гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.

Відповідно до ст. 526 Цивільного кодексу України зобов'язання повинні виконуватись належним чином відповідно до умов договору, актів цивільного законодавства.

Боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом. (ч.1 ст. 612 Цивільного кодексу України.

Приписами ст. 629 ЦК України визначено, що договір є обов'язковим для виконання сторонами.

Згідно зі ст.ст. 610, 611 Цивільного кодексу України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання), а у разі порушення зобов'язання, настають правові наслідки, встановлені договором або законом.

Згідно ч. 2 ст. 10 Закону України Про захист прав споживачів Якщо під час виконання робіт (надання послуг) стане очевидним, що їх не буде виконано з вини виконавця згідно з умовами договору, споживач має право призначити виконавцю відповідний строк для усунення недоліків, а в разі невиконання цієї вимоги у визначений строк - розірвати договір і вимагати відшкодування збитків або доручити виправлення недоліків третій особі за рахунок виконавця.

З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що позивачем правомірно пред'явлено вимоги до відповідача про стягнення з ТОВ Оазіс Тревел Україна на користь позивачів суму матеріальних збитків, завданих невиконанням договірних зобов'язань у розмірі 43540,00 грн.. При ухваленні рішення, суд враховує, що позивач Зоріна Заніїда Миколаївна самостійно сплатила на рахунок ПП Дольче Тревел грошові кошти за надані відповідачем послуги, визначені умовами Договром, а тому грошові кошти в сумі 43540,00 грн. підлягають стягненню з ТОВ Оазіс Тревел Україна на її користь.

Відповідно до частини другої ст.22 Закону України „Про захист прав споживачів" при задоволенні позовних вимог споживача суд одночасно вирішує питання щодо відшкодування моральної (немайнової) шкоди.

За ст.1 Закону України Про захист прав споживачів послуга - діяльність виконавця з надання (передачі) споживачеві певного визначеного договором матеріального чи нематеріального блага, що здійснюється за індивідуальним замовленням споживача для задоволення особистих потреб.

Продавець - суб'єкт господарювання, який згідно з договором реалізує споживачеві товари або пропонує їх до реалізації;

Продукція - будь-які виріб (товар), робота чи послуга, що виготовляються, виконуються чи надаються для задоволення суспільних потреб.

Відповідно до п.9 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 31 березня 1995 року № 4 Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди розмір відшкодування моральної (немайнової) шкоди суд визначає залежно від характеру та обсягу страждань (фізичних, душевних, психічних тощо), яких зазнав позивач, характеру немайнових втрат (їх тривалості, можливості відновлення тощо) та з урахуванням інших обставин. Зокрема, враховуються стан здоров'я потерпілого, тяжкість вимушених змін у його життєвих і виробничих стосунках, ступінь зниження престижу, ділової репутації, час та зусилля, необхідні для відновлення попереднього стану, добровільне - за власною ініціативою чи за зверненням потерпілого спростування інформації редакцією засобу масової інформації. При цьому суд має виходити із засад розумності, виваженості та справедливості.

З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку, що відповідач повинен відшкодувати позивачам моральну шкоду за негативні явища, які виникли у позивачів в зв'язку з порушенням відповідачем їхніх прав на отримання вчасно послуг, саме з цієї причини та неотримання очікуваних туристичних послуг, має місце порушення права на відпочинок внаслідок протиправних дій відповідача.

При визначенні розміру моральної шкоди суд виходить із засад розумності,виваженості та справедливості та з врахуванням обставин,за яких цю шкоду зазнали позивачі, залишившись в період тривалого часу без належних наданих туристичних послуг та відсутність зі сторони відповідача зусиль на зменшення страждань позивачів, і вважає за можливе стягнути з відповідача на користь позивачів 15000,00 грн., по 5000,00 грн на кожного у відшкодування моральної шкоди.

Відповідно до ст. 12 ЦПК України учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов'язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до ст.89 ЦПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

З огляду на викладене, оцінивши зібрані по справі докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позов ОСОБА_1, яка діє в своїх інтересах та інтересах неповнолітньої дитини ОСОБА_2, ОСОБА_3 до Товариства з обмеженою відповідальністю Оазіс Тревел Україна , третя особа Приватне підприємства Дольче Тревел про захист прав споживача, стягнення збитку та відшкодування моральної шкоди за невиконання договору про надання туристичних послуг є обґрунтованим, та таким, що підлягає задоволенню в повному обсязі.

Враховуючи наведене та керуючись, ст.ст. 1, 5, 20 Закону України Про туризм , Законом України Про захист прав споживачів , ст.ст. 509, 526, 610, 611, 901, 902, 906 Цивільного кодексу України, ст. ст. 2, 4, 12, 76-81, 89, 263-265, ч. 2 ст. 247, ч. 1 ст. 280 Цивільного процесуального кодексу України, суд -

у х в а л и в:

Позовні вимоги ОСОБА_1, яка діє в своїх інтересах та інтересах неповнолітньої дитини ОСОБА_2, ОСОБА_3 до Товариства з обмеженою відповідальністю Оазіс Тревел Україна , третя особа Приватне підприємства Дольче Тревел про захист прав споживача, стягнення збитку та відшкодування моральної шкоди за невиконання договору про надання туристичних послуг - задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Оазіс Тревел Україна на користь ОСОБА_1 суму матеріальних збитків, завданих внасілод неналежного виконання зобов'язань за Договором про надання туристичних послуг №ДТО-173 від 09.06.2018 року у розмірі 43540 (сорок три тисячі п'ятсот сорок) гривень 00 копійок.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Оазіс Тревел Україна на користь ОСОБА_1 моральної шкоди в розмірі 5000 (п'ять тисяч) гривень 00 коп..

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Оазіс Тревел Україна на користь ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 (ІНФОРМАЦІЯ_1) моральної шкоди в розмірі 5000 (п'ять тисяч) гривень 00 коп..

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Оазіс Тревел Україна на користь ОСОБА_3 моральної шкоди в розмірі 5000 (п'ять тисяч) гривень 00 коп..

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених ЦПК України, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.

Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги на рішення суду до Київського апеляційного суду через Дніпровський районний суд м. Києва протягом 30 днів з дня складання повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Повний текст рішення складено 04.07.2019 року.

Учасники справи:

Позивач - ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1);

Позивач - ОСОБА_3 (АДРЕСА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, ідентифікаційний номер НОМЕР_2);

Позивач - ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1);

Відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю Оазіс Тревел Україна (04071, м. Київ, вул. Почайнинська, буд. 25/49, код ЄДРПОУ: 35735699);

Третя особа - Приватне підприємство Дольче Тревел (01054, м. Київ, вул. Гоголівська, буд. 9-б, оф. 3, код ЄДРПОУ 30310495).

Суддя -

СудДніпровський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення04.07.2019
Оприлюднено07.07.2019
Номер документу82850427
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —755/950/19

Рішення від 04.07.2019

Цивільне

Дніпровський районний суд міста Києва

Марфіна Н. В.

Ухвала від 03.04.2019

Цивільне

Дніпровський районний суд міста Києва

Марфіна Н. В.

Ухвала від 25.03.2019

Цивільне

Дніпровський районний суд міста Києва

Шевченко В. М.

Ухвала від 18.02.2019

Цивільне

Дніпровський районний суд міста Києва

Шевченко В. М.

Ухвала від 24.01.2019

Цивільне

Дніпровський районний суд міста Києва

Шевченко В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні