Ухвала
від 02.07.2019 по справі 127/16684/19
ВІННИЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №127/16684/19

Провадження №1-кс/127/9477/19

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 липня 2019 року м. Вінниця

Слідчий суддя Вінницького міського суду Вінницької області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого СУ ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до документів, -

ВСТАНОВИВ:

Головним управління Національної поліції у Вінницькій області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12017020000000090 від 03.03.2017, за ознакою кримінального правопорушенння, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що до ІНФОРМАЦІЯ_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) у 2012 році за рахунок коштів держбюджету придбано у TOB « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за завищеною вартістю устаткування та обладнання для хірургічного корпуса ІНФОРМАЦІЯ_3 на суму 26 864,2 тис. грн реанімаційно-хірургічна система лікувальних газів на основі рампи (виробництва Greggersen Gastechnik GmbH Germany) на суму 9 437,9 тис. грн та рентгено-хірургічна ангіографічна система INFX-8000V Infinix VF-i/SP (виробництва Toshiba Medical Systems Corporation, Японія) -16 269,8 тис. грн. TOB « ІНФОРМАЦІЯ_2 » придбало реанімаційно-хірургічну схему лікувальних газів на основі рампи у TOB « ІНФОРМАЦІЯ_4 » за 10 510.8 тис. грн.

В подальшому, з метою легалізації та конвертації бюджетних службові особи TOB « ІНФОРМАЦІЯ_4 » уклали угоду ПП « ОСОБА_4 », яке нібито здійснило поставку вказаного медичного ня із-за кордону.

Підставою дл митного декларування ПП « ОСОБА_4 » медичного устаткування був зовнішньоекономічний укладений з компанією « ІНФОРМАЦІЯ_5 » ( АДРЕСА_1 ) на суму 1 210, 2 тис. дол. США

Фактично поставка товару на адресу ПП « ОСОБА_4 » здійснена на підставі зовнішньоекономічних контрактів, з фірмою «MZ Liberec Nisy 362/6, 46001 Liberec З, Чехія) та виписаних фірмою «MZ Liberec» інвойсів на загальну суму 154 987 Євро (станом на 30.07.2012 - 1 525, 9 тис. грн). Проте для митного оформлення службові особи ГШ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » надали інший контракт та додаток до нього, який нібито був укладений з іншим продавцем - компанією « ІНФОРМАЦІЯ_5 », щодо покупки та поставки на адресу ПП того ж самого медобладнання, але на загальну суму 1 210,2 тис. дол. США. (на дату поставки - 9 673 тис. грн). У подальшому TOB « ІНФОРМАЦІЯ_6 » реалізувало вказане обладнання TOB « ІНФОРМАЦІЯ_4 » майже на 600 тис. грн. дешевше (ціна поставки - 9 059 тис. грн) ніж придбало за кордоном, що підтверджує фіктивність зовнішньоекономічної операції.

В подальшому TOB « ІНФОРМАЦІЯ_4 » за аналогічним механізмом легалізації грошових коштів здійснило імпорт рентгено-хірургічної ангіографічної системи на суму 1 920 тис. дол. США (станом на 01.12.2012 становило 15 369,2 тис. грн). Згідно документів, наданих для митного оформлення (договір купівлі-продажу, інвойс), продавцем вказаного медичного обладнання також виступила компанія « ІНФОРМАЦІЯ_5 ». Фактичним його продавцем та постачальником була компанія « ІНФОРМАЦІЯ_7 » ( АДРЕСА_2 ), a покупцем -TOB « ІНФОРМАЦІЯ_4 ». Господарських відносин між « ІНФОРМАЦІЯ_5 » та ІНФОРМАЦІЯ_7 » не було. Крім того, згідно висновку експертного товарознавчого дослідження ІНФОРМАЦІЯ_8 (виробництва ІНФОРМАЦІЯ_9 ) становить 1 015,4 тис. Євро (станом на. 01.12.2012 - 11 159 тис. грн).

Як наслідок, компанія « ІНФОРМАЦІЯ_5 » не здійснювала реалізацію та поставку медичного устаткування в Україну, а була використана службовими особами українських комерційних установ для завищення вартості придбаного обладнання та легалізації (відмивання) бюджетних коштів, в результаті чого завдано шкоду держбюджету на суму понад 10 млн. грн.

З метою з`ясування усіх обставин вказаного кримінального правопорушення, виникла необхідність у вилученні копій документів у ПП « ОСОБА_4 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_2 , юридична адреса: АДРЕСА_3 ), договори купівлі продажу (поставки), додаткові угоди, рахунки фактури, накладні, податкові накладні, акти приймання передачі, платіжні доручення, свідоцтва про державну реєстрацію, інвойси, сертифікати відповідності, свідоцтва про державну реєстрацію та інші документи що підтверджують оплату, поставку реанімаційно-хірургічної системи лікувальних газів на основі рампи (виробництва Greggersen Gastechnik GmbH Germany).

В судове засідання слідчий не з`явився, однак, подав заяву про те, що повністю підтримує подане ним клопотання, просить розглянути клопотання без його участі.

Представник ПП « ОСОБА_4 » до судового засідання не з`явився, про причини неприбуття суд не повідомив, хоча був повідомлений про дату і час судового розгляду завчасно та належним чином, тому відповідно до ч. 4 ст. 163 КПК України клопотання розглядається у його відсутність.

Дослідивши матеріали клопотання, оглянувши матеріали кримінального провадження, суд находить, що клопотання є обґрунтованим та підлягає до задоволення з наступних підстав.

Згідно ч.1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Згідно ч. 5, 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:

1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;

2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;

3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

6. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Матеріалами кримінального провадження та клопотанням слідчого підтверджено факт того, що документи про доступ до яких клопоче останній перебувають у володінні комунального некомерційного підприємства ПП « ОСОБА_4 ».

Крім того, під час розгляду клопотання знайшов своє підтвердження факт того, що документи, про вилучення яких клопоче слідчий, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженніКрім того, під час розгляду клопотання знайшов своє підтвердження факт того, що документи, про вилучення яких клопоче слідчий, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та неможливо іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Судом встановлено, що вказані обставини є доведеними матеріалами кримінального провадження, оскільки сукупність інших заходів, застосованих слідчим підтверджує факт неможливості отримання вказаних відомостей іншим способом, запитувані документи самі по собі та в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, тому клопотання підлягає задоволенню.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 107, 159, 162, 163, 164, 165,309 КПК України, -

УХВАЛИВ:

Надати слідчому СУ ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_3 та членам слідчої групи дозвіл на тимчасовий доступ до документів, які знаходяться у володінні ПП « ОСОБА_4 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_2 , юридична адреса: АДРЕСА_3 ), договори купівлі продажу (поставки), зовнішньоекономічні контракти, додаткові угоди, рахунки фактури, накладні, податкові накладні, митні декларування, акти приймання передачі, платіжні доручення, свідоцтва про державну реєстрацію, інвойси, сертифікати відповідності, свідоцтва про державну реєстрацію та інші документи що підтверджують оплату, поставку реанімаційно-хірургічної системи лікувальних газів на основі рампи (виробництва Greggersen Gastechnik GmbH Germany), тобто можливість ознайомитися з ними та вилучити їх завірені копії (провести виїмку).

Ухвала діє протягом одного місяця з дня її постановлення.

У разі невиконання даної ухвали, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, суд має право постановити ухвалу про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя:

СудВінницький міський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення02.07.2019
Оприлюднено17.02.2023
Номер документу82852161
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —127/16684/19

Ухвала від 02.07.2019

Кримінальне

Вінницький міський суд Вінницької області

Клапоущак С. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні