Справа № 640/13341/19
н/п 1-кс/640/8405/19
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"05" липня 2019 р. Київський районний суд м. Харкова у складі:
слідчого судді - ОСОБА_1 ,
за участю секретаря - ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання в приміщенні Київського районного суду м. Харкова клопотання слідчого СВ Київського ВП ГУНП в Харківській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 про проведення експертизи у кримінальному провадженню №12019220490003119 від «03» липня 2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України, -
встановив:
Сторона обвинувачення просить призначити судово-медичну експертизу, до проведення якої залучити експертів ХОБСМЕ за адресою: м. Харків, вул. Дмитрівська, 14. На вирішення експерта поставити такі питання: Чи єу гр. ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 будь-які тілесні ушкодження, їх давність, кількість, локалізація та механізм утворення? До якогоступеню тяжкостівідносяться данітілесні ушкодження? Чи могли тілесні ушкодження у ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 , бути отримані за обставин і в термін, що він вказує під час проведення слідчого експерименту? Для проведення вказаних досліджень надати експерту копію протоколу слідчого експерименту за участі потерпілого, матеріали кримінального провадження (за вимогою). Окрім відповідей на поставлені питання, провести необхідні судово-медичні дослідження, відповідно до діючих нормативів, що поширюється
на конкретний випадок, з можливістю отримання відповідей на інші
(не сформульовані) питання в межах компетенції судово-медичного експерта.
На обґрунтування клопотання слідчий вказує, що до Київського ВП ГУНП в Харківській області звернувся ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка повідомила про нанесення 24.06.2019 невстановленою особою останній тілесних ушкоджень за адресою: АДРЕСА_1 .
Відомості про кримінальне правопорушення, відповідно до вимог
ст. 214 КПК України, слідчим Київського ВП ГУ НП в Харківській області 03.07.2019 внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019220490003119 за попередньою кваліфікацією за ч. 1 ст. 125 КК України.
В ході досудового розслідування виникла необхідність встановити обставини, що мають істотне значення для кримінального провадження, а саме: призначити судово-медичну експертизу, до проведенняякої залучитиекспертів ХОБСМЕза адресою:м.Харків,вул.Дмитрівська,14.На вирішенняексперта поставититакі питання: 1. Чи є у гр. ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 будь-які тілесні ушкодження, їх давність, кількість, локалізація та механізм утворення (з наданням протоколу слідчого експерименту)? 2. До якогоступеню тяжкостівідносяться данітілесні ушкодження? 3. Чи могли тілесні ушкодження у ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 , бути отримані за обставин і в термін, що він вказує?
Слідчий вважає, що для з`ясування обставин та проведення судово-медичної експертизи, що мають значення для кримінального провадження необхідні спеціальні знання, а також те, що проведення судово-медичної експертизи неможливо здійснити без наявних спеціальних знань, призначення відповідної експертизи та необхідності у залученні експерта ХОБСМЕ.
В судове засідання слідчий не з`явився, повідомлявся належним чином про дату, час та місце розгляду клопотання, у матеріалах доданих до клопотання міститься заява слідчого, в якій він просить розглядати клопотання без його участі. Клопотання підтримує, просить задовольнити.
Слідчий суддя, дослідивши Витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, в межах якого подається клопотання, надані докази, приходить до висновку про наявність підстав для задоволення клопотання, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 242 КПК України, експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання. Не допускається проведення експертизи для з`ясування питань права.
Згідно ст. 243 КПК України, експерт залучається за наявності підстав для проведення експертизи за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження.
Відповідно до ч. 1 ст. 244 КПК України, у разі якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, сторони кримінального провадження мають право звернутися з клопотанням про проведення експертизи до слідчого судді.
Згідно ч. 3 ст. 244 КПК України, клопотання розглядається слідчим суддею місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування, не пізніше п`яти днів із дня його надходження до суду. Особа, яка подала клопотання, повідомляється про місце та час його розгляду, проте її неприбуття не перешкоджає розгляду клопотання, крім випадків, коли її участь визнана слідчим суддею обов`язковою.
На виконання вимог ч. 6 ст. 244 КПК України, сторона обвинувачення довела, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта, а тому клопотання підлягає задоволенню.
Враховуючи неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснювалося, що відповідає положенням ч.4 ст.107 КПК України.
Керуючись ст. ст. 40, 107, 242-244, КПК України, слідчий суддя, -
Ухвалив:
Клопотання слідчого про проведення експертизи задовольнити.
Надати доручення експертній установі та залучити для проведення судово-медичної експертизи експертів ХОБСМЕ за адресою: м. Харків, вул. Дмитрівська, 14.
На вирішення експерта поставити наступні питання:
1.Чи єу гр. ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 будь-які тілесні ушкодження, їх давність, кількість, локалізація та механізм утворення?
2. До якогоступеню тяжкостівідносяться данітілесні ушкодження?
3. Чи могли тілесні ушкодження у ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 , бути отримані за обставин і в термін, що він вказує під час проведення слідчого експерименту?
4. Для проведення вказаних досліджень надати експерту копію протоколу слідчого експерименту за участі потерпілого, матеріали кримінального провадження (за вимогою).
Окрім відповідей на поставлені питання, провести необхідні судово-медичні дослідження, відповідно до діючих нормативів, що поширюється
на конкретний випадок, з можливістю отримання відповідей на інші
(не сформульовані) питання в межах компетенції судово-медичного експерта.
Після проведення необхідних досліджень направити висновок експерта до СВ Київського ВП ГУНП в Харківській області для долучення до матеріалів кримінального провадження.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя - ОСОБА_1
Суд | Київський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 05.07.2019 |
Оприлюднено | 17.02.2023 |
Номер документу | 82852568 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення експертизи |
Кримінальне
Київський районний суд м.Харкова
Божко В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні