Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
05 липня 2019 р. Справа №200/8198/19-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Ушенко С.В., розглянувши матеріали позовної заяви Акціонерного товариства Українська залізниця в особі регіональної філії Донецька залізниця Акціонерного товариства Українська залізниця до Добропільської сільської ради про визнання незаконним і часткове скасування рішення та зобов`язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
Акціонерне товариство Українська залізниця в особі регіональної філії Донецька залізниця Акціонерного товариства Українська залізниця звернулось до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Добропільської сільської ради про визнання незаконним та часткове скасування рішення № VІІ/31-6 від 14.06.2018 в частині встановлення ставок земельного податку для розміщення та експлуатації будівель і споруд залізничного транспорту та зобов`язання привести рішення № VІІ/31-6 від 14.06.2018 в частині встановлення ставок земельного податку для розміщення та експлуатації будівель і споруд залізничного транспорту у відповідність до вимог п. 274.1 ст. 274 та п. 277.1 ст. 277 Податкового кодексу України, зазначивши ставку земельного податку.
Відповідно до ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі по тексту - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з`ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Позовна заява подана з порушенням приписів ст. ст. 160, 161 КАС України.
Згідно до п. 2 ч. 5 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначається повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Якщо позовна заява подається представником, то, у відповідності до ч. 6 ст. 160 КАС України, у ній додатково зазначаються відомості, визначені у п. 2 ч. 5 цієї статті стосовно представника.
Позивачем в позовній заяві в порушення зазначених вимог не зазначено інформацію про представника позивача.
Крім того, у відповідності до ч. 4 ст. 161 КАС України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
Крім того, у відповідності до ч. 1 ст. 55 КАС України, сторона, третя особа в адміністративній справі, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто та/або через представника.
Згідно ч. 2 ст. 16 КАС України представництво в суді, як вид правничої допомоги, здійснюється виключно адвокатом, крім випадків встановлених законом.
Частиною 1 та 2 ст. 57 КАС України встановлено, що представником у суді може бути адвокат або законний представник. У справах незначної складності та в інших випадках, визначених цим Кодексом, представником може бути фізична особа, яка відповідно до частини другої статті 43 цього Кодексу має адміністративну процесуальну дієздатність.
Відповідно до ч. 1 ст. 59 КАС України, повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені такими документами, зокрема, довіреністю фізичної або юридичної особи.
Позовна заява в інтересах Акціонерного товариства Українська залізниця в особі регіональної філії Донецька залізниця Акціонерного товариства Українська залізниця подана і підписана Багнич О.А.
На підтвердження наявності повноважень на ведення справи надано довіреність від 29.12.2018 № Ц/6-63/283-18, якою уповноважено адвоката О.А. Багнич звертатися до суду в інтересах позивача, яка підписана в.о. голови правління Кравцовим Євгеном Павловичем та членом правління Марчека Желька.
Суд зазначає, що до позовної заяви не надано документів, що підтверджують повноваження осіб, які видали зазначену довіреність, що виключає можливість встановити обставину підписання позовної заяви уповноваженою особою.
Також до позовної заяви не надано доказів, що представник, яким підписано позов є адвокатом, зокрема копії свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю або адвокатського посвідчення.
Згідно п. 8 ч. 5 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України, у позовній заяві зазначається перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
В порушення вищезазначеної вимоги, позивачем в позовній заяві не зазначена інформація щодо наявності у нього або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви.
За таких обставин зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачеві строку для усунення зазначених недоліків.
Керуючись ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Акціонерного товариства Українська залізниця в особі регіональної філії Донецька залізниця Акціонерного товариства Українська залізниця до Добропільської сільської ради про визнання незаконним та часткове скасування рішення та зобов`язання вчинити певні дії - залишити без руху і встановити десятиденний строк з дня отримання копії даної ухвали для усунення виявлених судом недоліків позовної заяви.
Позивачу необхідно надати до суду:
- належним чином оформлену позовну заяву (у двох екземплярах) із зазначенням інформації, передбаченої п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України, стосовно представника позивача;
- інформацію про наявність у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви;
- належним чином засвідчену копію свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю або адвокатського посвідчення;
- належним чином засвідчені копії документів, що підтверджують повноваження осіб, які видали довіреність від 29.12.2018 № Ц/6-63/283-18.
Роз`яснити позивачеві, що при невиконанні вимог даної ухвали, зазначена позовна заява буде повернута.
Повернення позовної заяви не позбавляє позивача права повторного звернення до суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя С.В. Ушенко
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 05.07.2019 |
Оприлюднено | 09.07.2019 |
Номер документу | 82854070 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Ушенко С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні