ІЛЛІЧІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Дата документу 08.07.2019

Справа № 501/1928/19

1-кс/501/616/19

У Х В А Л А

08 липня 2019 року слідчий суддя Іллічівського міського суду Одеської області Вергопуло К.В.,

за участю:

секретаря судового засідання - Стахурської С.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Чорноморську Одеської області клопотання слідчого Чорноморського ВП Овідіопольського ВП ГУНП в Одеській області Капіци А.А., погоджене прокурором Іллічівської місцевої прокуратури Одеської області Клименко Н.О., про надання доручення на проведення експертизи в кримінальному провадженні №12019160160000459 від 14 червня 2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.310 КК України,

В С Т А Н О В И В:

До слідчого судді Іллічівського міського суду Одеської області надійшло зазначене клопотання, в якому вказано, що в провадженні СВ Чорноморського ВП Овідіопольського ВП ГУНП в Одеській області знаходиться кримінальне провадження №12019160160000459 від 14 червня 2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.310 КК України, за фактом незаконного вирощування невстановленою особою рослин коноплі за адресою: АДРЕСА_1 .

02 липня 2019 року на підставі ухвали слідчого судді Овідіопольського районного суду Одеської області від 26 червня 2019 року за вказаною адресою був проведений обшук, в ході якого було виявлено та вилучено речі, які, на думку слідчого, містять наркотичну речовину.

Слідчий просить слідчого суддю надати доручення на проведення експертизи вилучених речей.

Дослідивши клопотання та надані матеріали, слідчий суддя вважає, що клопотання не підлягає задоволенню.

Відповідно до ч.2 ст.234 КПК України обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді місцевого загального суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування.

Згідно витягу з ЄРДР органом досудового розслідування в даному кримінальному провадженні є Чорноморський ВП Овідіопольського ВП ГУНП в Одеській області.

Даний орган досудового розслідування знаходиться в межах територіальної юрисдикції Іллічівського міського суду Одеської області.

Овідіопольський районний суд Одеської області не є судом, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться цей орган досудового розслідування.

Таким чином, звернення слідчого із клопотанням про надання дозволу на проведення обшуку до Овідіопольського районного суду Одеської області є незаконним.

Відповідно до ст.87 КПК України недопустимими є докази, що були отримані після початку кримінального провадження шляхом реалізації органами досудового розслідування чи прокуратури своїх повноважень, не передбачених цим Кодексом, для забезпечення досудового розслідування кримінальних правопорушень.

За таких обставин результати обшуку, в тому числі зібрані під час проведення цієї слідчої дії докази, з точки зору їх допустимості, відповідно до ст.ст.86, 87 КПК України, є сумнівними.

Частиною 2 статті 86 КПК України передбачено, що недопустимий доказ не може бути використаний при прийнятті процесуальних рішень, на нього не може посилатися суд при ухваленні судового рішення.

Відповідно до ч.5 ст.101 КПК України висновок експерта не може ґрунтуватися на доказах, які визнані судом недопустимими.

Слідчий суддя вважає, що слідчим не доведено, що речові докази, отримані під час проведення обшуку, були отримані у законний, визначений КПК України, спосіб.

Враховуючи наявність сумніву щодо допустимості отриманих в результаті обшуку доказів, а також заборону використання таких доказів судом та експертом, слідчий суддя вважає, що клопотання слідчого про надання доручення на проведення експертизи є необґрунтованим.

Слідчий суддя звертає увагу також на наступне.

До звернення слідчого з клопотанням про проведення обшуку до Овідіопольського районного суду Одеської області з тим самим клопотанням слідчий звертався до Іллічівського міського суду Одеської області.

Ухвалою слідчого судді Іллічівського міського суду Одеської області від 20 червня 2019 року в задоволенні клопотання було відмовлено.

Тобто, звертаючись повторно із аналогічним клопотанням до іншого суду, слідчий усвідомлював незаконність своїх дій.

Слідчий суддя вважає, що дії слідчого є маніпулятивними, направленими на штучне створення доказів в даному кримінальному провадженні.

За таких обставин, слідчий суддя вважає за необхідне повідомити про вищезазначене Овідіопольський районний суд Одеської області, керівника Іллічівської місцевої прокуратури Одеської області та начальника Чорноморського ВП Овідіопольського ВП ГУНП в Одеській області.

Керуючись ст.ст.110, 242, 243, 244 КПК України,

П О С Т А Н О В И В:

Відмовити в задоволенні клопотання слідчого СВ Чорноморського ВП Овідіопольського ВП ГУНП в Одеській області Капіци А.А. в кримінальному провадженні №12019160160000459 від 14 червня 2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.310 КК України, про надання доручення на проведення експертизи речей, вилучених 02 липня 2019 року під час обшуку, проведеного за адресою: АДРЕСА_1 , на підставі ухвали слідчого судді Овідіопольського районного суду Одеської області від 26 червня 2019 року.

Про вищезазначене повідомити Овідіопольський районний суд Одеської області, керівника Іллічівської місцевої прокуратури Одеської області та начальника Чорноморського ВП Овідіопольського ВП ГУНП в Одеській області.

Ухвала оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.

Слідчий суддя

Зареєстровано 09.07.2019
Оприлюднено 09.07.2019
Дата набрання законної сили 08.07.2019

Судовий реєстр по справі 501/1928/19

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 02.08.2019 Іллічівський міський суд Одеської області Кримінальне
Ухвала від 16.07.2019 Іллічівський міський суд Одеської області Кримінальне
Ухвала від 16.07.2019 Іллічівський міський суд Одеської області Кримінальне
Ухвала від 08.07.2019 Іллічівський міський суд Одеської області Кримінальне
Ухвала від 08.07.2019 Іллічівський міський суд Одеської області Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону