СОСНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЧЕРКАС

УХВАЛА

Справа №712/8935/19

Провадження №1-кс/ 712/5103/19

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про призначення експертизи

08 липня 2019 року Слідчий суддя Соснівського районного суду м. Черкаси Марцішевської О.М. , при секретарі Олефіренко В.В. , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Черкаси клопотання слідчого СВ Черкаського відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Черкаській області майора поліції Чигрин Н.О. в кримінальному провадженні №12019251010003630, яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 02.07.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України про призначення судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів,-

В С Т А Н О В И В:

До Соснівського районного суду м. Черкаси звернувся слідчий СВ Черкаського відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Черкаській області майор поліції Чигрин Н.О. з клопотанням про призначення судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів.

Клопотання мотивує тим, що Черкаським відділом поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області проводиться досудове розслідування по кримінальному провадженні №12019251010003630, яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 02.07.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 02.07.2019 до СВ Черкаського відділу поліції надійшли матеріали працівника поліції з приводу того, що 01.07.2019 приблизно о 11 год. 20 хв. до державної установи Черкаського слідчого ізолятору , що знаходиться за адресою: м. Черкаси, вул. Благовісна, 234, з поштового відділення № 5 Нової пошти , що знаходиться за адресою: Черкаська область, м. Сміла, вул. Ротондівська, 44, від ОСОБА_1 надійшла посилка ув`язненому установи ОСОБА_2 , 1984 р.н., у якій під час обшуку працівниками установи було виявлено та вилучено таємно прихований у надрізі шльопанців 1 згорток із вмістом порошкоподібної речовини, яка за зовнішніми ознаками може містити у своєму складі психотропну речовину, що упаковано до с/п № INZ1028797.

Під час огляду місця події 01.07.2019 було виявлено та вилучено: 1 згорток із вмістом порошкоподібної речовини, яка за зовнішніми ознаками може містити у своєму складі психотропну речовину, що упаковано до с/п № INZ1028797.

Для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, виникла необхідність у призначенні та проведенні експертизи.

Слідчий у судове засідання не з`явилась. Відповідно до ч. 3 ст. 244 КПК України, неприбуття в судове засідання особи, яка подала клопотання не перешкоджає розгляду клопотання.

Дослідивши додані до клопотання матеріали справи, слідчий суддя робить наступні висновки.

Відповідно до ч.1 ст. 242 КПК України експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання. Не допускається проведення експертизи для з`ясування питань права.

Нормами статті 243 КПК передбачено, що експерт залучається за наявності підстав для проведення експертизи за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження.

Згідно ч.1, 6 ст. 244 КПК України у разі якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, сторони кримінального провадження мають право звернутися з клопотанням про проведення експертизи до слідчого судді.

Слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта. Слідчий суддя самостійно визначає експерта, якого необхідно залучити, або експертну установу, якій необхідно доручити проведення експертизи.

До ухвали слідчого судді про доручення проведення експертизи включаються запитання, поставлені експертові особою, яка звернулася з відповідним клопотанням.

Приймаючи до уваги вищевикладене, враховуючи те, що для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, вважаю за необхідне клопотання слідчого про призначення судової експертизи задовольнити.

Проведення вказаної експертизи доручити експертам Черкаського НДЕКЦ МВС України.

Керуючись ст. ст. 242 - 244, 369-372, 376 КПК України, слідчий суддя -

У Х В А Л И В:

Клопотання слідчого СВ Черкаського відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Черкаській області майора поліції Чигрин Н.О. про призначення судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів - задовольнити.

Призначити в рамках кримінального провадження №12019251010003630, яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 02.07.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України, судову експертизу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів на вирішення якої поставити наступні питання:

- чи є надана на експертизу речовина наркотичним засобом, психотропною речовиною, прекурсором?

- яка маса наркотичного засобу (психотропної речовини чи прекурсору)?

Для дослідження експерту надати: копію даної ухвали; 1 згорток із вмістом порошкоподібної речовини, яка за зовнішніми ознаками може містити у своєму складі психотропну речовину, що упаковано до с/п № INZ1028797.

Проведення експертизи доручити експертам Черкаського НДЕКЦ МВС України, попередивши експертів про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385 КК України.

Надати дозвіл експертам Черкаського НДЕКЦ МВС України на видозміну, об`єднання об`єктів, повне або часткове використання об`єкта дослідження згідно методичних вимог по дослідженню наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів.

В усіх випадках надходження клопотань з Черкаського НДЕКЦ МВС України доручаю слідчому Чигрин Н.О. виконувати клопотання експерта в частині надання додаткових матеріалів, зразків, уточнення кількості наданих на дослідження об`єктів.

Доручити слідчому Чигрин Н.О. або за її дорученням працівникам СВ Черкаського ВП ГУНП в Черкаській області надати в експертну установу рішення суду про призначення експертизи та отримати її висновок (у відповідності до ч. 9 ст.244 КПК України висновок експерта, залученого слідчим суддею, надається особі за клопотанням якої він був залучений).

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: Марцішевська О.М.

Зареєстровано 09.07.2019
Оприлюднено 09.07.2019
Дата набрання законної сили 08.07.2019

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону