ПОДІЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

Подільський районний суд міста Києва

Справа № 758/8664/19

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

05 липня 2019 року слідчий суддя Подільського районного суду м. Києва Васильченко О.В., за участю секретаря Ковальчука О.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання прокурора Київської місцевої прокуратури № 7 Кутового Д.В. про тимчасовий доступ до речей і документів,-

В С Т А Н О В И В :

Прокурор Київської місцевої прокуратури № 7 Кутовий Д.В. звернувся до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.

Обґрунтовуючи клопотання, прокурор зазначив, що СВ Подільського УП ГУНП у м. Києві проводиться розслідування кримінального провадження №42019101070000164 від 08.05.2019 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, у 2017 році ПП Виробнича фірма Будмайдан (код ЄДРПОУ 33542523) стало переможцем в державних закупівлях по реконструкції шкільного стадіону середньої школи №243, та як наслідок між вказаним підприємством й Управлінням капітального будівництва, архітектури та землекористування Подільської районної в місті Києві державної адміністрації (код ЄДРПОУ 37570711) укладено Договір підряду №18 від 14.06.2017 на виконання робіт з реконструкції шкільного стадіону середньої школи №243 на вул. Новомостицькій, 10 у Подільському районі м. Києва.

Відповідно до встановлених даних, ПП Виробнича фірма Будмайдан (код ЄДРПОУ 33542523) неналежно виконало роботи передбачені документацією та до фінансово-кошторисної документації були умисно внесені недостовірні відомості, якими завищено об`єми та вартість робіт.

Факт завищення об`єму та вартості робіт підтверджується тим, що після перерахування грошових коштів за виконанні роботи ПП Виробнича фірма Будмайдан (код ЄДРПОУ 33542523), бюджетні кошти були перераховані на рахунки суб`єктів господарювання з ознаками фіктивності, які нібито були залученні до їх виконання, зокрема, одним з таких є ТОВ "БУД ТОРГ ІМПОРТ" (код ЄДРПОУ 42438458).

Допитаний як свідок ОСОБА_1 , який відповідно до реєстраційних даних є директором ТОВ "БУД ТОРГ ІМПОРТ" (код ЄДРПОУ 42438458), вказав, що колись на прохання знайомого він підписував ряд документів для реєстрації юридичної особи, однак вказаного товариства він не знає та як директор не виконував будь-яких обов`язків.

Таким чином, у сторони обвинувачення є підстави вважати, що службові особи ПП Виробнича фірма Будмайдан (код ЄДРПОУ 33542523) шляхом перерахування коштів, які були отриманні за результатами проведення робіт з державного бюджету, на розрахункові рахунки суб`єктів господарської діяльності з ознаками фіктивності, умисно завищують об`єм та вартість робіт та в подальшому їх привласнюють.

З метою доведення факту неналежного виконання робіт, встановлення осіб причетних до вказаного правопорушення, а також підтвердження або спростування об`єктивної сторони злочину, а саме привласнення, у кримінальному провадженні виникає необхідність у призначенні ряду судових експертиз, зокрема, будівельно-технічної експертизи та почеркознавчої.

Таким чином, під час досудового розслідування виникла необхідність у тимчасовому доступі до речей та документів, з можливістю вилучення їх оригіналів, які перебувають у володінні Управління капітального будівництва, архітектури та землекористування Подільської районної в місті Києві державної адміністрації (код ЄДРПОУ 37570711), зокрема, документів (або за відсутності оригіналів - їх копій), що стосуються закупівлі робіт по реконструкції шкільного стадіону середньої школи №243 на вул. Новомостицькій, 10 у Подільському районі міста Києва, а саме: тендерну документацію на закупівлю робіт по реконструкції шкільного стадіону середньої школи №243 на вул. Новомостицькій, 10 у Подільському районі міста Києва (зі всіма змінами), тендерну пропозицію ПП Виробнича фірма Будмайдан (код ЄДРПОУ 33542523) (зі всіма змінами та коригуваннями), рішення про намір укласти договір про закупівлю робіт по реконструкції шкільного стадіону середньої школи №243 на вул. Новомостицькій, 10 у Подільському районі міста Києва, договори про закупівлю робіт по реконструкції шкільного стадіону середньої школи №243 на вул. Новомостицькій, 10 у Подільському районі міста Києва, зі всіма додатковими угодами та змінами до них, проектну та первинну звітну та виробничу документацію на будівництво (реконструкцію) вказаного об`єкта, довідки та акти виконаних робіт зазначеного об`єкта разом з виконавчою документацією, експертних висновків або актів за результатами проведення перевірки актів виконаних робіт та іншої виконавчої документації на предмет її відповідності вимогам державних будівельних норм та розцінок, календарні плани виконання робіт, проектно-кошторисну документацію, документацію, що посвідчує перелік виконаних робіт, документи вводу та приймання в експлуатацію об`єкта будівництва, матеріали технічної інвентаризації на об`єкт, стандарти та технічні умови на виготовлення конструкцій, виробів та матеріалів, відомості про залучення субпідрядних організацій до виконання робіт, акти демонтажу існуючих матеріалів та акти передачі демонтованого устаткування, обладнання, матеріалів, журнали виконання робіт у формі КБ-6, протоколи (акти) перевірок та випробування якості робіт, матеріалів і конструкцій, документи бухгалтерського обліку, що посвідчують факт оплати робіт.

Вказані речі та документи мають значення для досудового розслідування, оскільки підтверджуватимуть факт перерахування бюджетних коштів в якості оплати за товар, тобто наявність об`єктивної сторони злочину.

Іншим способом неможливо отримати відомості та документи необхідні для встановлення обставин у кримінальному провадженні.

Посилаючись на зазначені обставини, прокурор просив клопотання задовольнити.

Прокурор у судове засідання не з`явився, однак подав до суду заяву, у якій просив розглянути клопотання за його відсутності.

Слідчий суддя ухвалив розглядати клопотання за відсутності прокурора.

Представник особи, у володінні якої знаходяться речі та документи, у судове засідання не викликався на підставі ч. 2 ст. 163 КПК України.

Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Вивчивши клопотання та додані до нього документи, слідчий суддя приходить до наступного висновку.

Установлено, що відомості про кримінальне правопорушення за ч. 4 ст. 191 КК України внесено до ЄРДР 08.05.2019 за №42019101070000164.

Частиною 1 ст. 159 КПК України передбачено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до ч. 1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Частиною 5 ст. 163 КПК України передбачено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Ураховуючи те, що документи, які перебувають у володінні Управління капітального будівництва, архітектури та землекористування Подільської районної в місті Києві державної адміністрації (код ЄДРПОУ 37570711), самостійно і в сукупності з іншими фактичними даними мають значення для встановлення істини і можуть бути використані як доказ у кримінальному провадженні, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

Підлягає задоволенню клопотання і в частині вилучення оригіналів документів, оскільки їх вилучення необхідне для проведення експертизи у кримінальному провадженні.

Керуючись ст.ст. 159-166 КПК України, -

П О С Т А Н О В И В :

Клопотання прокурора Київської місцевої прокуратури № 7 Кутового Д.В. про тимчасовий доступ до речей і документів - задовольнити.

Надати прокурору Київської місцевої прокуратури №7 Кутовому Дмитру Вікторовичу дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів, які перебувають у володінні Управління капітального будівництва, архітектури та землекористування Подільської районної в місті Києві державної адміністрації (код ЄДРПОУ 37570711), з можливістю вилучення їх оригіналів, зокрема, документів (або за відсутності оригіналів - їх копій), що стосуються закупівлі робіт по реконструкції шкільного стадіону середньої школи №243 на вул. Новомостицькій, 10 у Подільському районі міста Києва, а саме: тендерну документацію на закупівлю робіт по реконструкції шкільного стадіону середньої школи №243 на вул. Новомостицькій, 10 у Подільському районі міста Києва (зі всіма змінами), тендерну пропозицію ПП Виробнича фірма Будмайдан (код ЄДРПОУ 33542523) (зі всіма змінами та коригуваннями), рішення про намір укласти договір про закупівлю робіт по реконструкції шкільного стадіону середньої школи №243 на вул. Новомостицькій, 10 у Подільському районі міста Києва, договори про закупівлю робіт по реконструкції шкільного стадіону середньої школи №243 на вул. Новомостицькій, 10 у Подільському районі міста Києва, зі всіма додатковими угодами та змінами до них, проектну та первинну звітну та виробничу документацію на будівництво (реконструкцію) вказаного об`єкта, довідки та акти виконаних робіт зазначеного об`єкта разом з виконавчою документацією, експертних висновків або актів за результатами проведення перевірки актів виконаних робіт та іншої виконавчої документації на предмет її відповідності вимогам державних будівельних норм та розцінок, календарні плани виконання робіт, проектно-кошторисну документацію, документацію, що посвідчує перелік виконаних робіт, документи вводу та приймання в експлуатацію об`єкта будівництва, матеріали технічної інвентаризації на об`єкт, стандарти та технічні умови на виготовлення конструкцій, виробів та матеріалів, відомості про залучення субпідрядних організацій до виконання робіт, акти демонтажу існуючих матеріалів та акти передачі демонтованого устаткування, обладнання, матеріалів, журнали виконання робіт у формі КБ-6, протоколи (акти) перевірок та випробування якості робіт, матеріалів і конструкцій, документи бухгалтерського обліку, що посвідчують факт оплати робіт.

Строк дії ухвали становить один місяць з дня її постановлення.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала виготовлена у двох примірниках, один з яких знаходиться в матеріалах справи.

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження у суді.

Слідчий суддя О. В. Васильченко

Зареєстровано 09.07.2019
Оприлюднено 09.07.2019
Дата набрання законної сили 05.07.2019

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону