Ухвала
від 02.07.2019 по справі 308/6450/19
УЖГОРОДСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 308/6450/19

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

02 липня 2019 року м. Ужгород

Слідчий суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області ОСОБА_1 , за участі секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Закарпатській області ОСОБА_3 , погодженого прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури Закарпатської області ОСОБА_4 , про накладення арешту,-

ВСТАНОВИВ:

24квітня 2019року прокуратуроюЗакарпатської областірозпочато досудоверозслідування кримінальногоправопорушення,відомості прояке внесенодо ЄРДРза № 42019070000000108, з попередньою правовою кваліфікацією за ч. 3 ст. 212 КК України.

З клопотанняслідує,що відповідно до матеріалів досудового слідства, ОСОБА_5 (РНОКПП: НОМЕР_1 ), будучи засновником ТОВ «Агроекулгруп» та ТОВ «Аве-Груп Плюс» за попередньою змовою з ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , в період з 01.04.2016 по теперішній час умисно ухилилися від сплати податку на додану вартість в сумі 47 748 грн. шляхом завищення податкового кредиту з ПДВ та податку на прибуток в сумі понад 5 млн. грн. шляхом отримання грошових коштів, які надходили від транзитно-конвертаційних підприємств за начебто поставлений товар, який фактично реалізовувався за готівкові кошти без відображення в бухгалтерському та податковому обліках підконтрольних їм підприємств - ТОВ «Аве-Груп Плюс» (код ЄДРПОУ: 40012142), ТОВ «Агроекулгруп» (код ЄДРПОУ: 40012053) та ТОВ «Захід Фудз» (код ЄДРПОУ: 40694582)

В ході досудового розслідування встановлено, що гр. ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) будучи засновником ТОВ «Агроекулгруп» та ТОВ «Аве-Груп Плюс», організував схему з придбання через них товарно-матеріальних цінностей (консервовані кукурудза, горошок та ін.) від суб`єктів господарювання реального сектору економіки та подальшої їх реалізації поза податковим обліком ТОВ «Аве-груп плюс», ТОВ «Агроекулгруп» та ТОВ «Захід Фудз» за готівку в адресу СГД різних регіонів України, в тому числі на території Закарпатської області, документально здійснюючи оформлення реалізації законно сформованого податкового кредиту з ПДВ в адресу суб`єктів господарювання транзитно-конвертаційної спрямованості, одночасно отримуючи за такі послуги відсоток в розмірі 5,5-7,5% (в залежності від виду товару) від загальної суми отриманих безготівкових коштів.

Для реалізації та функціонування зазначеної схеми гр. ОСОБА_5 (РНОКПП: НОМЕР_1 ), будучи засновником ТОВ «Аве-Груп Плюс» та ТОВ «Агроекулгруп», організував наневизначений терміну стійкеоб`єднаннядля здійсненнязлочинної діяльності: ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (РНОКПП: НОМЕР_2 ), ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 (РНОКПП: НОМЕР_3 ), ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_4 (РНОКПП: НОМЕР_4 ), ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_5 (РНОКПП: НОМЕР_5 ), ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_6 (РНОКПП: НОМЕР_6 ), з метою отримання прибутку від реалізації поза обліком товарно-матеріальних цінностей (консервовані кукурудза, горошок та ін.) за готівку та від «продажу» законного сформованого податкового кредиту з ПДВ ТОВ «Аве-Груп Плюс», ТОВ «Агроекулгруп» та ТОВ «Захід Фудз», сформованого від СГД реального сектору економіки.

Так, в період з 01.01.2018 року по 30.09.2018 року на розрахункові рахунки підконтрольних підприємств в якості оплати за фіктивну реалізацію товарно-матеріальних цінностей надійшли безготівкові кошти в сумі 52798 230 грн., в т.ч. ПДВ 8799 705 грн. від СГД, з наявними ознаками ризиковості (фіктивності) у яких насамперед відсутні основні засоби, необоротні активи та трудові ресурси, які необхідні для здійснення фінансово-господарської діяльності, та являються фігурантами у кримінальних провадженнях по злочинам у сфері господарської діяльності.

Вищевказані факти викладені та описані у висновку аналітичного дослідження фінансово-господарської діяльності ТОВ «Аве-Груп Плюс» №13/07-16-16-00-19/40012142 від 15.04.2019 року відділу БВДОЗШ ГУ ДФС у Закарпатській області, за результатами якого встановлено, що службові особи зазначеного підприємства в період з 01.01.2016 року по 31.12.2018 року внесли недостовірні дані в офіційні документи щодо реалізації товарів на загальну суму 49826925 грн., що дало змогу штучно сформувати податковий кредит з ПДВ іншим суб`єктам господарювання в загальній сумі 8304488 грн., а також завищили податковий кредит з ПДВ в сумі 47748 грн.

Грошові кошти, які надходили від транзитно-конвертаційних підприємств за начебто поставлений товар фактично є безповоротною фінансовою допомогою, отримавши яку ТОВ «Аве-Груп Плюс», ТОВ «Агроекулгруп» та ТОВ «Захід Фудз», в порушення вимог п.44.6 ст.44, пп.14.1.257 п.14.1 ст.14, пп.134.1.1 п.134.1 ст.134, п.135.1 ст.135 Податкового кодексу України від 02.12.2010 (із змінами та доповненнями), не нарахували та не сплатили до бюджету податкові зобов`язання з податку на прибуток в сумі понад 5 млн. грн.

Таким чином попередня правова кваліфікація вказаного кримінального правопорушення визначена за ч. 3 ст. 212 КК України.

Враховуючи розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, з метою відшкодування збитків, нанесених при ухиленні від сплати податків службовими особами ТОВ «Аве-Груп Плюс», ТОВ «Агроекулгруп» та ТОВ «Захід Фудз» слідчий просить постановити ухвалу якою накласти арешт на грошові кошти, які розміщені на банківському рахунку під № НОМЕР_7 (угорський форинт), № НОМЕР_7 (Євро) та № НОМЕР_7 (українська гривня), відкритих службовими особами ТОВ «Захід Фудз» (код ЄДРПОУ: 40694582) у АТ "УкрСиббанк" (МФО: 351005, юридична адреса: м. Київ вулиця Андріївська, 2/12).

Зупинити видаткові операції з грошовими коштами, що на вищезазначених банківських рахунках, які відкриті у банківській установі АТ "УкрСиббанк" (МФО: 351005, юридична адреса: м. Київ вулиця Андріївська, 2/12) на внутрішньобанківські рахунки та зупинити видаткові операції з коштами, які надійшли на рахунки № НОМЕР_7 (угорський форинт), № НОМЕР_7 (Євро) та № НОМЕР_7 (українська гривня) та вже знаходяться на рахунку, за винятком видаткових операцій по сплаті заробітної плати, податків, зборів, інших обов`язкових платежів до державного бюджету.

Службовим особам банківської установи АТ "УкрСиббанк" (МФО: 351005, юридична адреса: м. Київ вулиця Андріївська, 2/12) надати старшому слідчому з ОВС СУФР ГУ ДФС у Закарпатській області майору податкової міліції ОСОБА_11 довідку про залишок коштів на рахунках № НОМЕР_7 (угорський форинт), № НОМЕР_7 (Євро) та № НОМЕР_7 (українська гривня), при накладанні арешту на грошові кошти клієнта ТОВ «Захід Фудз» (код ЄДРПОУ: 40694582).

Також слідчий просить розглянути клопотання без повідомлення власника майна, оскільки це є необхідним для забезпечення арешту майна

Слідчий на розгляд даного клопотання не з`явився. Однак, надав суду заяву, в якій просить розгляд даного подання провести за його відсутності.

На підставі ч.2ст.172 КПК України, слідчий суддя вважає за можливе розглянути клопотання без виклику осіб, у власності яких на теперішній час знаходиться майно, оскільки це необхідно з метою забезпечення арешту майна.

Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступного висновку.

Як вбачається з матеріалів клопотання, СУ ФР ГУ ДФС у Закарпатській області здійснюється досудове розслідування кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.212 КК України, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 24.06.2019 року за 42019070000000108.

Відповідно до ч.1ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Відповідно до ч.3ст.170 КПК України,у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним устатті 98цього Кодексу.

Згідно ч.10 ст. 170 КПК України, арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна. Не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів.

Відповідно до ч. 11 ст. 170 КПК України, заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.

Окрім того, відповідно до ч.2ст.172 КПК Україниклопотання слідчого, прокурора, цивільного позивача про арешт майна, яке не було тимчасово вилучене, може розглядатися без повідомлення підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, їх захисника, представника чи законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо це є необхідним з метою забезпечення арешту майна.

Згідно ч.2ст.173 КПК України, при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати:1) правову підставу для арешту майна;2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другоїстатті 170 цього Кодексу);3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другоїстатті 170 цього Кодексу);3-1) можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другоїстатті 170 цього Кодексу);4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другоїстатті 170 цього Кодексу);5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження;6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.

У відповідності до ч.1ст.98 КПК Україниречовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення

Відповідно до ч. 3ст. 170 КПК Україниу випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним устатті 98 цього Кодексу.

З огляду на викладене слідчий суддя приходить до висновку, що матеріали провадження містять достатньо даних вважати, що майно, зокрема, грошові кошти, які розміщені на банківському рахунку під № НОМЕР_7 (угорський форинт), № НОМЕР_7 (Євро) та № НОМЕР_7 (українська гривня), відкритих службовими особами ТОВ «Захід Фудз» (код ЄДРПОУ: 40694582) у АТ "УкрСиббанк" (МФО: 351005, юридична адреса: м. Київ вулиця Андріївська, 2/12), може бути залучене до матеріалів кримінального провадження як речовий доказ, на ньому могли зберегтись сліди пов`язані зі скоєнням кримінального правопорушення.

Приймаючи до уваги, що незастосування накладення арешту може призвести до приховування, зникнення, втрати, використання відповідного майна або настання інших наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню та беручи до уваги наслідки арешту майна для інших осіб, розумність та співмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження, доведеність необхідності такого заходу забезпечення кримінального провадження, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 167, 170, 171-173, 309 КПК України, слідчий суддя, -

П О С Т А Н О В И В:

Клопотання задовольнити.

Накласти арешт на грошові кошти, які розміщені на банківському рахунку під № НОМЕР_7 (угорський форинт), № НОМЕР_7 (Євро) та № НОМЕР_7 (українська гривня), відкритих службовими особами ТОВ «Захід Фудз» (код ЄДРПОУ: 40694582) у АТ "УкрСиббанк" (МФО: 351005, юридична адреса: м. Київ вулиця Андріївська, 2/12).

Зупинити видаткові операції з грошовими коштами, що на вищезазначених банківських рахунках, які відкриті у банківській установі АТ "УкрСиббанк" (МФО: 351005, юридична адреса: м. Київ вулиця Андріївська, 2/12) на внутрішньобанківські рахунки та зупинити видаткові операції з коштами, які надійшли на рахунки № НОМЕР_7 (угорський форинт), № НОМЕР_7 (Євро) та № НОМЕР_7 (українська гривня) та вже знаходяться на рахунку, за винятком видаткових операцій по сплаті заробітної плати, податків, зборів, інших обов`язкових платежів до державного бюджету.

Службовим особам банківської установи АТ "УкрСиббанк" (МФО: 351005, юридична адреса: м. Київ вулиця Андріївська, 2/12) надати старшому слідчому з ОВС СУФР ГУ ДФС у Закарпатській області майору податкової міліції ОСОБА_11 довідку про залишок коштів на рахунках № НОМЕР_7 (угорський форинт), № НОМЕР_7 (Євро) та № НОМЕР_7 (українська гривня), при накладанні арешту на грошові кошти клієнта ТОВ «Захід Фудз» (код ЄДРПОУ: 40694582).

Апеляційну скаргу на ухвалу суду першої інстанції можна подати протягом п`яти днів з дня її проголошення (особою, яка не була присутньою на оголошенні протягом п`яти днів з дня отримання її копії).

Слідчий суддя Ужгородського

міськрайонного суду ОСОБА_1

СудУжгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення02.07.2019
Оприлюднено17.02.2023
Номер документу82899247
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —308/6450/19

Ухвала від 02.07.2019

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Лемак О. В.

Ухвала від 02.07.2019

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Лемак О. В.

Ухвала від 02.07.2019

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Лемак О. В.

Ухвала від 02.07.2019

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Лемак О. В.

Ухвала від 02.07.2019

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Лемак О. В.

Ухвала від 02.07.2019

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Лемак О. В.

Ухвала від 19.06.2019

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Лемак О. В.

Ухвала від 02.07.2019

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Лемак О. В.

Ухвала від 02.07.2019

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Лемак О. В.

Ухвала від 02.07.2019

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Лемак О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні