Справа № 405/5149/19
провадження № 1-кс/405/2949/19
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08.07.2019 м. Кропивницький
Слідчий суддя Ленінського районного суду м. Кіровограда ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю: слідчого ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого слідчої групи, заступника начальника відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУ Національної поліції в Кіровоградській області майора поліції ОСОБА_3 у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 21.05.2019 за № 12019120000000103, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 368 КК України, про надання дозволу на проведення обшуку житла, -
встановив:
до Ленінського районного суду м. Кіровограда надійшло погоджене з прокурором клопотання слідчого слідчої групи, заступника начальника відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУ Національної поліції в Кіровоградській області майора поліції ОСОБА_3 у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 21.05.2019 за № 12019120000000103, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 368 КК України, про надання дозволу на проведення обшуку житла, в якому (клопотанні) слідчий просив:
- розглянути клопотання і винести ухвалу про надання слідчим слідчої групи заступнику начальника відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області майору поліції ОСОБА_3 , старшому слідчому в ОВС відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області капітану поліції ОСОБА_4 , старшому слідчому відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області підполковнику поліції ОСОБА_5 , слідчому відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_6 , старшому слідчому в ОВС відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області капітану поліції ОСОБА_7 , старшому слідчому відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області майору поліції ОСОБА_8 та слідчому відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_9 , дозвіл на проведення обшуку приміщення за адресою: АДРЕСА_1 , яке перебуває у власності Кіровоградської обласної ради (код ЄДРОПУ 22223982), та використовується як офісне приміщення Кіровоградським обласним фондом підтримки індивідуального будівництва на селі Кіровоградської обласної державної адміністрації ЄДРПОУ 30049129, з метою відшукання речей, документів, які мають значення як речові докази у кримінальному провадженні, тобто документи які підтверджують взаємовідносини між ОСОБА_10 та Кіровоградським обласним фондом підтримки індивідуального будівництва на селі Кіровоградської обласної державної адміністрації, а саме: протоколи засідання спостережної ради Фонду, гарантійні листи, квитанції до прибуткових касових ордерів, довіреності на отримання грошей та цінностей, заявки на надання доступу до системи «Клієнт Казначейства - Казначейство», кошторисів на 2019 рік, листи про виділення коштів для підтримки роботи Фонду, розпорядження, кредитні договори з додатками та доповненнями, договори про реструктуризацію боргу, акти прийому передачі, рахунки фактури, рішення спостережної ради, довідки, іпотечні договори, видаткові накладні, товарно-транспортні накладні, чорнові записи а також мобільні телефони, СІМ-картки, комп`ютери, ноутбуки карти пам`яті, флеш накопичувачі, грошові кошти, отримані незаконним шляхом, у тому числі в якості неправомірної вигоди.
В обґрунтування клопотання слідчий зазначив, що у провадженні відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУНП в Кіровоградській області перебувають матеріали досудового розслідування, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019120000000103 від 21.05.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 28, ч.3 ст. 368 Кримінального кодексу України щодо неправомірних дій службових осіб Кіровоградського обласного фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі які вимагають та отримують неправомірну вигоду з жителів Кіровоградської області.
В рамках кримінального провадження, встановлено, що Кіровоградський обласний фонд підтримки індивідуального будівництва на селі Кіровоградської обласної державної адміністрації ЄДРПОУ 30049129 (на далі Фонд) відповідно до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців Міністерства юстиції України зареєстрований за адресою м. Кропивницький, площа Героїв Майдану, 1. Фактично Фонд здійснює свою діяльність в приміщенні де розташована редакція газети «Народне слово» по вулиця Вячеслава Чорновола, 46 м. Кропивницький. Єдиним видом діяльності є надання інших видів кредитування. Директором являється ОСОБА_11 . Засновник Фонду Кіровоградська обласна державна адміністрація.
Фонд створено відповідно до Указу Президента України від 27 березня 1998 року № 222 «Про заходи щодо підтримки індивідуального житлового будівництва на селі», постанови Кабінету Міністрів України від 03 серпня 1998 року № 1211 «Про затвердження Положення про порядок формування і використання коштів фондів підтримки індивідуального будівництва на селі» та розпорядження голови обласної державної адміністрації від 04 серпня 1997 року № 256-р «Про створення обласного фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі». Положення про Фонд затверджено розпорядження голови Кіровоградської обласної державної адміністрації від 13.09.2018 № 658-р.
Відповідно до вказаного положення фонд є спеціалізованою кредитно-фінансовою господарською організацією. Фонд проводить свою діяльність на умовах повної господарської самостійності, є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки у банківських установах, печатку із своїм найменуванням, інші необхідні реквізити.
Головним завданням Фонду є формування коштів та ефективне використання сформованих коштів для реалізації державної політики у сфері індивідуального житлового будівництва на селі, виконання обласних та місцевих програм підтримки індивідуального будівництва на селі та поліпшення житлово-побутових умов сільського населення.
Фонд є неприбутковою організацією, що передбачає заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частин серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників, які використовуються виключно для фінансування видатків на утримання Фонду, реалізації мети та напрямів діяльності.
Бюджетні кошти використовуються на пільгове кредитування сільських забудовників та надання фінансової підтримки на зворотній основі у вигляді пільгових кредитів на реалізацію бізнес-планів інших цілей відповідно до планів використання бюджетних коштів, затверджених головою Фонду і погоджених розпорядником, через якого Фонд отримує кошти.
Фонд очолює голова фонду, який керує діяльністю Фонду і несе персональну відповідальність за виконання покладених на Фонд завдань, здійснює прийом на роботу та звільнення працівників Фонду, видає накази, погодження, затверджує інструкції та інші документи, обов`язкові для виконання всіма працівниками Фонду, представляє інтереси Фонду в усіх організаціях без довіреності. Діє від імені фонду в установленому порядку, розпоряджається коштами та майном Фонду, укладає договори.
Отже, в силу наділених повноважень ОСОБА_11 . будучи директором головою Фонду являється службовою особою, наділеною організаційно-розпорядчими і адміністративно-господарськими функціями.
Відповідно до п. 12 Постанови Кабінету міністрів України від 05 жовтня 1998 року № 1597 «Про затвердження Правил надання довгострокових кредитів забудовникам житла на селі» рішення про надання або відмову у наданні індивідуальному забудовнику кредиту приймає виконавчий орган фонду. Позитивне рішення виконавчого органу фонду є підставою для укладення з індивідуальним забудовником кредитного договору.
У разі прийняття виконавчим органом фонду позитивного рішення щодо надання кредиту на придбання житла зазначений орган надсилає на ім`я власника такого житла гарантійний лист про перерахування на його особистий рахунок, відкритий фондом у банку, суми кредиту, отриманої позичальником до оформлення в установленому порядку договору купівлі-продажу житла. Остаточні розрахунки за придбане позичальником житло проводяться фондом після оформлення договору купівлі-продажу житла і подання фонду засвідченої в установленому порядку копії зазначеного договору.
Виконавчим органом Фонду є його директор ОСОБА_11 .
У кінці 2018 року, точної дати слідством не встановлено, ОСОБА_10 , звернувся до Фонду із проханням розглянути можливість надати йому пільговий кредит на умовах Фонду. На той час Фонд розташовувався за адресою вулиця Тараса Карпи, 84, м. Кропивницький. Працівниками Фонду роз`яснено ОСОБА_10 , що оскільки юридична адреса місця розташування підприємства на якому працював на той час ОСОБА_10 (Знам?янська дистанція колії Одеської залізниці) знаходиться в Одеській області то він не має право на отримання кредиту.
Через деякий час, у лютому 2019 року, точної дати та часу слідством не встановлено, ОСОБА_10 зателефонувала працівниця Фонду на ім`я ОСОБА_12 та повідомила, що його дружина підпадає під вимоги, які висуваються до особи, яка має бажання отримати кредит від Фонду. У зв`язку з викладеним ОСОБА_10 , почав збирати необхідні документи для отримання кредиту його жінкою.
У березні 2019 року ОСОБА_10 , зателефонував бухгалтеру Фонду, яка повідомила, що перебуває на лікарняному, а сам фонд переїхав на іншу адресу, а саме: м. Кропивницький, по вулиці Чорновола, в приміщенні редакції газети «Народне слово».
Прибувши за вказаною адресою ОСОБА_10 дізнався, що головний бухгалтер Фонду змінилася, та на даний час працює інша дівчина, яка і отримала документи. При цьому, інший працівник Фонду, який представився юристом переглянув весь пакет документів і повідомив, що все гаразд, та що дружині ОСОБА_10 буде надано пільговий кредит.
Приблизно через тиждень, головний бухгалтер фонду ОСОБА_13 почала телефонувати ОСОБА_10 із номеру НОМЕР_1 та/або писати повідомлення в месенджері «Viber» з номеру НОМЕР_2 , з вимогою, що ОСОБА_10 необхідно деякі документи довезти, а деякі поновити. При цьому, висунуті ОСОБА_13 зауваження в документах були явно надумані, оскільки в документах з місця роботи, а саме бланки про нараховані доходи та вирахувані аліменти ОСОБА_10 ніяк не міг замінити на інші, оскільки вони є стандартними. Після тривалих переговорів, головний бухгалтер ОСОБА_13 надіслала ОСОБА_10 в месенджері «Viber» фото рукописного переліку документів, де і які виправлення ОСОБА_10 повинен зробити.
Після вказаних подій, ОСОБА_10 зателефонував колишньому бухгалтеру Фонду Ользі проконсультуватися, остання повідомила, що працівники Фонду на даний час не праві, і ОСОБА_10 не повинен знову збирати ті ж самі документи.
У подальшому, 10.05.2019, ОСОБА_10 у телефонному режимі головним бухгалтером ОСОБА_13 було відмовлено в отриманні кредиту на 20 років, але було запропоновано оформити на 10 років, на що ОСОБА_10 вимушений був погодитися.
Встановлено, що голова фонду ОСОБА_11 , головний бухгалтер ОСОБА_13 та юрист вказаного фонду працюють в одній кімнаті, і коли ОСОБА_10 15.05.2019 приїхав в Фонд, при спілкуванні із головним бухгалтером, остання повідомила ОСОБА_10 , що якщо він хоче щоб голова Фонду підписав кредитний договір та надав гарантійний лист щодо перерахування коштів у розмірі 200000 гривень безвідсотково на 10 років в рахунок погашення суми за придбання житлового будинку за адресою: АДРЕСА_2 , то ОСОБА_10 необхідно здійснити перерахування коштів, як повідомила головний бухгалтер за вказівкою голови фонду (при цьому, останнього в даний момент в кімнаті не було) у сумі 15000 гривень на рахунок фізичної особи підприємця ОСОБА_14 на картку ПАО КБ ПРИВАТБАНК № 26009052938894 начебто за товар (без ідентифікаційних ознак), та надала ОСОБА_10 відповідний рахунок-фактуру на оплату. При цьому ОСОБА_13 показала ОСОБА_10 готовий кредитний договір та зазначила, що коли ОСОБА_10 здійснить оплату то відповідно, голова Фонду ОСОБА_11 підпише договір та ОСОБА_13 надасть його ОСОБА_10 .
Проведеними працівниками УЗЕ в Кіровоградській області ДЗЕ НП України заходами встановлено, що кожного разу коли ОСОБА_10 або інший клієнт Фонду починав спілкуватись з працівниками Фонду, ОСОБА_11 виходив в коридор, та повертався одразу після того як клієнти, у тому числі ОСОБА_10 виходив з кабінету, чекаючи біля приміщення в коридорі.
Також встановлено, що протягом 2017 2018 років Фондом виділялись кошти на підтримку вісімнадцяти громадянам, жителям Кіровоградської області на загальну суму 3 млн. 57 тис. грн.
У липні 2019 року ОСОБА_10 , за попереднім погодженням з ОСОБА_11 зателефонувала ОСОБА_13 та повідомила, що фондом нарешті знайдено кошти для перерахування на відповідні рахунки власника житла, яке придбаває ОСОБА_10 . При цьому ОСОБА_13 зазначила, що їх послуги також повинні бути оцінені ОСОБА_10 у грошовому розумінні. У подальшому ОСОБА_13 за допомогою месенджера «Viber» повідомила ОСОБА_10 що чекає останнього у офісі, де розташований фонд для перепідписання відповідних документів.
Згідно інформації з Державного реєстру прав власності на нерухоме майно приміщення розташоване за адресою: АДРЕСА_3 , перебуває у власності ОСОБА_11 ).
Таким чином у вищевказаному приміщенні за місцем проживання голови Кіровоградського обласного фонду підтримки індивідуального будівництва на селі Кіровоградської обласної державної адміністрації можуть знаходитися речі, документи, які мають значення як речові докази у кримінальному провадженні, тобто документи, які підтверджують взаємовідносини між ОСОБА_10 та Кіровоградським обласним фондом підтримки індивідуального будівництва на селі Кіровоградської обласної державної адміністрації, а саме: протоколи засідання спостережної ради Фонду, гарантійні листи, квитанції до прибуткових касових ордерів, довіреності на отримання грошей та цінностей, заявки на надання доступу до системи «Клієнт Казначейства - Казначейство», кошторисів на 2019 рік, листи про виділення коштів для підтримки роботи Фонду, розпорядження, кредитні договори з додатками та доповненнями, договори про реструктуризацію боргу, акти прийому передачі, рахунки фактури, рішення спостережної ради, довідки, іпотечні договори, видаткові накладні, товарно-транспортні накладні, чорнові записи а також мобільні телефони, СІМ-картки, комп`ютери, ноутбуки карти пам`яті, флеш накопичувачі, грошові кошти, отримані незаконним шляхом, у тому числі в якості неправомірної вигоди.
Враховуючи, що про підозру у даному кримінальному провадженні нікому не повідомлено, а також те, що посадові особи Кіровоградського обласного фонду підтримки індивідуального будівництва на селі Кіровоградської обласної державної адміністрації, які причетні до вчинення злочину діють конспіративно, з метою уникнення відповідальності, доступ до зазначених речей, документів або відомостей, які можуть у них міститися, неможливо отримати у добровільному порядку шляхом їх витребування відповідно до ч. 2 ст. 93 КПК України, або за допомогою інших слідчих дій, передбачених Кримінально процесуальним кодексом України, тому з метою уникнення можливості умисного знищення речей та документів які можуть мати істотне значення для встановлення усіх обставин, керуючись ст.ст. 39, 110, 234 КПК України, - слідчий звернувся з даним клопотанням до слідчого судді.
В судовому засіданні слідчий просив клопотання задовольнити обґрунтовуючи свою позицію аналогічно викладеному у клопотанні.
Слідчий суддя перевіривши надані матеріали клопотання, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження № 12019120000000103 від 21.05.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 368 КК України, у рамках якого було подано клопотання, та, дослідивши докази по даних матеріалах, заслухавши думку слідчого дійшов наступних висновків.
Клопотання про надання дозволу на обшук житла відповідає вимогам ч. 3 ст. 234 КПК України.
Слідчим суддею відзначається, що слідчим доведено наявність обґрунтованої підозри вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 368 КК України, а саме підозри вчинення службовими особами Кіровоградського обласного фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі неправомірних дій у вигляді вимагання та отримання неправомірної вигоди з жителів Кіровоградської області, що підтверджується: заявою про повідомлення про вчинення кримінального правопорушення від 20.05.2019; поясненнями заявника від 20.05.2019; протоколом допиту свідка від 22.05.2019.
Слідчим також доведено наявність підозри у причетності до вчиненого злочину, зокрема, ОСОБА_11 , який працює на посаді директора Кіровоградський обласний фонд підтримки індивідуального будівництва на селі Кіровоградської обласної державної адміністрації, що підтверджується даними декларації останнього, як особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік; витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців Міністерства юстиції України.
Крім того, наявність підозри у причетності до вчинення вищевказаного злочину, зокрема, ОСОБА_11 , також підтверджується зазначеними вище поясненнями свідка від 20.05.2019.
Слідчим суддею також встановлено, що згідно з даними інформації з Державного реєстру прав власності на нерухоме майно № 168548005 від 30.05.2019 квартира розташована за адресою: АДРЕСА_3 , належить на праві приватної власності ОСОБА_11 .
Вказані обставини свідчать про те, що в даному випадку існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 368 КК України, та, що до його вчинення може бути причетний ОСОБА_11 , якому на праві приватної власності належить квартира розтало за адресою: АДРЕСА_3 .
При цьому встановлено, що відшукуванні речі і документи мають значення для досудового розслідування, так як є необхідними для виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення.
З огляду на вищевикладене приходжу до висновку, що відшукуванні речі і документи дійсно мають значення для досудового розслідування, так як можуть бути доказами під час судового розгляду та можуть знаходитися за вказаною у клопотанні адресою, на підставі чого вбачаю наявність передбачених законом підстав для надання дозволу на проведення обшуку у квартирі за вказаною у клопотанні адресою, у зв`язку з чим клопотання слідчого підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 234-235, 369-372 КПК України,
постановив:
клопотання слідчого слідчої групи, заступника начальника відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУ Національної поліції в Кіровоградській області майора поліції ОСОБА_3 у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 21.05.2019 за № 12019120000000103, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 368 КК України, про надання дозволу на проведення обшуку житла, - задовольнити.
Надати дозвілна проведенняобшуку житла-квартири,яка знаходитьсяза адресою: АДРЕСА_3 ,яка перебуває у власності ОСОБА_11 , з метою відшукання речей, документів, які мають значення як речові докази у кримінальному провадженні, тобто документи які підтверджують взаємовідносини між ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та Кіровоградським обласним фондом підтримки індивідуального будівництва на селі Кіровоградської обласної державної адміністрації, а саме: протоколи засідання спостережної ради Фонду, гарантійні листи, квитанції до прибуткових касових ордерів, довіреності на отримання грошей та цінностей, заявки на надання доступу до системи «Клієнт Казначейства - Казначейство», кошторисів на 2019 рік, листи про виділення коштів для підтримки роботи Фонду, розпорядження, кредитні договори з додатками та доповненнями, договори про реструктуризацію боргу, акти прийому передачі, рахунки фактури, рішення спостережної ради, довідки, іпотечні договори, видаткові накладні, товарно-транспортні накладні, чорнові записи, а також мобільні телефони, СІМ-картки, комп`ютери, ноутбуки, карти пам`яті, флеш накопичувачі, грошові кошти, які отримані в якості неправомірної вигоди.
Строк дії ухвали визначити до 08.08.2019.
Ухвала набирає законної сили після її проголошення та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_15
Суд | Ленінський районний суд м.Кіровограда |
Дата ухвалення рішення | 08.07.2019 |
Оприлюднено | 20.02.2023 |
Номер документу | 82902988 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Ленінський районний суд м.Кіровограда
Майданніков О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні