Справа № 640/13312/19
н/п 1-кс/640/8392/19
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"09" липня 2019 р. Київський районний суд м. Харкова у складі:
слідчого судді ОСОБА_1
за участі секретаря ОСОБА_2 ,
розглянувши увідкритому судовомузасіданні клопотанняслідчого Київського ВПГУ НПв Харківськійобласті ОСОБА_3 про проведенняекспертизи укримінальному провадженні№12019220490003103від 03.07.2019р.за ч.1ст.309КК України,-
встановив:
Сторона обвинувачення просить призначити судову експертизу дослідження матеріалів речовин і виробів за експертною спеціалізацією 8.6 «Дослідження наркотичних засобів психотропних речовин їх аналогів та прекурсорів», до проведення якої залучити експертів Харківського НДЕКЦ МВС України. На вирішення експерта поставити такі питання: Чи є в представлених на експертизу об`єктах сліди наркотичних засобів чи психотропних речовин (сильнодіючих речовин)? Якщо є, то яких саме, яка їх вага? Чи є встановлені в ході проведення дослідження речовини особливо небезпечними?
В обґрунтування клопотання сторона обвинувачення зазначає, що Київським ВП ГУ НП в Харківській області здійснюється досудового розслідування у кримінальному провадженні №12019220490003103 від 03.07.2019р. за ч. 1 ст. 309 КК України з обставин виявлення 02.07.2019 близько 12.50 за адресою: м. Харків, пров. Лазьківський, 15 громадянина, який представився ОСОБА_4 , зі згортком з речовиною рослинного походження, з характерним запахом.
Слідчий до судового засідання не з`явилася. Подала заяву, в якій клопотання підтримала, просила справу розглянути за своєї відсутності.
Слідчий суддя, дослідивши Витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, в межах якого подано клопотання, надані докази, приходить до висновку про наявність підстав для задоволення клопотання, виходячи з наступного:
Відповідно до ч. 1 ст. 242 КПК України, експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання. Не допускається проведення експертизи для з`ясування питань права.
Згідно ст. 243 КПК України, експерт залучається за наявності підстав для проведення експертизи за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження.
Як передбачено ч. 1 ст. 244 КПК України, у разі якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, сторони кримінального провадження мають право звернутися з клопотанням про проведення експертизи до слідчого судді.
З урахуванням викладеного, вважаю, що на виконання вимог ч. 6 ст. 244 КПК України, сторона обвинувачення довела, необхідність залучення експерта для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, а тому клопотання підлягає задоволенню.
У відповідності до ч. 4 ст. 107 КПК України, за неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, фіксування процесуальної дії за допомогою технічних засобів під час розгляду клопотання не здійснюється.
Керуючись ст. ст. 40, 107, 242-244, КПК України, слідчий суддя, -
ухвалив:
Клопотання слідчого про проведення експертизи - задовольнити.
Надати доручення експертній установі та залучити експерта Харківського НДЕКЦ МВС України для проведення судової експертизи матеріалів, речовин і виробів за експертною спеціальністю 8.6. "Дослідження наркотичних засобів, наркотичних речовин, їх аналогів та прекурсорів".
На вирішення експерта поставити наступні питання: Чи є в представлених на експертизу об`єктах сліди наркотичних засобів чи психотропних речовин (сильнодіючих речовин)? Якщо є, то яких саме, яка їх вага? Чи є встановлені в ході проведення дослідження речовини особливо небезпечними?
Для дослідження експерту надати: паперовий згорток із речовиною рослинного походження, з характерним запахом, упакований у сейф пакет № 0001630; згорток, обмотаний ізолентою червоного кольору із порошкоподібною речовиною білого кольору, упакований у сейф пакет № 0001629.
У разі потреби дозволяю відібрати частково або повністю використовувати речові докази.
Відповідно до ст. 70 КПК України слідчий суддя попереджає експерта про кримінальну відповідальність, передбачену ст.ст. 384, 385 КК України.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя:
Суд | Київський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 09.07.2019 |
Оприлюднено | 17.02.2023 |
Номер документу | 82906330 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення експертизи |
Кримінальне
Київський районний суд м.Харкова
Єфіменко Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні