КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

УХВАЛА

Справа № 754/7203/18 Головуючий у І інстанції Броновицька О.В. Провадження № 11-кп/824/1587/2018 Доповідач у 2 інстанції Миколюк О.В.

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 липня 2019 року м. Київ

Колегія суддів судової палати у кримінальних справах Київського апеляційного суду в складі:

головуючого судді: Миколюка О.В.,

суддів: Шроля В.Р., Авраменка М.Г.,

за участю прокурора: Новікова О.Ф.

при секретарі: Вороніній А.В.,

обвинуваченого - ОСОБА_1 ,

захисника обвинуваченого ОСОБА_1 - адвоката Терещука О.Г.

особи, яка подала апеляційну скаргу - ОСОБА_2 ,

представників ОСОБА_2 - адвокатів Козаченка С.І. та Насадчука П.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві кримінальне провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на вирок Деснянського районного суду м.Києва від 24 жовтня 2018 року, яким

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Дніпродзержинськ Дніпропетровської обл., який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , та зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимого, -

затверджено угоду про визнання винуватості від 01.06.2018 року між процесуальним керівником у кримінальному провадженні - прокурором відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання державного обвинувачення Генеральної прокуратури України Новіковим О.Ф. та обвинуваченим ОСОБА_1

ОСОБА_1 визнано винуватим у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ст.ст.28 ч.3, 197-1 ч.2, 28 ч.3, 197-1 ч.4, 191 ч.5, 28 ч.3, 366 ч.2 КК України, та призначено узгоджене сторонами покарання:

- за ст.28 ч.3, 197-1 ч.2 КК України - 2 (два) роки обмеження волі, зі звільненням від покарання у зв`язку із закінченням строків давності на підставі ст.49 ч.1 п.2 КК України;

- за ст.28 ч.3, 197-1 ч.4 КК України - 1 (один) рік 6 (шість) місяців позбавлення волі;

- за ст.191 ч.5 КК України, із застосуванням ст.69 КК України, - 5 (п`ять) років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов`язані зі здійсненням будівельної діяльності, строком на 1 (один) рік, без конфіскації майна;

- за ст.28 ч.3, 366 ч.2 КК України - 2 (два) роки позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов`язані зі здійсненням будівельної діяльності, строком на 1 (один) рік, зі штрафом розміром 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 4250грн.

На підставі ст.70 КК України, за сукупністю злочинів, шляхом поглинення менш суворого покаранням більш суворим, призначено ОСОБА_1 остаточне покарання у виді 5-ти (п`яти) років позбавлення волі, з позбавленням права обіймати посади, пов`язані із здійсненням будівельної діяльності, строком 1 (один) рік, зі штрафом розміром 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 4250грн., без конфіскації майна.

На підставі ст.75 КК України звільнено ОСОБА_1 від відбування основного покарання з випробуванням, з іспитовим строком 3 (три) роки, з покладенням на нього обов`язків. передбачених ст.76 КК України.

В С Т А Н О В И Л А :

Відповідно до вироку, В період часу з 19.05.2011р. до 04.03.2014р. ОСОБА_1 прийняв участь в діяльності організованої групи із самовільного зайняття земельної ділянки, вчиненого групою осіб, самовільного будівництва будівель на самовільно зайнятій групою осіб земельній ділянці, заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовою особою службовим становищем у великих та особливо великих розмірах, організованою групою, видачі службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, що спричинило тяжкі наслідки, за таких обставин.

В 2004р.-2005р. організатор організованої групи, маючи на меті здійснення будівництва об`єктів нерухомості на території міста Києва, створив понад 60 підприємств, основним видом діяльності яких є будівництво житлових і нежитлових будівель, які об`єднав в одну групу, давши їй назву Укогруп , ставши особисто засновником у підприємствах ТОВ "УКОІНВЕСТБУД" (код ЄДРПОУ 25637276), ТОВ "ЛИТИЙ КАМІНЬ" (код ЄДРПОУ 31647631), ТОВ Мегаполісстрой (код ЄДРПОУ 32595417), ТОВ "ЕВЕРЕСТ ПЛЮС" (код ЄДРПОУ 32853498), ТОВ МіаВіла (код ЄДРПОУ 34182423), ТОВ "УКОЕНЕРГОБУД" (код ЄДРПОУ 34189303), ТОВ ФК Укокапітал (код ЄДРПОУ 34192143), ТОВ "БУДМАЙДАНЧИК" (код ЄДРПОУ 34480306), ТОВ Праймдевелопмент (код ЄДРПОУ 35944556). Будучи фактичним власником створених для здійснення будівництва підприємств та керуючи їх діяльністю, Організатор організованої групи, починаючи з 2005 року здійснював самовільне зайняття земельних ділянок на території м.Києва та самовільне будівництво будівель (житлових, офісних та торгово-розважальних комплексів) на них за відсутності належних документів на користування земельними ділянками, їх забудову та/або з порушенням вимог отриманих дозвільних документів, а саме: ЖК Мозаїка по вул.Стратегічне Шосе, 53, ЖК Затишний по вул.Руданського, 3-А, ЖК Східна Брама по вул.Світла, 3, ЖК Нова Хвиля по вул.Харківське Шосе, 15, ЖК Сосновий Бір в кварталі вул.Олевської, Клавдієвської та Бахмацької в Святошинському районі, ЖК Нова Хвиля по вул.Лохвицькій, 1, ЖК Флагман та ЖК Стародарницький по вул.Лохвицькій, 1, ЖК Родинний затишок по бул.Я.Гашека, 20, 22, 24, ЖК Синьоозерний перетин пр.Гонгадзе та пр.Правди, ЖК Перлина Троєщини по вул.Закревського, 42-А, ЖК Печерський Бастіон по вул.Вільшанській, 2-6, ЖК Олімпійське містечко , ЖК Панорамне містечко , ЖК Панорамний по вул.Ракетній, 24, ЖК Совські Ставки по вул.Кіровоградській, 70, ЖК Бела Віста по вул.Сошенка, 33, ЖК Науковий по вул.Петропавлівській, 40, ЖК МегаСіті по вул.Харківське Шосе, 19 та 19-А, ЖК Елегант по вул. Жилянська, 118, ЖК Милославський ряд по вул.Милославській, 31-В, ЖК Молодіжна ініціатива по вул.Руданського, 9-А, ЖК Тихорецький по вул.Тихорецькій, 30-7, ЖК Домініон де люкс по вул.Ушинського, 40, ЖК Кузьмінський по вул . Жамбила Жамбаєва, 22, ЖК Посольський по вул.Жамбила Жамбаєва, 7-Г, ЖК Шевченківський квартал по вул.Новоукраїнській, 24-А, ЖК Міа Вілла по вул.Мендєлєєва, 18-20, ЖК Стольний Град по вул.Лисянській, 9, ЖК Тропініна по вул.Тропініна, 3-5, ЖК Арт-Хаус по вул.Лисичанській, 29, ЖК Південний квартал по вул.Строкача, 9, ЖК Маргарита по вул.Булгакова, 12 , ЖК Замковецкий по вул.Замковецькій, 5 , ЖК Приозерний по вул.Здолбунівській, 11-в/13 , ЖК Рубін по пров . Любарському, 2-А, ЖК Доміно по вул.Фанерна, 5-А, ЖК Перспектива по вул.Драйзера , 40, Житловий комплекс по пр.Науки, 66-70 , Житловий комплекс по вул.Жилянській , 120-Б та 120-В, Офісні центри по вул . Григоренка, 39-Б та вул.Руденко, 6-А .

З метою вчинення вищевказаних злочинів Організатор організованої групи розробив злочинний план, підібрав та залучив виконавців, пособників з числа службових осіб підконтрольних йому підприємств яких, з метою недопущення притягнення до відповідальності постійно змінював, розподілив між ними злочинні ролі та шляхом інструктування, координації злочинних дій співучасників у формі наказів та доручень, безпосередньо здійснював керування діями вказаних осіб з метою вчинення зазначених злочинів, тобто створив організовану групу.

У 2014 році Організатор організованої групи, з метою прикриття своєї незаконної діяльності та діяльності групи осіб, яких він залучив до вчинення самовільного зайняття земельних ділянок та самовільного будівництва будівель на них, а також з метою власного збагачення внаслідок реалізації нерухомого майна, ухилення від сплати податків та обов`язкових платежів, формально перереєстрував ці підприємства на номінальних директорів з числа іноземних осіб та громадян України, які не мають досвіду в здійсненні господарської діяльності, залишивши за собою контроль вказаними підприємствами.

План вчинення злочинів, розроблений Організатором організованої групи передбачав пошук співучасників вчинення злочинів, зокрема: осіб, які повинні бути призначені засновниками та директорами підконтрольних йому підприємств, що виступатимуть проектантами, замовниками та генеральними підрядниками будівництв, кураторами будівництв, здійснюватимуть контроль за веденням бухгалтерського обліку, підготовку документів та юридичний супровід діяльності групи компаній, займатимуться підбором вищевказаних кадрів; створення та придбання юридичних осіб, зокрема які мають укладені з Київською міською радою договори про оренду земельних ділянок; розподіл функцій між співучасниками вчинення злочинів; забезпечення охорони майбутніх будівельних майданчиків; оформлення низки квартир на себе особисто та співучасників з метою надання видимості законності будівництва та наступного їх продажу за готівку з оформленням підроблених документів про внесення коштів на рахунки; декларування операцій з продажу квартир оформлених на себе в деклараціях фізичної особи, а не фізичної особи-підприємця, з метою ухилення від сплати податків за ставкою 15%, сплати їх за ставкою 5%.

Розробивши план злочинних дій, Організатор організованої групи розподілив злочинні ролі між учасниками організованої групи - виконавцями ОСОБА_1 , Куратором будівництва ЖК Перлина Троєщини та невстановленими особами, відповідно до яких:

-службові особи підприємств - замовників та генеральних підрядників будівництв повинні були виконувати організаторсько-розпорядчі функції, керівництво підприємствами, які беруть участь в будівництві та підпорядкованими працівниками, підписувати фінансово-господарські, бухгалтерські та інші документи, які подаватимуться до податкових та державних органів, підприємств, організацій та банківських установ від свого імені, а також виконувати доручення кураторів будівництв та його як власника (щодо ЖК Перлина Троєщини особою відповідальною за здійснення вказаних функцій з 19.05.2011р. до 04.03.2014р. був генеральний директор ТОВ Континентбуд ОСОБА_1 );

-куратори будівництв повинні були контролювати діяльність службових осіб замовників, генпідрядників та субпідрядників; з метою економного витрачання коштів - здійснювати моніторинг вартості будівельних матеріалів, доповідати йому, як власнику будівництва про виникнення проблем та труднощів на будівництві, а також брати участь у їх вирішенні;

- особи, які здійснюватимуть контроль за веденням бухгалтерського обліку вказаних підприємств повинні були перевіряти правильність ведення бухгалтерського та податкового обліку бухгалтерами підприємств, які входять до складу групи компаній Укогруп ; здійснювати аудиторські перевірки з метою недопущення розтрати коштів службовими особами підприємств; готувати, підписувати та подавати податкові декларації від імені Організатора організованої групи; виплачувати заробітну плату працівникам в конвертах ;

- особи, які займатимуться підбором кадрів, повинні були забезпечити розміщення оголошень про прийом на роботу, підбирати працівників на керівні посади підприємств - замовників та генпідрядників, архітекторів, інженерів з авторського та технічного наглядів, виконробів, керівників дільниць, робочих та ін., працівників, які могли б працювати без офіційного працевлаштування; проводити з ними співбесіди; оформлювати офіційне працевлаштування.

Реалізуючи злочинний план, Організатор організованої групи організував в березні 2008р. - травні 2011р. самовільне зайняття земельної ділянки по вул.Закревського , 42-А в м.Києві , кадастровий номер НОМЕР_3 для самовільного будівництва на ній житлового комплексу Перлина Троєщини . З цією метою невстановлені особи з числа членів організованої групи, створеної Організатором організованої групи, приблизно в березні 2008 року відшукали юридичну особу - ТОВ Континентбуд (код ЄДРПОУ 32920223), директор якого ОСОБА_4 у 2006 році уклав з Київською міською радою в особі ОСОБА_29 договір оренди земельної ділянки з цільовим призначенням - для будівництва, експлуатації та обслуговування торговельно-розважального комплексу з офісними приміщеннями, підземною та наземною автостоянками, строком на 1 рік (фактично ділянку зайнято та будівництво розпочато не було і вона залишилась у користуванні територіальної громади м.Києва) та організували 27.03.2008р. зміну засновника товариства на сестру Організатора організованої групи - ОСОБА_5 для подальшого використання підприємства в самовільному зайнятті ділянки та будівництва.

Після придбання ТОВ Континентбуд Організатор організованої групи, діючи в співучасті з невстановленими досудовим розслідуванням особами, які входили в склад організованої групи, продовжуючи свій злочинний умисел, спрямований на самовільне зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво на ній, відповідно до попередньо розробленого злочинного плану, приблизно в травні 2011 року підшукали для вчинення злочину ОСОБА_1 та Куратора будівництва, які мали великий досвід роботи у будівництві та впродовж року працювали в одному з підприємств групи компаній Укогруп без офіційного працевлаштування.

Організатор організованої групи, усвідомлюючи, що ОСОБА_1 наділений організаторськими здібностями та має досвід роботи на будівництві, запропонував йому посаду генерального директора ТОВ Континентбуд , яке в подальшому повинно було б виступити замовником будівництва житлового комплексу на самовільно зайнятій земельній ділянці, на що останній погодився, після чого рішенням від 18.05.2011р. загальних зборів учасника ТОВ Континентбуд , а фактично ОСОБА_5 , яка володіла 100% у статутному капіталі підприємства та за дорученням фактичного власника зазначеного підприємства - Організатора організованої групи, ОСОБА_1 було призначено на посаду генерального директора цього підприємства, та наказом ТОВ Континентбуд від 19.05.2011р. ОСОБА_1 був прийнятий на посаду генерального директора. Відповідно до статуту ТОВ Континентбуд ОСОБА_1 як генеральний директор ТОВ Континентбуд обіймав посаду, пов`язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов`язків, тобто був службовою особою юридичною особи приватного права.

Організатор організованої групи, діючи відповідно до розробленого ним злочинного плану та відповідно до попередньо розподілених злочинних ролей, діючи в співучасті з ОСОБА_1 , Куратором будівництва ЖК Перлина Троєщини та іншими невстановленими особами, в складі організованої групи, не дивлячись на те, що земельна ділянка належить територіальній громаді міста Києва, порушуючи права землекористувача самостійно господарювати на земельній ділянці, доручив невстановленим особам, що здійснювали юридичне обслуговування групи компаній Укогруп підготувати, а ОСОБА_1 як генеральному директору ТОВ Континентбуд підписати наказ №1-з Про визначення цільового призначення орендованої земельної ділянки за адресою: вул.Закревського, 42-А у Деснянському районі м.Києва та лист № 2 до КО Містобудування та архітектури м.Києва з клопотанням коригування проекту генерального плану м.Києва в частині зонування земельної ділянки по вул. Закревського, 42-А з громадських будівель та споруд на зону багатоповерхової житлової забудови . Після підготування невстановленими особами вказаних документів, ОСОБА_1 як генеральний директор ТОВ Континентбуд підписав їх, однак в листі умисно поставив свій підпис в графі Директор ТОВ Континентбуд ОСОБА_6 , усвідомлюючи, що вказаний документ не відповідає дійсності, оскільки ним невірно зазначено прізвище директора підприємства, тобто вніс до офіційних документів недостовірні дані в частині підписанта та факту перебування земельної ділянки в оренді.

Продовжуючи свої злочинні дії, ОСОБА_1 , діючи в співучасті з Організатором організованої групи, Куратором будівництва ЖК Перлина Троєщини та іншими невстановленими особами, в складі організованої групи, з метою продовження самовільного зайняття земельної ділянки та самовільного будівництва на ній, 19.05.2011р. відповідно до попередньо розподілених ролей, за дорученням Організатора організованої групи, уклав договір підряду №1 з ТОВ "ЕНЕРГОБУД" (код ЄДРПОУ 31647317), за умовами якого доручив ТОВ "ЕНЕРГОБУД" в особі ОСОБА_30 виконати за технічним завданням замовника земляні роботи, а саме розробку ґрунту та монтаж буроін`єкційних паль на об?єкті, який знаходиться за адресою: м.Київ, вул.Закревського, 42-А та передав будівельний майданчик за актом приймання-передачі від 19.05.2011р., внаслідок чого використанням земельної ділянки не за цільовим призначенням заподіяно шкоду в сумі 193 025,14грн., внаслідок зняття поверхневого шару ґрунту без спеціального дозволу заподіяно шкоду в сумі - 42 159,97грн., а всього заподіяно шкоду в сумі на суму 235 185,11грн., що є значною шкодою, заподіяною законному володільцю земельної ділянки - територіальній громаді міста Києва.

Крім того, після самовільного зайняття вказаної земельної ділянки Організатор організованої групи організував на самовільно зайнятій ділянці самовільне будівництво ЖК Перлина Троєщини . Відповідно до розподілених Організатором організованої групи ролей, ОСОБА_1 як службова особа підприємства-замовника - генеральний директоро ТОВ Континентбуд повинен був виконувати функції керівника цієї компанії, організувати та здійснювати контроль за будівництвом, підписувати бухгалтерські, фінансово-господарські та інші документи до податкових органів, контролюючих організацій та банківських установ, попередні договори з інвесторами про обов?язок укласти в майбутньому основні договори щодо придбання об`єктів нерухомості в ЖК, невстановлені особи з числа працівників підприємств групи компаній Укогруп , які займалися підбором працівників та юридичним супроводженням діяльності ТОВ Континентбуд та входили в склад організованої групи, підшукали осіб, які в подальшому були прийняті в штат ТОВ Будівельний Проект , який очолила ОСОБА_7 , та готували проектну документацію будівництва ЖК, підшукали менеджерів з продажу майбутніх квартир у житловому комплексі, нотаріусів, які б посвідчували попередні договори, з інвесторами та інших працівників, потреба в яких виникала у ході будівництва.

Діючи відповідно до розробленого Організатором організованої групи злочинного плану та відповідно до попередньо розподілених злочинних ролей, діючи в співучасті з Організатором організованої групи, Куратором будівництва ЖК Перлина Троєщини та іншими невстановленими особами, в складі організованої групи, не дивлячись на те, що земельна ділянка належить територіальній громаді міста Києва, порушуючи права землекористувача самостійно господарювати на земельній ділянці, за дорученням останнього невстановлені особи, що здійснювали юридичне обслуговування групи компаній Укогруп підготували, а ОСОБА_1 як генеральний директор ТОВ Континентбуд підписав наказ №1-з Про визначення цільового призначення орендованої земельної ділянки за адресою: вул.Закревського, 42-А у Деснянському районі м.Києва та лист № 2 до КО Містобудування та архітектури м. Києва з клопотанням коригування проекту генерального плану м.Києва в частині зонування земельної ділянки по вул.Закревського, 42-А з громадських будівель та споруд на зону багатоповерхової житлової забудови . Після підготування невстановленими особами вказаних документів, генеральний директор ТОВ Континентбуд ОСОБА_1 підписав їх, однак в листі умисно поставив свій підпис в графі Директор ТОВ Континентбуд ОСОБА_6 , усвідомлюючи, що вказаний документ не відповідає дійсності, оскільки невірно зазначено прізвище директора підприємства, тобто вніс до офіційних документів недостовірні дані в частині підписанта та факту перебування земельної ділянки в оренді.

Продовжуючи свої злочинні дії ОСОБА_1 , достовірно знаючи, що до органів державного архітектурно-будівельного контролю будь-які документи, які б надавали право на виконання будівельних робіт ним та за його вказівкою не надавалися, не подаючи як замовник будівництва повідомлення про початок виконання будівельних робіт відповідному органу державного архітектурно-будівельного контролю, без реєстрації органом державного архітектурно-будівельного контролю декларації про початок виконання будівельних робіт та без отримання від органу державного архітектурно-будівельного контролю дозволу на виконання будівельних робіт щодо об`єктів будівництва, що належать до IV і V категорій складності, в співучасті з Організатором організованої групи, Куратором будівництва ЖК Перлина Троєщини та іншими невстановленими особами, приблизно в травні 2011 року вчинив на самовільно зайнятій земельній ділянці організованою групою самовільне будівництво, яке відноситься до V категорії складності, без проведення обов`язкової експертизи, яке організував Організатор організованої групи, використовуючи земельну ділянку не за цільовим призначенням, залучив до здійснення вищевказаного будівництва будівель низку субпідрядних організацій, внаслідок чого заподіяно шкоду в сумі 235 185, 11грн.

Крім того, під час будівництва ЖК Перлина Троєщини протягом 2012р.-2014р. Організатор організованої групи відповідно до злочинного плану організував заволодіння шляхом зловживання службовим становищем службовими особами ОСОБА_1 , Куратором будівництва ЖК Перлина Троєщини та іншими невстановленими особами чужим майном, у великих та особливо великих розмірах, яке вчинене організованою групою.

Так, Організатор організованої групи відповідно до плану злочинної діяльності, надав розпорядження невстановленим особам, які здійснювали бухгалтерський контроль за діяльністю підприємств Укогруп та входили до складу організованої групи, зарезервувати певну кількість квартир в ЖК за ОСОБА_1 , Куратором будівництва ЖК Перлина Троєщини та іншими особами, начебто, як заохочення за хорошу роботу, а насправді для подальшого продажу їх фізичним особам за готівку, оминаючи систему оподаткування та уникаючи сплати податків. Невстановлені особи з числа менеджерів з продажу ЖК Перлина Троєщини повинні були запевняти фізичних осіб, які мали намір купити квартиру в цьому житловому комплексі, про здійснення будівництва відповідно чинному законодавству та наявність у забудовника всіх необхідних документів. План злочинної діяльності передбачав, що ОСОБА_1 повинен укласти попередні договори з Куратором будівництва ЖК Перлина Троєщини та іншими невстановленими особами про обов`язок в майбутньому укласти основні договори щодо купівлі квартир в ЖК Перлина Троєщини ; укладати попередні договори з майбутніми покупцями об?єктів нерухомості, засвідчувати їх своїм підписом та печаткою підприємства; підшукати нотаріусів, які б не будучи обізнаними про їх злочинні наміри, посвідчували б зазначені договори; видавати від свого імені документи, потреба в яких виникне під час укладення правочинів; в разі виникнення потреби у реалізації об?єктів нерухомості вказаного житлового комплексу, які зарезервовані за Куратором будівництва ЖК Перлина Троєщини та іншими особами, укласти з ними та майбутніми покупцями договори про внесення змін до попередніх договорів.

ОСОБА_1 , Куратор будівництва ЖК Перлина Троєщини та інші невстановлені особи, за якими були зарезервовані квартири в ЖК Перлина Троєщини , повинні були вносити кошти в сумі 5000грн. на рахунок ТОВ Континентбуд № НОМЕР_2 , відкритий в АТ Піреус банк МКБ , та таким чином засвідчувати факт резервування квартир саме за ними, в подальшому в разі виникнення потреби реалізовувати квартири за готівку - укладати з майбутніми покупцями договори про внесення змін до попередніх договорів, отримувати від майбутнього покупця готівку, в разі необхідності видавати розписку про отримання товариством та ними готівки. Невстановлені особи, які здійснювали юридичне супроводження групи компаній Укогруп та входили до складу організованої групи, забезпечили підготовку проектів попередніх договорів, угод про внесення змін до них. В подальшому Організатор організованої групи 10.04.2012р. надав дозвіл ОСОБА_1 на резервування квартири АДРЕСА_3 у 2-й секції ЖК в якості заохочення.

Приблизно у вересні 2012 року, відповідно до попередньо розподілених ролей та злочинного плану, розробленого Організатором організованої групи, невстановлені особи з числа працівників відділу продажу ЖК Перлина Троєщини , діючи за узгодженим планом з Організатором організованої групи, ОСОБА_1 , та іншими невстановленими особами, які входили в склад організованої групи, запропонували ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , які мали наміри придбати квартиру в ЖК Перлина Троєщини , укласти попередній договір про зобов`язання в майбутньому укласти договір купівлі-продажу (основний договір) кв.159, яка була зарезервована ОСОБА_1 , невстановлена особа з числа менеджерів відділу продажу, діючи спільно з ОСОБА_1 , запевнила ОСОБА_8 та ОСОБА_9 про законність будівництва ЖК і здачу будинку в експлуатацію у визначені в договорі строки.

Приблизно у вересні 2012 року Організатор організованої групи, з метою заволодіння чужим майном - коштами інвесторів, будучи повідомленим невстановленими особами з числа працівників підприємств Укогруп , які входили у склад організованої групи, про наявність реального покупця вказаної квартири, надав дозвіл на продаж її за готівку, без внесення коштів на рахунок ТОВ Континентбуд . 23.09.2012р. в денний час доби ОСОБА_1 , відповідно до розподілених Організатором організованої групи злочинних ролей, знаходячись у відділі продажу ЖК по АДРЕСА_4, уклав з ОСОБА_8 попередній договір, відповідно до якого сторони зобов`язувалися в майбутньому укласти договір купівлі-продажу (основний договір) АДРЕСА_3 , після чого цього ж дня після укладання договору ОСОБА_1 , зловживаючи службовим становищем, діючи умисно, на виконання злочинного плану, розробленого Організатором організованої групи, отримав від ОСОБА_9 та ОСОБА_8 кошти в сумі 57 500 доларів США, що відповідно курсу НБУ станом на 23.09.2012р. становило 459 425грн., що є особливо великим розміром, які за вказівкою Організатора організованої групи, діючи в складі організованої групи, та всупереч вимогам договору про забезпечення виконання зобов`язань від 23.09.2012р. №1/2/159 не вніс на рахунок ТОВ Континентбуд , відкритий в АТ Піреус Банк МКБ , а передав невстановленій особі з числа працівників контрольно-ревізійного управління групи компаній Укогруп , яка здійснювала бухгалтерський контроль за діяльністю підприємств цієї групи та була підшукана Організатором організованої групи.

Продовжуючи свої злочинні дії, діючи відповідно до попередньо розподілених Організатором організованої групи ролей, 24.09.2012р. ОСОБА_1 видав подружжю Велікдан квитанцію до прибуткового касового ордеру в„– 159 -USD ТОВ Континентбуд про прийняття від ОСОБА_9 коштів в сумі 57 500 доларів США (за курсом НБУ станом на 24.09.2012р. становить 450 000грн.), яку він підписав як генеральний директор вказаного підприємства та засвідчив печаткою, хоча фактично кошти до підприємства не надійшли, після чого з метою приховування злочинних дій, невстановлені особи з числа членів організованої Організатором організованої групи злочинної групи, змінили нумерацію вказаної квартири зі 159 на 167 та уклали договір щодо купівлі-продажу вказаної квартири з інвестором ОСОБА_10 , таким чином реалізувавши її двічі.

Крім того, 03.09.2013р. відповідно до попередньо розробленого злочинного плану та розподілених злочинних ролей, Організатор організованої групи підписав службову записку Куратора будівництва про виділення останньому в ЖК 4-х квартир. 21.03.2013р. та 05.09.2013р. у відділі продажу ЖК по АДРЕСА_4, за змовою з невстановленими особами, відповідно до розподілених Організатором організованої групи злочинних ролей, діючи в складі організованої групи, ОСОБА_1 та Куратор будівництва ЖК Перлина Троєщини уклали між собою попередні договори купівлі-продажу квартир в ЖК Перлина Троєщини №№245, 424, 353 та 534, які посвідчили приватні нотаріуси ОСОБА_11 та ОСОБА_12 , а також договори про виконання зобов`язань №№3/245, 4/424, 3/353 та 4/534.Факти укладання та нотаріального засвідчення договорів повинні були створити хибну уяву про виконання сторонами їх умов у майбутніх інвесторів, яким в подальшому Куратором будівництва ЖК Перлина Троєщини будуть переуступлені майнові права. Невстановлена особа з числа працівників контрольно-ревізійного управління групи компаній Укогруп , яка здійснювала бухгалтерський контроль за діяльністю підприємств цієї групи та входила в склад організованої Групи, з метою забезпечення резервування саме цих квартир за Куратором будівництва ЖК Перлина Троєщини , діючи узгоджено з Організатором організованої групи, надала вказівку Куратору будівництва ЖК Перлина Троєщини внести на рахунок ТОВ Континентбуд № НОМЕР_2 , відкритий в АТ Піреус Банк МКБ , кошти в сумі 5000грн. за кожну з квартир, на виконання якої 12.04.2013р. Куратор будівництва ЖК Перлина Троєщини вніс на вказаний рахунок кошти в сумі 5000грн. з призначенням платежу - часткова оплата за квартиру згідно договору №3/245 від 21.03.2013р. та 5000грн. з призначенням платежу - часткова оплата за квартиру згідно договору №3/325 від 21.03.2013р.

Продовжуючи свої злочинні дії, приблизно у вересні 2013 року, відповідно до попередньо розподілених Організатором організованої групи злочинних ролей та злочинного плану, невстановлені особи з числа працівників відділу продажу ЖК Перлина Троєщини , діючи спільно з Організатором організованої групи, ОСОБА_1 , Куратором будівництва ЖК Перлина Троєщини , в складі організованої групи, достовірно знаючи, що ОСОБА_13 є постійним інвестором та вже раніше неодноразово інвестував у будівництво ЖК Перлина Троєщини , скориставшись довірою, яка виникла в результаті тривалих взаємовідносин, запропонували останньому придбати шляхом переуступлення від Куратора будівництва квартири АДРЕСА_4 зазначеного житлового комплексу, відповідно до умов попереднього договору, укладеного ТОВ Континентбуд з останнім. Відповідно до попередньо розподілених Організатором організованої групи злочинних ролей, невстановлена особа з числа менеджерів відділу продажу, яка входила у склад організованої групи, діючи спільно з ОСОБА_1 , шляхом обману, переконала ОСОБА_13 в дійсній сплаті Куратором будівництва ЖК Перлина Троєщини коштів за цю квартиру, відповідно до умов договору від 05.09.2013р. про забезпечення виконання зобов`язань №3/353, хоча насправді він не виконав умови договору та не оплатив вартість квартири, запропонували останньому придбати вказану квартиру шляхом внесення змін до попереднього договору, в якому одною із сторін був Куратор будівництва ЖК Перлина Троєщини , на що ОСОБА_13 погодився.

Реалізуючи злочинний умисел, направлений на заволодіння чужим майном - коштами ОСОБА_13 , ОСОБА_1 повідомив невстановлену особу з числа працівників контрольно-ревізійного управління групи компаній Укогруп , яка входила у склад організованої групи, про згоду ОСОБА_13 укласти договір про внесення змін до попереднього договору про придбання в майбутньому кв.353, зарезервованої за Куратором будівництва ЖК Перлина Троєщини , шляхом укладання договору про внесення змін до попереднього договору, що призвело до розрахунків готівкою, оминаючи систему оподаткування та уникаючи сплати податків, та безперешкодного привласнення коштів ОСОБА_13 . Після того, як зазначена невстановлена особа повідомила про згоду ОСОБА_13 Організатора організованої групи, останній надав дозвіл на переуступлення прав від Куратора будівництва ОСОБА_13 , а невстановлена особа передала зазначену вказівку Організатора організованої групи для безпосереднього виконання ОСОБА_1

16.09.2013р. ОСОБА_13 , будучи впевненим у сплаті Куратором будівництва ЖК Перлина Троєщини коштів в сумі 403 200грн. на рахунок ТОВ Континентбуд , для укладання договору про внесення змін до попереднього договору прибув до відділу продажу ЖК Перлина Троєщини по АДРЕСА_4, де ОСОБА_1 та Куратор будівництва ЖК Перлина Троєщини уклали договір про внесення змін до попереднього договору, змінивши Сторону-2 з Куратора будівництва на ОСОБА_13 , який був посвідчений приватним нотаріусом Буждиганчук Є.Ю.

Будучи впевненим у виконанні Куратором будівництва ЖК Перлина Троєщини умов укладеного ним з ТОВ Континентбуд попереднього договору, ОСОБА_13 фактично передав Куратору будівництва ЖК Перлина Троєщини кошти в сумі 50 000 доларів США, що згідно курсу НБУ станом на 16.09.2013р. становило 399 650грн., як оплату за квартиру АДРЕСА_4, а також 10 000 доларів США, що згідно курсу НБУ станом на 16.09.2013р. становило 79 930грн., та вказані кошти повинні були б зарахуватися до оплати за наступну квартиру, яку купуватиме ОСОБА_13 . У такий спосіб Куратор будівництва ЖК Перлина Троєщини спільно з ОСОБА_1 прийняли ці кошти у своє відання, спільно з Організатором організованої групи та іншими невстановленими особами, які входили до складу організованої групи, розпорядилися на власний розсуд, завдавши потерпілому шкоди в особливо великих розмірах. Після чого, цього ж дня в приміщенні відділу продажу ЖК Перлина Троєщини по АДРЕСА_4 на прохання ОСОБА_13 ОСОБА_1 достовірно знаючи, що він передав кошти в сумі 50 000 доларів США Куратору будівництва ЖК Перлина Троєщини , а не вніс в касу товариства, надав йому завідомо неправдивий документ - квитанцію до прибуткового касового від 16.09.2013р. №22 про прийняття від ОСОБА_14 (донька ОСОБА_13 , від імені якої він діяв на підставі довіреності) головним бухгалтером та касиром ТОВ Континентбуд ОСОБА_15 . 387 072грн. оплати за квартиру згідно договору про забезпечення виконання зобов`язань №3/353 від 16.09.2013р.

Крім того, продовжуючи свої злочинні дії, приблизно в листопаді 2013 року, відповідно попередньо розподіленого Організатором організованої групи злочинного плану, невстановлені особи з числа працівників відділу продажу ЖК Перлина Троєщини , запропонували інвестору ОСОБА_16 придбати шляхом переуступлення від Куратора будівництва ЖК Перлина Троєщини квартиру АДРЕСА_5 зазначеного житлового комплексу, відповідно до умов попереднього договору, укладеного ТОВ Континентбуд з останнім. Відповідно до попередньо розподілених Організатором організованої групи, злочинних ролей, невстановлена особа з числа менеджерів відділу продажу, яка входила у склад організованої групи, діючи спільно з ОСОБА_1 , шляхом обману, переконали ОСОБА_16 у дійсній сплаті Куратором будівництва ЖК Перлина Троєщини коштів за цю квартиру, відповідно до умов договору від 21.03.2013р. №3/245 про забезпечення виконання зобов`язань, хоча насправді він не виконав умови договору та не оплатив вартість квартири, запропонували останній придбати квартиру шляхом внесення змін до попереднього договору, на що ОСОБА_16 погодилася.

Реалізуючи злочинний умисел, направлений на заволодіння чужим майном - коштами ОСОБА_16 , ОСОБА_1 повідомив невстановлену особу з числа працівників контрольно-ревізійного управління групи компаній Укогруп , яка входила у склад організованої групи, про згоду ОСОБА_16 укласти договір про внесення змін до попереднього договору про придбання в майбутньому АДРЕСА_5, зарезервованої за Куратором будівництва ЖК Перлина Троєщини , шляхом укладання договору про внесення змін до попереднього договору, що призвело до розрахунків готівкою, оминаючи систему оподаткування та уникаючи сплати податків, та безперешкодного привласнення коштів ОСОБА_16 . Після того, як зазначена невстановлена особа повідомила про згоду ОСОБА_16 Організатора організованої групи, останній надав дозвіл на переуступлення прав від Куратора будівництва ОСОБА_16 , а невстановлена особа передала зазначену вказівку Організатора організованої групи для безпосереднього виконання ОСОБА_1

15.11.2013р. ОСОБА_16 , будучи впевненою в сплаті Куратором будівництва ЖК Перлина Троєщини коштів в сумі 524 656,50грн. на рахунок ТОВ Континентбуд , прибула для укладання договору про внесення змін до попереднього договору прибула до офісу приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Маматової В.В. по бул.Шевченка, 38 в м.Києві, де ОСОБА_1 та Куратор будівництва ЖК Перлина Троєщини уклали договір про внесення змін до попереднього договору, змінивши Сторону-2 з Куратора будівництва на ОСОБА_16 , який був посвідчений приватним нотаріусом Маматовою В.В.

Будучи впевненою у виконанні Куратором будівництва ЖК Перлина Троєщини умов укладеного ним з ТОВ Континентбуд попереднього договору, ОСОБА_16 передала Куратору будівництва ЖК Перлина Троєщини кошти в сумі 465 000грн. як оплату за АДРЕСА_5 , внаслідок чого Куратор будівництва ЖК Перлина Троєщини спільно з ОСОБА_1 отримали кошти у своє відання, спільно з Організатором організованої групи та іншими невстановленими особами, які входили до складу організованої групи, розпорядилися на власний розсуд, завдавши потерпілій шкоди в особливо великих розмірах. Після чого, 15.11.2013р., відповідно до попередньо розподілених Організатором організованої групи злочинних ролей, в приміщенні офісу приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Маматової В.В. по бул.Шевченка, 38 в м.Києві ОСОБА_1 , достовірно знаючи, що ОСОБА_16 передала кошти в сумі 524 656,50 грн. Куратору будівництва ЖК Перлина Троєщини , надав приватному нотаріусу Маматовій В .В . завідомо неправдивий документ - довідку від 15.11.2013 № 8/11, видану Куратору будівництва ЖК Перлина Троєщини про те, що він станом на 15.11.2013р. начебто в повному обсязі виконав зобов`язання згідно договору від 21.03.2013р. № 3/245, тобто сплатив кошти в сумі 524 656,50грн., яку за невстановлених обставин невстановлена особа з числа членів організованої групи виготовила та передала ОСОБА_1 , яку він засвідчив своїм підписом як генеральний директор ТОВ Континентбуд та печаткою зазначеного підприємства.

У подальшому, після зміни замовника будівництва з ТОВ Континентбуд на ТОВ Радуга Сіті ЛТД , ОСОБА_16 дізнавшись від директора цього підприємства ОСОБА_19 що кошти в сумі 465 000грн., які вона передала Куратору будівництва ЖК Перлина Троєщини , як сплату відповідно до умов договору про внесення змін до попереднього договору, останнім не внесені на рахунок ТОВ Континентбуд , звернулася до Куратора будівництва з проханням внести вказані кошти на цей рахунок, на що невстановлені особи за невстановлених обставин, діючи в складі організованої групи, відповідно до попередньо розподілених Організатором організованої групи злочинних ролей, намагаючись замаскувати свої злочинні дії, за невстановлених обставин, виготовили та надали ОСОБА_16 копії завідомо неправдивих документів - квитанцій до прибуткових касових ордерів від 20.08.2013р. №8, від 11.09.2013р. №27, від 02.10.2013р. №32, від 09.11.2013р. №41, які містять неправдиві відомості про отримання головним бухгалтером ТОВ Континентбуд ОСОБА_31 коштів від Куратора будівництва на суму 524 656,50грн., як внесення по договору про забезпечення виконання зобов`язань від 21.03.2013р. №3/245. Однак, відомості зазначені в цих квитанцій не відповідають дійсності, оскільки кошти Куратором будівництва ЖК Перлина Троєщини не вносилися, а ОСОБА_19 у період з 20.08.2013р. до 09.11.2013р. в ТОВ Континентбуд взагалі не працював.

Крім того, продовжуючи свої злочинні дії, приблизно у грудні 2013 року, відповідно до попередньо розподілених Організатором організованої групи злочинних ролей та злочинного плану, невстановлені особи з числа працівників відділу продажу ЖК, діючи за попередньою змовою з Організатором організованої групи, ОСОБА_1 , Куратором будівництва ЖК Перлина Троєщини , запропонували ОСОБА_21 придбати шляхом переуступлення від Куратора будівництва квартиру №534 зазначеного житлового комплексу, відповідно до умов попереднього договору, укладеного ТОВ Континентбуд з останнім. Відповідно до попередньо розподілених Організатором організованої групи злочинних ролей, невстановлена особа з числа менеджерів відділу продажу, яка входила у склад організованої групи, діючи спільно з ОСОБА_1 , шляхом обману, переконали ОСОБА_21 у сплаті Куратором будівництва ЖК Перлина Троєщини коштів за цю квартиру, відповідно до умов договору від 05.09.2013р. №4/534 про забезпечення виконання зобов`язань, хоча насправді він не виконав умови договору та не оплатив вартість квартири, запропонували придбати вказану квартиру шляхом внесення змін до попереднього договору, на що ОСОБА_21 погодилася.

Реалізуючи злочинний умисел, направлений на заволодіння чужим майном - коштами ОСОБА_21 , ОСОБА_1 повідомив невстановлену особу з числа працівників контрольно-ревізійного управління групи компаній Укогруп , яка входила до складу організованої групи, про згоду ОСОБА_21 укласти договір про внесення змін до попереднього договору про придбання в майбутньому кв.534, зарезервованої за Куратором будівництва ЖК Перлина Троєщини , шляхом укладання договору про внесення змін до попереднього договору, що призвело до розрахунків готівкою, оминаючи систему оподаткування та уникаючи сплати податків, та безперешкодного привласнення коштів ОСОБА_21 . Після того, як зазначена невстановлена особа повідомила про згоду ОСОБА_21 Організатора організованої групи, останній надав дозвіл на переуступлення прав від Куратора будівництва ОСОБА_21 , а невстановлена особа передала зазначену вказівку Організатора організованої групи для безпосереднього виконання ОСОБА_1

10.12.2013р. ОСОБА_21 , будучи впевненою в сплаті Куратором будівництва ЖК Перлина Троєщини коштів в сумі 447 900грн. на рахунок ТОВ Континентбуд , для укладання договору про внесення змін до попереднього договору прибула до відділу продажу ЖК по АДРЕСА_4, де ОСОБА_1 та Куратор будівництва ЖК Перлина Троєщини уклали договір про внесення змін до попереднього договору, змінивши Сторону-2 з Куратора будівництва на ОСОБА_21 , який був посвідчений приватним нотаріусом Буждиганчук Є.Ю.

Будучи впевненим у виконанні Куратором будівництва ЖК Перлина Троєщини умов укладеного ним з ТОВ Континентбуд попереднього договору, ОСОБА_21 передала Куратору будівництва ЖК Перлина Троєщини кошти в сумі 43 500 доларів США, що згідно курсу НБУ станом на 10.12.2013р. становило 347 695,50грн. як оплату за квартиру №534, вніслідок чого Куратор будівництва ЖК Перлина Троєщини спільно з ОСОБА_1 отримали кошти у своє відання, спільно з Організатором організованої групи та іншими невстановленими особами, які входили до складу організованої групи, розпорядилися на власний розсуд, завдавши потерпілому шкоди в особливо великих розмірах.

В подальшому, у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, відповідно до попередньо розподілених Організатором організованої групи злочинних ролей, на прохання ОСОБА_21 невстановлена особа з числа членів організованої групи, достовірно знаючи, що вона передала кошти в сумі 43 500 доларів США Куратору будівництва ЖК Перлина Троєщини , надала їй завідомо неправдивий документ - квитанцію до прибуткового касового від 12.03.2013р. №8, відповідно до якої головний бухгалтер та касир ТОВ Континентбуд ОСОБА_19 прийняв від Куратора будівництва 447900 грн. як оплату за квартиру за договором від 05.09.2013р. № 4/534.

Крім того, продовжуючи свої злочинні дії, приблизно у вересні 2013 року, відповідно до попередньо розподілених Організатором організованої групи злочинних ролей та злочинного плану, невстановлені особи з числа працівників відділу продажу ЖК Перлина Троєщини , діючи за попередньою змовою з Організатором організованої групи, ОСОБА_1 , Куратором будівництва ЖК Перлина Троєщини , в складі організованої Групи, достовірно знаючи, що ОСОБА_13 є постійним інвестором та вже раніше неодноразово інвестував у будівництво ЖК Перлина Троєщини , скориставшись довірою, яка виникла в результаті тривалих взаємовідносин, запропонували останньому придбати шляхом переуступлення від Куратора будівництва квартиру № 424 зазначеного житлового комплексу, відповідно до умов попереднього договору, укладеного ТОВ Континентбуд з останнім.

Відповідно до попередньо розподілених Організатором організованої групи злочинних ролей, невстановлена особа з числа менеджерів відділу продажу, яка входила у склад організованої групи, діючи спільно з ОСОБА_1 , шляхом обману, переконали ОСОБА_13 у сплаті Куратором будівництва ЖК Перлина Троєщини коштів за цю квартиру, відповідно до умов договору від 05.09.2013р. № 4/424 про забезпечення виконання зобов`язань, хоча насправді він не виконав умови договору та не оплатив вартість квартири, запропонували придбати вказану квартиру шляхом внесення змін до попереднього договору, на що ОСОБА_13 погодився.

Реалізуючи злочинний умисел, направлений на заволодіння чужим майном - коштами ОСОБА_13 , ОСОБА_1 повідомив невстановлену особу з числа працівників контрольно-ревізійного управління групи компаній Укогруп , яка входила у склад організованої групи, про згоду ОСОБА_13 укласти договір про внесення змін до попереднього договору про придбання в майбутньому кв.424 зарезервованої за Куратором будівництва ЖК Перлина Троєщини , шляхом укладання договору про внесення змін до попереднього договору, що призвело до розрахунків готівкою, оминаючи систему оподаткування та уникаючи сплати податків, та безперешкодного привласнення коштів ОСОБА_13 . Після того як зазначена невстановлена особа повідомила про згоду ОСОБА_13 Організатора організованої групи, останній надав дозвіл на переуступлення прав від Куратора будівництва ОСОБА_13 , а невстановлена особа передала зазначену вказівку Організатора організованої групи для безпосереднього виконання ОСОБА_1

07.10.2013р. ОСОБА_13 , будучи впевненим в тому, що Куратором будівництва ЖК Перлина Троєщини сплачено кошти в сумі 447 900грн. на рахунок ТОВ Континентбуд , для укладання договору про внесення змін до попереднього договору прибув до відділу продажу ЖК по АДРЕСА_4, де ОСОБА_1 та Куратор будівництва ЖК Перлина Троєщини уклали договір про внесення змін до попереднього договору, змінивши Сторону-2 з Куратора будівництва на ОСОБА_13 , який був посвідчений приватним нотаріусом Буждиганчук Є.Ю. Будучи впевненим у виконанні Куратором будівництва ЖК Перлина Троєщини умов укладеного ним з ТОВ Континентбуд попереднього договору, ОСОБА_13 передав Куратору будівництва ЖК Перлина Троєщини кошти в сумі 40 000 доларів США, що згідно курсу НБУ станом на 07.10.2013р. становило 319 720грн., як оплату за АДРЕСА_6, при цьому ОСОБА_23 враховано кошти в сумі 10 000 доларів США, що згідно курсу НБУ станом на 16.09.2013р. становило 79 930грн., які ОСОБА_13 надав останньому 16.09.2013р. під час розрахунку за кв.353, внаслідок чого Куратор будівництва ЖК Перлина Троєщини спільно з ОСОБА_1 отримали кошти у своє відання, спільно з Організатором організованої групи й іншими невстановленими особами, які входили до складу організованої групи, розпорядилися на власний розсуд, завдавши потерпілому шкоди в особливо великих розмірах.

Вищевказаними діями ОСОБА_1 , діючи спільно з Організатором організованої групи, Куратором будівництва ЖК Перлина Троєщини та іншими невстановленими особами у складі організованої групи заволодів коштами потерпілих ОСОБА_9 , ОСОБА_13 , ОСОБА_16 та ОСОБА_21 на загальну суму 2 041 722грн.

Крім того, 15.11.2013р. генеральний директор ТОВ Континентбуд ОСОБА_1 ., будучи службовою особою, діючи у складі організованої Групи, спільно з останнім та іншими невстановленими особами, вчинив службове підроблення за наступних обставин.

Приблизно 15.11.2013р. діючи відповідно до попередньо розподілених Організатором організованої групи злочинних ролей та злочинного плану, невстановлені особи з числа працівників контрольно-ревізійного управління групи компаній Укогруп , діючи за попередньою змовою з Організатором організованої групи, ОСОБА_1 та іншими невстановленими особами, достовірно знаючи, що кв.245 ЖК Перлина Троєщини по АДРЕСА_4 відповідно до договору про внесення змін до попереднього договору буде переуступлена Куратором будівництва ЖК Перлина Троєщини ОСОБА_16 , з метою створення хибної уяви у потерпілої про реальну сплату Куратором будівництва ЖК Перлина Троєщини коштів на рахунок ТОВ Континентбуд № НОМЕР_2 , відкритий в АТ Піреус Банк МКБ в сумі 524 656,50грн., за дорученням Організатора організованої групи за невстановлених обставин, скласти завідомо неправдивий офіційний документ - довідку ТОВ Континентбуд від 15.11.2013р. №8/11, яку надали для підпису службовій особі - генеральному директору ТОВ Континентбуд ОСОБА_1 , після чого цього ж дня ОСОБА_1 , діючи спільно з Організатором організованої групи та іншими невстановленими особами, в складі організованої групи, достовірно знаючи, що вказаний документ містить неправдиві відомості щодо сплати Куратором будівництва ЖК Перлина Троєщини коштів на вищевказаний банківський рахунок, перебуваючи в приміщенні приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Маматової В.В. по бул.Шевченка, 38 в м.Києві, відповідно до розподілених Організатором організованої групи злочинних ролей та злочинного плану, підписав вказану довідку як генеральний директор та завірив печаткою цього підприємства, тобто видав завідомо неправдивий документ.

15.11.2013р. ОСОБА_1 , продовжуючи свої злочинні дії, перебуваючи в приміщенні приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Маматової В.В., достовірно знаючи, що довідка ТОВ Континентбуд від 15.11.2013р. № 8/11 є підробленою та містить недостовірну інформацію про сплату Куратором будівництва ЖК Перлина Троєщини коштів, діючи відповідно до розподілених Організатором організованої групи злочинних ролей, надав її зазначеному приватному нотаріусу для засвідчення правочину - договору про внесення змін до попереднього договору, посвідченого 21.03.2013р. приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Дерев`янко В.В., та після посвідчення якого, в складі організованої групи, створеної Організатором організованої групи, спільно з останнім, Куратором будівництва ЖК Перлина Троєщини та іншими невстановленими особами, шляхом зловживання службовим становищем заволодів чужим майном - коштами потерпілої ОСОБА_16 в особливо великих розмірах на загальну суму 465 000грн., чим спричинили тяжкі наслідки.

01.06.2018р. у відповідності до вимог ст.472 КПК України між процесуальним керівником у кримінальному провадженні - прокурором відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання державного обвинувачення Генеральної прокуратури України Новіковим О.Ф. та обвинуваченим ОСОБА_1 з наданням потерпілими ОСОБА_13 , ОСОБА_32, ОСОБА_16, ОСОБА_9 , представниками потерпілого Київської міської ради Тхориком С.М. та Барановим М.С. письмової згоди прокурору на укладання угоди, укладено угоду про визнання винуватості.

Згідно даної угоди прокурор Новіков О.Ф. та обвинувачений ОСОБА_1 дійшли згоди щодо правової кваліфікації дій обвинуваченого за ст.ст.28 ч.3, 197-1 ч.2, 4, 191 ч.5, 28 ч.3, 366 ч.2 КК України, істотних для даного кримінального провадження обставин, беззастережного визнання своєї винуватості у кримінальних правопорушеннях, співпрацювати з правоохоронними органами у викритті співучасників групи компаній Укогруп , які брали участь у самовільному будівництві ЖК Перлина Троєщини та продовжують самовільне будівництво інших житлових комплексів на території міста Києва, у заволодінні коштами інвесторів цих комплексів, шляхом повідомлення усіх відомих йому обставин, що підлягають доказуванню під час кримінального провадження, участі в проведенні необхідних слідчих дій, зокрема впізнанні осіб та відтворенні, а також щодо покарання, яке повинен понести ОСОБА_1 , а саме: за ст.28 ч.3, 197-1 ч.2 КК України - у виді 2-х років обмеження волі, зі звільненням від покарання у зв`язку із закінченням строків давності на підставі ст.49 ч.1 п.2 КК України, за ст.28 ч.3, 197-1 ч.4 КК України - у виді 1-го року 6-ти місяців позбавлення волі, за ст.191 ч.5 КК України - із застосуванням ст.69 КК України у виді 5-ти років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов`язані зі здійсненням будівельної діяльності, строком на 1 рік, без конфіскації майна, за ст.28 ч.3, 366 ч.2 КК України - у виді 2-х років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов`язані зі здійсненням будівельної діяльності, строком на 1 рік, зі штрафом розміром 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. На підставі ст.70 КК України за сукупністю злочинів шляхом поглинення менш суворого покаранням більш суворим, остаточне покарання ОСОБА_1 визначити у виді 5-ти років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов`язані із здійсненням будівельної діяльності, строком 1 рік, зі штрафом розміром 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, без конфіскації майна, зі звільненням від відбування основного покарання у виді позбавлення волі з іспитовим строком на 3 роки відповідно до вимог ст.75 КК України.

При затвердженні угоди про визнання винуватості від 01.06.2018 року між процесуальним керівником у кримінальному провадженні - прокурором відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання державного обвинувачення Генеральної прокуратури України Новіковим О.Ф. та обвинуваченим ОСОБА_1 суд першої інстанції послався на те, що ОСОБА_1 обґрунтовано обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ст.ст.28 ч.3, 197-1 ч.2, 28 ч.3, 197-1 ч.4, 191 ч.5, 28 ч.3, 366 ч.2 КК України, вчинених організованою групою, які згідно ст.12 КК України є злочинами невеликої тяжкості, середньої тяжкості, особливо тяжким злочином, внаслідок яких шкода завдана державним та суспільним інтересам, правам та інтересам окремих осіб, у яких беруть участь потерпілі, ОСОБА_1 не є організатором організованої групи, під час допитів викрив злочинні дії інших учасників групи, що підтверджено доказами, угода про визнання винуватості між прокурором Новіковим О.Ф. та обвинуваченим ОСОБА_1 була укладена за письмової згоди всіх потерпілих з наданням потерпілими ОСОБА_13 , ОСОБА_32, ОСОБА_16, ОСОБА_9 , представниками потерпілого Київської міської ради Тхориком С.М. та Барановим М.С. письмової згоди прокурору на укладання угоди з обвинуваченим ОСОБА_1 про визнання винуватості, при цьому судом було з`ясовано, що обвинувачений ОСОБА_1 цілком розуміє права визначені ст.474 ч.4 п.1 КПК України, наслідки укладення та затвердження даної угоди, передбачені ст.473 ч.2 КПК України, характер обвинувачення та вид покарання, а також інші заходи, які будуть застосовані до нього у разі затвердження угоди судом, суд першої інстанції переконався, що укладення угоди сторонами є добровільним, тобто не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз, або наслідком обіцянок чи дій будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені угодою, також судом встановлено, що умови даної угоди відповідають вимогам Кримінально-процесуального Кодексу України та Кримінального Кодексу України, умови угоди відповідають інтересам суспільства, не порушують права, свободи та інтереси сторін та інших осіб, укладення угоди є добровільним, виконання угоди обвинуваченим є можливим.

Не погоджуючись з вироком суду, ОСОБА_2 в апеляційній скарзі просить його скасувати та кримінальне провадження направити до суду першої інстанції для проведення судового провадження у загальному порядку.

В обґрунтуванні вказує, що мотивувальною частиною вироку абсолютно безпідставно та незаконно надана кримінально-правова оцінка переважній більшості його діянь, включаючи його взаємовідносини з окремими суб`єктами підприємницької діяльності ( ТОВ "УКОІНВЕСТБУД" та ін.), інформація щодо яких являється загальнодоступною, а тому проблем з ідентифікацією його особи, як засновника цих товариств, а отже і як організатора вчинення кримінальних правопорушень, викладених у незаконному вироку щодо ОСОБА_1 , немає, крім того, виділення матеріалів в окреме провадження щодо одного з обвинувачених, неминуче призводить до необхідності внесення відповідних змін до обвинувального акту, які, відповідно до вимог КПК України, мають вноситись до проголошення обвинувального акту, тобто до початку судового розгляду, тому недодержання судом першої інстанції зазначених процедур ( здійснення судового розгляду стосовно особи ( ОСОБА_1 ), якій не висунуте обвинувачення та виділення кримінального провадження в окреме провадження до початку судового розгляду, призвело до грубих порушень його прав та законних інтересів під час висунення йому 09.11.2018 року обвинувачення у справі № 754/15280/16-к, оскільки, виділення матеріалів кримінального провадження в окреме провадження щодро ОСОБА_1 , вимагає внесення відповідних змін до обвинувального акту, раніше врученого апелянту, чого на цій стадії судового розгляду у вказаній справі здійснити неможливо, що в не передбачений діючим законодавством спосіб, незважаючи на усні та письмові заперечення сторони захисту, здійснюється прокурором шляхом замовчування окремих положень обвинувального акту ( щодо ОСОБА_1 та ін..), при його проголошенні в суді, що не тільки порушує його права та законні інтереси, а й вказує на перевищення службових повноважень представником державного обвинувачення за мовчазної згоди колегії суддів.

Звертає також увагу, що в Деснянському районному суді м.Києва відносно нього тією ж колегією суддів, розпочато судовий розгляд справи № 754/15280/16-к, з якої виділена справа на підставі угоди щодо ОСОБА_1 , та як видно з вироку про затвердження угоди за участі ОСОБА_1 , колегія суддів незаконно констатуючи у його тексті доведеність вини засудженого та інших осіб, включаючи безіменного організатора ( ОСОБА_2 ), уже повністю визначилась з винуватістю і співучасників ОСОБА_1 , а отже слухання справи, у разі набрання вироком законної сили, буде носити по суті формальний характер.

Зазначає, що 25 вересня 2018 року Деснянський районний суд м.Києва у справі № 754/15280/16-к виніс ухвалу, якою задовольнив заяву захисника обвинувачуваного ОСОБА_26 - адвоката О. Роїк про відвід прокурора Новікова О.Ф., мотивувавши його тим, що ухвалою Печерського районного суду м. Києва від 20.10.2016 року, тобто до укладення угоди про визнання винуватості від 01.06.2018 року з ОСОБА_27 , зобов`язано уповноважену службову особу Генеральної прокуратури України внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань про вчинення прокурором ОСОБА_28 кримінальних правопорушень, передбачених ст.ст.364,366,382 КК України, тобто, Деснянський районний суд м. Києва ухвалою встановив, що прокурор Новіков О.Ф., відповідно до вимог ч.І ст.77 КПК України, з моменту виникнення обставин, що стали підставою для задоволення його відводу та безумовно були підставою для заявлення ним самовідводу, не мав права брати участь в якості прокурора під час здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні №12016000000000385, розгляді в суді справи № 754/15280/16-к (кримінальне провадження N912016000000000385), а отже останній також не мав права затверджувати обвинувальний акт на підставі якого була укладена сторонами та затверджена угода про визнання винуватості та укладати цю угоду, тобто на момент укладання угоди про визнання винуватості від 01.06.2018 року за участі ОСОБА_1 під час судового розгляду кримінального провадження № 754/15280/16-к, фактично являвся і являється в ньому потерпілим. Однак, його згода на укладення угоди прокурором Новіковим О.Ф. отримана не була, що позбавляло останнього права на її укладення, а Деснянський районний суд м.Києва на затвердження цієї незаконної угоди.

Крім того звертає увагу, що відповідно до вироку ОСОБА_1 засуджений, в тому числі, і за ст.ст.28 ч.З, 197-1 ч.2 КК , ст.ст. 28 ч.З, 197-1 ч.4 КК , ст.ст.28 ч.З,366 ч.2 КК, тобто, перше кримінальне правопорушення інкриміноване засудженому за ст.ст.28 ч.З, 197-1ч.2 КК, однак такого злочину, а отже і можливості такої його кваліфікації, Кримінальний кодекс України не передбачає.

Так, ч. 2 ст.197 - 1 КК передбачає кримінальну відповідальність за самовільне зайняття земельної ділянки з кваліфікуючими ознаками, серед яких є і вчинення його групою осіб, тому інкримінування особі вчинення цього злочину організованою групою через ч.3 ст.28 КК - безпідставне розширення диспозиції згаданої частини статті Кримінального кодексу України, шляхом введення до неї додаткової кваліфікуючої ознаки, тобто фактично штучне створення правових норм, кваліфікація дій особи, у спосіб не передбачений законом, адже кваліфікація з посиланням на ст.28 КК України Кодексом не передбачена взагалі, вчинення злочину організованою групою, коли це не являється його кваліфікуючою ознакою, може розглядатись, відповідно до п.2 ч.1 ст.67 КК, виключно як обставина, що обтяжує покарання з урахуванням вимог частини четвертої цієї статті Кодексу, якщо злочин скоєний у складі організованої групи або групи осіб ( ч.ч.2,3 ст.28 КК - розкривають поняття), що має таку кваліфікуючу ознаку, як організована група або група осіб, то індивідуалізація ролі співучасників відбувається з посиланням на ст.27 КК України, без врахування цієї обставини, як обставини , що обтяжує покарання ( ч.4 ст.67 КК ), якщо злочин скоєний організованою групою чи групою осіб ( ч.2,3 ст.28 КК), котрий не має такої кваліфікуючої ознаки, то скоєння злочину у складі такої групи буде обставиною, що обтяжує покарання ( п.2 ч.І ст.67 КК ), а кваліфікація відбуватись також з посиланням на відповідну частину ст.27 КК, тому вважає, що перший злочин, за який засуджений ОСОБА_1 повинен був судом кваліфікуватись за відповідною частиною ст.27 КК та ч.2 ст.197-1 КК, а не за ст.28 ч.3, 197-1 ч.2 КК, його скоєння організованою групою відповідно до п.2 ч.1 ст.67 КК може бути тільки обставиною, що обтяжує покарання.

Викладене, аналогічним чином відноситься і до інших кримінальних правопорушень за які засуджений ОСОБА_1 з посиланням на ст.28 КК, оскільки ст. 28 КК відноситься до статей Загальної частини Кодексу, що розкриває поняття організованої групи, групи осіб та ін., але можливість посилання на цю статтю при кваліфікації кримінальних правопорушень, законом не передбачена.

Крім того, із застосованої судом конструкції кваліфікації кримінальних правопорушень неможливо зрозуміти, до якого виду співучасників відповідно до ст.27 КК, відноситься засуджений ОСОБА_1

В запереченнях на апеляційну скаргу ОСОБА_2 прокурор , який брав участь в розгляді справи судом першої інстанції звертає увагу, що вирок Деснянського районного суду м.Києва від 24 жовтня 2018 року щодо ОСОБА_1 не стосується прав, свобод чи інтересів ОСОБА_2 , який в ньому жодного разу не згадується, тому вважає, що у відкритті провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_2 необхідно було відмовити.

Також суд не здійснював дослідження та оцінку правомірності дій інших осіб, які угоду не уклали, а отже і не вирішував наперед питання про їх права, свободи чи інтереси, і не встановлював преюдиційні факти щодо них.

Зазначає, що в оскаржуваному вироку не міститься та не може міститися, згідно вимог КПК України, даних щодо обґрунтованої доказами участі інших осіб у злочинах.

Крім того, як на підставу для скасування вироку апелянт вказує обставини, що мали місце в іншому провадженні, а не у судовому провадженні , у якому постановлено вирок, обставини, які не були предметом розгляду у провадженні, у якому постановлено вирок, не можуть бути підставою для скасування вироку, оскільки не досліджувались у ньому судом першої інстанції, не могли бути досліджені з огляду на вимоги глави 35 КПК та відповідно не можуть бути предметом перевірки під час апеляційного розгляду.

Звертає увагу, що кваліфікація злочинів з урахуванням ст.28 КК України відповідає вимогам КПК, практиці Київського апеляційного суду та Верховного Суду, крім того, долучення до матеріалів скарги постанови Верховного Суду України у іншій справі, не має відношення до тієї, яка підлягає апеляційному розгляду, а також аналогічної ухвали Вищої ради правосуддя про відкриття дисциплінарного провадження щодо судді, може свідчити про тиск та неповагу до суддів Київського апеляційного суду під час розгляду цієї справи.

Заслухавши доповідача, думку прокурора, обвинуваченого ОСОБА_1 та його захисника - адвоката Терещука О.Г., які підтримали судове рішення, особу, яка подала апеляційну скаргу - ОСОБА_2 та його представників - адвокатів Козаченка С.І. та Насадчука П.А., що просили задовольнити апеляційну скаргу, перевіривши матеріали кримінального провадження та обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів приходить до наступного.

Право на оскарження судових рішень у судах апеляційної та касаційної інстанцій є складовою конституційного права особи на судовий захист. Воно гарантується визначеними Конституцією України основними засадами судочинства, які є обов`язковими для всіх форм судочинства та судових інстанцій, зокрема забезпеченням апеляційного та касаційного оскарження рішення суду, крім випадків, встановлених законом (пункт 8 частини третьої статті 129 ) (пункт 3.2 мотивувальної частини Рішення Конституційного Суду України від 25 квітня 2012 року № 11 - рп/2012 ).

Перегляд судових рішень в апеляційному та касаційному порядку гарантує відновлення порушених прав і охоронюваних законом інтересів людини і громадянина (абзац третій підпункту 3.1 пункту 3 мотивувальної частини Рішення Конституційного Суду України від 11 грудня 2007 року № 11-рп/2007 ).

Отже, конституційний принцип забезпечення апеляційного та касаційного оскарження рішення суду гарантує право звернення до суду зі скаргою в апеляційному чи в касаційному порядку, яке має бути реалізоване, за винятком встановленої законом заборони на таке оскарження.

Наведене переконує Суд у тому, що відсутність інших осіб у вичерпному переліку суб`єктів оскарження, передбаченому статтею 394 КПК , за умови, що судове рішення стосується їх прав, свобод та інтересів, не є перешкодою у доступі до правосуддя та звернення до суду вищої інстанції, що передбачено частиною другою статті 24 цього Кодексу .

Відповідно до цієї норми закону, кожному гарантується право на оскарження процесуальних рішень, дій чи бездіяльності суду, слідчого судді, прокурора, слідчого в порядку, передбаченому цим Кодексом. Також гарантується право на перегляд вироку, ухвали суду, що стосується прав, свобод чи інтересів особи, судом вищого рівня в порядку, передбаченому цим Кодексом, незалежно від того, чи брала така особа участь у судовому розгляді.

При цьому відсутність у вироку вказівки на прізвище особи не означає неможливість її ідентифікації.

Так, відповідно до частини другої статті 2 Закону України від 22 грудня 2005 року № 3262-IV Про доступ до судових рішень , усі судові рішення є відкритими та підлягають оприлюдненню в електронній формі не пізніше наступного дня після їх виготовлення і підписання.

Як вбачається з мотивувальної частини вироку, в ньому надана кримінально-правова оцінка переважній більшості діянь ОСОБА_2 , включаючи його взаємовідносини з окремими суб`єктами підприємницької діяльності ТОВ "УКОІНВЕСТБУД" ТОВ "ЛИТИЙ КАМІНЬ" , ТОВ Мегаполісстрой та ін.), інформація щодо яких являється загальнодоступною, а тому проблем з ідентифікацією його особи, як засновника цих товариств, а отже і як організатора вчинення кримінальних правопорушень, викладених у вироку щодо ОСОБА_1 немає.

Відповідно до пункту 1 статті 46 Європейської конвенції з прав людини та ст.2 Закону України Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини рішення Європейського суду з прав людини є обов`язковими для виконання Україною.

Зі змісту ст.62 Конституції України випливає, що особа вважається невинуватою у вчиненому злочині, доки її вину не буде доведено в законному порядку (за її участі та інше).

Відповідно до ч.2 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ч.2 ст.14 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права, ч.1 ст.11 Загальної декларації прав людини кожен, кого обвинувачено у вчиненні кримінального правопорушення, вважається невинуватим доти, доки його вину не буде доведено в законному порядку.

Згідно положень, передбачених ч. 1 ст. 337 КПК України , судовий розгляд проводиться лише стосовно особи, якій висунуте обвинувачення, і лише в межах висунутого обвинувачення відповідно до обвинувального акта.

Згідно ст. 370 КПК України , судове рішення повинно бути законним, обґрунтованим і вмотивованим. Законним є рішення, ухвалене компетентним судом згідно з нормами матеріального права з дотриманням вимог щодо кримінального провадження, передбачених цим Кодексом.

Ст.404 КПК України вказує, що суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги.

Проаналізувавши доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що під час судового розгляду кримінального провадження за обвинуваченням ОСОБА_1 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ст.ст.28 ч.3, 197-1 ч.2, 28 ч.3, 197-1 ч.4, 191 ч.5, 28 ч.3, 366 ч.2 КК України, наведених вище вимог кримінального процесуального закону дотримано не було.

Як вбачається з матеріалів справи, при затвердженні угоди про визнання винуватості між обвинуваченим ОСОБА_1 та прокурором, суд першої інстанції не звернув уваги на те, що в тексті самої угоди про визнання винуватості ОСОБА_1 при викладенні фактичних обставин кримінального провадження, вчиненого обвинуваченим ОСОБА_1 , які досудовим слідством вважаються встановленими, крім того, зазначено ще іншу особу, як організатора інкримінованих ОСОБА_1 злочинів, яку можливо ідентифікувати, а також, в цих документах, вказуються конкретні дії, вчинені цією особою, інші дані стосовно посади, тобто, дані за якими можливо ідентифікувати особу, як ОСОБА_2 .

До цього слід також додати і те, що, у відповідності до вимог, передбачених п. 3 ч. 7 ст. 474 КПК України , суд першої інстанції мав відмовити в затвердженні угоди, оскільки її умови, з урахуванням обставин, наведених в угоді, порушують права, свободи та інтереси інших осіб, які не були залучені до розгляду кримінального провадження щодо ОСОБА_1 .

Незважаючи на вищенаведені обставини, в тому числі ті, які не дозволяли суду затвердити угоду про визнання винуватості, суд першої інстанції, в порушення вимог, передбачених ст.ст. 337 , 474 КПК України , які визначають відповідно межі судового розгляду та загальний порядок судового провадження на підставі угод, ухвалив судове рішення, яке не може бути визнане законним та обґрунтованим.

Відповідно до приписів, передбачених п. 3 ч. 1 ст. 409 КПК України , істотні порушення вимог кримінального процесуального закону, якими визнаються такі порушення вимог цього Кодексу , які перешкодили чи могли перешкодити суду ухвалити законне та обґрунтоване судове рішення, є однією з підстав для скасування судового рішення.

Приймаючи до уваги наведені вище вимоги закону, а також те, що, в даному конкретному випадку, суд апеляційної інстанції, відповідно до положень КПК України та своїх повноважень, передбачених ст. 407 цього Кодексу , позбавлений можливості усунути виявлені порушення шляхом зміни вироку або його скасування та ухвалення нової ухвали, колегія суддів дійшла висновку, що, за наслідками апеляційного розгляду апеляційної скарги ОСОБА_2 , вирок Деснянського районного суду м.Києва від 24 жовтня 2018 року, ухвалений щодо ОСОБА_1 необхідно скасувати та, згідно з вимогами п.1 ч.2 ст.407 КПК України , та направити кримінальне провадження до суду першої інстанції для проведення судового провадження у загальному порядку.

Керуючись ст.ст. 376, 404, 405, 407, 409, 418, 419 КПК України, колегія суддів, -

У Х В А Л И Л А:

Апеляційну скаргу ОСОБА_2 - задовольнити.

Вирок Деснянського районного суду м.Києва від 24 жовтня 2018 року щодо ОСОБА_1 - скасувати, кримінальне провадження направити до суду першої інстанції для проведення судового провадження у загальному порядку.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Судді:

Дата ухвалення рішення 03.07.2019
Зареєстровано 10.07.2019
Оприлюднено 10.07.2019

Судовий реєстр по справі 754/7203/18

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 16.06.2020 Деснянський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 28.11.2019 Касаційний кримінальний суд Верховного Суду Кримінальне
Ухвала від 04.11.2019 Касаційний кримінальний суд Верховного Суду Кримінальне
Ухвала від 15.10.2019 Касаційний кримінальний суд Верховного Суду Кримінальне
Ухвала від 30.09.2019 Деснянський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 30.07.2019 Касаційний кримінальний суд Верховного Суду Кримінальне
Ухвала від 03.07.2019 Київський апеляційний суд Кримінальне
Ухвала від 14.01.2019 Київський апеляційний суд Кримінальне
Ухвала від 04.01.2019 Київський апеляційний суд Кримінальне
Ухвала від 07.12.2018 Київський апеляційний суд Кримінальне
Вирок від 24.10.2018 Деснянський районний суд міста Києва Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону