ВІННИЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа №127/18013/19

Провадження №1-кс/127/10226/19

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 липня 2019 року м. Вінниця

Вінницький міський суд Вінницької області в складі:

слідчого судді Чернюка І.В.,

при секретарі Панчук І.О.,

розглянувши у судовому засіданні клопотання слідчого СУ ГУ Національної поліції у Вінницькій області старшого лейтенанта поліції Зубар Ірини Миколаївни про тимчасовий доступ до речей та документів ,

ВСТАНОВИВ:

Слідчий СУ ГУ Національної поліції у Вінницькій області старший лейтенант поліції Зубар Ірина Миколаївна 01.07.2019 року звернулась до суду з клопотанням, погодженим з прокурором, про тимчасовий доступ до речей та документів.

Клопотання мотивовано тим, що Слідчим управлінням ГУ Національної поліції у Вінницькій області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12018020000000192 від 25.09.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України.

Відомості про зазначене кримінальне правопорушення внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань на підставі матеріалів Управління захисту економіки Департаменту захисту економіки Національної поліції України, що надійшли до Головного управління Національної поліції у Вінницькій області.

У ході досудового розслідування встановлено, що службові особи ТОВ Шляхбуд , ТОВ Подільський будівельний інжиніринг , ТОВ Віндор та ПП Велес+ незаконно заволоділи бюджетними коштами передбаченими на ремонт та утримання доріг.

Для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування вищезазначених фактів, зокрема для отримання відомостей, котрі є необхідними для належної кваліфікації вчиненого діяння, встановлення осіб причетних до реєстрації та незаконної діяльності ТОВ Подільський Будівельний інжиніринг (ЄДРПОУ 35445880, юридична адреса: Вінницька обл., м. Вінниця, вул. Данила Галицького 2, офіс 506) у даному провадженні є потреба у вилученні документів реєстраційної справи зазначеного підприємства, яка перебуває у Виконавчого комітету Вінницької міської ради.

Слідчий Зубар І.М., в судове засідання не з`явилась, однак надала до суду заяву, в якій просить дане клопотання розглянути без її участі. Вищевказане клопотання підтримує в повному обсязі.

Представник Виконавчого комітету Вінницької міської ради в судове засідання не з`явився, про причини неявки суд не повідомив, хоча про розгляд був повідомлений завчасно та належним чином. Суд вважає можливим розглянути клопотання у відсутності представника відповідно до вимог ст. 163 КПК України.

Відповідно до ст. 107 ч. 4 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Враховуючи те, що учасники процесуальної дії не з`явились в судове засідання, слідчий суддя вважає за можливим розглянути дане клопотання без застосування технічних засобів фіксування.

Суд, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, приходить до висновку, що клопотання є обґрунтованим та підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно ст. 159 ч. 1, 2 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.

Відповідно до ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.

Згідно ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної юридичної особи, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з якими подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, не встановлюють собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

З доказів наданих до матеріалів справи вбачається, що реєстраційна справа ТОВ Подільський Будівельний інжиніринг перебуває у Виконавчому комітеті Вінницької міської ради.

Приймаючи до уваги вищевикладене, суд вважає, що на час розгляду вищевказаного клопотання наявні достатні підстави для надання дозволу слідчому на тимчасовий доступ до документів, оскільки слідчим було доведено, що вказані документи знаходяться у володінні Виконавчого комітету Вінницької міської ради та сам по собі або в сукупності із іншими документами мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні. Крім того, вказані документи можуть допомогти в розкритті даного злочину.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 159, 160, 163, 164, 165, 309 КПК України, слідчий суддя,-

УХВАЛИВ:

Клопотання задовольнити.

Надати слідчому СУ ГУНП у Вінницькій області Зубар Ірині Миколаївні та слідчим слідчої групи дозвіл на тимчасовий доступ до оригіналів документів реєстраційної справи, ТОВ Подільський Будівельний інжиніринг (ЄДРПОУ 35445880, юридична адреса: Вінницька обл., м. Вінниця, вул. Данила Галицького 2, офіс 506), які перебувають у володінні у володінні Виконавчого комітету Вінницької міської ради (адреса: 21000, м. Вінниця,вул. Соборна 59), тобто можливість ознайомитися з ними та вилучити їх завірені належним чином копії (провести виїмку).

У разі невиконання даної ухвали, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, суд має право постановити ухвалу про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала слідчого судді є остаточною та оскарженню не підлягає.

Ухвала залишається в силі протягом одного місяця з дня її постановлення.

Слідчий суддя

Зареєстровано 10.07.2019
Оприлюднено 11.07.2019
Дата набрання законної сили 09.07.2019

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону