Провадження № 1-кс/582/347/19
Справа № 582/885/19
Копія
Недригайлівський районний суд Сумської області
У Х В А Л А
про тимчасовий доступ до речей і документів
09 липня 2019 року смт. Недригайлів
Слідчий суддя Недригайлівського районного суду Сумської області ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 ,
розглянувши клопотання слідчого СВ Недригайлівського відділення поліції Роменського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області ОСОБА_3 , погоджене начальником Недригайлівського відділу Роменської місцевої прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до документів у кримінальному провадженні №42019201240000081, яке внесене до ЄРДР 26.06.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 197-1 КК України та додані до нього матеріали,
ВСТАНОВИВ:
До Недригайлівського районного суду Сумської області звернулася слідчий Недригайлівського ВП Роменського ВП ГУНП в Сумській області ОСОБА_3 з клопотанням, погодженим начальником Недригайлівського відділу Роменської місцевої прокуратури ОСОБА_4 , про надання дозволу на тимчасовий доступ до документів, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_1 , до матеріалів перевірки ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » у 2019 році на території Недригайлівського району, а саме до: актів перевірок дотримання вимог земельного законодавства щодо самовільного зайняття земельних ділянок; актів обстеження вказаних земельних ділянок; протоколів про притягнення до адміністративної відповідальності; постанов про накладення адміністративного стягнення; розрахунків шкоди, заподіяної в наслідок самовільного використання земельних ділянок; документи що підтверджують відшкодування шкоди (платіжні доручення, квитанції тощо); з можливістю ознайомитись з ними, вилучити їх оригінали (здійснити їх виїмку) та виготовити з них копії.
Також слідчий просить розгляд даного клопотання здійснювати у порядку ч. 2 ст. 163 КПК України, без виклику особи, у володінні якої знаходяться документи, обґрунтовуючи, що існує реальна загроза зміни або знищення документів.
Своє клопотання мотивувала тим, що невстановлені особи здійснили самовільне заняття двох земельних ділянок державної форми власності орієнтовною загальною площею 8 га, що знаходиться на території Недригайлівської селищної ради, на перехресті доріг в напрямку с. Кулішівка, смт Терни, смт Недригайлів, на повороті до с. Кулішівка, по обидві сторони дороги. Вказані земельні ділянки відносяться до земель історико-культурного призначення та є особливо цінними землями.
Відповідні відомості 26.06.2019 внесено до ЄРДР за №42019201240000081 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 197-1 КК України.
Під час проведення досудового розслідування було допитано начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_5 , який пояснив, що весною 2019 року, до нього звернулися з ІНФОРМАЦІЯ_4 із запитом, чи є в ІНФОРМАЦІЯ_5 документи, що підтверджують наявність на території Недригайлівського району земель історико-культурного та природоохоронного призначення. При вивченні цього питання ОСОБА_5 , було встановлено, що згідно з документацією землеустрою, щодо «Встановлення і винесення в натуру(на місцевість) земельних ділянок власникам земельних часток(паїв) на території Кулишівської сільської ради», винесені землі частково межують з землями історико-культурного призначення. А саме, дві земельні ділянки, що розташовані на території Кулишівського старостинського округу Недригайлівської селищної ради на перехресті доріг в напрямку с. Кулишівка, смт Терни та смт Недригайлів, на повороті до с. Кулішівка. Одна земельна ділянка, що частково межує з землями історико-культурного призначення близько 2 га, знаходиться по ліву сторону від вищевказаної дороги, друга земельна ділянка, що частково межує з землями історико-культурного призначення близько 5 га, знаходиться по праву сторону від вищевказаної дороги. Обидві вищевказані земельні ділянки на даний час обробляються.
26.06.2019 прокурором Недригайлівського відділу Роменської місцевої прокуратури ОСОБА_6 був направлений запит до ІНФОРМАЦІЯ_1 з проханням надати до Недригайлівського відділу Роменської місцевої прокуратури належним чином завірені копії матеріалів перевірки ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » у 2019 році на території Недригайлівського району, а саме: акти перевірок дотримання вимог земельного законодавства щодо самовільного зайняття земельних ділянок; акти обстеження вказаних земельних ділянок; протоколи про притягнення до адміністративної відповідальності; постанови про накладення адміністративного стягнення; розрахунок шкоди, заподіяної в наслідок самовільного використання земельних ділянок; документи що підтверджують відшкодування шкоди(платіжні доручення, квитанції тощо), але з невідомих причин відповіді на даний запит до цього часу не надійшло. 01.07.2019 слідчим у телефонному режимі з юрисконсультом ІНФОРМАЦІЯ_1 було з`ясовано причину ненадходження відповіді на запит, мотивуючи необхідністю надання ухвали слідчого судді про надання дозволу на тимчасовий доступ до документів.
У зв`язку з цим для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування, для отримання відомостей, які є суттєвими для встановлення обставин кримінального правопорушення, виникла необхідність отримати тимчасовий доступ до документів, що знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Слідчий ОСОБА_3 у судове засідання не прибула, проте надала заяву, в якій просить розглянути клопотання без участі слідчих через неможливість прибуття у судове засідання для розгляду клопотання, клопотання підтримала повністю.
Відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України розгляд клопотання здійснюється без виклику особи, у володінні якої знаходяться документи, представника ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Згідно ч. 4 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд розглядає клопотання за участю сторони кримінального провадження, яка подала клопотання, та особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, крім випадків, передбачених частиною другою цієї статті. Неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.
При цьому, КПК України не містить конкретної вказівки слідчому судді на те, яким чином необхідно діяти в разі неявки на розгляд клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів сторони кримінального провадження, якою таке клопотання було подане, а тому, враховуючи причини, зазначені слідчим в його клопотанні, слідчий суддя вважає можливим здійснювати розгляд клопотання за відсутності слідчого.
Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України, розгляд клопотання здійснюється без фіксування за допомогою технічних засобів.
Слідчий суддя, перевіривши надані матеріали кримінального провадження, вважає, що клопотання підлягає частковому задоволенню, виходячи з такого.
Відповідно до вимог ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Заходами забезпечення кримінального провадження є, зокрема, тимчасовий доступ до речей і документів.
Згідно ч. 5 ст. 132 КПК України, під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.
Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України, доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ч. 5, 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю
За змістом згаданих процесуальних норм надання доступу до речей та документів можливе за умови доведення стороною кримінального провадження можливості використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Разом з тим, в порушення п. 7 ч. 2 ст. 160 КПК України, слідчим формально зазначено та ніяким чином не обґрунтовано необхідність вилучення документів, про доступ до яких просить, хоча питання про це у клопотанні порушується.
Таким чином, враховуючи, що Недригайлівським відділенням поліції Роменського ВП ГУ НП розслідується кримінальне провадження №42019201240000081, внесене в ЄРДР 26.06.2019 за фактом самовільного зайняття земельних ділянок, та у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що інформація та документи, про доступ до яких слідчим подано клопотання, мають суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, а також неможливість іншими способами їх встановити, слідчий суддя доходить висновку про наявність підстав для задоволення клопотання слідчого про тимчасовий доступ до документів без їх вилучення.
Керуючись ст. ст. 107, 162-166, 309, 369-372 КПК України, слідчий суддя
УХВАЛИВ :
Клопотання слідчого СВ Недригайлівського ВП Роменського ВП ГУ НП в Сумській області ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до документів задовольнити частково.
Надати дозвіл слідчим слідчого відділення Недригайлівського ВП Роменського ВП ГУНП в Сумській області ОСОБА_3 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 на тимчасовий доступ до документів, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_1 , до матеріалів перевірки ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » у 2019 році на території Недригайлівського району, а саме до: актів перевірок дотримання вимог земельного законодавства щодо самовільного зайняття земельних ділянок; актів обстеження вказаних земельних ділянок; протоколів про притягнення до адміністративної відповідальності; постанов про накладення адміністративного стягнення; розрахунків шкоди, заподіяної в наслідок самовільного використання земельних ділянок; документи що підтверджують відшкодування шкоди(платіжні доручення, квитанції тощо);
з можливістю ознайомитись з ними та виготовити з них копії.
В іншій частині відмовити.
Термін дії ухвали 1 місяць з дня її постановлення.
У випадку невиконання цієї ухвали, відповідно до вимог ст. 166 КПК України слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Суддя:підпис З оригіналом згідно
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Недригайлівський районний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 09.07.2019 |
Оприлюднено | 17.02.2023 |
Номер документу | 82924076 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Недригайлівський районний суд Сумської області
Жмурченко В. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні